Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Majd kinövik. Remélhetőleg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) blunt


blunt
aktív tag

pedig, ha tudnád, hogy a "vok" teljesen rendben van, hiszen több száz évvel ezelőtt normális volt, hogy így írják. Sőt. "nemtom" is így íródott.
nézz csak utána.

(#3) Balinov válasza blunt (#2) üzenetére


Balinov
félisten

vogymunkhoz mit szólnál ( Halotti beszéd).. ;) :P :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) dabadab válasza blunt (#2) üzenetére


dabadab
titán

Ugye, ezt nem csak hasbol irtad, hanem valamivel ala is tudod tamasztani? (Ugyanis pl. a Magyar Tortenelmi Korpuszban egyik sem fordulo elo.)
Raadasul arrol beszelni, hogy sok szaz evvel ezelott milyen irasmod volt a "normalis", kulonosebben nem relevans, mivel egyreszt akkoriban nem letezett mai ertelemben vett helyesiras es igy "normalis" forma sem, masreszt a mai helyesirast az aktualis Helyesirasi Szabalyzat hatarozza meg, nem osregi szovegek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) spirit007 válasza blunt (#2) üzenetére


spirit007
senior tag

Ühüm , csak akkor eme nyelvész betyárokat jó lenne vissza "transzferálni" pár száz évvel ezelőttre .
A PC-t meg KAPCSOLJÁK KI ! ;] :DDD az sem volt pár száz évvel elzelőtt ...

(#6) blunt válasza dabadab (#4) üzenetére


blunt
aktív tag

nem, nem hasból írtam. Talán a múlt héten, vagy az előtt volt az RTL-en egy műsor, ahol a netes "szlengeket" elemezték és ott nyilatkozott egy nyelvész, aki alá is támasztotta a "vok" és a "nemtom" helyességét időben visszamenve.

(#7) blunt válasza Balinov (#3) üzenetére


blunt
aktív tag

ismerem, köszi :)
sőt, fejből tudom :P

(#8) NoLF


NoLF
addikt

higgye el, nem muszáj ezekkel foglalkozni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9) ABE válasza NoLF (#8) üzenetére


ABE
őstag

Pedig kell. Illetve jó lenne. Az ember ugyanis egy idő után saját maga is átveszi ezeket a hibákat, ha nem szentel elég figyelmet a helyesírásnak. Én ezért sem tudom elfogadni azt az indoklást, hogy fórumon teljesen mindegy hogyan írunk, hiszen nem hivatalos levél. Na persze. De amikor egy önéletrajzot kell megírni, vagy éppen diplomamunkát elkészíteni, akkor nagyon nagy gondok vannak, mert állandóan csak a rossz példát láttuk előtte. Elkeserítő, hogy a legalapvetőbb helyesírási szabályokkal rengetegen nincsenek tisztában, nem tagolják rendesen a mondatokat, írásjeleket elvétve használnak, és képtelenek választékosan fogalmazni. Ha pedig az ember szóvá teszi, még ők vannak megsértődve. Nem egyszerű a magyar nyelv, nem egyszerű a helyesírás, mindenki követ el hibákat benne. De a minimum az lenne, hogy legalább törekszünk a hibák számának minimalizálására. Szerintem. :)

(#10) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor mi a helyzet, ha én a vagyok szót v.ok-nak írom? :U

Az belefér v. már nem? :D

Samsung Galaxy A54

(#11) spirit007 válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


spirit007
senior tag

Igen , a 2008-as chat hejesirási szabáj szerint belefér , mivel :
v. = viktor igen kis betüvel ,hiszen a tulalydon nevek köztudotan kisbetüvel irandok ...há' neem (?)
v.ok = viktor töbeszámban azaz viktorok .... vagy tályszoval viktorokok

:DDD :DDD :DDD

(#12) Boxiné válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


Boxiné
tag

Akkor az van, hogy lusta vagy! :DDD

Nekem is az agyamra mennek ezek a hülye rövidítések. Miért nem lehet rendesen leírni egy szót? Nincs meghatározva a karakterszám, mint SMS-ben, tehát nem kell a hellyel spórolni.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#13) localhost válasza blunt (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tehát a forrás nem hiteles, attól még, hogy az ertéelen valami nyelvész azt mondta.... NEKEM ez kevés.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) localhost válasza Boxiné (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én a lustaság, mint akarathiány helyett erős IQ-hiányra szoktam gyanakodni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez az egész engem is felháborít. Számomra azt jelzi, hogy ezek az emberek vagy tudatlanok (nem tudják, LY vagy J), vagy pedig mérhetetlenül hanyagok, nemtörődömök, felszínesek. Egyiket sem bírom! :(((

