Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza balwee (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Philipset ne vedd meg, biztos az a legrosszabb. Látszik, hogy egy dizájntermék az egész, amúgy meg egy nagy nulla. Én a Genius mellett vagyok, hidd el, hogy az a legjobb. Csak az dícséri a Logitechet aki nem hallott még komolyabb Hi-Fi hangfalat.

[ Szerkesztve ]

(#52) Jaxx


Jaxx
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma egy ilyen kütyüt és persze jól megszívtam, mivel az enyém is recseg, teljesen élvezhetetlenné téve a hallgatását. :W
Tényleg olyan mintha a membránhoz érne valami, de a gari miatt szétszedni nem mertem, inkább visszaviszem s cserélek valami más típusra. Egyébként a recsegéstől függetlenül sem voltam elragadtatva tőle, kitartó szoftveres EQ állítgatás után is meglehetősen dobozhangja van szegénykének (igaz van itthon egy Z5500 is, így elég magas a mérce :B de haverom X230-a is egyértelműen szebben szól).
Szóval annak ellenére hogy régóta Logitech hívő vagyok, a Z323 igen nagy csalódást okozott nekem. :(

(#53) cs_taz válasza Jaxx (#52) üzenetére


cs_taz
csendes tag

:(

(#54) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

jó a cikk, bár fotózhatta volna a jobboldali középmagasat a cikkíró szemből, nem a semleges baloldalit.

Képzelem, milyen elektronika lehet ezekben.. teljesen gáz :(

Szüksége van egy ismerősömnek (közepesen vájtfülű hölgy) vmi hasonló sztereó szettre a MacBook-jához. Természetgyógyász, kezelget, szóval valami szép kiegyensúlyozott hangzásvilág kellene neki, nem a tüctüc dobozhang.

Olvasom itt a Genius-t, hogy jobb.. tényleg ? Creative 2.1-esekről mi a vélemény ?

Megköszönnék pár jótanácsot .. :R

(#55) Pőze válasza balwee (#50) üzenetére


Pőze
aktív tag

Sziasztok! Én két napja vettem egy ilyet, de nekem egy picit csalódás még. Valamiért a a mélyládából furcsa kicsit "recsegő" hang is jön a mélyek mellé. Ez azért lehet mert még nincs bájaratva vagy miért? Csináltam egy videót is. Remélem nincs vele semmi gond és ennek ilyennek kell lennie. :)

(#56) Toldo válasza Pőze (#55) üzenetére


Toldo
csendes tag

Szia!

Nos nem biztos, hogy a hangfal gagyi. Az zene/mp3 minősége, és s HANGKÁRTYA ugyanolyan fontos. Nekem a nagy tesója van (Z-623), és akkor serceg a magas, ha bekapcsolom az automatikus hangkiegyenlítést a hangkártyán (mellesleg X-fi kártya). Szóval próbálgasd még kicsit, de lehet kifogtál egy hibásat, ha nem múlik vidd vissza. (Esetleg a kábel tört meg, bár új cucc révén nem hiszem, hogy erről van szó.)
OFF: a Corsair is piacra dobott 2.1-et (tavaly talán), persze nem olcsó, de azért egy olvasást megér.

Üdv.

(#57) Pőze válasza Toldo (#56) üzenetére


Pőze
aktív tag

Nem a magassal van a gond, hanem a mélynyomó kicsit érdekes. De mindegy kezdem megszokni, netről rendeltem szóval nem igen dobálom már nekik vissza.

(#58) intovon


intovon
csendes tag

Sziasztok!

Vettem én is egy ilyen hangfalat. Annyira szerintem már megnyúztam, hogy a teszt szerint "be legyen járatva". Nincs is bajom a hangjával, mert kifejezetten szép hangok jönnek belőle.

Sajnos ideáig tartottak a pozitívumok. :( Nagyon nagy negatívum számomra, hogy ha feljebb hangosítom picit, akkor ahogy nyomja ki a mély hangokat a csövön keresztül, annak hangja van. Nem recsegésnek hívnám, csak ahogy a levegő jön ki belőle, annak van nagyon idegesítő hangja.
Kérdésem lenne, hogy ez megszűnik vajon idővel? Vagy rossz példányt kaptam, cseréltessem ki? Vagy ez egy típushiba, amivel az ilyen hangfallal rendelkezőknek együtt kel élnie?
A hangkártya miatt nem lehet, mert az előző Z313-asom nem csinálta ezt. Ezt meg próbáltam számítógéppel is és telefonnal is és mindig megvolt ez a jelenség.

