Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Jo latni, hogy valaki reggel 5-kor milyen fitt :D

Sajnos a hangminoseg katasztrofalis. Az elso videoban az elso fel perc tokeletes, utana majdnem hangosabb a hatterzene mint a te hangod. A masodik megrosszabb...

Amugy tetszik a tomorsege...ennyi ido pont eleg egy gyors es kellemes cikkhez is, ha lenyeges info van benne.

(#2) Qukac válasza Kasya (#1) üzenetére


Qukac
tag

Igen, alapból a Mega mikrofonját használom felvételhez, de most csak a kamera mikrofonját használtam. A következő dolog, amit majd beszerzek egy mikrofon lesz :)

(#3) VIC20


VIC20
őstag

,,Egy unboxing videót az első benyomásaimmal:"

Nyé gávárity pá véngérszkíj, moj táváris? :DDD

(#4) Kasya válasza Qukac (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem kell olyan komoly eszkozt azert beszerezni. Ha van a haznal egy masik telefon vagy diktafon, hasznald azt es illeszd ra a videora utolag.

(#5) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

A lényeg benne van, gratu. A Kasya nevű tagnak nem tudom, mi a problémája, semmi komoly gond nincs a hangminőséget tekintve, tökéletesen érthető.
Jöjjön egy kis kritika :DDD Az első videón én bizony nem látom a hátlap pontozottságát, azt viszont annál inkább, hogy az ujjlenyomatokat idegrendszert nem kímélve gyűjti :D
A méret szerintem már abnormálisan nagy. Mondjuk a One-omat is letepsiztem első nap, így pár hét után meg már ha ránézek, annyi fut át az agyamon, hogy "nézd a kis törpét" :DDD Ám nagyon határeset az egykezes használata, szerintem már az 5 hüvelyket is marha kényelmetlen lehet használni egy kézzel, nemhogy egy ilyen Mega monstrumot. Biztosan vannak előnyei, de másrészt meg nagyon nem praktikus.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#6) Qukac válasza Ununqatrium (#5) üzenetére


Qukac
tag

Az a videó egy Lumia 800-al készült, amiatt olyan a hang amilyen, a második egy Nikon DSLR géppel.

(#7) Kasya válasza Ununqatrium (#5) üzenetére


Kasya
nagyúr

"A Kasya nevű tagnak nem tudom, mi a problémája..."
Kicsit se pejorativ :DDD
A problemat meg fentebb irtam bar rosszul fogalmaztam, teny. A hangminoseg alatt a hangerot ertettem.

(#8) Ununqatrium válasza Kasya (#7) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Nem, jól látod. Semmiféle sértő szándék nincs benne. :)

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#9) Kasya válasza Ununqatrium (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gondoltam ;) Azert is nevettem rajta egyet, mert a hatasa azert megvan.

(#10) Ununqatrium válasza Kasya (#9) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Egyedül a "tag" kétértelmű kicsit, de itt nem utcai szlengnek szántam :DDD

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#11) Damage401


Damage401
senior tag

Pici észrevétel. Sokat grimaszolsz. Nem azt mondom hogy legyen baltaarcod. Csak vagy zavar még a kamera vagy nem tudom. De érdekes mimikák jöttek elő néha :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#12) Qukac válasza Damage401 (#11) üzenetére


Qukac
tag

Igen, ez a vágáskor feltűnt. Kicsit fura is volt a szituáció ugyanis először álltam kamera elé, de alapvetően vagyok ilyen mimikával megáldott ember, igyekszem megtalálni a legjobb megoldást erre.

(#13) balazs1022


balazs1022
őstag

Hú élőben megnéztem egy ilyet. Háááát... nagyon megfogott elsőre. Olyan kijelzője van h csak lestem.. Azt hittem amoled, bár annál sokkal jobb. Nagyon szépen visszaadja a színeket és jó a fényereje is. Nagyon ráállt a kezem is. Utána rossz volt kézbe vennem a kis S3-amat. Használd egészséggel! ;)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#14) banhammer


banhammer
veterán

A Sony Xperia Z Ultra nem sokkal dragabb, csak a kijelzoje nem egy Samsung.

