Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Mi az a légfésü?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Stiky válasza banhammer (#1) üzenetére


Stiky
senior tag

Szerintem az aminek látszik, a kerek kimenetből laposat csinál, így szélesebb felületet tud vele megfújni :)

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#3) Maxxxim válasza banhammer (#1) üzenetére

Ahogy nézem ezt a cumót pl. autófényezéshez használják.
Itt azt írja róla, hogy por eltávolítására és a szárítás gyorsítására használható.

De hogy a cikkhez érdemben is hozzászóljak, gratula a szétszedéshez, és a türelmedhez !
Én szerintem a második karom eltörése után falhoz vágtam volna, vagy ugráltam volna rajta kicsit :DD

[ Szerkesztve ]

(#4) Knight666 válasza banhammer (#1) üzenetére


Knight666
aktív tag

Igen, autófényezőknél használatos. Kis-javításoknál gyorsítják vele a száradást. Kiválóan alkalmas egyébként PC takarításra is :D . Kicsit olyan, mint mikor slag helyett gőzborotvával mosod a kocsit. Hatékonyabban lehet vele lesöpörni a port.

(#5) banhammer válasza Knight666 (#4) üzenetére


banhammer
veterán

Amolyan SMD kondi lefújós erősségűvé alakítja át a levegőt?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) Knight666 válasza banhammer (#5) üzenetére


Knight666
aktív tag

:DD Nem, épp ellenkezőleg. Nem egy pontba koncentrálja a teljes levegőmennyiséget, hanem szétteríti, ezért jobban eloszlik a nyomás.

(#7) Kriccs


Kriccs
tag

Logitechnél semmi nem jár garanciavesztéssel, hiszen nem a kiskerhez kell visszavinni, hanem írni kell a cégnek és küldenek ingyen egy újat. Drágább cuccoknál azt hiszem adnak egy számot, szét kell verni a cuccost és egy papírra fel kell írni a számot, a romhalmaz mellé kell tenni, lefényképezni és csak utána küldenek újat.

(#8) kissthomas válasza Kriccs (#7) üzenetére


kissthomas
csendes tag

Ha már alapból rossz, még szét se kell verni :) Nekem egy MX3200 kombóm volt, szarakodtak a billentyűi, írtam nekik... Azt mondták cserés, vigyem vissza a boltba... Mondom számla ninics, ajándék volt... Közölték, hogy akkor bizony fényképezzem le a hátát (ahol az SN látszódik, meg dátumot papírra)... Utána közölték, hogy sajna olyan már nincs, de válasszak valamit 100 EUR-ért a shopból... Mivel egy MX5500 Revolution kitet választottam és az 150 EUR volt, és részletfizetni nem lehetett, kedvesen felajánlották, hogy akkor adnak egy 50%-os kupont és így mindenki jól jár :) p.s.: egy alapos szétszedés-mosás-szilikonozás után a mai napig működik a 3200 is... Csak néha kimarad 1-2 billentyű :)

ThomaS

(#9) Knight666 válasza kissthomas (#8) üzenetére


Knight666
aktív tag

Én is tudom, hogy kicserélték volna. Egyszerűen azért nem volt pofám újat kérni, mert az én hibámból ment tönkre.
Ha garanciális ügyintézésről van szó, valóban a Logitech a legelnézőbb. Az én MX5500 szettem is így került hozzám. Mikor elromlott a régi Bluetooth-os szett vevője, visszaküldtem nekik postán, ők meg küldtek helyette egy új szettet, mivel azt már nem gyártották. A régi billentyűzet és egér is működik a mai napig (mivel BT HID protokollt használnak, bármilyen BT vevővel megy mindkettő).
Hozzáteszem, még postáznom sem kellett volna, mert már megjött a csomag, mikor feladtam. Viszont így, hogy visszaküldtem, egyrészt talán hozzájárultam, hogy ne veszítsék el a hitüket a vevők jóindulatában. Másrészt lehet, hogy megvizsgálták miért romlott el és tanultak belőle. Persze az is lehet, hogy az ilyen küldeményeknek oda van állítva egy kuka a bedobónyílás alá :)) .

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Koszi a jo kis leirast! az ifixit.com van tele ilyenekkel. :) egyetlen hibat talaltam: az a "keresztfejes" csavarhuzo inkabb kereszthornyos akart lenni, lanykori neven Philips csavarhuzo, nem?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#11) Bari


Bari
Modder

Köszi az írást :R
Jól fog jönni a szétszedési útmutató ha rászánom magam a k800-am kis moddingolására.

Üdv: Bari

(#12) Knight666 válasza simonzé (#10) üzenetére


Knight666
aktív tag

Köszi az észrevételt, javítva. Valóban a Phillips csavarhúzóra gondoltam. Ezek szerint nem mindenhol ismeretes ez a zsargon.
Vicces amúgy, hogy hány különböző elnevezés tud elterjedni egy-egy szerszámra. A napokban én is találkoztam eggyel, amit nem értettem elsőre: "Passzolj már egy 17-es krova kulcsot!". Kiderült, hogy dugós kulcsra gondolt az illető (a "krova" elnevezés az anyagából ered gondolom).

(#13) BatchMan válasza Knight666 (#12) üzenetére


BatchMan
senior tag

Krova az racsnis, amit nem kell leszedni és újra feltenni, ha meg akarod húzni a csavart. Imádom.
Nekem K520 van háttérvilágítás nélkül. Ha egyszer sok időm lesz, talán megpróbálok lámpát tenni bele. Csak nem gyártanak kétféle billentyűt: átvilágítósba átlátszót, simába telit.
Kösz a leírást!

(#14) Knight666 válasza BatchMan (#13) üzenetére


Knight666
aktív tag

Ez eszembe sem jutott volna. Lehet, hogy igazad van. Ha szerencséd van, akkor még az elektronika is ugyan az, csak nincsenek rádugva az extra cuccok. A háttérvilágítást nem tudom hogy lehetne megoldani. Az eredeti panel elég vékony. Egy SMD LED-ekkel tarkított NYÁK már bajosan férne be a helyére. Talán ha kiveszed alóla a fémlemezt (egy kétoldalú nyák úgyis árnyékolna és megadná a stabilitást is). Ráadásul billentyűnként kéne egy LED, ha homogén világítást akarsz. A jelenlét-érzékelő szerintem egy sima kétoldalú NYÁK, amit könnyű reprodukálni.
Ha más az elektronika, vagy netán a belső felépítés sem azonos, akkor már nehezebb dolgod lesz. Azt minimum meg kell oldani, hogy ki lehessen kapcsolni a világítást, különben hamar leszívja az akksit. Egy gyárihoz hasonló vezérléssel meg sokat kéne küzdeni. Nem biztos, hogy megéri vele szórakozni.

(#15) drunkyboy válasza Knight666 (#14) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Egyszer én is szétszereltem egy működő noname billentyűzetet, azzal a céllal, hogy a belefolyt üccsit nedves ronggyal letöröljem, és hajszárítóval megszárogassam, nehogy beragadó :) billentyűzet legyen belőle. Ez össze is jött addig, csak utána néhány gomb enyhén megcsöppent, valamint lett egy kifli alakú új gomb a space helyén :) De máig sem értem, mikor próbáltam ezután, miért nem akart működni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.