Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Hmm..
Elég korrekt kis egerentyű.

(#2) Melorin válasza MK VII (#1) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem a külalakja is tetszik.

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

13-ért elég best-buy lehet.

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) b.


b.
félisten

Pontosan melyik szenzor van ebben?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) kretenallat válasza b. (#4) üzenetére


kretenallat
senior tag

az ember, aki felteszi a fontos kérdéseket. a leglényegesebb infó miért hiányzik a cikkből? kb ott dől el, hogy igazán bestbuy-e, egy bizonyított szenzor frankó lenne.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#6) b. válasza kretenallat (#5) üzenetére


b.
félisten

Ahogy olvasgatom fórumokat, ebben nem PixArt sensor van hanem Mercury, :( Valószínűleg azért olcsó.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) kretenallat válasza b. (#6) üzenetére


kretenallat
senior tag

én is próbáltam utána járni, csak még konkrét, megbízható infót nem találtam. nem hangzik túl jól, bár egyelőre nekem megfelel a g502 is. (amúgy 42 euróért volt leakciózva német amazonon a g403, szóval kb azonos áron is be lehget szerezni időnként (itt a g203ra gondoltam), akkor meg egyértelmű, melyiket választanám.)

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#8) atenza válasza b. (#6) üzenetére


atenza
senior tag

Akinek már van azt mondja h nincs különbség, ugyanolyan jó a szenzora. Eléggé bestbuy egér ennyiért, ha a kis méret megfelel.

(#9) b. válasza atenza (#8) üzenetére


b.
félisten

". A különbség tehát belül keresendő, legfőképpen az optikai szenzorban: a maximális 12 000 dpi érzékenység 6000 dpi-re csökkent a G203 esetében, és szintén csökkent a maximum gyorsulás 40g-ről 25g-re, illetve a maximális követési sebesség 300-ról 200 hüvelyk/másodpercre. "

A cikk is arról szól, milyen tulajdonságaiban tér el attól a szenzortól, tehát nem lehet ugyan olyan jó.
Ha ez Mercury akkor meg főleg nem hiszem, hogy fel veheti a versenyt a Pixarttal, persze ennyi pénzért nem is várnám el, hogy ugyan azt hozza. Attól még lehet jó,de számomra az optika az egyetlen érv mostanában a Logi egerek mellett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) atenza válasza b. (#9) üzenetére


atenza
senior tag

Úgy értettem hogy kiakasztani ezt sem tudod, különbséget meg nem veszel észre köztük normál használatnál.
A cikkben is benne van hogy 7,5m/s helyett 5m/s ergo ugyanolyan jó mert 5méter/másodpercet sem éred el soha...

Van akinek van Logitech G pro-ja ( pixart PMW3366) és G203 is és nem vesz észre különbséget sőt bánja is hogy megvette a majdnem kétszer annyiba kerülő g pro-t.

De overclock fórumon utánaolvashatsz a tapasztalatoknak.

(#11) b. válasza atenza (#10) üzenetére


b.
félisten

Aki nem vesz észre különbséget azok között, minek vesz olyan egeret :) Ez nem azt jelenti, hogy nincs különbség köztük, csak ő nem veszi észre.15 év versenyszerű Quake és ET után had én tudjam mit veszek észre és mit nem.. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) [Prolixus] válasza b. (#9) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Ha ez Mercury akkor meg főleg nem hiszem, hogy fel veheti a versenyt a Pixarttal"

Ja, mert a Mercury szenzorok eddig nem teljesítettek túl jól, igaz-e? :U

Amúgy ameddig megírtátok ezt az X db. hsz-t, gyorsan felpattanhattatok volna OCN fórumára ahol már régen tesztelték a G102 szenzorát.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#13) atenza válasza b. (#11) üzenetére


atenza
senior tag

Azért írtam az overclockers forumot mert ott tesztelve van már programokkal, nem érzésekre alapoznak ami mindenkinél más. (van amikor a hideget is melegnek érezzük, csak viszonyítás kérdése)

Technikailag profi cucc, smoothing és jitter nélkül, ár-érték arányban az egyik ha nem a legjobb. Egy az egyben megegyezik a G102-vel (kínaiaknál ezen a néven fut) ami már egy ideje a piacon van, le van tesztelve.
Ha ez nem elég valakinek akkor a pixxart pwm3366 se lesz elég 2× ennyiért.

