Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Simba86


Simba86
senior tag

Értékelendő a lelkesedés, de azért helyesen írni megtanulhatnátok... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#2) Kalandor válasza Simba86 (#1) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mire gondolsz? :U

(#3) nahunn


nahunn
tag

Lehet, hogy 4s-en OK, de 4-en használhatatlanul lassú.
Az Apple telefonos ÜFSZ válasza:
Igen, tudunk a problémáról, megoldást nem tudunk nyújtani, terelje jogi útra az ügyet.
Szerintem ezzel a húzással világszerte jó párszázezer usert vesztettek, mivel nem én vagyok egyedül úgy
a dologgal , hogy eszembe sem jut legközelebb Iphone-t venni.

(#4) Totis válasza nahunn (#3) üzenetére


Totis
aktív tag

Nekem is eszméletlen lassú lett iPhone4 az IOS7-től.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#5) Kalandor válasza nahunn (#3) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, tudunk a problémáról, megoldást nem tudunk nyújtani, terelje jogi útra az ügyet.
Ne haragudj, de gondolj bele, nincs az az üfsz, amelyik ilyet mondana, hogy terelje jogi útra...

[ Szerkesztve ]

(#6) madgie válasza Totis (#4) üzenetére


madgie
titán

Sajnos ez várható volt, a beta-k alatt lehetett látni, hogy ez lesz. Akinek volt egy kis sütnivalója, az elmentette a 6.1.3 shsh-t az iPhone 4-hez (mikor kijött a hetes, volt rá 3-4 napja), így szépen vissza tud térni a hatosra bármikor.

(#7) nahunn válasza Kalandor (#5) üzenetére


nahunn
tag

akkor biztos rosszul hallottam, ugyanis személyesen én hívtam fel őket

(#8) nahunn válasza madgie (#6) üzenetére


nahunn
tag

ja, igen ez elvárható mindne usertől, ezt te sem gondolodkomolyan, egyébként én vártam kb 1 hónapot a frissítéssel és addig ne mtaláltam negativ kommentek, legalábbis a lassúságra nem

én gondolkodom egy pertársaság indításán, Amerikában már beperelték őket emiatt

(#10) madgie válasza nahunn (#8) üzenetére


madgie
titán

De, komolyan gondolom, annak idején megszívtam már az iPhone 3G-vel, használhatatlanná lassult az iOS 4-gyel.

Pont ezért amint lehetett, mentettem shsh-t. Egyébként eladó az az i4, mégse kapkodnak érte (pedig ki van emelve a hirdetésben ,hogy iOS 6 van rajta és vissza is tehető frissítés esetén)

(#11) _Smooth válasza madgie (#10) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én meg az iPad-del szoptam be 5.1-re frissítéskor... juppíí.

Az alma egyébként az egyszerűségével hódít, szerintem. Mindig is úgy pozícionált, hogy az 1.0 vevő is boldoguljon vele - és legtöbb esetben azok is veszik (vagy ha szaki is az illető, nem azért vesz almát, hogy mókoljon rajta), ergo a felhasználók 70-80%-a egészen biztosan nem tudja, mi az az shsh, hogyan (vagy, hogy egyáltalán) lehet menteni, visszaállítani stb.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12) nahunn válasza _Smooth (#11) üzenetére


nahunn
tag

ott a pont

(#13) madgie válasza _Smooth (#11) üzenetére


madgie
titán

Teljesen igazat adok neked, de három éves készülékről beszélünk... várható, hogy nem arra fogják optimalizálni az új OS-t. Ilyenkor meg utánanézhet az ember a kiskapuknak.

(#14) Misi1979 válasza nahunn (#7) üzenetére


Misi1979
őstag

Hát persze, nekem meg azt tanácsolták, tegyek rá Froyo-t, hátha akkor kevésbé fog akadni, sőt, meg is várhatom a Kitkat megjelenését.

Az a gond, hogy tudom, milyen anyagból készítik fel az ügyfélszolgálatosokat, ismerem a minőségbiztosítási szempontjaikat, ha egy ügyfélszolgálatos ilyet mondana (bármilyen cégnél!), még aznap repülne.

