Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az írásból kimaradt pár hangulatjel. Mert nem szeretem a logout-os írásaimat telepakolni velük. De remélem, azért érezhető, hogy hol lenne a helyük. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Anaren91


Anaren91
senior tag

Egy dolgot nézz már meg nekem 😀 Én a piacon vettem HP "Mechanikus" billentyűzetet, mert 9500 Ft volt. Nem kamu HP, tényleg létező termék, és utána olvasva tényleg gyárilag olyan amilyen, és nem azért mert kínai hamisítvány...
Na szóval a HP szerint ez mechanikus:

Igen, az egy mechanikus kapcsolónak kinéz ő izé, ami megnyomja a membránt 🤣
Hangra tök olyan mint öcsém 50k -s Rog billentyűzete, de azért ez nagyon nem mechanikus, és nem is értem, hogy írhatják azt a dobozra 😅
Ebben az Urage-ben rendes switchek vannak?😀

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#3) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olvastam ilyenről. Azt hiszem ez a hibrid kialakítású, mechanikus billentyűzet.

Egyébként az enyém ilyen, és ki se tudom szedni a mechanikát (bár nem is feszegettem).

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) Ribi válasza Anaren91 (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is néztem, hogy lehet ennyire olcsón adják, majd a sajá (HP) weboldalukat is megnéztem és ott 1 szóval sem írták, hogy mechanikus. Vagyis amire írták az jóval drágább volt. Simán minden webshop odaírta, hogy mechanikus, ami szimplán átverés. Én is gondoltam na igen, ez jó ár érte, majd konstatáltam, hogy idióták a webshopok. :(

(#5) Anaren91 válasza Ribi (#4) üzenetére


Anaren91
senior tag


Dobozon is rajta van, de én az oldalon is láttam 😅
Arról nem beszélve, hogy max 2 gombot lehet egyszerre lenyomni, 3 gomb esetén már nem regisztrál egyetlen billentyűt sem...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#6) .LnB válasza Anaren91 (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az meg főleg érdekes, hogy max kettő leütést regisztrál, amikor oda van írva a dobozra az anti-ghosting funkció..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) dqdb válasza .LnB (#6) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az antighosting nem ezt jelenti.

Az xKRO azt jelenti, hogy bármely x billentyű együttes lenyomását érzékeli a billentyűzet, ahol az x-be a 8 módosító (Ctrl, Win, Alt, Shift két oldalon) nem számít bele, az olcsó billentyűzetek 2KRO-ja így annyit garantál, hogy a WASD-ból kettőt le tudsz egyszere nyomni. 2KRO és 2KRO között is nagy különbség lehet, a WASD környéki mátrix jó szervezésével elérhető, hogy azon a területen több, mint kettőt is bevegyen, így játékban nem jön ki a 2KRO hátránya.

Az antighosting azt jelenti, hogy ha lenyomsz három vagy több billentyűt, akkor a billentyűzet garantáltan nem generál küld leütés eseményt olyan billentyűre is a lenyomottak mellett, amit nem nyomtál le (innen ered a ghosting elnevezés). Ezt nagyon régóta a leggagyibb 2KRO irodai billentyűzetek is teljesítik, annyira magától értetődő feature 20+ éve, hogy fel sem kellene tüntetni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8) .LnB válasza dqdb (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm a kijavítást! Át is írom majd a szöveget.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) Ribi válasza Anaren91 (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haaat, ez alapján érdekes a dolog, mert azért az N-key rollover is ott van.
Ez így már inkább átverés ténylegesen.

(#10) Anaren91 válasza Ribi (#9) üzenetére


Anaren91
senior tag

Így, hogy 9500 ért vettem, annyira nem érdekel, de akkoriban ránéztem a neten, 20k fölött volt a boltokban... Annyiért már tuti visszaküldtem volna.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.