#tarcsad

(#16) Sk8erPeter válasza Yutani (#15) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, sem a lustaság, sem az ostobaság nem mentség. :((

A legszomorúbb az, hogy nemhogy csökkenne, hanem inkább szaporodik azon emberek száma, akik ezeket a szavakat így használják.
Miért lett ez divat? Vajon rá lehet ezt fogni a sok SMS-írásra? Igaz, ott spórolni kell a karakterekkel, de ez nem SMS, hanem egy fórum, könyörgöm... :O
Az "ien" szavak használata függőséget okoz? :Y

Mostantól localhosttal karöltve én is módszeresen fogom szapulni (ha már az "irtás" nem az én hatásköröm) az ilyen (jól látjátok, nem IEN) embereket... ;]

Hajrá localhost! :DDD

Sk8erPeter

(#17) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#16) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja tényleg, localhost, egy dolgot felvehetnél még a listára:
egyesek újabban előszeretettel használják az "X" betűt az "SZ" betű helyett, ismét szimpla lustaságból (vagy ez is IQ-hiányra vezethető vissza?), lásd:
"xerintem". Ez mit jelent? Ilyen szóról még nem hallottam... :Y ;]

Sk8erPeter

(#18) localhost válasza Sk8erPeter (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez annyira nem zavar, meg az sem, ha valaki a hogy szót lerövidíti pl. eképpen:

..." azt akarom h működjön "...

De az ien, oan, meik az zavar! Nagyon és nem naon :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) nike_ válasza Sk8erPeter (#17) üzenetére


nike_
addikt

Én egyszer használtam, amikor az X2-re kellett mondani valami frappánsat, és így jött ki jól.. ;] (Xar2)

[ Szerkesztve ]

(#20) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Szerintem meg egyik vonalon a sok MMORPG-re vezethető vissza - hentelés közben minden karakterspórolás számít :DDD Aztán csetben, azonnali üzenetváltásban már úgy marad.

De fórumokon azért illő volna helyesen leírni a szavakat... :|

(#21) localhost válasza localhost (#18) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ajánlott olvasmány itt, habár meg vagyok győződve, hogy az általam "szapult" jelenség nem a helyesírás rossz ismeretéből fakad.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) Sk8erPeter válasza localhost (#18) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "hogy" lerövidítésének ("h") még van is valami értelme. Sőt, annak is, ha a "valaki" szót "vki" formában rövidítik, vagy a "mert" szót egy "m" betűvel helyettesítik...
Lehetne még sok elfogadható rövidítést említeni: "szvsz." "nm.", stb...

De a többi valóban naon idegesítő. :P

Sk8erPeter

(#23) Klemens


Klemens
őstag

Engem ezek nem nagyon zavarnak, a koromnál (lassan 19) fogva elég sokkal találkozok (főleg msn-en).
Engem inkább a be vagyok baszcsizva, a dumcsi meg az ilyenk szavak irritálnak.
:R

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#24) localhost válasza Klemens (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez csak divatmajmolás, előbb-utóbb kikopik a beszélt nyelvből, mint pl...
régen a nagy kétforintos érme neve volt a BÉLÁS, azóta nemhogy bélás nincs, de kétforintos se.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) Sk8erPeter válasza localhost (#24) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

localhost: Hogyne létezne BÉLÁS, sokan a mai napig úgy hívják a 2-est az iskolában is... :K Tehát nem halt még ki teljesen. Amúgy meg a történelem megismétli önmagát, csak más formában, ahogy a divatok is visszatérnek, így a "régi szavak divatja" is megjelenhet ismét, ki tudja... :o (ez utóbbi smiley sosem értettem, milyen érzelem kifejezésére való :DDD Szerintetek??)

