Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) localhost


localhost
Közösségépítő

Remélem nektek nincs hasonló történetetek : :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2) ABE


ABE
őstag

Van pofád betegnek lenni... :(((

(#3) localhost válasza ABE (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem vagyok betegállományban, még így is dolgozom.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nekem is fáj néha, bár még nem vészes (kor:30).

Az OK (legalább is nálam): rossz egér. Ha túl kemény az egér gombja, akkor a napi kismillió kattintás egy idő után megteszi a hatását, főleg ha az ember izülete hajlamos begyulladni.

A következő a könyököm lesz, azt már zselés egéralátétből kiszedett párnával védem.

(#5) localhost válasza DeFranco (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De hogy lehet egy akut fájdalomra hathetes előjegyzéssel behívni valakit? :Y
Doktor úr fáj a fogam...
Oké lássuk csak vissza tudna jönni kábé szeptemberben ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Egy valamit tehetsz, elmesz privat dokihoz. ;)

Nekem tavaly elott osszecsipkedte mindket also labszaram valami bogar, masfel honap mulva kaptam idopontot. :U Megoldottam privat.

[ Szerkesztve ]

(#7) bubi92


bubi92
őstag

magyar egészségügy. én decemberben voltam bőrgyógyászaton, kb. 4-en voltunk a rendelőintézetben. az orvos másfél óra után megjelent, elment valahova, majd mikor visszajött, elkezdett rendelni. következő időpontomat január elején kértem és febr. 19.-re kaptam.
ezvan :K

[ Szerkesztve ]

(#8) hfrankee


hfrankee
senior tag

OSEI rheumatológia(sebészi ajánlással)
Telefon: (01.08)
-Fáj a térdem....xy küldött
-Rendben....akkor 02.01??!!
-??!!

[ Szerkesztve ]

(#9) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Apum (64) keze fájogatott és zsibbadt: reuma. Tapaszt kapott és azt ragasztgatja fel magának esténként pár napja.

(#10) Móci


Móci
addikt

Elég 'korai' időpontot adtak...
Én anno a vállammal jártam így. Novemberben történt a gond, s januárra kaptam időpontot. Az volt a vicces. Ha a műtétet választom, akkor augusztusban(!) lehetett volna lezavarni...
Kár, hogy nem kabaré, s nem tudok ezen egy jót nevetni.
Annyi előnye van, hogy ha fáj, akkor tudom, hogy jön a havazás. :D

Jobbulást! Magándoki meglátogatásán esetleg nem gondolkodtál?

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Lauda


Lauda
félisten

Majd irj, hogy mi a helyzet. Ha esetleg baj van, gyorben tudok egy igen jo kezsebeszt, de ne legyen ra szukseg. :N

(#12) localhost válasza Lauda (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

hehe?

Most, ma délután visszamegyek a háziorvoshoz. Még jó, hogy a kezem fáj, nem a lábam mondjuk.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) localhost válasza localhost (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, ínhüvelygyulladás.
SÜRGŐSSÉGI beutalót adott a háziorvos, azzal azonnal (fél óra várakozás) után fogadott a rheumatológus.

Ő tablettát, jegelést és csuklószorítót + pihentetést írt elő.

Most gyógyulgatok, de még fáj.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) ftc válasza localhost (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

nyugi én a hátammal kb 4 hónapos időpontot kaptam volna....de néha jól jön 1-2 ismerős

(#15) DeFranco válasza localhost (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jobbulást :)

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ismerős édesanyjának megsérült a térde egy sportbalesetben. Két orvos is megnézte, ugyan azt mondták: keresztszalag-szakadás + porcleválás. Biztosat csak az MRI után tudnak mondani. MRI-re március közepére kapott időpontot (most történt az eset pár napja). Na ez a no comment!!! Addig szépen letapadnak a szalagok...

Velem is volt ilyen eset: van egy enyhébb gerincsérvem, időnként nagyon bedurran a derekam, napokig se állni se ülni se semmit nem tudok csinálni, persze mindez igen erős fájdalommal jár. Az utolsó ilyen alkalommal tényleg nagyon erős fájdalmaim voltak, azt gondoltam, hogy a sérvem egy rossz mozdulat miatt tovább súlyosbodott. El is mentem nagy nehezen a dokihoz, aki mondta, hogy meg kell nézni MRI-vel, mert előfordulhat, hogy rosszabbra fordult az állapotom, és műteni kell. Egy két hónappal későbbi időpontot kaptam. Addig meg dögöljek meg...

(#17) zoo8800


zoo8800
veterán

Sok helyről hallottam már, hogy brutális várólisták vannak. Nem jó ez így.
Jobbulást :)

rip and tear, until it is done

(#18) localhost válasza zoo8800 (#17) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És ez nem "igazi" várólista, hanem egy közönséges, mezei, gyalog, szakorvosi rendelőintézet rheumatológiai szakrendelése. Valóban egyszerűbb lenne, ha levágatni szeretném!

