Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

Szerintem ott rontották el az Európai gyártók, hogy az alapvető technológia fejlesztését átengedték Ázsiának.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyi, vége, minden projekt le lett Loewe.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) JoeYi válasza Bici (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

sztem meg ott hogy beleraknak egy samsung panelt egy giccses kerertbe és 5x áron próbálják eladni

(#4) radi8tor válasza lezso6 (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HSZ gyűjtögetés? ;]

⭐ Stella

(#5) Bici válasza JoeYi (#3) üzenetére


Bici
félisten

Hát ezaz. Fejlesztés helyett túláraznak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) elefant válasza Bici (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek.

(#7) lezso6 válasza radi8tor (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, állítólag ha egy nagybetűsnek meg van az 50k szakmai, új rangot kap. Na, itt OFF.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) elefant válasza JoeYi (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a top samsung tévék is ötször annyiba kerülnek, mint az átlagos modellek...

(#9) lorinser válasza Bici (#1) üzenetére


lorinser
senior tag

Remélem sikerül megmenteni a céget.
A probléma az, hogy a samsung és az lg olyan borzalmas összegeket költ marketingre, hogy ezzel nem lehet versenyezni. Az eredménye pedig szépen be is ért, mert lassan már ott tartunk, hogy mindenki azt gondolja, hogy csak samsung és lg TV van a világon.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10) randras


randras
veterán

Micsoda rangos emberek kommentálják egy olyan cég majdnem csődjét, amiről még az életben nem hallottam. :DDD

Lehet, hogy pont ez a baj? :U

(#11) elefant válasza lorinser (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem pedig alapvetően az, hogy már a "kommersz" gyártók is telepakolják a prémium termékeiket luxus szolgáltatásokkal (hangvezérlés, beépített kamera, mozgaásvezérlés, appok, prémium tartalmak, saját 3D szolgáltatás, felhőalapú játékok stb.) , amit nem adnak oda a konkurenseknek, ezzel pedig a minőségi anyagok használata, és a "made in germany" felirat egyszerűen nem versenyezhet.

(#12) Bici válasza lorinser (#9) üzenetére


Bici
félisten

Manapság valóban nehéz azokkal versenyezni, de 25-30 évvel ezelött ez még nem így volt. Akkor nem lett volna szabad az akkor nagy és tőkeerős Európai cégeknek kiengedni a kezükből a technológiai vezetést. Akkor most az ő marketing költségeikkel nem lehetne versenyezni. Kissé jobb lenne az Európai helyzet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

"A konszern az elmúlt három évben végig veszteséges volt, de igazán drámaira csak az idei év első negyedévében fordult a helyzet."

Tisztán emlékszem még a cikkre, és a benne szereplő fényképre, ami arról szólt, hogy a Loewe-nél végleg leállnak a CRT TV gyártással, és az utolsó darabot büszke arckifejezéssel csomagolja be a cég két vezetője.
Sok minden történt azóta...

(#14) elefant válasza Bici (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez így van. szerintem is csak magukat okolhatják a nagy európaii gyártók. Nem voltak eléggé rugalmasak, gyorsak és innovatívak. én személy szerint nagyon sajnálnám, ha a Loewe eltűnne, az egyik kedvenc márkám.

(#15) radi8tor válasza randras (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én láttam pár Loewe TV-t lakásokban, de sosem értettem miért fizetnek 5x annyit valamiért, ami nem 5x olyan jó.

⭐ Stella

(#16) #72042496 válasza JoeYi (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vannak elegáns megjelenésű TV-ik, a vékony keretes Individual nekem pl. kifejezetten tetszik, jobban, mint bármelyik Samsung vagy Sony. Kár, hogy a puszta szimpátia egy márkát sem tart el. :)

(#17) banhammer


banhammer
veterán

El akartak adni egy túldizájnolt tévét méreg drágán.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) Pxs válasza radi8tor (#15) üzenetére


Pxs
aktív tag

Volt egy 72 centis, sztereó Nordmende CRT TV-nk, amit fater hozott németből egy ottani lomtalanításból. Annyi baja volt, hogy a hangért felelős panelt cserélni kellett, ez itthon cirka 2 hónap alatt sikerült is egy szervíznek.
Viszont brutálisan tiszta és hangos sztereó hang, eszement sok funkció, gyönyörű színek és tűéles kép...és akkor megnéztem a hátlapon a gyártási dátumot: 1985. március.
Mekkora vagyonba kerülhetett már akkor egy ilyen ?