A pertársasággal meg ne nevettesd ki magad. Az egy dolog, hogy tényleg belassul tőle az i4, erre adták ki a 7.0.3-at, aminél van az animációk csökkentése-opció. Perelni akkor tudnád az apple-t, ha:

-bármilyen sérelem érne az ios7 használata miatt, pl. a telefon alapfunkciói közül elveszítene egyet.
-ha bizonyítani tudnád a konteódat, hogy azért adták ki, hogy mindenki vegyen új, gyorsabb készüléket.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15) _Smooth válasza madgie (#13) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ne érts félre, egyetértek Veled. Én is számíthattam volna rá, de még én sem néztem utána, én sem foglalkoztam vele és bíztam a fejlesztőkben (HTC nem adott ki frissítést a vacak droidos telefonomra, ha az már nem volt elég erős hozzá). Megszívtam.
Most akkor képzelj el egy egészen laikus embert, aki csak felhasználói oldalról szemléli az eszközt, aki nem is tudja/érti és nem is akarja tudni, miként működik, mire kell figyelnie. 3éves készülék... na és? Azt mondja nekem a dög, hogy elérhető a frissítést, töltsem le. Jó. Majd belassul, akadozik, kilépked. Szerintem, ez nem túl etikus a felhasználóval szemben. Akkor inkább mondja azt neki, hogy nem kaphatsz iOS7-et. (ahogy tette ezt már a 6 esetében is - ha jól tudom, akkor ez már nem volt elérhető az első gen. iPad-re pl) Ha tetszik, és mindenképp olyat szeretnél, vegyél új készüléket. Ha neked megfelel a mostani is, akkor használd a régebbi OS-szel.
Vagy biztosítsanak visszalépsi lehetőséget.
Én most szívesen cserélném az iPad-et egy iPad minire - de a 7 megjelenése óta már attól is erősen tartok.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#16) Kalandor válasza _Smooth (#11) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3-4 (ahogy te mondod) 1.0-s felhasználót ismerek az iPhone 4 - iOS 7 koordináta-rendszerben és mind boldog az hetessel, örült a frissítésnek. Igaz (!) egyik sem játszik, másban nem panaszkodtak lassulásra.

Az sajnos valamilyen szinten evidens, hogy egy 3 éves hardveren gépen lassabb a szoftver (kivéve a Windows 8 :D).

(#17) nahunn válasza Misi1979 (#14) üzenetére


nahunn
tag

miért nevettetném ki magam?
van egy termék amit használhatatlanná tett egy szoftverfrisstés
nincs semmiféle teória mögötte

(#18) nahunn válasza Kalandor (#16) üzenetére


nahunn
tag

én email web és telen kívül másra nem használom

aki ezzel boldog nagyon alacsony igényei lehetnek, a legtöbb funkció több másodperccel
lassabban töltődik be, értek itt egy válasz a bejövő hívásra dolgot is akár

(#19) madgie válasza Kalandor (#16) üzenetére


madgie
titán

Én sem játszom soha semmivel, mondjuk az baj lehet, hogy ott volt mellette az iPad 4, azon láttam, milyen "normális" sebességgel az iOS 7.

De egyébként random lagol iPhone 4-en az iOS 7, új telefonként beállítva is. Lehet, hogy ez valakit nem zavar, engem az őrületbe kergetett, hogy időnként mondjuk pont a PH!-ra írok, erre mondjuk tíz betűnyi leütés hangja elmarad, majd öt másodperc múlva géppuskázva kattog, meg írja be ezt az elmaradást.

_Smooth: szerintem ki sem kellett volna adni a hetest iPhone 4-re... gondolj bele, tablet fronton a legelső iPad-hez áll közel ez a telefon, az meg már a kettővel ezelőtti főverzióban elég lassúcska lett (és abba is hagyták a támogatását az 5.1.1-gyel). Mír leírtam, engem kétszer szivatott meg az Apple a főverziókkal (iPad 1, iPhone 3G), sajnos saját káromon tanultam meg, hogy update előtt érdemes utánaolvasni, esetleg bebiztosítani magad (shsh).

[ Szerkesztve ]

(#20) nahunn válasza _Smooth (#15) üzenetére


nahunn
tag

megint leírtad helyettem :)

(#21) Misi1979 válasza nahunn (#18) üzenetére


Misi1979
őstag

Forintosítsd a téged ért hátrányt, persze indokold meg tételesen, aztán perelj.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#22) nahunn válasza madgie (#19) üzenetére


nahunn
tag

igen, pontosabb megfogalmazás a random lag...

(#23) nahunn válasza Misi1979 (#21) üzenetére


nahunn
tag

ezt nyilván nem lehet forintosítani, de az eredeti állapot visszaállítását vagy készülék cseréjét kérni igen,
akkor itt értettél félre , én nem kártérítési pert szeretnék csak 1 használható készüléket

[ Szerkesztve ]

(#24) Kalandor válasza madgie (#19) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az ilyesmi nem mindenkit zavar (egyébként engem is).