(#14) b. válasza [Prolixus] (#12) üzenetére


b.
félisten

Ameddig idetoltad ezt a lekezelő kommentet értelmezhetted volna mit írtam ,igaz e?

atenza: Ez nem egészen így működik, hogy akinek ez nem jó, annak a 3366 se lesz az. 3310 után is sokan azt gondolták nem lesz jobb. Hát lett. Érezhető a különbség.

Tisztázás képpen: ez egy nagyon jó egérnek néz ki, talán ez lesz a G400 utódja. Személyes véleményem az lett a Logiról az utóbbi időben , hogy csak a 2 top optikai szenzorukban nem érte utol őket a konkurencia ( Zowie, Steel), ez miatt vettem egy 403 egeret is és tértem vissza hozzájuk, elfér a többi egér mellett a gyűjteményben. Tehát nálam a Pixart optika az egyetlen érv, hogy újra tőlük vásároljak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) b. válasza atenza (#13) üzenetére


b.
félisten

Ezzel teszek egy próbát azért :) Már meg rendeltem, ennyit megér.
itt azért érdemes megnézni, [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) [Prolixus] válasza b. (#14) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kár hogy szerkesztetted a hsz-t, a hatmilliárd :U -val nagyon menő volt.

Mindenesetre látom nem jött át. Segítek: Ez az első egér Mercury szenzorral. De szerinted "Ha ez Mercury akkor meg főleg nem hiszem, hogy fel veheti a versenyt a Pixarttal", vagyis te minimum egy időutazó vagy, aki a jövőből jött vissza, letesztelt még pár más Mercury szenzoros egeret, amik bizony nem muzsikáltak ilyen jól, mint a G102/G203, szóval megvan az ezirányú tapasztalatod bőven. Különben hogy is mondhatnál ilyen határozott véleményt, csak mert Mercury, ugyebár...

Hmm, vagy esetleg onnan fúj szél, hogy utána sem jártál az egésznek, de már ment az észosztás. :F A döntést rábízom az utókorra. A szenzor teljesítménye kapcsán pedig érdemes ezt átolvasni:[link]

Szerk:

"usb freki gondok sajnos vannak a szenzorral"

Nope. :N Erről is volt már szó az egeres topicban...

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#17) b. válasza [Prolixus] (#16) üzenetére


b.
félisten

nem tudom neked mi a problémád , és azért szerkesztettem ,mert így is lekezelő és nehéz esetnek látszol és nincs kedvem troll fociba belemenni.
mercury már ezer éve gyárt egereket és optikát is saját magának. AKI mozog az egerek világába egy ideje az ismeri a márkát és tudja, hogy nem egy kiemelkedő minőség, bár annak idején az első 800 DPIs wireless egereket ők dobták a piacra.Gondolom neked nem mond semmit, hogy Kobian Mercury egér, mert akkor nem írtál volna ilyen hülyeséget.

Talán most azt kellene mondjam hogy jobb mint a pixart 3366 ? vagy mit vársz el ? Azt írtam , hogy nem jobb és ez igaz is.
Ellenben egy jó optika jó áron, igazi népgamer egér lesz., jelenleg best buy nak néz ki. Annak akinek ez számít. Nekem nem ez számít, Nekem logitech egérben Pixart optika legyen, ha már amúgy szar pana görgőt és kínai omront tesz az egereibe.
Ettől függetlenül teszek vele egy próbát, mert külalak és dizájn tetszik, mikrorkapcsolókat cserélem japánra, aljára meg mennek jaffa talpak.
Középső görgővel meg szokás szerint nem tudok mit csinálni marad a hulladék Pana.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) [Prolixus] válasza b. (#17) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mmmhmm, kár hogy ez a Mercury, nem az a Mercury. Persze ha először olvasnál, és utána észt osztanál, akkor tudnád. Ez egy zsír új szenzor, legjobb tudomásom szerint eléggé nem nagyon vagyunk még képben, hogy ki gyártja tulajdonképpen. Lehetett olyat olvasni, hogy egy svájci cég csinálta a Loginak (CGS), de ez nem nagyon lett megerősítve.