Az ilyen meretu telefonok:
- egy remalom tokot venni.
- utan minden normal meretu telefon jateknak tunik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Kampó


Kampó
senior tag

újabb samsung:) Ami kötelezően Samsungos :) Amúgy zép nagy tepsi:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#16) minek?:S


minek?:S
őstag

Nekem is sikerült fognom már, picit megnyúzni és, bár alapvetőleg nem rajongok a Samsungért, nem lett olyan rossz a Mega.

A Videó is jó volt szerintem, sem hangminőséggel, sem hangerővel nem volt semmi problémám.

Egyébként vetélytársak lehetnek még az ASUS fonepad-ek, sőt.. az ugye 7"-en van, csak Intel SoC-cal. :)

Üdv.:M.

(#17) banhammer


banhammer
veterán

Alapvetően nem rossz a videó, a telefon helyett túl sokat szerepelsz benne.

Bemutathattad volna a telefon dobozát, ahogy kiveszed belőle a telefont, tartozékokat.
A hátlapot leszeded, elmondod, hogy milyen SIM kell bele, mi hol van és ugyan azzal a lendülettel el is mondhatod, hogy az akkumulátor átlagos nyüstölés mellett meddig bírja.
Majd jöhetne a külcsíny, gombok elhelyezése, stb.
A zsebbe rakós rész jó.
Majd a belbecs jöhet és a végén egy kis összefoglaló, vélemény.

Látszik, hogy sok munka volt vele, én biztos nem tudnám ilyen jól megcsinálni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) Nigér válasza banhammer (#14) üzenetére


Nigér
őstag

"csak a kijelzője nem egy Samsung."
Így van, a Z Ultra-nak gyönyörű szép a képernyője. :K

(#19) wxppro válasza banhammer (#17) üzenetére


wxppro
aktív tag

"Bemutathattad volna a telefon dobozát, ahogy kiveszed belőle a telefont, tartozékokat."

Már régebben is meg akartam kérdezni, hogy egyesek miért élveznek a "kicsomagolós" vidikre? Szerintem szánalmas. Tényleg ebben lelik örömüket? Persze akinek nem inge...
Szomorú, hogy idáig süllyedt a kultúránk...

(#20) Kasya válasza wxppro (#19) üzenetére


Kasya
nagyúr

En szemely szerint szeretem az erzest, mikor vlamit veszek es azt kicsomagolhatom... Az erzes akkor no, ha a kicsomagolas design, tartalmi es mas szempontokban magasan megfelel. Viszont videot nem szeretek nezni rola, mert ha esetleg a jovoben megvennem, elveszi a "meglepetes erejet".

(#21) wxppro válasza Kasya (#20) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ez számomra azért érthetetlen, mert a készülék használati értékéhez 0, azaz nulla százalékot ad hozzá bármilyen csomagolás, tehát amint teljesítette a funkcióját (épségben eljuttatta a gyártótól a végfelhasználóig a terméket), érdektelenné válik.

(#22) banhammer


banhammer
veterán

Kell a videónak egy felvezetés.
Ezt le lehet zavarni kb. 10-20 másodpercben, nem fontos percekig azt nézetni a nézővel, hogy tesztelő kiveszi a dobozból a cuccokat és élvezkedik velük.
A másik véglet amitől agyfaszt kapok amikor a fazon úgy tépi fel a több száz ezer forintos hardver csomagolását, mint a száz forintos tescos párizsi csomagolását.

"Már régebben is meg akartam kérdezni, hogy egyesek miért élveznek a "kicsomagolós" vidikre? Szerintem szánalmas. Tényleg ebben lelik örömüket? Persze akinek nem inge...
Szomorú, hogy idáig süllyedt a kultúránk...
"

Nem élvezkedem rajta, átpörgetem és a nekem fontos részt kimerevítem.
Szeretném tudni, hogyha megveszem mit kapok a pénzemért.
Kinek a pap, kinek a papné.
Tudod ha nem lenne emberi kiváncsiság akkor még mindig a fán ugrálnánk és nem mertünk volna lemászni a földre, hogy átmásszunk egy másik fára, mert minek másszunk át ha ott is ugyan azok a levelek, rügyek vannak.

Ez számomra azért érthetetlen, mert a készülék használati értékéhez 0, azaz nulla százalékot ad hozzá bármilyen csomagolás, tehát amint teljesítette a funkcióját (épségben eljuttatta a gyártótól a végfelhasználóig a terméket), érdektelenné válik.