Mondjuk engem jobban zavar az iOS 7 kinézete, ikonjai :) Ezért se frissítettem még, pedig iPhone 5-öm van.

(#25) madgie válasza Kalandor (#24) üzenetére


madgie
titán

Hm, látod, ez igaz, az asszony sem sipákolt, hogy lassú. Nekem is iPhone 5-öm van most, 6.1.4 volt rajta, de frissítettem hetesre. ( az Airdrop miatt is, azt hittem, hogy menni fog Mac és telefon/tablet között is... de hiába azonos a nevük, nem megy :( )

(#26) _Smooth válasza madgie (#19) üzenetére


_Smooth
senior tag

"_Smooth: szerintem ki sem kellett volna adni a hetest iPhone 4-re... gondolj bele, tablet fronton a legelső iPad-hez áll közel ez a telefon, az meg már a kettővel ezelőtti főverzióban elég lassúcska lett (és abba is hagyták a támogatását az 5.1.1-gyel). Mír leírtam, engem kétszer szivatott meg az Apple a főverziókkal (iPad 1, iPhone 3G), sajnos saját káromon tanultam meg, hogy update előtt érdemes utánaolvasni, esetleg bebiztosítani magad (shsh)."

Pont ezt írtam én is ;)

Egyébként nem vagyok almás, de jelenleg az iPad az egyetlen tablet, ami tartalomfogyasztásra használható (lenne, ha nem k*rták volna el nekem is a frissítéssel).
Droidtól behányok, ráadásul a többségnek az anyagminősége is siralmas.
Win tabletek pedig még egyelőre gyerekcipőben tipegnek - bár nagyon ígéretesek.

Az iPad első generációja tökéletes lenne nekem (talán csak a mini megnyerőbb a 8" miatt), ha gördülékenyebben futna rajta az OS és nem fogná le minden alkalmazás azt a gigantikus 256MB RAMot.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#27) vamzi válasza nahunn (#3) üzenetére


vamzi
őstag

Ezt minden egyes kifutó Apple terméknél el kell játszani? Jövőre meg majd lehet nyafogni, hogy 4(NÉGY!) év után nem képes az Apple tovább támogatni egy telefont...

Nem értem mi a problémád. Legalább 3 éves készülékről beszélünk. Technikailag már fényévekre van a korszerűtől. Az Apple mégis támogatja, foltozza, hozza rá az új funkciókat.

Melyik gyártó támogatja 4 évig a telefonjait?

A frissítés pedig fakultatív. Ezen hónapig iPhone 3GS-t használtam 5.1.1 rendszerrel és most is csak azért cseréltem le, mert már teljesen elnyűttem a 4 év alatt. Általában 2 évre tervezek egy telefont...

(#28) Prof01


Prof01
veterán

Nem értem miért mondják ilyen sokan, hogy lassabb az iPhone 4 iOS7-tel a 6-osnál, mert egyáltalán nincs így. Legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Már a 6-os is lassú volt, de a 7-essel egy kicsit inkább gyorsabb lett a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#29) Gerasz válasza Prof01 (#28) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Tegyük hozzá, hogy te éppen árulsz egyet.

(#30) mutyi


mutyi
őstag

Szerettem az Iphone 4-et az IOS 6-ig, pontosan azért,mert egy egyszerű és jól használható rendszer volt.
A haverok meg sokszor szenvedtek a különböző Androidos készülékeken, mert azok be-be szaggattak, stb.
Ezért szerettem,mert tökéletesen hozta a felhasználó által elvárt élményt.
Ezzel szemben amióta feltettem az IOS7-et, azóta gyakorlatilag utálom a telefont és szívem szerint sokszor már a földhöz vágnám.
Használhatatlan. Maradjunk ennyiben. Persze lehet okoskodni a sok elvakult embernek, hogy ugyanolyan jól és folyamatosan működik az IOS 7-el is a sima Iphone 4,mint korábban, de aki ezt állítja az vagy hazug vagy tényleg hülye és fogalmas sincs a dolgokról.

Ezzel a húzásával az Apple számomra csúnyán leszerepelt, mert a helyükben én támogattam volna a sima Iphone 4-re az új 7-es verziót, maradt volna mindenkinek a 6-os.
Nem véletlenül van iszonyú sok felháborodott ember az Usa-ban,akik követelik, hogy vissza tudják tenni a régi verziót.
Én is visszatenném, mert így ebben a formában hamarosan új telefon után fogok nézni és nem Apple lesz a neve.

