Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Lassan 2 hónapja nyúzok egy ilyet. Én picit többet vártam tőle, főleg katitntási érzettől:/ De ez már marad, viszont arra tudtok valamit, hogy görgetésnél miért csinálja azt hogy egyszerre sokat nagyít/kicsinyít? Ez pl sokszor előfordul egy google maps-nál ahol elég zavaró. Illetve milyen programokat telepítettetek a konfiguráláshoz? Ahol pl dpi-t tudok állítani, mert én eddig csak a SetPoint Settings nevű gombokat tudtam programozni. Szerintem többet is ki lehet hozni ebből mint amennyire én használom:)

(#52) pvt.peter válasza beholder00 (#51) üzenetére


pvt.peter
őstag

"egyszerre sokat nagyít/kicsinyít"

nálam is ue a helyzet...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#53) Studi


Studi
addikt

Felhozom egy kicsit a témát: van valakinek tippje, hol lehetne az egérhez teflon talpakat szerezni? Szét kellett szednem, és az elején lévő hosszabb talp olyannyira le volt ragadva, hogy deformálódott, ahogy leszedtem. Szeretném nem ugyanezt visszaragasztani, inkább vennék frisset helyette, de nem találok. :( Ebayen van, de félek, hogy az új mindent megvámoltatunk mentalitással el ne fogják.

(#54) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat - lassan egy hónapja vagyok egy ilyen típusú egér tulajdonosa. Sokat nézegettem, hogy mit lenne érdemes vennem hosszabb távra, és akkor akadt meg a szemem ezen az egeren. Eredetileg az M705 és az Anywhere MX volt a két lehetséges jelölt, de az Anywhere MX kiesett sajnos az ára miatt. A cikk sokat segített a választásban. :)

A mindennapos használat során semmiféle problémát nem tapasztaltam, nagyon kényelmes kezelni az egeret. Fogásra az egér nagyon egyben van, kellemes az anyaghasználata. Az egér mérete és súlya tökéletes nekem (nem szeretem a kicsi / könnyű egereket, adódóan a nagyobb méretű tenyerem miatt). A lézeres optika elhelyezkedése érezhető volt számomra is, szoknom kellett egy kicsit az egeret emiatt. A szoftvere (SetPoint) segítségével szinte teljesen személyre tudtam szabni az egeret a saját ízlésem szerint (sőt, nagyon részletes beállításra ad lehetőséget, ahogy a cikkben is olvasható). A szabadonfutó gomb funkciója nagyon, nagyon hasznos: sokat használom dokumentumok szerkesztésére, hatalmas előnyt jelent hogy kioldom a görgőt, és uccuneki - egy pillanat alatt ott vagyok ahol szeretném hogy legyek a több tíz oldalas doksikban. :)

Szerintem jó vásár volt, csak ajánlani tudom ezt az egeret mindenkinek. :)

(#55) Dolcevita27 válasza pvt.peter (#50) üzenetére


Dolcevita27
csendes tag

Én most vettem ilyen egeret és mérhetetlenül csalódott vagyok. A görgő szabadon futóban mindig visszafordul egy bizonyos pozícióba így amikor megállok magától visszagördül. Gyakorlatilag használhatatlan félelmetes hogy ilyet megenged magának a logitech egy 15000 Ft-os egérnél.
A tesztben is szerepelhetne mert nem egyedi a probléma 'scroll problem' címszóval rákeresve több tucat video és cikk található csak erre vásárlás előtt senki nem keres rá.
Szánalmas ez az egér.
Ti nem tapasztaltatok ilyet?
Továbbá hiányolom hogy nem lehet kattintásra program indítást beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#56) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Nekem kezd előjönni egy olyan hiba, hogy néha meg-megakad az egér. Korábban azt hittem ezt az elem merülése okozza. Ránéztem a programban, persze azt írja h még bőven jó az, mind1 gondoltam cserélem de csere után is előjön és bosszantó. Találkozott már vele valaki? Esetleg lehet azért mert az elemes rész fedő burkolat viszonylag laza, nem jár le de ha megfordítom enyhe hozzáérésre is látszik, hogy nem fix.

Korábban írtam a scroll hibáról:( az is elég bosszantó de még ez is...? 1 éves sincs az egér és ilyet csinál. Supportot ér vele b*szogatni? Megoldásban kételkedek:(
Én is az inkább a "nem ajánlott egér" felhasználó lennék. Nem ezt vártam a terméktől főleg ilyen pénzért:(

[ Szerkesztve ]

(#57) e-newsee válasza Dolcevita27 (#55) üzenetére


e-newsee
addikt

Én úgy használom a szabadonfutó funkciót, hogy ha sokat kell görgetni, bekapcsolom, aztán amikor már ott vagyok nagyjából, ahol kell, akkor vissza kikapcsolom, és onnantól normál módban hagyom. Mivel könnyen forog szabadon, így persze, hogy minden kis mozdulattól, rántástól, de akár magától is elfordul, ha van benne egy minimális excentricitás. Ki-be kell kapcsolgatni. Nem hiszem, hogy ez hiba lenne. Tény, hogy a görgő kap az interneten hideget-meleget, és biztosan sok van, ami nem működik jól, de összességében jónak ítélik.
Nálam például olyannyira jó a görgő, hogy ahol megállt magától, ott megállt. Nem fordul vissza semerre. És ha megpörgetem, annyira központos, hogy oldalról nem látszik, hogy forog, vagy áll. Te kifoghattál egy rosszat, de én azért nem kiáltanám ki az egész típust szánalmasnak.

Más:
Többen írtátok az év eleje felé, hogy sokat lapoz/zoom-ol, stb. Ezzel ugye én is találkoztam, és egyszer csak úgy megoldódott, hogy észre sem vettem, úgyhogy szinte biztos vagyok benne, hogy valami Windows frissítés tette helyre a dolgot.

Én továbbra is ajánlom. Nálam gyakorlatilag hibátlanul teljesít a vásárlás óta. Lehet, hogy a későbbi összeszerelések ócskábbak, de nálam nagyon egyben van, és masszív a jószág még mindig.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58) pvt.peter válasza e-newsee (#57) üzenetére


pvt.peter
őstag

Válaszolva a furcsa/sok görgetés problémára.
Nálam még mindig fennáll ue a probléma, de már Google Maps alatt egyáltalán nem tapasztalom, csak Google Calendar -nál.
És már itt sem konstans 3 -at görget, hanem 2 -t, 4 -et vagy 5 -öt, nem tudom mitől függ (3 -at sosem).
Egyébként sztem is vmilyen Windows -os frissítés oldhatta meg ezt a problémát...

Windows 10 Professional 1607 (14393.321) van fent, tehát a legfrissebb nyilvános Windows 10.
Illetve a legfrissebb stabil Google Chrome: v54.0.2840.71 m (64-bit).

Egy kis off: nekem személy szerint van még rá bő 1 év gari, tehát elképzelhető, hogy élni fogok a garanciáztatással. Ki milyen alternatívát ajánl az M705 -ös helyett?
Igazából mindenféle paraméter szempontjából ugyanilyen egér érdekelne, levonva a rejtett hibákat belőle, mint pl. ez a görgetés is.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.