Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kisfőnök


kisfőnök
csendes tag

Milyen előnyökkel jár a rootolás a root-jogok megszerzésén túl? Mennyiben befolyásolja ez a telefon működését, sebességét stb.?

(#2) Rickazoid válasza kisfőnök (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

Konkrétan csak a root jogokhoz való hozzáféréssel jár. Előnyei vagy hátrányai ennek nincsenek közvetlenül, csak a felhasználás módjának. Én például tegnap kipróbáltam egy VNC szervert, ami eltüntette a billentyűzeteket a telefonról teljesen. Képtelen voltam visszahozni őket, végül egy újbóli rootolás megoldotta a gondot, bármi is volt. Ma egy Arch Linux telepítést és futtatást próbálok ki, ez is csak root jogokkal lehetséges.
Na meg a teljes mentése a programoknak, a programok fájljainak, adatainak és beállításaiknak például a Titanium Backup szoftverrel, ahhoz is root jog kell.
Illetve egy hátránya mégis van, nem lehet utána frissíteni az Androidot OTA és felteszem frissítő szoftverrel sem (nem is tudom van-e ilyen segédprogram ehhez a telefonhoz...). Bár recovery-ből biztosan frissíthető rootolva is, csak ahhoz kell a frissítő képfájl. Ennek még nem néztem utána, viszont azt tudom, hogy nemrég jött egy kisebb frissítés, lehet azt megkeresem és megnézem hogy tudom feltenni unroot nélkül.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.