Bocs a félig off-ért. :P

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#19) Dany007 válasza JoeYi (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Bár eddig a semmirevaló luxuscikkeket méregdrágán adó cégek jól éltek... De lehet elkezdődött valami.

Ezek a termékek általában fele olyan tudásúak mint más hagyományos gyártóké, max van 1-2 design beli újítás, minőségi összeszerelés.. Aztán vége. Ennyi. Mindez nem ritkán 10x-es áron. Aztán meg csodálkoznak hogy nincs kereslet.

(#20) gianni85 válasza Dany007 (#19) üzenetére


gianni85
veterán

Csak oda se jussunk el, hogy nemsokára csak Samu meg LG lesz, aztán hirtelen már ők se fognak olcsón értékesíteni :)

(#21) xmaas válasza JoeYi (#3) üzenetére


xmaas
őstag

+ 1 tulsagosan dragak voltak utolso idoben ne is csodalkozzanak ha befucsolt az uzlet a sok olcsobb alternativa mellet

(#22) #72042496 válasza gianni85 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most sem értékesítenek olcsón. :)
Amit olcsón adnak, az olyan is - magyarul a végén drága lesz.

(#23) lorinser válasza Bici (#12) üzenetére


lorinser
senior tag

Na ez szentigaz. Korábban pl. a Philips is gyártott saját képcsövet és a Thomson is. Egyik sem volt rossz (ha jól emlékszem a Loewe talán pont a Philips-től vette korábban a képcsöveket). Aztán a lapostv beköszöntével a Philips is leállt a saját megjelenítő gyártásával és inkább veszi.
Az is igaz sajnos, hogy Európa és az európai cégek valóban kiengedték a kezükből a technológiai előnyt. Szerintem azt álmukban sem gondolták volna, hogy a samu és az lg így meg fog erősödni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#24) gianni85 válasza #72042496 (#22) üzenetére


gianni85
veterán

Rég kísértem figyelemmel a prémium szegmenst, de régebben azért minden szinten drágább volt egy Sony/Philips tv, mint LG és Samu. Lehet ez változott, majd megsasolom.

(#25) #72042496 válasza gianni85 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a Samsungot szoktam nézegetni, de amelyik modellért pénzt is adnék, az olyan 200 ezertől indul. (40" méretben.) Lehet, hogy pl. a Philips-hez képest olcsóbbak, nem tudom, de én ezt önmagában is sok pénznek tartom egy TV-ért. Persze, ez szubjektív vélemény - nem tartok már sokra egy televíziót.

(#26) lorinser: Ill. jóval kisebb sorozatban készülnek és nem érvényesül a méretgazdaságosság. (Ezt a TV-re értem. A mosógépet szerintem nem szerencsés idekeverni.)

[ Szerkesztve ]

(#26) lorinser válasza radi8tor (#15) üzenetére


lorinser
senior tag

A Loewe azért is drágább mint pl. az lg mert prémium anyagokból van és a gyártás során a minőség ellenőrzés nem szúrópróba szerű.
A Loewe olyan mint a Mille. Ha ránézel egy Mille mosógépre akkor nem fogod érteni, hogy mi kerül ezen 3x annyiba mint egy samsung, lg vagy éppen Whirlpool. Mert (szerintem) nem néz ki különösebben jól. Viszont egy Mille 15-20 év múlva is mosógép marad míg a többi már régen a bontóban lesz mert max. 10 év múlva vagy az elektronika adja meg magát, vagy mechanikailag hullik szét vagy szétrohad de gyakran mind a három együtt.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27) radi8tor válasza lorinser (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, Miele... Mondjuk a háztartási gép az más téma. Ott vannak mozgó/kopó alkatrészek. De szimplán az is lehet azért kerül 800e-be egy Miele mosógép, mert abba nincs bele építve a 3 éves tervezett elavulás.

⭐ Stella

(#28) vinibali


vinibali
őstag

szerintem azok az európai gyártók, akik nem az európai munkaerőbe invesztáltak, mind megéremlik ahol most tartanak. pár(tíz) százalék profitért menekítették innen a gyártást, most meg Csing és Lao árulja. csak mostmár nem a "fehér ember" megbízásából készülnek a cuccok.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#29) lorinser válasza radi8tor (#27) üzenetére


lorinser
senior tag

Klassz, végig rosszul írtam a Miele nevet........

