Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezekből a tabokból rengeteg van, különböző neveken címkézve.

Hatalmas dobás volt az Intel részéről, hogy egy x64 kompatibilis processzort, 1GB memória támogatással dobott piacra. (Gyakorlatilag ingyen.)
Nekem egy Windows 10 előtelepítővel kiadott példány van a birtokomban.
A tavaly év végi Windows frissítés viszont betette a kaput. A memória tömörítés használja fel az elérhető memóriát. Szóval a frissítés leállítva, a használhatóság kedvéért.
Hálózati kapcsolat és vírusvédelem nélkül viszont szalad rendesen. Kézzel rátolom, amire szükségem van.

Sok mindenre nincs. Mivel egyetlen program fut rajta. Műszerfalként szolgál a Ford autómban.
Aki ismeri a bűvös rövidítést, DPF, az sejti a problémát. A statikus és dinamikus regeneráció rejtelmeit.
(Az újabb példányoknál már nincs ekkora gond.)

Szóval jó ez, ha tudod mire akarod használni. Célgépnek kiváló.
De általános táblagépnek nem alkalmas. Az 1GB maximális memória hatalmas korlát. A processzor viszont meglepően fürge, a melegedéséhez és fogyasztásához képest.

A töltéshez használható a USB OTG Power Y Cable is, ami áthidalja az írásban fejtegetett gondot.
Ehhez érdemes egy aktív USB HUB-ot csatlakoztatni. Ezzel az egér, billentyűzet és más USB eszközök egyidejű használata megoldott. A UEFI/BIOS-ba is be lehet piszkálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) AxBattler válasza Hieronymus (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
2GB RAM, és 32GB-os háttértár alatt nem lenne szabad Win-es tabot kiadni, ezek már filléres tételek. Nem is foglalkoznék az ennél gyengébb hw-es gépekkel.

Viszont állati jó, hogy a 10"-oson van két normál usb, kár hogy ezeket lespórolják a nagy gyártók, pedig én az összes 8"-oson is nagyon díjaznám a töltőcsati, és a micro HDMI mellett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#3) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Én lefrissítettem a Lenovo Miix 2 8-omat W10-re, de nagyjából 3-4 nap múlva ment is vissza a W8.1. Egyszerűen stabilabb, jobban használható. Kicsit úgy érzem a Microsoft hallgatott az emberekre és erősen próbálta desktopizálni az op.rendszert ami teljesen érthető és kellett is. Így viszont tabletként lett kicsit gyengébb (legalábbis arra amire én használom, egyértelműen jobb a W8.1... képregény olvasás, netezés, néha yt). Szóval ez a W10 még egy béta cucc. Majd fél év múlva talán. De most ha megvernének sem.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

39 fontért még oké, az eredeti árában viszont én már inkább ezt venném 2GB-tal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Win 10-et lehet kompakt módban is telepíteni, úgy 6 GB-az egész. Meg van ugye már Office Mobile is, persze az kicsit butított, de ekkora kijelzőn kb tökmindegy.
Nem rossz masina ez, ennyi pénzért. Tudni kell a helyén kezelni, amiket írtál kb arra való. Az x86-nak itt sok értelme nincs, de ugye WinRT-t lelőtték, szóval más nincs. Szerintem nem sokat kell majd várni ezeknek a gépeknek az új generációjára, ha kapnak 2GB ram-ot, meg egy rendes usb-c csatlakozót, akkor már a dokkolás és periféria csatlakozás is megoldott lesz.