VICC:
- Sheriff! Mondja, mennyiért választana ez az asszonytól, nem szeretem már!
- 35 dollár lenne az illeték Jack!
- 35 dollár??? De hát Sánta Bill tízért lelövi, ha kérem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) #51736960


#51736960
törölt tag

kb 10 éve külföldre utaztam egy évre, de előtte még elmentem itthon a dokihoz, mert időnként nagyon fájt a derekam, és féltem, hogy a tengerentúlon jön majd ki a (feltételezett) gerincssérvem.
ezt el is mondtam a dokinak, aki erre a kezembe nyomott egy receptet.
- erre én: elnézést ez micsoda?
- doki: fájdalomcsillapító.
- én: :F
- doki: miér', nem azt mondta, hogy fáj????

[ Szerkesztve ]

(#20) Huma válasza #51736960 (#19) üzenetére


Huma
addikt

F@sza. :(((

Egyik rokonom ismerőse motorosbalesetet szenvedett. Kórházban (Vác) le akarták vágni a lábát. Nem engedte és hazajött. A lába pedig meggyógyult magától.
Ennyit a magyar egészségügyről.

Az én háziorvosom pár éve halt meg szívrohamban. Egy elhízott 55-60 év körüli pacák volt aki folyamatosan szívta a cigit. Még rendelés közben a rendelőben is! :(((

De az egyetem orvosa is egy iszonyat flegma, lesz@rok mindenkit alak volt.

A nem magánfogorvosok nagy része pedig horror miket művel.
A sajátomhoz kb 1 évig jártam hogy fáj a fogam. Még meg is röntgeneztetett. Nem talált semmit. Végül meguntam és elmentem egy magánfogorvoshoz. Belenézett a számba és megmondta hogy mi a gond. Azért volt egy röntgen is és tényleg az volt a gond (tályog).
Könnyedén megoldotta a dolgot.

De voltam én már olyan háziorvosnál is aki már vagy 80 éves volt és tök szenilis.

Nemegyszer voltam már ilyen-olyan bajjal orvosnál és soha egyik sem tudott segíteni. Hacsak nem arról volt szó hogy be kellett kötni egy sebet.

Szánalmas.

Az a baj, hogy a jó orvosok nagyrésze kimegy külföldre ill magánpraktizál. Kórházba, sztk-ba, háziorvosnak meg szinte csak a kontárok mennek.
Persze én is ismerek olyan orvost aki lelkiismeretes és jól végzi a munkáját, de nem túl gyakori.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) spirit007


spirit007
senior tag

Nem akarlak "rém"történettel untatni.
Két éve nyáron egy ismeretlen terepen végrehajott fűnyírás eredményeként a gép elszabta a cipőm orrát...majd 5s multán kiderült, hogy a lábújjamat is :(
Szorító kötés + ragtapasz.
Kórház 20 Km-re, a leggyorsabb/okosabb tehát azonnal kocsiba vágódni.
Kb 20 perc alatt ott is voltunk, csakhogy a sebészeten közölték : itt nincs baleseti ellátás ,menjünk a Fiumei útra (!!!)
Közben persze elég szépen átvérzett a kötés és véres nyomokat hagytam magamután míg visszasántikáltam a parkolóba a kocsihoz...

Az Országos Balesetin (kb.fél óra múlva) jött a meglepi : bezony van még 5 töréses , két fűnyírós és egy petárdás előttem .
Szóval békésen vérezgettem még vagy másfél órát.

Majd jött az ellátás :
sebbenzin a sebre + 2 db ragasz - amivel összehúzták a szétnyílt lábújjat és a körmöt + géz és egy háló. (ja és egy tetanusz)
Az egész volt úgy kábé 10 perc - zárójelentéssel együtt.
Amiben kb. annyi volt, ha valami gebasz van menjek a háziorvosomhoz...

(#22) Lauda válasza localhost (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor jobbulast! :R ;)

(#23) localhost válasza Lauda (#22) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ahhoz képest, hogy szerda este voltam ismét orvosnál és most vasárnap este van....
Jobb, de nem jó! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) davidsone


davidsone
addikt

vágd le.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#25) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jobbulást!
Látom 1 hónapos az írás.. Azóta javult már?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) localhost válasza davidsone (#24) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rosszul ébredtél? Mesélj, neked mi fáj? Kedvesek hozzád az ápolók ?

Iscariah - köszönöm kérdésedet.

Ugye van az idült és akut fájdalom, nem tudom melyik, melyik, nem vagyok egészségügyes, és most nem szeretnék utánaguglizni...