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#30) janos68 válasza lorinser (#26) üzenetére


janos68
aktív tag

Sajnos ez a hozzáállás a cégek részéről szart sem ér, mert manapság az a menő, ha két-három évente cserélsz műszaki cikket (telefont évente). :(

(#31) Findzs


Findzs
addikt

őszintén?
az ilyen gyárakra semmi szükség akik egy tv -t milliókért adnak

ilyen van a kocsiknál is pl. a maybach, na rájuk sincs szükség ;]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32) Muki94 válasza lorinser (#26) üzenetére


Muki94
aktív tag

Miele

Az a baj, hogy ma már nincs olyan technológia, ami nagyságrendekkel jobb a többinél. Éppen emiatt értelmüket vesztik ezek a luxuscikkek is. Mint már előttem írták, megnéztünk egy régi Philips crt tv-ét, olyan képe volt, hogy a mostani tft panelek elbújhatnak mellette. Színhűség, kontraszt, fekete, egyebek.
Hiába tartós egy luxus cucc, hogy ha a vevője úgyis rövid időn belül újat vesz.

[ Szerkesztve ]

(#33) #06658560 válasza lorinser (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Loewe-t nézegetve nem feltétlen vennék ilyen terméket. Ha tv-t akarok, akkor olcsón jó az LG, Samu, Nanking, Medion, akármi, képminőség esetén plazma, szobadísz vonalon Sony. nincs ami mindegyikhez adna olyan többletet, ami megérné a felárat. Háztartási gép vonalon a Miele még bír egyedi ötletekkel, amik jók, hasznosak, de ott is komoly konkurenciát jelent pl. a Bauknecht számukra, olcsóbban. Samu mosógépem hat évesen eddig köszöni remekül van, pedig már volt leszerelve a komplett frontja mert nem fért be az ajtón, s szerintem a koreai japán termékek minősége már rég nem marad el az európaiakétól.

(#34) Habib[HUN] válasza lorinser (#26) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

A háztartási nagygépek érdekes dolgok. Ott vannak a prémium márkák ugyebár. Amik elvileg tényleg 20 évig fogják húzni, viszont 10 év múlva így is úgy is le fogja a tulaj selejtezni, mert akkori szemmel már korszerűtlen lesz. Ha nézzük a fogyasztását és a szolgáltatás kínálatát, már rég nem lesz partiban az újakkal. Akkor megéri a háromszoros felár? Főleg hogy egy lesajnált koreai 10 év motorgaranciát ad. (Mondjuk az is igaz, hogy egy AEG mosógép ugyanazt a panelt kapja, mint egy fele annyiba kerülő Electrolux)

A Loewe-t meg sajnálom nagyon. Van otthon egy nagy 72 centis példányom. Egy ügyfél adta le csereakcióban. Sokat nem ér, viszont igazán szép darab. Nem volt szívem a zúzóba küldeni. Otthon vár egy jobb sorsra. Csak a hangját kéne megjavítani, mert nem szól. :) Kicsit csodálkozom egy prémium márka bukásán. Mert a luxusra mindig van kereslet. A Leowe szolgáltatáscsomagját nem ismerem. Viszont a Samsung pl minden prémium tévéhez házhoz küldte beüzemelni a saját szakembereit. Ami azért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#35) hibavissza válasza JoeYi (#3) üzenetére


hibavissza
veterán

nincs mit hozzátenni. kb. ennyi a megfejtés.

Habib[HUN]: a számszungot és prémiumot csak az epöl képes összekeverni. ne kövessük a példáját.

[ Szerkesztve ]

(#36) Habib[HUN] válasza hibavissza (#35) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Hát háztartási gépekben bármikor partiban van a Samsung az európai gyártókkal. Nem csak minőségben, hanem innovációban is. Elég szégyen ez az európai márkákra... viszont igaz. Vannak olyan brutálisan jó Samsung hűtők, hogy csak úgy keresetem a leesett állam. Még szeptemberig egy műszaki boltot vezetek, van rálátásom erre a területre.

(#37) Ijk


Ijk
nagyúr

Ilyen üzletpolitikával nem is csoda.
A Pioneer is kivonult anno a plazmapiacról, pedig az ő esetükben legalább képminőségben messze minden más felett állt a Kuro.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) zeg válasza lorinser (#26) üzenetére


zeg
senior tag

Én nem vennék mérget a Miele minőség 3X tartósságára, de a marketing és beetetés nagyon jól megy nekik ;]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#39) róland válasza lorinser (#26) üzenetére


róland
veterán

Egy klasszikus vicc:

"Háziasszonyok a ...-ról:

Samantha: 10 éve ...-t használok, eddig elköltöttem 1.345.684,- Ft-ot rá és a mosógépem még mindig tökéletes, vízkőnek nyoma sincs.
Irén: Nem használok ...-t, 10 év alatt háromszor cseréltem vízkő miatt mosógépet 3*80.000,- Ft, összesen 240.000,- Ft értékben."