Laci

(#7) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Ugyanilyen tabletom volt csak még a win 8.1-es verzió, a 2014-es black friday-on vettem 49 fonttért, ami akkoriban csúcs ár volt, mert a hasonló tabletok akkoriban még durván kétszer ennyibe kerültek, 2015-ben nyomták le az árukat, szóval egyből vettem kettőt, ebből az egyiken mai napig nem tudom hogy, a kijelzője repedt lett, no csak bizonyos szögből látszott, szemből nem, de ennek ellenére kontaktoltam a LINX hivatalos disztribútorával (A LINX az egy UK cég) és egy napon belül ingyen futárral küldtek nekem egy vadi új, csere tabletot úgy, hogy a "repedtet" vissza sem kérték:)! Megbuheráltam a bioszát,így újra tudtam húzni rajta a windózt a saját számízem szerint, meg spóroltam helyett az újrapartícionálással, a vga memória lefoglalását lehet növelni, amivel a vga teljesítménye növelhető valamennyit, vettem hozzá egy USB elosztót, így egy billentyűt meg egy egeret rá tudtam tolni, sokat segít a telepítésnél, lehet csak hogy 1 giga ram van benne, viszont az a 32 gigás eMMC tároló benne olyan gyors, hogy soha nem láttam kárát a kicsi ramnak, még játékok alatt sem! A win kb 10 másodperc alatt fel áll, és egyből használható! Ennyi pénzért ez a tablet ajándék, csak a kijelzőjére nagyon kell vigyázni!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#8) Johnnyxy27 válasza Graphics (#4) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

köszi a linket erre lecsaptam:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#9) Örni


Örni
senior tag

Auchanban elég régóta lehet Toshiba Encore mini Win10-es tabletet venni, volt, hogy 19 990-ért adták, gondolom hasonló tudással.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) ryke1 válasza Graphics (#4) üzenetére


ryke1
tag

Mennyire megbizhato ez az oldal, rendeltel mar toluk?

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#11) Graphics válasza ryke1 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megbízható. Több infó a külföldi rendeléses topicban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) dlaj válasza Graphics (#4) üzenetére


dlaj
őstag

Azt sajnálom, hogy a legtöbb faja tabot csak fehér színben gyártják.

(#15) stevve


stevve
nagyúr

Most volt a tecsban hasonló "jószág" 20 000 alatt. Aki ilyet vesz, 20-értelmondhatja, hogy van tablete legalább. :D

(#16) Muki94


Muki94
aktív tag

Sziasztok!
Ezen kütyün felbuzdulva kérdezem, melyik az a konkrét tab, amelyiket érdemes megvenni a kínaiak közül?
Az előbb láttam a Cube iwork8-at, lehet, hogy ő az?
x32 vagy x64 kütyü kellene mindenképpen, mert szeretném autóba diagnosztikára használni (vagcom).
Az OTG-s microUSB úgy kezel mindenféle usb eszközt, mintha egy rendes windowsos pc-be dugnám?
Emellett gondolom a pdf olvasás már nem okoz neki gondot, ha viszi az fHD tartalmakat is :)

[ Szerkesztve ]

(#17) chipesz válasza Muki94 (#16) üzenetére


chipesz
őstag

Nekem Voyo Winpad A1 Minim van, bő egy éve van meg. Windows 10-zel használom, nincs vele probléma. Akkoriban ez jó ajánlatnak számított, ma már biztos lehet jobbat kapni annyi pénzért. Nagyjából 100$ volt, +ÁFA, vám.
Bármit csatlakoztathatsz, akár csak egy asztali PC-re. USB hubbal több dolgot is.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#18) Johnnyxy27 válasza chipesz (#17) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Az a probléma az usb hubbal, hogy a töltés még mindig probléma ezeknél... vagy töltesz, vagy perifériát használsz... bár a kickstarteren láttam egy koncepció elosztót, ami tölteni tudja az eszközt és még a perifériákat is működteti a tableton.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#19) Hieronymus válasza Johnnyxy27 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OTG Power Y Cable használatával nincs vagy. Helyette töltöd a tabot és használod az USB eszközeidet.
Mondjuk aktív hubbal, hogy ne az Y kábel tápellátása szakadjon bele a terhelésbe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) kpal


kpal
veterán

mircosd jó hogy van benne én pl nem szeretem a felhőt. Amúgy vállalható cucc ez.

(#21) Johnnyxy27 válasza Hieronymus (#19) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Sajnos úgy értettem. Viszont tényleg van prototípus, ami mindkettőt megoldja egyszerre tableton ugyanazon az OTG porton, láttam a kickstarteren.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#22) Hieronymus válasza Johnnyxy27 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hát jó.
Várj a fejlesztésre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Johnnyxy27 válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Valami 50 dollárért akarják tán adni majd...személy szerint kihagyom, inkább kacsingatok a nagyobbak fele, azokon van külön töltő socket.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#24) lukacr válasza Muki94 (#16) üzenetére


lukacr
tag

Nekem van egy cube iwork8-asom. Windows 10-et leszedtem róla, nem kellett. Sebességével nem volt bajom, viszont a teljes magyarítása nem sikerült. Magyar windows-t pedig lusta voltam feltenni, főleg, hogy nincs is rá szükségem.
Gyári androiddal pedig tökéletesen és gyorsan működik.

