Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) localhost


localhost
Közösségépítő

Az emlékképem is fekete-fehér! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2) Móci


Móci
addikt

Van egy varázsa ezeknek a régi képeknek, bár én sajnos túl fiatal vagyok hozzá...
Biztos jó lehet emlékezni rá. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) localhost válasza Móci (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kissé szocreál :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) sekli


sekli
addikt

hol készült a kép?

(#5) localhost válasza sekli (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Találgass. Információk, (1) én voltam abban a moziban (2) szocreál (3) sokat segít a hegy tetején álló VÍZTORONY! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Kwúúl! Szeretem az ilyen régi Magyar o-i képeket.

Szal, akkor azt mondod, hogy te akkor, amikor ez a kép készült ott voltál a moziban? :) Bár azt nem tudhatod, hogy 1960- hányban készült, nem?

Imádom az ilyen képeket... Egyszer eljutottam v.hogy egy online archívumba, ahol század eleji fotók voltak a közéletről. Tehát semmi ceremónia, vagy alkalom, hanem az átlag életről.
Hja, meg Filmmúzeum - privátfilmek! (megy az még ? egy ideje már csak online nézem a régieket)

(#7) localhost válasza Dany007 (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem pontosan akkor, de én 1960-ban születtem. :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) sekli válasza localhost (#5) üzenetére


sekli
addikt

pont a víztorony miatt kérdeztem... :)

(#9) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Oroszlány {196X}
Szerintem egy egész más világ lehetett az akkori, mint a mostani. Szívesen visszamennék, ha feltalálnák az időgépet.

Harrrr!!!!

(#10) localhost válasza sekli (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Google / képkereső / keresőszó "Víztorony" - találat az első(!) oldalon.

Ndruu GRATUTLÁLOK! :) Igen, 2 éves koromtól 18 éves koromig Oroszlányon laktunk.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) localhost válasza Ndruu (#9) üzenetére


localhost
Közösségépítő

IGEN!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12) Dany007 válasza localhost (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jövőre nagyot iszunk ;)

Nekem még a 80-as évek is nosztalgikusan hat. 83-81-be szívesen visszamennék pár hétre. Csak úgy körbenézni...

Mennyi szép víztorony van már a régi időkből : o
Bezzek a mienk csak egy ilyes fox [link]

(#13) sekli válasza localhost (#10) üzenetére


sekli
addikt

tényleg nem volt nehéz... :)

(#14) localhost válasza Dany007 (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Arra a gyerekeim azt szokták mondani, olyan "mint egy orral földbe fúródott rakéta" :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) localhost válasza Dany007 (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én Veszprémben jártam középiskolába és amikor hétvégeken Oroszlány felé buszoztam haza, a város egyik jelképe, a víztorony már Mór utántól látható volt a távolban... jól esőleg olyan "otthon vagyunk mindjárt" érzés volt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) eziskamu válasza localhost (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Ahoz képest, hogy szocreál, szépek azok az autók, na persze, mert amcsi kocsikról koppintották :) .

(#17) localhost válasza eziskamu (#16) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A jobb alsó sarokban, a motor mellett az egy Moszkvics, a másikat egy másik motor mellett, én sem ismerem :) Vélhetőleg az tényleg valami nyugati! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) eziskamu válasza localhost (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Tudam, hogy keleti, de valamelyik filmben is volt (asszem az Egy, kettő,három-ban)hogy valamelyik amcsi kocsi (asszem Nash) koppintása volt az egyik Moszkvics változat:
Nash, 1938

(#19) Dany007 válasza localhost (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Hát én erre nem is gondoltam : )
De tényleg.
Csak így elnézegettem az Ndruu által linkelt tornyokat, és az elején 1-2 igen szép darab is volt...
Gondolom az Ady Mozi felirat még világított is fénykorában, ugye?
hehe, ma már pusztulat az összes ilyen megmaradt reklám, de fénykorában biztos szép volt!
Hja, és igen cuki az a csajszika ott középtájon balra haladva! : ) Bár már lehet vagy 60 éve környékén, szal annyira már nem cuki... =/

Na még valami, ahogy nézem eléggé fújt a szél! : o A hátsó fákon látni, hogy hajlanak jobbra... Bár ez mondjuk tök érdektelen...

[ Szerkesztve ]

(#20) localhost válasza Dany007 (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hehe, találtam még képeket! De nagyon lassan töltődnek be!
A bronz őzike szobor az általános iskolánk előtt állt, oda jártam isibe - ez a képen nem látszik. Mármint az iskola.
[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) Dany007 válasza localhost (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Még töltődik :) Addig, Vp-ben hova?

Bejött, nagyon jók! Kár, hogy nem nagyítható!

[ Szerkesztve ]

(#22) localhost válasza localhost (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Lejárt a MOD-idő:) Volt általános iskolám

Dany007: Te már csak úgy ismered: "Az Ipari" (Iskola utca).
Ez volt az Alumíniumipari és Vegyipari Szakközépiskola (Vorosilov utca)
Most volt a 30. értettségi találkozónk a hónap elején :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Csepe


Csepe
aktív tag

Sajnos ma már máshogy néz ki ez a környék. :U

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#24) localhost válasza eziskamu (#18) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De mi a MÁSIK kocsi a képen...? emlékeimben kutattam Ford Taunus, nem az, Opel Kadett, nem az, Valaminemtudom Commodore, nem az, akkor micsoda? De az nem szoci autó, az biztos.