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#40) wertigo1984 válasza Findzs (#31) üzenetére


wertigo1984
őstag

Lehet, de megis vannak akik megveszik ugyanugy mint a Vertu-t.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#41) WayneGace válasza wertigo1984 (#40) üzenetére


WayneGace
őstag

Ja csak a luxus telefont kirakhatod társaságban, megmutatni, hogy mennyire jól megy neked. Autóval szintén villoghatsz az üzletpartnerek előtt, karórával is, de tévét nem fogsz a hátadra kapni, hogy mindenki lássa.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#42) radi8tor válasza WayneGace (#41) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a gazdagokhoz nem mennek vendégek? :)

⭐ Stella

(#43) WayneGace válasza radi8tor (#42) üzenetére


WayneGace
őstag

Nem írtam ilyet. Szerintem világosan érthető mire gondoltam.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#44) Jim Tonic válasza elefant (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha beleöltek volna egy csomó pénzt a fejlesztésekbe, csak még nagyobb lenne a baj. A koreai mérnökök semmivel nem rosszabbak, mint a nyugatiak. Érdemes megnézni, hogyan érte be az innovatív Apple-t a Samsung. Pedig egy műanyag sz@rt ad S4 néven. TV-ből pedig nem tudsz ennyit eladni, és nem tudsz olyan hype-ot csinálni No-ban, mint az USA-ban.
Nyugat tökéletesen versenyképtelen Ázsiával szemben. Az autóipar még tartja magát 10-15 évig, aztán utoléri azt is a végzete.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) radi8tor válasza WayneGace (#43) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem nem. :)
Egy milliomos presztízsből vett ilyen vagy Kuro TV-t. Most már csak B&O maradt.

⭐ Stella

(#46) WayneGace válasza radi8tor (#45) üzenetére


WayneGace
őstag

Arra akartam célozni, hogy luxus vagy prémium termékeknek nagyobb a piaca olyan terméknél, amit meg is lehet mutatni. Egy nyakláncot vagy órát, autót, nem csak akkor lehet megmutatni, ha vendségbe jön valaki.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#47) hibavissza válasza Habib[HUN] (#36) üzenetére


hibavissza
veterán

nekem nincs akkora rálátásom. nem nézegetek sok számszung dolgot egy boltban csak használtam párat. volt szerencsém vásárlóként számszung monitorhoz, hűtőhöz, tévéhez, mosógéphez, porszívóhoz, mobilhoz. szóval az esélyt megadtam a "márkának". maga nemében mind pályázhatott életem legszarabb készüléke címre, de az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyik sem romlott el nálam. (pár hónapon belül túladtam rajtuk :DDD ) számszung címkével max. köpőcsészét vennék. nyilván a hiba bennem van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) Dany007 válasza zeg (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem van vele tapasztalatom. Az tényleg nem hülyeség.
35k-ért vettem 10 éves Miele gépet. Tökéletesen működik kb 4 éve... Frankón mos és egyszer se kellett még hozzányúlni.

Van egy faszi a környéken, az direkt erre specializálódott. Behozza külföldről a használtakat, itthon meg eladja... De ezt mocskosul régóta csinálja. És csak azért teheti meg, mert a Miele cuccok ennyire hosszútávúak és megbízhatóak.

Aztán, hogy a többi "luxusmárkánál" parasztvakítás-e azt nem tudom. De a Miele biztosan nem az.

[ Szerkesztve ]

(#49) Kaiku válasza JoeYi (#3) üzenetére


Kaiku
senior tag

Teljesen igazad van! Tegyük hozzá, hogy pl komplett jó ár/teljesítményű rendszerekkel sem jönnek elő. Manapság nekik kellene úton-útfélen szórni a jobbnál-jobb ajánlataikat.

zeg (#38

Sajnos a Miele is vakítás. Egy felsőbb kategóriás Bosch/Siemens is elmegy húsz évet. Ráadásként nem kell külön pénzt fizetni azért, hogy extra mosási programokat töltsenek a gépre. A Miele 5-6 éve amikor kértem, hogy kellene egy "gyors" 15perces mosó program mert hát a mai vegyszerekkel nem kell mindig minden órákig mosni közölték, a mosáshoz idő kell!

[ Szerkesztve ]

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na, vajon az Apple fel fogja vásárolni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.