Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Szép bemutató! Köszönjük! :R

Annyit azért mondanék, hogy ha tényleg ki akarod élvezni az 5.1-et, akkor inkább az eredeti angol DTS-t nyomasd! Én azzal szoktam "tesztelni" a Visaton-os rendszerem.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

egy ár (hogy te mennyiért vetted) az érdekelt volna. Amugy a teszt fain

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) hackeeeee válasza iMaverick (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Főként akkor, ha Coax-al, vagy Optikával van összekötve a cucc.. :)

Azért néha meglepődök, hogy mennyivel gyengébb a DD sáv, mint a DTS..

Véleményem szubjektív...

(#4) oPalRx7 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


oPalRx7
tag

így van :)

én az elődöt (z5500) használom, optika van a gép és a cucc között, és nagyon erős különbségeket tudok tenni ha stereo> pro-logicII 5.1, dolby digital 5.1, vagy dts digital a hangforrás.
persze ez a hangforrás elkészítőjén is múlik, de a dts nagyon élővé teszi a subot :)

(hangkártya az alaplapi realtek spdif kimenete)

szerintem ezek a szettek igazán digitális bemenettel tudják a valós képességüket megmutatni midnenképp kipróbálnám valahogy a helyedben úgy is (kölcsön tudnék adni egy méteres optikai kábelt is :D )

(#5) hackeeeee válasza oPalRx7 (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is alaplapi recsegőt használok, csak optikán. :)

Havernak is Z5500 van, nyaggattam már párszor, hogy használja coax-on, dehát falra hányt borsó, elvan Ő az analóggal.. :D

Én ezt úgy szoktam mondani, akinek van lehetősége, használjon Coax/Optikát. Kábelezés miatt is sokkal "egyszerűbb", ugye csak 1 kábel van, nem 3. Ha alaplapi recsegő van, 889A, vagy komolyabb, az már tud Dolby Digital Live-ot, így a játékok alatt is van 5.1-es hang (már amelyik alatt ugye..).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) treble84


treble84
csendes tag

És ezen a Z906-on már kikapcsolható az automatikus 5.1-re felkeverés? Mert a Z506-ról azért mondtam le, mert minden jelforrást 5.1-re felkever, ha kéri az ember, ha nem. Zenét én meg nem 5.1-re szétbarmolva akarok hallgatni, hanem csak a szubon meg a két első hangszórón (esetleg +center, de én dönthessem el).

(#7) anjani182 válasza oPalRx7 (#4) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem is Z5500 van, Ps3 megy optikain, beltéri egység Coaxon, a Tv meg jack-RCA-n...

Forever and ever, let's make this last forever.

(#8) DEJVID


DEJVID
őstag

Digitálisan csak akkor éri meg összekötni ezeket a géppel, ha szar hangkártya van.

(#9) oPalRx7 válasza DEJVID (#8) üzenetére


oPalRx7
tag

Egyet is értek, és véleményedre is kíváncsi vagyok akkor már :)

1: ha rossszabb hangkártya van a gépbe, mint ami a Z906-ban, akkor tiszta sor hogy megéri az optikát használni, hisz jobb chipek, stb :)

2: ha meg a gép rendelkezik jobb hangchipekkel (xonar, vagy jobb), akkor viszont mi értelme egy optikai hangkártyával is rendelkező cuccnak? :)

(#10) DEJVID válasza oPalRx7 (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

"optikai hangkártyával is rendelkező cuccnak" Nem értem, mire gondolsz pontosan?

(#11) hackeeeee válasza DEJVID (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, szerintem meg nem.. Sztereónál analóg, de ha Dolby, DTS, TrueHD, stb, akkor Coax, Optika, HDMI.. Szerintem.. :) Feltéve, ha van hozzá megfelelő erősítő is.

Akkor pl. egy Asus Xonar Xense-re minek tesznek optikai kimenetet, dísznek? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) oPalRx7 válasza DEJVID (#10) üzenetére


oPalRx7
tag

most a z5500amból indulok ki :)

ugye jön egy pcm jel, amiből a z5500-ban lévő chipek állítják elő a fesz-jeleket, amit utána erősít, és megszólaltat. ergo ez egy külső hangkártyaként is felfogható. mindegy hogy optika vagy coax, a lényeg hogy nem a "rendes" hangkártya állítja elő a hangot.

ezt értettem "optikai hankártyának" szóval elnézést a pontatlan fogalmazásért :)

(#13) DEJVID


DEJVID
őstag

Ezekben az erősítőkbben olyan DAC van, ami valószínűleg jobb mint az alaplapi integrált, de egy rendes hangkártyánál már szarabbak.
A komoly hangkártyákon pedig azért van digitális kimenet, hogy össze lehessen kötni egy AV erősítővel pl.