Klemens #23: "elég sokkal találkozok" - már ez a mondat is helytelen... :DDD Mivel a találkozik szó "ikes" ige (tehát "-ik"-kel végződik), ezért az egyesszám első személyű (E/1) alakja "-m"-mel végződik. Tehát a helyes forma: "találkozom". Ugyanúgy, ahogy nem létezik "eszek", "iszok", "alszok", stb. szó SEM (helyesen: "eszem", "iszom", "alszom", stb.). ;)

Amúgy érdekes, amit felvetettél: "be vagyok baszcsizva" - tényleg létezik olyan ember, aki ilyet mond? :Y :DDD :DD

Szerk.: localhost: remélem nem zavar, hogy írogatok a blogodba, de ha már olyan témát vetettél fel, ami engem is érint és érdekel... :B :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26) kételkedem válasza localhost (#21) üzenetére


kételkedem
addikt

Tiszteletem a nyelv őrzőinek! :R
A nyelvünk folyamatosan változik, alakul. Ez rendben is van. Kazinczy 1811- ben elkezdte a nyelvújítást ami a XIX. sz. végére fejeződött be. Tudtátok, hogy Magyarország hivatalos nyelve egyébként 1844-ig a latin volt? Mi is nehezen olvasnánk egy XVII. sz.-i levelet.

Ami engem zavar az a mostanában alkotott szavak használata.
Talcsizunk, telcsizünk, puszikállak, flamózunk, hambi, ubi, pari, burgi stb. Ezek a szavak remélem nem kerülnek be az élő nyelvbe, megmaradnak a tizenévesek kiváltságának :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27) #53246592 válasza Sk8erPeter (#25) üzenetére


#53246592
törölt tag

termeszetesen letezik eszek, iszok, alszok, stb. az ikes igek E/1 alakja valoban "-m"-re vegzödik a sztenderd(?) magyarban, de tajnyelvi(?), pl borsodi (nem, nem csak a sötetkekek között) környezetben teljesen normalis a "-k" vegzödes. azert vannak a kerdöjelek, mert nem vagyok biztos benne hogy mi a helyes megnevezes. ez nem azt jelenti hogy mi nem tudunk rendesen magyarul - bar sokan valoszinuleg nem tudjak hogy mi lenne a "helyes", sem azt hogy "parasztok" (annak pejorativ ertelmeben) vagyunk.

(#28) Sk8erPeter válasza #53246592 (#27) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ugye Te is tudod, hogy amit "helyesnek" tartunk, azt voltaképpen a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) határozza meg? Mivel a Helyesírási kéziszótár tartalmát is ők állítják össze.
Így jelen esetben nincs értelme arról beszélni, hogy egyes vidéki városokban hogyan használják ezeket a szavakat. Szegedet egyesek úgy mondják, hogy "Szöged", mégse ezt tartjuk hivatalosan "helyesnek".
Ugyanilyen alapon bizonyos társadalmi csoportokban meg az "eszek", "iszok", "ien", "oan", "vok" szavak az elfogadottak... mégis az embernek kinyílik a zsebében a bicska ezen szavak hallatán/olvastán... :DD
Nem beszélve arról, hogy ezek a szavak nagyon távol állnak a megfelelő használattól.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#29) #53246592 válasza Sk8erPeter (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

a nyelv sajat eletet el, nem egy olyan valami amit az MTA meg tud hatarozni. azt hogy valami "helyes" vagy sem, nem nyelveszprofesszorok fogjak eldönteni, hanem maga a nyelv.
abban a környezetben ahol felnöttem, az "eszek", "iszok" teljesen helyes forma es az altalad vagy MTA altal elfogadott forma furcsan hangzik, plane ha azt olyasvalaki hasznalja elöszoban aki normal beszedben a "helytelen" format hasznalata egesz eleteben.

az "ien", "vok" es tarsai kicsit mas teszta, ezek ujkeletu szavak, vagy megmaradnak, vagy nem. (remelem nem :) )

probald meg elmeselni a bajoroknak, a bokmål nyelvet beszelö norvegeknek, a savo vagy egyebb nyelvjarast beszelö finneknek, stb, hogy nem helyes ahogyan beszelnek, irnak, mert az X tudomanyos akademia azt mondja.