Legyetek szívesek válaszoljatok, mert szeptember 26-án jár le a 8 munkanap, addig még ki tudom cseréltetni minden további nélkül. Köszönöm! :R

(#59) goroghimi válasza intovon (#58) üzenetére


goroghimi
csendes tag

Én egy fél napja használom a z-323-am, és szintén fennáll a mélyből jövő furcsa hang. Szétszedni nem akarom a garancia miatt, mert néha elég idegesítő a hang. Nem tudom, hogy jót tesz-e neki ez a morajlás, mert olyan mintha beleérne valamibe a membrán nagy kitérésnél.

(#60) intovon válasza goroghimi (#59) üzenetére


intovon
csendes tag

Nem ér hozzá semmihez a membrán. Egyszerűen csak annak van hangja, ahogy nyomja ki a mély hangokat a reflexcsövön.
Állítólag túl mélyre nyúlik be a dobozba a cső. Na csak járjon le az a 2 év garancia... :D

(#61) goroghimi válasza intovon (#60) üzenetére


goroghimi
csendes tag

Na jó, beletörődök. Lerakom az asztal alá a mélyet, onnan legalább kevésbbé feltűnő ez a hangja. Már azt hittem, hogy ízzad a kis 18 wattos hangszóró benne:)

(#62) zse01


zse01
csendes tag

Sajnos az enyémnél is jelentkeznek a leírt hibák! Ki szedtem a hangszorót a dobozból és ugyanúgy zörgő hangot adott ki, szerintem a hangszoró a hibás!

(#63) intovon válasza zse01 (#62) üzenetére


intovon
csendes tag

Hm, ez érdekes. Kár, hogy nem merem kipróbálni a garancia miatt.
Azt még amúgy el is tudom képzelni, hogy a doboz szériahibás és azért recseg, de hogy a hangszóró szériahibás... No meg ha kicsit beledugom az ujjam nyílásba a levegő útjába, akkor már nem recseg. A helyedben a tiédet megnézetném, mert lehet, hogy annak baja van.

(#64) zse01 válasza intovon (#63) üzenetére


zse01
csendes tag

Pedig ez így van! Mondjuk 15Wattól ne várjunk csodát! Ennek ellenére én meg vagyok elégedve a hangzással igaz nem lehet erőltetni neki a mély hangzást 3pöttynél tovább!
Én kimondottan a számitógéphez vettem, mert van itthon nagyobb hangtechnikám csak egy panel lakásba nem díjjazák az 1000Watt teljesítményt :D

(#65) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Most jött meg a futár ezzel a csodával. Már be is üzemeltem. Brum jel és subláda hang torzulásnak semmi jele. Azt hozzá kell tenni hogy a zavarszűrős túlfesz elleni védelmes elosztókat nem véletlen találták ki. Nekem egy profi MGE van. Még kegyetlen nyers a hangja. De nagyon minőségi cucc. A subláda brutál erős, azzal csínnyán kell bánni. A hangkártyám Audigy.

Pixel 8 Hazel

(#66) ClayMore válasza zse01 (#64) üzenetére


ClayMore
aktív tag

nem lehet neki erőltetni 3 pöttynél tovább a mélyet? :F

én ma vettem meg. kicsit búg alapjáraton, de nem vészes. engem csak az érdekelne, hogy ez természetes?

zajszűrős hosszabbítóval ez megoldódik?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#67) Archer válasza Jojo5 (#12) üzenetére


Archer
őstag

A Z-2300 nagyon kiegyenlítetlen rendszer, a mélynyomó túlzottan nagy azokhoz a kis szatelitekhez amik amúgy is gyengécskék. Ettől persze az árkategóriájában nem nagyon van jobb meg az a lényeg, hogy Te elégedett legyél vele csak ezek a kisebb testvérei is jobban össze vannak hangolva mert nem olyan batár nagy a mélynyomó a szatelitekhez képest. Mondjuk az sem mindegy, ki mit hallgat rajta.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#68) oneal1


oneal1
senior tag

Hali , logitech z323 as hangfalat szeretnek playstation3hoz csatlakoztatni. Mi a modja?