(#31) Prof01 válasza Gerasz (#29) üzenetére


Prof01
veterán

Igen, és? Több mobilt is árulok. Hogy kapcsolódik ez ide? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#32) Syl válasza madgie (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sem játszom soha semmivel, mondjuk az baj lehet, hogy ott volt mellette az iPad 4, azon láttam, milyen "normális" sebességgel az iOS 7.

Pedig iPad4-en is látványosan meg tud akadni.
A spontán rebootolással meg valóságban az őrületbe tud kergetni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) vamzi válasza mutyi (#30) üzenetére


vamzi
őstag

Most azt sérelmezed, hogy az Apple nem tol neked oda az új rendszer mellé egy korszerű vasat grátiszba? Csak úgy mert..

A windows is mekkora gennyes már, hogy a korszerű rendszereinek a futtatásához korszerű hardver kell.
De a google is rohadjon meg, amiért az új Android rendszer csak az új vasakon gördül szépen.
De különben is, rohadjon meg mindenki, mert elszállt felettem az idő és punktum...

De megöl a kíváncsiság, hogy mire szeretnél váltani, ahol az alábbiakat kapod:
- Korszerű hardver
- Röccenéstelen animáció
- Gyors navigálció
- 4 év terméktámogatás úgy, hogy a rendszer nem hogy lassul, de még gyorsul is

A kritériumokat a hozzászólásodból szűrtem le, ha szükséges korrigáld.

(#34) madgie válasza Syl (#32) üzenetére


madgie
titán

Csak a csippentésnél szokott nálam megakadni, rebootolni meg egyszer sem rebootolt (7.0.3-mal).

[ Szerkesztve ]

(#35) Syl válasza madgie (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

A csippentés igazán látványos. De listák görgetésekor is szeret nokedlit szaggatni. És az a baj, hogy egyszer csinálja, egyszer nem.
A spontán reboot 7.0-nál is megvolt, de most is (7.0.3). Rendszerint taszkváltáskor borul ki a bili.
Restore volt. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) mutyi válasza vamzi (#33) üzenetére


mutyi
őstag

Rohadtul félre érted, légyszíves olvass vissza.
Azt írtam,hogy nem adtam volna ki az Apple helyében a sima 4-re az új IOS-t,mivel egy szar rajta és pont azt a szerethetőségét veszítette el,amiért éveken át imádtam.
Senki nem kérte,hogy adjanak új telefont, azért van az új,hogy vegyük meg. Ezzel semmi gond sincs, de ha valami nem működik tökéletesen,akkor azt ne erőltessük. Az Apple-nek pedig eddig azért a maximalista hozzá állás volt az erőssége.
Más platformok alatt ha nem tetszik a rendszer, hát vissza teszem a régit.
Ezzel szemben az Apple hivatalosan ezt nem támogatja.
Persze most jöhetsz megint azzal,hogy miért nem mentettem le az SHSH-t, de nehogy már ez legyen a módja,hogy ha valaki szeretné a régi rendszerét visszakapni és most ebbe ne is menjünk bele,mert csak okoskodás lenne, érvek-ellenérvek.

Ha lehetőséget kapok rá,hogy vissza tudom tenni az IOS 6-ot,akkor nem váltok semmire,mert szeretem a telefont.
Ha nem,akkor nem fogok még hosszú hónapokon át szenvedni ezzel a szarral, akkor veszek egy új, korszerű telefont, hogy a te kíváncsiságodat is kielégítsem.
Hogy mi lesz az? Talán egy Nexus 5.
Nyugodtan írd válaszként,hogy akkor miért is nem Iphone 5 vagy 5s, ha már újat veszek, modern, erős hardverrel.
A válaszom az,hogy vehetnék azt is, de nem szerettem volna még telefont váltani egy ideig, ez csak kényszerűség és az elégedetlenség visz rá.

(#37) madgie válasza Syl (#35) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, nálam a sima hetesnél fagyott, azóta nem (emlékszem :D).
Engem inkább a gyorsékezetes villogása idegesít halálba :))

(#38) Pirosász válasza mutyi (#36) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Én azt nem értem,hogy felrakták a négyre,látták hogy nem oké,akkor tényleg miért adták ki?Vagy az Apple szerint ez így rendben van?Ezt nem csak az Apple csinálja.Pont a Nexus5 tesztnél mondták Bog-ék.Ott a kameraszoftver a nem oké.Azt is nyilván látták,azt kiadták úgy?Persze majd jön rá egy javítás,de ezt nem igaz hogy nem látják kiadás előtt.Máshol az akku üzemidő rossz.Ott is egy napos tesztel kilóg a lóláb.Miért kell várni javító frissítésre,mert fél nap alatt merül a teló?Nem veszik észre a mérnökök?Nem értem én ezeket a gyártókat. :(