De mindegy, hagyjuk szerintem is, megyek vissza rugdosni a labdát.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#19) b. válasza [Prolixus] (#18) üzenetére


b.
félisten

Hát mivel "nem vagyunk képben "mielőtt észt osztanál( gratula az stílusodhoz) és te sem tudod hol gyártják,én gondolom arra a Mercuryra gondoltam, aki egereket és szenzorokat gyárt Singapoorban.és talán így lassan leesik a tantusz , hogy nem vagyok időutazó és honnan az előítélet.
Senki nem vitatta, hogy ez egy zsír új optika, már [Itt beszéltünk róla és vártuk]. de nem az eslő, ha azé a Mercury-é.
Remélem igazad van, bár az optika érdemeiből nem von le semmit, ha nem svájcban készült az sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) jaffa 2843 válasza b. (#19) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gyakorlatilag ugyanazt tudja mint a 3366. Aki érzi a különbséget az hazudik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21) b. válasza jaffa 2843 (#20) üzenetére


b.
félisten

Szuper. Már várom, hogy megérkezzen. Itt van a 403 is az asztalon . :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Vanir


Vanir
veterán

Már csak oda kéne eljutni, hogy normális talpakat, igényes középső gomb alatti mikrokapcsolót, picit taktilisebb görgő encoder-t, meg nem példányról példányra változó lenyomási nehézségű főgomb-klikkeket kapunk.
Részemről valószínűleg venni fogok egy G102-t eBay-ről, teszek D2F-01F-eket a főgombok alá, kap egy paracord kábelt, teflontalpakat, kicsit csiszolok a súlyából valahogy, aztán tartaléknak jó lesz.

(#23) nyunyu válasza Vanir (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Költsünk rá mégegyszer annyit, hogy JÓ legyen, aztán ne használjuk?

Bölcs döntés. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) jaffa 2843 válasza nyunyu (#23) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

3 500 < 10 000 :U

Amúgy az encodere jobb(-nak érződik) mint a G Pro-ban használt. De nyilván a két példánynak ami nálam van kicsit különböző mindene. :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#25) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Végre egy nem csilivili rgb ledszalag gombokkal.
Nekem bejön.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26) Lacok


Lacok
őstag

Nekem kifejezetten tetszik és az ára sem vészes.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) Sz4bolcs válasza b. (#11) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

15 év versenyszerű Quake-kel azért nem kéne azzal égetned magad, hogy nem tudod, mit jelent az 5 m/s és 7 m/s közti különbség a gyakorlatban..

(#28) nyunyu válasza Sz4bolcs (#27) üzenetére


nyunyu
félisten

Fordítsuk le magyarra: nem tökmindegy, hogy 0.13 másodperc helyett 0.2 másodperc alatt ránt egy métert az egéren?

Ígyis-úgyis leszakad a karja :DDD

(Ennyire low sense egérnek egyszer adnék ekkora kezdősebességet, de akkor a szoba végében lévő romhalmaz gyűjtőedényben landolna.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) sutyi^ válasza Sz4bolcs (#27) üzenetére


sutyi^
senior tag

Azt hogy milyen erősen hajította ki az ablakon...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#30) scope2007


scope2007
addikt

Na beszerzek én is egyet

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31) Csolaszol


Csolaszol
csendes tag

Három éve vettem két ilyen egeret. Az első egér két év után kezdett dupla kattolni, a második 3 év után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.