Csepe ?????? :Y

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) Csepe válasza localhost (#24) üzenetére


Csepe
aktív tag

Ma már nagyon elgettósodott ez a terület, az Ady mozi meg vagy 10-en valahány éve üresen omladozik. Kár.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#26) localhost válasza Csepe (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Te oroszlányi vagy? :Y Földiiiiiiiiiiiiim! : :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) Csepe válasza localhost (#26) üzenetére


Csepe
aktív tag

Nem mellesleg oroszlányi vagyok igen. :D

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#28) localhost válasza Csepe (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Wellkomállak! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintünk (apám meg én):

- Opel Rekord PII, abból is egy Caravan (nem összekeverendő a Kapitän P1/P2 szériával)
- Csepel motorkerékpár
- Pannónia motorkerékpár
- és a fent említett Moszkvics...

Harrrr!!!!

(#30) Fecogame válasza localhost (#15) üzenetére


Fecogame
veterán

És én is láttam már azt a tornyot :DD Sőt, kb. hetente látom :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) Ndruu válasza Ndruu (#29) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem Caravan, hanem Coupe, már én is hülyeségeket beszélek. A Caravan az utazó verzió.

Harrrr!!!!

(#32) localhost válasza Ndruu (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az Opel mellett álló motor nem DANUVIA? Apámnak volt olyanja... A Moszkvics melletti motor az Pannónia, igen.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) localhost válasza localhost (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Apámé ugyanilyen volt. (a tartalék slusszkulcsát még a héten is láttam valahol kallódni)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) Ndruu válasza localhost (#32) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR


Igaz... Kicsiben nem láttam, hogy egyben van az ülése, így a Csepel kiesett.
Talán Danuvia 125, de ennyire nem vagyok szakértő a régi motorok terén.
A srácok a jobb oldalon gondolom inkább az Opel-t nézték. :)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#35) localhost válasza Ndruu (#34) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miután beazonosítottuk a 2 motort, a két kocsit, most jöhetnek a mozi előtt traccsoló huligánok kerékpárjai (tippem: Csepel) és jöhet a kit ismerünk a képen, a kocsit nézők, a csaj, vagy a mozi előtti huligánok közül?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) localhost


localhost
Közösségépítő

Fecogame Csepe! :)
Nem talállak benneteket... lehet, hogy nem vagytok rajta a TérkéPH!-en?

Fontos # a 33-as hsz-ban levő képen nem apám motorja van, [csak olyan motor] hiszen akkor még nem volt színes fotózás, van egy bőröndnyi fénykép, az egyiken megvan még a motor, ha egyszer előveszem, beszkennelem.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37) Csepe válasza localhost (#36) üzenetére


Csepe
aktív tag

Na én is felkerültem a PH világtérképre, bár most is vagy 200 km-re vagyok onnan. :D

Nekem is van egy 70-es évekbeli fényképes könyvem Oroszlány "építéséről". Egyszer már be kellene nekem is szkennelnem. :)

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#38) Fecogame válasza localhost (#36) üzenetére


Fecogame
veterán

Már fent vagyok elvileg :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Talán elfér itt egy kis nosztalgia.
Íme az Astoria "néhány" évvel ezelőtt. Akkor még járt arra a 57-es "kétszobás villamos", amelyen volt szerencsém utazni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Vakegérke válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bocs, elcsesztem. A tuja 67-es volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) localhost válasza Vakegérke (#40) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én még kísértem az egykori barátnőmet [= ma, mint feleségem] a Váci úton a Láng gépgyárig villamossal!

[link] és másik [link]


[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#42) Ndruu válasza localhost (#41) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A linkelt oldal ment is a könyvjelzőim közé. Nézegetem itt egy fél órája és olyan "retro" (20 év) emlékek törtek elő belőlem. :) Tetszik

MOD: Konkrétan a 36-os vonal (Kőbánya: Kápolna tér - Keleti pu.) és a kispesti remíz (50-es villamos)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#43) localhost válasza Ndruu (#42) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jah! Én is jó sokáig elnézegettem a képeket... nagyon szerettem a Közlekedési Múzeumba járni, de mióta felnőttek a gyerekeim, oda sem nagyon járok már.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44) localhost


localhost
Közösségépítő

Kép!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45) brownus válasza localhost (#5) üzenetére


brownus
veterán

kecskemét

44 alapján nem:)

[ Szerkesztve ]

(#46) localhost válasza brownus (#45) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A #26 alapján tudható: Oroszlány! Klatty!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#47) localhost válasza localhost (#46) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) localhost válasza localhost (#47) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#49) localhost


localhost
Közösségépítő

Keresgéltem a Vaterán és vettem egy képeslapot.
Ez már a nálam levő példány szkennelt változata.
1964-ből, fekete fehér és postatiszta.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) localhost válasza localhost (#49) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Most nézem, hogy mennyire más a képkivágás a neten talált fotó és az általam megvásárolt képeslap képén.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.