(#39) Syl válasza madgie (#37) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Kérem vissza az iOS6 billentyűzetet! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#40) Cyberpunk válasza nahunn (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze nem találtál negatív kommentet, mikor a net tele volt ezzel.:D Ugyan kérlek...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) Cyberpunk válasza mutyi (#30) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Emlékeim szerint a 6-al is komoly gondok voltak megjelenésekor. Adjunk még némi időt a 7-nek. A kinézet meg szubjektív nekem sokkal jobban tetszik, mint az eddigiek.

i4 idős készülék ma már, én nem is raknám rá az új rendszert, vagy legalább is várnék ilyen esetben mit mond a többi, mert nem akarok kísérleti nyúl lenni. Ha vártál volna, tudtad volna, hogy nem éri meg felrakni rá, ennek ellenére felraktad. Nos ki is a hibás? Nyilván az Apple. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) amisis válasza Cyberpunk (#41) üzenetére


amisis
aktív tag

hat mar az i4s is neha neha megdoccen :(

Apple iPhone 8 Plus

(#43) xlife11 válasza nahunn (#3) üzenetére


xlife11
senior tag

Tényleg azért ne vegyél legközelebb Apple készüléket mert a 3éves modell a legfrissebb OS-el nem olyan gyors mint amivel kiadták. Wow.

(#44) Cyberpunk válasza xlife11 (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen vegyen csak robotot, ott még ennyire sem kell számítani fél év support, vagy még annyi sem. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) xlife11 válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


xlife11
senior tag

Amúgy ennyi erővel a Galaxy S amit ugyanabban az évben adtak ki futtatja a legújabb OS-t? Nem. De ha futtatná is, ugyanúgy hagyna kivánnivalót maga után.(És itt nem a customkernel, OC meg stb. gány szoftverekre gondolok)

(#46) amisis válasza Simba86 (#1) üzenetére


amisis
aktív tag

mire gondolsz a helyesirassal kapcsolatban? :)

Apple iPhone 8 Plus

(#47) Macccy válasza mutyi (#36) üzenetére


Macccy
senior tag

Én teljesen megértelek, a "laggolás" tényleg zavaró tud lenni, öreg WiMo telefonon sokat anyáztam, na de ez a "vagy hazug vagy tényleg hülye és fogalmas sincs a dolgokról" dolog ez azért elég kemény volt és felületes ... Vannak olyanok is, akik (C) nem veszik észre a lassulást vagy (D) nem is nagyon produkálja a 3 éves i4 készülékük! Biztosan van ilyen. Mint ahogy az én i4s -em se akad meg csak nagyon nagyon ritkán és sose indul újra, miközben másoknál ugyanaz az i4s szaggatott, csontra újra kell rakni, új készülékként. Tudom i4 <> i4s, de ez a szaggatás dolog hasonló, amennyire látom ...

Persze ha Te már teljesen új készülékként raktad újra (nem kétlem, hogy megtetted!) és úgy is súlyosan szaggat, akkor tényleg nincs más hátra, mint csere, de azért kiutálni egy komplett márkát, egy gyártót, mert a 3 éves készüléke meglassult egy olyan főverzió váltásnál, aminél gyakorlatilag kidobták az iOS1.0 óta fejlesztett rendszer nagy részét és (feltételezem) komolyabbra cserélték ... szerintem nem teljesen jogos!

Annyiban egyet értek veled, hogy engedhetné az Apple most még a visszaváltást, 2 hónapja jelent meg az új rendszer, még tarthatná a 6.1.3 -at. Ha mondjuk hat hónapon belül sem javít semmi az i4 alatti teljesítményén, akkor már minden felhasználó el tudja dönteni hol kell maradnia. Ezt az egyet sajnálom, hogy nem teszi.

Mikor vetted amúgy az i4 -et, ha szabad kérdezni?

(#48) nahunn


nahunn
tag

nem tudom mit szólna itt a sok nagyokos, ha a Win8 telepítés után nem lehetne visszarakni a Win7-et

látszik, hogy akik 4-et használnak azok ugyanazt írják mint én a többiek pedig osztják az észt, de az emberek már csak ilyenek

(#49) Cyberpunk válasza nahunn (#48) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De ez egy mobil, az meg egy PC-s operációs rendszer, csak magadra vess, ha nem tájékozódtál előtte mit raksz fel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Kalandor válasza nahunn (#48) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt a stílust nagyon gyorsan fejezd be, ez itt nem menő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.