(#25) Graphics válasza lukacr (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig elvileg nem túl nagy feladat. Nyelvi fájl letöltése, és átváltás magyarra,

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) gergejly


gergejly
aktív tag

Windowsos gép 4 GB ram nélkül olyan, mint a Dallas Bobi nélkül :Y

(#27) moleculez


moleculez
veterán

2 hét után tegnap bekapcsoltam, átaludt 2 Win, 16 store updatet, plusz bekapcsoláskor indult a uTorrent. Eredmény: Egy óra hosszán át diavetítő mód.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) derive


derive
senior tag

Gratula a cikkhez!
Bizony megerik ezek a kinai tabok az arukat, nekem is volt iwork8am, most meg X98 Prot nyuzok :) Mondjuk en nagy ugrast lattam a 2>>4GB RAM ugrasban, meglepodtem, hogy 1 GBvel is mar hasznalhato. Kulon gratula a partatlansagert, a W10en meg boven van mit csiszolni tabletre (amit az Ondas cikkben joparan nem akarnak eszrevenni).

(#29) blueMerle válasza gergejly (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Kaptam egy partnercégtől karácsonyra ajándék gyanánt egy lark i7 Win tabletet, 16GB tárhely, 1GB RAM, Atom proci,... 5 másodperc alatt bekapcsol, minden azonnal elindul rajta, semmi lag, semmi akadozás, teljesen flottul megy minden. Ha gondolod készíthetek róla videót. Nem tudom a varázslat mibenlétét, de tényleg így működik. Egyedül akkor lassul be picit ha hdmivel rátolom a tv-re.

(#30) moleculez válasza blueMerle (#29) üzenetére


moleculez
veterán

Kicsit android szindróma, ha belakod, meg használod, majd fog.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) Johnnyxy27 válasza blueMerle (#29) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ugyanez a tapasztalatom a LINX7-tel, olyan gyors benne az az eMMC tároló, hogy kompenzálja a ram hiányt!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) Johnnyxy27 válasza moleculez (#30) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Én játszottam rajta vagy 2 hétig nyaraláskor, mégsem lassult be! Simán vitt warcraft3,halflife2,doom3 szerű dolgokat! Elhiszem ha mindent felraksz rá, egyszerre indulnak stb...de ez nem erre való! Ha csak elindítasz rajta egy filmet, vagy valami zenét, esetleg valami könnyű játékot, a rendszer snappy marad!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#33) moleculez válasza Johnnyxy27 (#32) üzenetére


moleculez
veterán

Nincs agyon telepítve minden szarral, de alapból hajlamos laggolni sajna.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#34) Johnnyxy27 válasza moleculez (#33) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nálam nem jött lag. De a wint újrahúztam, optimalizáltam a szájízem szerint, ez viszont igaz.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#35) simonzé


simonzé
addikt

Értem én hogy olcsó, de ha egy tablet kijelzője legalábbis nem elfogadható, akkor szerintem értelmetlen legyártani. Inkább legyen 5 Euróval drágább, de legyen neki betekintési szöge, amit ebből plö kifelejtettek.

I don't fit in. I fit out.

(#36) moleculez


moleculez
veterán

Valaki rakott már rá droidot?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) micu


micu
újonc

Szeretnék segítséget kérni. Kaptam ajándékba Linx 7 tabletet. A használati utmutatót átböngészve, próbáltam tölteni, és bekapcsolni. Sajnos azonban hiába nyomom meg a bekapcsolás gombot, vagy tartom hosszabban benyomva, a tablet nem kapcsol be. Mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#38) moleculez válasza micu (#37) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem már nincs meg, de úgy emlékszem nulla akksival nem kapcsol be, szóval várjál vele kicsit

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.