Koszonom!

(#69) #31757056 válasza ClayMore (#66) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na, most orulok, hogy meglattam ezt a hozzaszolast, most lettem benne biztos, hogy ilyet se veszek inkabb... Az elmult idoben kiadott Logitech-ek mind bugnak. Az X210 is bug, az X140 is. Nekem van egy X230-am is ugyan, de sajna otthon kellett hagynom en meg elmentem kulfoldre, ezert keresek valami hozza hasonlot. Az X230 mai napig annyira jo, mint mikor megvettem, es nemhogy nem bug, de meg alapzaja sincsen, de semennyi sem. Nem tudom mit baltazik el a Logitech ujabban, de szerintem inkabb az lehet, hogy a nevevel probalja eladni az utobbi idokben termelt minosegtelen szarjait... Javitson ki valaki, ha nincs igazam.

(#70) lorincmate


lorincmate
tag

én is boldog tulaja vagyok egy ilyen z323 meg vagyok vele elégedve 10 négyzetméteres szobácskámban bőven elég.
az elején nem volt olyan tuti a hangja , de 3-4 nap aktív zene hallgatás után tökéletes lett.
1db hibát tapasztaltam ha alacsony hangerőn bekapcsolva hagyod, van egy kis (alig hallható)
sercegő hangja, de ez hangerő felcsavarásával vagy kikapcsolással orvosolható.

F4 modul

(#71) Emery T.


Emery T.
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Engedelmetekkel és sajnos nem dicsérő véleményt írnék róla.
Halk sercegést, búgást speciel én nem hallok, de van valami, ami engem rettenetesen zavar: az a borzasztó "dobozhang". Szörnyen tompa a hangja, a magas hangok teljesen elvesztek. Úgy tudnám a legjobban leírni a hangzását, mintha a hangsugárzó le lenne takarva egy kartonlappal. Tényleg nagyon zavaró és bosszant.
Nem szeretném lehúzni ezt a kütyüt, mert a Logitech dolgait alapból nagyon kedvelem, azonban nem mehetek el szó nélkül eme csalódás mellett. Amennyire vártam, hogy kipróbálhassam, akkora csalódás volt. A Media-ban ki is próbáltam, sajnos ott még nem hallottam tisztán a dolgokat és gondoltam, mi probléma lehet vele. (A Media-ban most 15e Ft körül van.)
Nem vagyok vájtfülü, de tényleg nagyon zavaró ez a tompa, Sokol rádiószerű hangzás. A mélynyomóval semmi probléma nincs, tetszik, de nem tudja kompenzálni sehogy a problémámat.
Ha akadna valakinek gyakorlati tanácsa ilyen esetre (bár nem hinném, hogy lehetne vele akármit is kezdeni), kérem ossza meg. Köszönöm!

Amihez hasonlítom: egy névtelen, olcsó JUSTer SP-120-as aktív hangszórópárom volt, ami a Z323-nál minimum 2-3-szor nagyobb volt, anyag is volt benne rendessen, és a hangja egy snassz mezei hangszóróhoz képest meglepően tiszta. Félreértés ne essék, nem csodát vártam, azonban egy névtelen hangszórónál mindenképpen jobb minőséget.

Aki mostanában szeretne venni Z323-at, tanácsolom, hogy alaposan fontolja meg a dolgot és próbálja ki ezt is és nézzen alternatívát is. A Logitech magyar oldalán megtalálható mindegyik fajta. Ezek után is ugyanúgy tetszenek a Logitech dolgai, de hangszóró ügyben alaposabb leszek.

[ Szerkesztve ]

"Do or Do not! There is no try!"

(#72) zse01 válasza Emery T. (#71) üzenetére


zse01
csendes tag

Szia!

Úgylátszik mindenkinél más a probléma. Nekem pl tisztánszól, csak a mélysugárzó kicsit tompa, zörgős, de már féléve használom számitógéphez és meg szoktam.