[ Szerkesztve ]

(#14) hackeeeee válasza DEJVID (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tom, összességében kíváncsi lennék egy ilyesmi cuccra, hogy akár egy realtek-kel, vagy akár egy komolyabb hangkártyával mit szólna optikán keresztül...

Amúgy, ugye vannak olyanok, akik komolyabb hangkártyával rendelkeznek, és "csak" ilyen hangfalszettet vesznek, nem építenek komplett rendszert...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) DEJVID válasza hackeeeee (#14) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen, azok jobban járnak ha analóg kötik össze a géppel.

(#16) LupusLupus


LupusLupus
csendes tag

Én épp egy Z-5500-t nyúzok és az jutott eszembe, hogy ha neadjisten kifeküdne a "pod" része, akkor lenne annak bármilyen akadálya, hogy lecseréljem egy ilyen újabb típussal? Minden mást megtartanék persze.
Teljesítményben végülis közel egyforma a két cucc, 5.1 mindkettő, stb...

(#17) hackeeeee válasza DEJVID (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem.. Na asszem mostmár értem, hogy mire gondoltál, vagyis arra már céloztam egy visszábbi hsz-emben, de mostmár ok. :)

Véleményem szubjektív...

(#18) rep3at


rep3at
őstag

A teszt jó lett.

Én egy Sony STR-DB780as brutál erősítővel meghajtott Jamo hangfalszettet (+ Yamaha mélyládát) használok a számítógéphez (is), még sosem okozott csalódást a hangja, igaz optikai kábellel használom.

Forward thinking. كرر

(#19) samu74


samu74
addikt

Használd egészséggel a rendszert. :)
Az 500 vs. 700 watton jót mosolyogtam... :N

-----------

(#20) Źşë' válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Źşë'
addikt

köszönöm mindenkinek : ) logitech webshopból lett rendelve a cucc 349 € lett volna, de volt egy 50% kupon kódom amit beváltottam (http://multigaming.hu/ jóvoltából - egy Bad Company 2 versenyen kaptam vigaszdíjasként) a végleges ára így a fele lett ~ 47.000 huf, mivel nem kellett fizetni a szállításért (20€ felett ingyen kihozzák)

(#6) treble84 ki lehet kapcsolni igen

(#19) samu74 miért is? :U

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#21) gabipaci válasza Źşë' (#20) üzenetére


gabipaci
addikt

Jó cikk, gratulálok a cucchoz és a nyereményhez is :)

Én is gondolkodtam egy ilyenben, de a kistestvérét sem használom ki, és az is tökéletesen működik. A távirányítóra viszont irigy vagyok :P

Logitech hardware tester

(#22) Źşë' válasza gabipaci (#21) üzenetére


Źşë'
addikt

Köszi szépen :) De leginkább a Multigaminges játékért ;) Remélem BF3ban is lesz hasonló jó móka :)) :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#23) samu74 válasza Źşë' (#20) üzenetére


samu74
addikt

Arra gondoltam,hogy watt meg watt közt is lehet különbség,nem is kevés...Szerintem sok user megeszi ezeket a nagy "szàmokat".Mèg emlèkszem mikor a 2 magos prociknàl is volt olyan jelölès hogy 2x2500. :) Hitelesebb lenne mondjuk az 5x100 vagy a 7x100 watt,bàr aki halott egy "igazi" 500-as erösítötaz tudja mire gondolok.

-----------

(#24) Archer válasza samu74 (#23) üzenetére


Archer
őstag

Hát igen, tudom nem kilóra megy de egy komolyabb erősítő van olyan nehéz vagy még nehezebb mint kompletten ez az egész cucc :) Ettől függetlenül jó rendszer annak aki szereti az 5.1 hangzást bár szerintem túlárazott ahogy az elődje is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#25) Źşë' válasza samu74 (#23) üzenetére


Źşë'
addikt

hivatalosan feltüntetett adat, lehet még komponensekre bontani, de felesleges

(#24) Archer ez a túlárazott dolog olyan mint amikor xy városban van egy darab benzinkút, és nincs konkurencia, nyugodt szívvel lehet drágáért adni a termékeket, szóval ez nem csak itt érezhető - nézd meg a G19 árát ;)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#26) samu74 válasza Źşë' (#25) üzenetére


samu74
addikt

Na igen,a hivatalos adatban kár is butaságot keresni...

-----------

(#27) Źşë' válasza samu74 (#26) üzenetére


Źşë'
addikt

tisztában vagyok vele hogy nem szokás összegezni a komponensek teljesítményét, de mivel mind a 2 terméknél az lett, feleslegesnek láttam boncolgatni azokat

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#28) iMaverick válasza DEJVID (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Én is analógon küldöm a Sony erősítőnek az anyagot. Az meg tovább az erősített matériát a Vistaton Alto-knak... Jah igen: Soundblaster Audigy 2-t használok. Az alaplapi Realtek csodáktól kiráz a hideg.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.