(#30) Sk8erPeter válasza #53246592 (#29) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a nyelv sajat eletet el, nem egy olyan valami amit az MTA meg tud hatarozni." Ezzel az állítással tökéletesen egyetértek, valószínűleg félreérthetően fogalmaztam, arra céloztam, hogy ami nyelvtanilag "hivatalosan" elfogadott, az az MTA által meghatározott szabályokon nyugszik.
Tehát úgymond ez a "standard", ez a "szabályos".
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem létezhetnek máshol elfogadott "szabályok", de nem árt egy "központi" rendszer, amihez képest el lehet igazodni.
SAJNOS az "ien", "oan", "vok" szavak is azok közé tartoznak, amelyeket bizonyos emberek bizonyos körökben "elfogadottnak" tekintenek. :O

Sk8erPeter

(#31) localhost válasza Sk8erPeter (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"localhost: remélem nem zavar," = ellenkezőleg, nekem megtiszteltetés, köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) #53246592 válasza Sk8erPeter (#30) üzenetére


#53246592
törölt tag

persze, jo ha van egy "köznyelv", de szerintem legalabb ennyire fontos lenne megörizni a hagyomanyos tajnyelveket is. szamomra az ikes igek "helytelen" ragozasa mellett szol az is hogy igy megkulönböztethetö az alanyi es targyas ragozas, ellenben a "helyes" ragozassal, igy kulön ertelme is van ("eszem a kalácsot" vs "eszek egy kalácsot"). az erthetöseget nem rontja semmikeppen.

(#33) gecko03


gecko03
csendes tag

Jó látni hogy másoknak is "kinyílik a bicska" ezektől.. De mit vár el az ember, amikor főműsoridőben is ilyeneket hallani a tv-ben... (voltszerencsém félfüllel valami varázsszót hallani bk-ban az eladás helyett de annyira abszurd hogy nem is emlékszem)
És ez a mai gyereknyelv.. (12-16) Persze van aki 20 éves korára sem növi ki, szánalom :F

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#34) Jag


Jag
senior tag

"Köszcsi, hú, már kezdtem félcsizni a písz jelentése miatt! Azt mondod, peace? Az békét jelcsizik. És megint csak a vilcsibékénél tartunk! A barinőim is szercsizik a vilcsibékét, nem ércsizem, egyesek miért nem szercsizik... Az ő probcsiuk. Talán azért nem a vilcsibékénél áll a szavi, mert nem akar semmiféleképp vilcsibéke lenni a bolycsin, pedig az olyan csupcsi lenne, hogy az már hű... Vagy csak félrenyomcsiztátok, és ezért nem vilcsibéke áll jobban. Am köszcsi a cuki szövegecskéket, mert legalább olvcsizza valaki, és az olyan szupcsi, hogy valakinek jobb kedvije lett a blogcsimtól!!! Am írcsiztem, h lesz ma egy bulcsi, vagyis már csak volt, mert vége van a bulcsinak, de az olyan szupcsi volt! Egy csomó aree srác szemcsizett velem, és az olyan szupcsi, a barinői, néha ircsik voltam rám, amiért szermsiznek velem, de nem ércsizett annyira... Legyenek :) Indulás elött talcsiztam egy cukker minit, de az nem volt cukiszínű, vagyis rózsaszín, hanem zöldike volt, de nem baj, ollyan de ollyan szexy voltam benne, hűű... És a varázscipcsi! Elneveztem varázscipcsinek, mert ollyan édii, mint egy varázscipcsi! Meg megkóscsiztatták vlem a sörcsit... Fuj! Undi! Nem értem, a paseeek miért vannak oda tőle.. Én egyáltalán nem szercsizem, attól nő a sörpoci, és én nem szercsiznék sörpocit, mert az olyan undi, mint a sör... De am jó kis bucsi volt! Asszem mencsizek alcsizni, aztán holnap talán írcsizek pár sort... na puxcsi!!"

:C

(#35) localhost válasza Jag (#34) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Látod? Ebben az idézetben is az érhető tetten, hogy szándékosan beszélnek így.
És pont a szándékosság az, amit nagyon nehezen vagyok képes tolerálni.
Sokadszor írom: ez IQ-hiányra utal! Ez a véleményem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) Jag válasza localhost (#35) üzenetére


Jag
senior tag

Egyetértek.
Meg ez olyan vagány. Yo, soxor olvasni iet. :DDD
De hát nem is tudom ezen miért lepődünk meg, mikor elég, ha csak kimész az utcára és megnézed a mai fiatalokat. Elborzadok, hogy mibe kell, hogy felneveljem a lányom.