Te így látod.
Sokan úgy vannak vele, hogy a csomaglás igen is legyen szép.
Bemész a boltba és egy megtaposott mobiltelefon dobozt vágnak hozzád azzal a szöveggel, hogy "a készülék használati értékéhez 0, azaz nulla százalékot ad hozzá bármilyen csomagolás, tehát amint teljesítette a funkcióját (épségben eljuttatta a gyártótól a végfelhasználóig a terméket), érdektelenné válik" egyből felhúzod a szemöldököd és felmerül benned a kérdés, hogyha így néz ki a csomagolás akkor vajon a készülék működőképes?
(Tudom van hibás, sérült áruk boltja.)

Nekem az eddig vásárolt és el nem adott kütyümnek megvan a doboza.
Miért?
Mert:
- ha szervizeltetni kell és futár hozza, viszi akkor bajban van az ember, hogy honnan szerez akkora dobozt amibe belefér a monitor, kábelek és nem lesz szarabb állapotban a szervizbe való beéréskor, mint amikor a futár elvitte.
- ha eladom az adott hardvert nem egy zacskóba, újságpapírba kell becsomagolnom hanem a saját antisztatikus csomagolásába.
Ha pont a szállítás közben döglött meg a hardver akkor aztán bizonygathajta az ember, hogy nála biz isten müködött.
Bukja a pénzt és még a hardver is mehet a kukába.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) dhstyle


dhstyle
tag

amúgy nem a soc hibája , hogy meg-meg akad ez a soc más készülékekben HD felbontású kijelzőt nevetve eszméletlen tempóba képes kihajtani.. a samsung nem optimalizált jól.. osztálytársam s4ét is megtudtam akasztani , és volt olyan feladat amit az én telefonom bizony hamarabb végzett el.. pedig csak 2 mag..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#24) wxppro válasza banhammer (#22) üzenetére


wxppro
aktív tag

Írtam, akinek nem inge...
Nekem is megvan minden kütyüm doboza, mivel ha már fizettem érte, használom őket. A videókaris dobozokban tartom a megjelenítéssel kapcsolatos kacatokat (kábelek, átalakítók, stb.), a tápok dobozában az áramos vackokat (tápkábelek, kapcsolók, átalakítók) és így tovább.. :)

Amit írtál, némelyik erős túlzás, egy agyonszakadozott, sérült dobozú terméket nem fogok megvenni, hiszen látható, hogy a csomagolás nem teljesítette a feladatát, azaz nem juttatta el hozzám épségben a kütyüt. Úgy értettem, hogy nem fogom remegő kezekkel otthon kibontani, és mindezt videóra venni, arra ott a karácsony, amikor valóban nem tudod, mi van a dobozban... ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) janos1988


janos1988
addikt

Én biztos, hogy a Concorde-t vettem volna meg.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) Kasya válasza wxppro (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Marketing...
Ha jo erzesed van a telefon vetelekor, elso kezbevetelkor, jobb erzessel nyulsz hozza kesobb is es nagyobb esellyel valasztod a ceg termeket legkozelebb is.
Kozvetetten ad plusz erteket. Hiszen ha kiteszed a dobozat a polcra es ratekintesz, nem csak gyonyorkodhetsz benne, de egy jo termek tulajdonosanak erzed magad. Mikor eloszor kinyitod es exkluziv elmenyt tud nyujtani, szinten felemelo erzest ad sokaknak.
Egy jo termek csomagolasa nem valik erdektelenne, hanem ujra es ujra meghozhatja azt a "fellangolast", amit a felhasznalo eloszor erzett.

Lsd. draga laptopok. Nem csak csomagolasra es tartalomra figyelnek, de az elso bekacsolas is fontos elmeny. Rendeles eseten beallitott szinkombinacio, hatterkep es a hazra gravirozott kivant szoveg. Ezek mind olyan marketing fogasok, amik az exkluzivitast novelik.

... de en tovabbra se szeretem megnezni az unboxing-ot, ha meg is akarom venni a termeket :)

(#27) wxppro válasza Kasya (#26) üzenetére


wxppro
aktív tag

Amit most leírtál, az a közösség fogyasztói társadalommá derogálásának tipikus példája... :C

(#28) Kasya


Kasya
nagyúr

Ez a lenyeg ;)

(#29) wxppro válasza Kasya (#28) üzenetére


wxppro
aktív tag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.