Az állandó fájdalom megszűnt, "gyakorlatilag" meggyógyult. Rendesen használom a kezemet, mint annakelőtte.
De azért még képes vagyok naponta öt-ha alkalommal olyan mozdulatot tenni (nem erőltetés!), hogy erős, szúró fájdalom belenyilall, 2-3 másodpercre. Szerintem ez már így marad.
Erre e kis időre ! :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) nem_tom


nem_tom
őstag

A magyar egészség ügy már csak ilyen. :(((

(#28) DeFranco válasza localhost (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akut - eseti, heves, nem rendszeres. Pl: rádborul a meggyfa és ettől megfájdul a nyakad
Idült - rendszeres, általában nem annyira heves Pl: rendszeres migrén, vagy hátfájás

Általános népi bölcsesség: akutra hideg, idültre meleg.

(#29) localhost válasza DeFranco (#28) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm! :C Akkor először akut voltam aztán idült lettem.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30) localhost válasza localhost (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Már szinte teljesen meggyógyultam.
De a múlt héten ismét fájni kezdett.
:(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) dízelracer válasza localhost (#1) üzenetére


dízelracer
senior tag

De. Van. 2éve nyáron valószínűleg a túlzott a klíma használattól megfázott és begyulladt a jobb oldali hetedik agyidegem ami miatt 1:1 lebénult a fél arcom. Se enni, se inni, se pislogni nem tudtam. Itt most jönne egy hosszú történet de nem untatok vele senkit. A lényeg az, hogy ez péntek este történt és csak kedd délelőtt, három és fél nap elteltével kerültem szakorvos kezébe. Emiatt a késlekedés miatt maradványtünetekkel gyógyultam. A szemhéjamban és a szám sarkában a mai napig is idegmozgás van ha elfáradok, akkor is ha hideg vagy éppen melegfront jön. Az arcom különösen a számnál nem teljesen szimmetrikus. Múlt télen jártam másik ideggyógyásznál is ő azt mondta ha ez 1,5évig nem gyógyult meg akkor már így marad. Esetleg idővel még javulhat kicsit de teljesen már nem jön rendbe. Ez van. Nyertem egy IJ kártyát... :(((

(#32) localhost


localhost
Közösségépítő

EÜ -történet, de most nem a kezem.

Önfarkába harapó kígyó:

Hétfőn ~ másfél órát töltöttem az orvosnál sorbanüléssel, mert időponti előjegyzés nem lehetséges, érkezési sorrend van.
Hétfőn amikor bejutottam az orvoshoz, kb öt perc alatt megbeszéltük, hogy igen, ezt meg kéne csinálni, jöjjön vissza kedden ötre.
Kedden ~ másfél órát töltöttem az orvosnál sorbanüléssel, mert időponti előjegyzés nem lehetséges, érkezési sorrend van, nem számít, hogy tegnap is itt ültem és ma ötre hívott, fél hatra be is jutottam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#33) dízelracer


dízelracer
senior tag

(#34) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Igen, elhiszem, hogy vannak dúrva esetek mint pl a tied is, de vannak jó esetek is, mikor tényleg oda adóak az orvosok...
Hosszú történet lenne, szóval csak nagyjából a léyneget írom le, a legkisebbik kislányom lenyelt egy gombelemet, de ezt nem tudtuk, senki nem vette észre megakadt a nyelőcsövébe... lázas volt bármit kapott nem javult voltunk vérvételen, az látszott a vérképen hogy gyulladása van.. a házi orvos nem xarozot beküldött a korházba... első, SZERENCSE, különben ha akkro nem küld be a kislányom meghalt volna.. továbbra se tudtunk semmit.. korházba mondta a főorvos hogy ne kezeljék tüdőgyulladással még röntgent neki.. második SZERENCSE ha nem röntgenezik meg, meghalt volna.. mert a röntgen felvételen észre vették hogy van valami a nyelőcsövébe... mikor az orvos sejtette hogy az bizony gombelem lesz... a gyerekkel rohant a műtőbe mi meg azt sem tuduk mi van! harmadik SZERENCSE mert ha az orvos NEM műti meg a kislányt akkor SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE, meghalt volna...
a gomb elemet eltávolította mert azt monda a Budapesti kórházig már nem bírta volna ki a gyerek. Székesfehérváron így megcsinálta a főorvos.. A gyógyulása a gyerkőcnek hosszú ideig húzodótt rengeteget jártunk utána még korházról korházra de akárhol akármikor voltunk mindíg nagyon segítőkészek voltak az orvosok nővérek, lényeg a lényeg én 120%-ig elégedett vagyok a magyar egészségüggyel

[ Szerkesztve ]

(#35) localhost válasza bacsis (#34) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd az én életemben is van egy pillanat, amikor azt mondom, hogy a háziorvosom döntésén múlt, hogy azóta is élek.
Ugyanilyen esetben az öcsémet háziorvosa hazaküldte pihenni, azóta nem sokra rá meghalt. (mármint az öcsém)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.