Bár néha én is használok ilyen - nem is tudom, hogy hívjam - rövidítéseket, mint pl.:
nyasgem, pzs, thx, stb.

[ Szerkesztve ]

(#37) localhost válasza Jag (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mutassak példát? A fiam 20 a lányom 23 éves, ők nem használnak ien / oan szavakat és őket ugyanígy zavarja a jelenség. Nevelésből kapok egy kettest (bélást?) legalább ? :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) Jag válasza localhost (#37) üzenetére


Jag
senior tag

Ők még szerintem pont az a korosztály, akiket ez az EMOS' világkép valahogy pont elkerült.
Persze nem azt mondom, hogy mindenkiből gyökér lesz, de erős a sötét oldal, hiába vagy jó szülő és hiába próbálod a jóra nevelni.

Szíjjal nevelni nem szép. :DDD
[viccel, nem megsértődni]

(#39) kételkedem válasza Jag (#34) üzenetére


kételkedem
addikt

Valóban idézet, vagy Te írtad?
Számomra nehezen hihető, hogy valaki képes ennyire trendi nyelvezetet használni :W
Amugy nagyon kellemes olvasmány, szebb lett tőle a délelőttöm! :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40) Sk8erPeter válasza Jag (#34) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Dobcsizz már egy linkecskét léccicske, hogy honnan is szedted ezt a szövcsit! :DDD

Tényleg kíváncsi lennék, létezik-e ekkora állat, vagy csak Te találtad ki üres óráidban. :P

Sk8erPeter

(#41) Jag


Jag
senior tag

Pilcsi, már kercsyzem, de bonyi, mer tsak a másodlagosh felhalcsizós heyét ismizem.
:DDD

(#42) localhost válasza Jag (#41) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elég! :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43) ABE válasza Jag (#41) üzenetére


ABE
őstag

"Fájsz, aranyom, fájsz..." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Klemens válasza localhost (#42) üzenetére


Klemens
őstag

Látom jót indítottam el. :)
Amúgy tényleg van olyan aki használja ezen szavakat.
Általában a szétkényeztetett szőke picsák (elnézést a szóhasználatért) szokták az ilyeneket mondogatni.

szerk.: Jujj mit hallottam 2 perce.
Épp vonaton vagyok, mert megyek Pestre. Két csaj dumál.
Az egyik mondta a másiknak: "Figyicsak, pénteken lesz buli a tón, nem jössz el?"
Azt hittem leesek a vonatról. :)
1. Nem tón, hanem tavon.
2. Nem a tavon szokott lenni, hanem a partján, így meg tónál. :)

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#45) Jag


Jag
senior tag

Hát, mint kiderült, egy őrült fórum társam/haverom írta, de a lényegen mit sem változtat. :D

(#46) #53246592 válasza Klemens (#44) üzenetére


#53246592
törölt tag

beszeltel te mar paloc vagy csango emberrel? :)

keszthelyi ismerösöm egyszer közölte velem: ki kellene nyittani az ablakot!
hogy mit csinalni? :) aztan elmagyarazta hogy naluk teljesen normalis a "nyittani" a "nyitni" helyett. ok, innentöl tudom hogy mit beszel, no problemo :)

(#47) ABE válasza #53246592 (#46) üzenetére


ABE
őstag

Én speciel imádom az ilyen "helyi jellegzetességeket". Egy-kettőre rá is szoktam már, csak a hangulat kedvéért. :B

(#48) daveredline


daveredline
tag

Nincs jobb dolgotok mint ilyeneken csámcsogni?....

(#49) #72042496 válasza localhost (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Láttad a Mechanikus narancs c. filmet? Abban beszéltek elég sajátosan, bár ez nem egy kategória a topicban tárgyalt jelenséggel. :)

daveredline:

Nincs! :P

[ Szerkesztve ]

(#50) localhost válasza daveredline (#48) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jobb dolgod nincs, mint a jobbító szándékot leszólni? / lásd még fikázás /
Ez az én blogom egyik bejegyzése... kérem, ha nem tetszik töröld a kedvenceidből...!
A többi kérésem nem publikus.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.