(#73) mcs


mcs
veterán

De kihalt ez a topic. :DDD

Én most vettem egy ilyen dögöt, és azt kell mondjam, hogy kimondottan tetszik az árához mérten. Aki zörgős mélyekre panaszkodik, egyrészt rakja le padlóra a mélynyomót valamilyen sík felületre (parketta, falap vagy márvány), másrészt vegye vissza 35-40%ra a bass potmétert, mert a mélynyomó alapból kissé túl van méretezve a szatelitekhez képest, így 35-40en is bőven adja a kakaót melléjük. A fejes kimenetnek kifejezetten örülök, hogy meg van erősítve, mert így a halk alaplapi integrált hangkártyákat is kellően felhangosítja. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) blekike


blekike
csendes tag

Szeretnék venni egy ilyen hagszórót, csak azon gondolkozom, hogy nem lesz e túlságosan les hangja, ha falhoz rakom - a hátsó hangszórók miatt ugye + gondolom így a nyitott ablakon is jobban kihallatszik?

(#75) zse01 válasza blekike (#74) üzenetére


zse01
csendes tag

Nekem is falhoz van rakva úgyanúgy szól, szerintem teljesen mindegy hova rakod...
Mint minden hang kihallatszik a nyitott ablakon :D

(#76) blekike válasza zse01 (#75) üzenetére


blekike
csendes tag

Megvettem és valóban ugyanolyan :)

(#77) zse01 válasza blekike (#76) üzenetére


zse01
csendes tag

Meg vagy vele elégedve? Igazából már engem nem zavarnak a hibái... Tökéletes a számitógéphez! Én egész olcsón vettem ahhoz képest amennyiért most árulják :DD

[ Szerkesztve ]

(#78) pontaz92


pontaz92
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ehhez van jack cstlakozó gyárilag, tehát egyből tudnám csatlakoztatni géphez stb. vagy még vennem kell hozzá vmit?

(#79) intovon válasza pontaz92 (#78) üzenetére


intovon
csendes tag

Számítógéphez tudod rögtön csatlakoztatni, nem kell hozzá venned semmit.

(#80) Šolaire


Šolaire
veterán

Nemrég vettem én is egy z323-at. Meg vagyok vele elégedve,a sub láda felétől kissebbre van véve(egy pöttyel) mert egyébként csak puffog. Mindenképp szükséges bejáratni mert utána tiszta mélyeket és magas hangokat produkál. Ennyi pénzért megéri kevés helyet foglal én játékra használom csak ajánlani tudom Taylornak is igaza van kell hozzá a zavarszűrős elosztó,nekem egy APC van.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#81) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is fura puffogó hangot adott ki a mélynyomó, szétszedtem és tényleg az a baja, hogy túlságosan hosszú a csöve így kb a felét levágtam és megszűnt a probléma :)

(#82) ANDROID??? válasza balii22 (#81) üzenetére


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Nekem most sikerült szert tennem egy ilyen kütyüre, meglepően jól dorombol, bár a csomagból kiszedve nem vártam ennyit (nézegettem is a 333-at). Viszont pozitív csalódást okozott :)
Ezt a "puffogást" , hogyan kell elképzelni?
Mintha torzítana (de ez inkább a reflexnyíláson való levegő miatt van..) és ez szűnik meg a mély fele alá tekerésétől? Nekem is valami ilyen zavarja a fülemet..
Ez a cső levágás a gyógyír a problémára?

(#83) Šolaire válasza ANDROID??? (#82) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia Nehogy szétszedd😊 vedd le a mélyláda potiját a felére meg járasd be min 1 hónap utána perfekt lesz a cucc.

“Praise The Sun” \[T]/

(#84) trog


trog
csendes tag

2023ban valaki? Nekem már idejét nem tudom mióta van meg, lehet már régebb óta mint nincs, most vagyok 31 éves és valamikor gimi közepe felé vettem. Egyszer ideiglenesen elszállt az egyik hangfal, elkezdtem szétcsavarozni és ettől valami csoda folytán meggyógyult. Gondolkozom a váltáson, de nem vagyok benne biztos, hogy megérné :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.