Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

meleg van. mindenki siet, türelmetlen... kár, mert lehetne értelmesen közlekedni ilyenkor is :( én ha belvárosba megyek bicóval a krypto lánc nélkül sehova. 1: elég nehezen vágják le, 2: egyszer szinte összevertek mert nem adtam meg a balkezet úgy, hogy nekik stoptáblától lefele minden volt... aztán csak visszaszálltak amikor lekaptam magamról...

állatok mindenhol vannak sajnos :(

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

majmok mindenhol, régóta ez a szavam járása, ha Bp-n közlekedem. majmok. én is bringázom, ezzel jutok el A-ból B-be az esetek 90%-ban, és ugye Bp-en, ahol meg vannak őrülve sokszor a népek. bringás és autós szemmel is látom a dolgokat, és bringásként mondom, hogy pozitívan vagyok csalódva az autósainkban, főleg a belvárosban. le a kalappal a türelmük előtt. sokkal kevesebbet vezetek, mint tekerek, és többet szentségelek a kocsiban, mint két keréken, sokkal. ez csak az én pozitív példám, leírom általában, ha ilyen bejegyzés van.

de most hozzácsapnám azt is, hogy vannak igazi tapló parasztok, akik látják, hogy elsőbbséget kell adni a kanyarodósávban, 50-100 méterről látnak, de nyomják a gázt, és inkább átmennek előttem. nyilván a szemébe nézek végig, ő is vissza és látom benne a kabbe-úgy-is-átmegyek tekintetet, ami a plafonig tud felcseszni. szóval arra jutottam, hogy nem leszek rest, a következő ilyennél bizony neki fogok menni, fossa össze magát a barom, aztán elgondolkodik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) Viszlát


Viszlát
addikt

Jó, hogy megúsztad. :K

Szombaton történt, hogy fordultam be jobbra ahol zebra keresztezte az utat, kinéztem a járdára, sehol senki, úgyhogy gurultam tovább majd bumm, jobbról belém durrantott egy biciklis, ráesett a motorháztetőre majd az útra. Fel is pattant egyből, hogy ordítozzon velem, sajnos hiába próbáltam neki elmagyarázni, hogy a gyalogos átkelőhely nem bicikli út, nem hitte el, kétszer is belerúgott az autóba, úgyhogy kénytelen voltam rendőrt hívni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) hoffman_ válasza Viszlát (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az is korrekt mondjuk... amúgy tényleg baromi nehéz kocsiból észrevenni az ilyet, és erre a bringásnak is figyelnie kell, ezt is csak onnan tudom, hogy bringával volt incidensem, legalábbis érzékeltem, hogy para lenne, ha nem figyeltem volna, mert az autós nem vett észre, elvégre 20-30 körül hamar odaérek a zebrához - és csak emiatt kezdtem el figyelni pár helyen(kocsiból is jobban), ahol addig nem, mert ezek előtt fel sem merült.

na persze ez független attól, hogy te egy majomba futottál bele sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Viszlát válasza hoffman_ (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha szabályosan közlekedik és a gyalogátkelőn leszáll a kerékpárjáról, akkor semmi probléma nincsen, látom is, észre is veszem. Ő sajnos úgy gondolta, hogy a bab is húsból van. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) hoffman_ válasza Viszlát (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én se szállok le zebrán, soha, de mint ilyen, tisztában vagyok azzal is, hogy ha megnyalom a lökhárítód, az az én saram - amit meg ugye nem szeretnék, mert a sofőrnek se hiányzik, hogy rossz legyen a lelke, pláne ha baj történik, szóval 3x jobban figyelek ilyen esetben.

mikor furikázunk az Accordban, alakul a sütős sörös móka? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Viszlát válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Mi olyan sürgős dolgod van neked, hogy nincs időd leszállni? :) Meg eleve, miért a járdán közlekedsz? :)

Utazom vissza, ősznél korábban semmiképpen nem jön össze már...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) hoffman_ válasza Viszlát (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sietni soha nem kell, ellenben szeretek, ez ilyen saját hülyeség. úton közlekedem, járdán lehetetlen, nekem és a gyalogosnak is jobb így sokkal. azonban van pár hely, ahol a bringaút és a járda egymás mellett van(és persze a gyalogos úgy gondolja, hogy övé az egész sajnos), ott nincs nagyon opciód - az autósok meg úgy kezelik a keresztezéseket, mint egy zebrát, aminél "nem mindig kell megállni", hiába van teljes elsőbbsége a bringaútnak.

óbasszus, ezt sajnálattal hallom :( pedig nagyon rákészültem, hogy lesz egy jó kis logoutos banada, pláne hogy végre találkozom veled is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Logen88


Logen88
aktív tag

Vannak szép kis történetek. Hihetetlen mik vannak.
(#2) hoffman_: A pesti közlekedésről nincs nagy tapasztalatom, párszor voltunk családdal autóval, de nem volt soha probléma, se autósokkal,se bringásokkal. :)
Azt a "kabbe-úgy-is-átmegyek tekintetet" meg én is ismerem, mint ahogy sokan mások is. Valóban nagyon idegesítő.
(#3) Viszlát: Én is örülök, hogy megúsztam. :) Amúgy az a legszomorúbb, hogy rengeteg bringás nem is tudja, hogy a zebrán le kell szállnia. Sok ismerősömet felvilágosítottam már. De naponta rengeteg bicóst látni akik zebrán felülve mennek át.

The Last of Us is a masterpiece.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.