Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bici válasza ubyegon2 (#200) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel a listaval csak azt akartam szemleltetni, hogy tok konnyu az egesz. :D
Ennel konnyebbet meg sossem lattam, de lehet, hogy van.
Az altalam hasznalt distrok (Opensuse, Mandriva, LMDE2, Debian, CentOS) sacc/kb. olyanok, amit leirtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#202) ubyegon2 válasza Bici (#201) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezzel a listaval csak azt akartam szemleltetni, hogy tok konnyu az egesz.

Tudom. :) Épp amiatt írtam, hogy ennél könnyebb is van. Ill. gyorsabb, a Debiannál például a particionáló meg az egész telepítősegédje is jóval bonyolultabb, mint az Ubuntu/Mint-nél. (ezeknél tök ugyanaz, csak más színekkel dolgoznak.
Azért említettem a kollégának, hogy én már rutinból csinálom, mert minden egymást követő ablaknál pillanatokat kell gondolkodnom. Értelemszerű, hogy aki először telepíti még ezeket a könnyen telepíthető disztrókat is, egyes részek komoly fejtörést okozhatnak neki. Winhez szokott embernek a particionálás is nehéz, már csak amiatt is, mert ő megszokta, hogy létezik a C meg a D meghajtó. Itt meg sda1,2, sdb......etc van.

[ Szerkesztve ]

(#203) Vesa válasza ubyegon2 (#137) üzenetére


Vesa
veterán

"Megsúgom, hogy aki egyik rendszert sem ismeri, annak jóval bonyolultabb a WIn beállítgatása, kezelése, mint a desktop Linuxok asztali kezelő felületein keresztül való beállítgatás"

Ez bizonyára nézőpont kérdése, de pl. egy process-t 1 perc alatt kilövök GUI-n keresztül, míg Linuxon nekem az a tapasztalatom, hogy számos esetben elő kell venni azt a nyomorult parancsoros rettenetet, ami egy codernek barátságos lehet, de az átlag user a világból kimenekül tőle.
Kb. Mandrake óta próbálkozom a Linuxal, volt már a gépemen Mint és Ubuntu számos verziója, Elementary OS, de még a Tiny Core és Lucid Puppy szerű kisebb disztrók is megfordultak egy-egy teszt erejéig.
Már a driver telepítésnél ferdén néztem, mert van 1-2 egyedi kártám, amihez bár van linux drivere a gyártónak, de GUI-ból azt nem lehet telepíteni, mert alapból nincs a kernelben. Néztem a leírást, de már jött is a parancssoros izélgetés...gépeljem be ezt, paraméterezzem azt...xorg és társai, na, hahó, 2018 van!
Én nem tartom felhasználóbarátnak, ha már egy szimpla driver telepítéséhez ilyen megoldásokhoz kell nyúlni.

Azt viszont elfogadom, hogy ha szerencséje van valakinek és minden egyes hardvere támogatott alapból, akkor -legalább is driver kapcsán-, nem kell előszedni a parancssort. És itt vissza is térnék arra, hogy mi venne rá a linux desktop használatára, ha:
1. "Izgulni kell az OS miatt", hogy az összes hardveremet támogatja-e alapból, mert ha nem, akkor szívás
2. "Izgulni kell az OS miatt", ha a már jól működő rendszerembe új hardver kerül, mit fog kezdeni vele
3. "Izgulni kell az OS miatt", hogy a játék amivel játszani szeretnék, futtatható-e majd, mert ha nem, akkor nem csak szívás, hanem konkrétan le is kell mondanom róla.

Nem vagyok windows fan, távolról sem, de fentiek ismeretében még egyszer sem tudott meggyőzni a linux, hogy van értelme váltanom. Hangsúlyozom, desktopon! Szintén hangúlsozom, hogy mindezt nem flame szándékkal írtam, csak egy személyes szubjektív vélemény a részemről, az általam eddig tapasztalak alapján.

A tudomány a valóság költészete!

(#204) CPT.Pirk válasza Vesa (#203) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még olyan nem volt, hogy gui-ról a KDE rendszermonitorban ne tudtam volna kilőni egy processzt. Tényleg nem.

A terminál meg Windows alatt is előkerül, csak cmd a neve és butább :) . Ugye ipconfig /all parancs, win10 előtelepített dolgait mint a Candy Crush Saga csak powershellből tudod törölni és akkor még a regedit turkálásához neki se láttunk. Ezekre is lehetne mondani, hogy 2018 van hékás. :D

De javaslom, hogy ezeket a témákat ne a kolléga topicjában folytassátok, mert nem ide tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#205) cami][us válasza Vesa (#203) üzenetére


cami][us
senior tag

Ez bizonyára nézőpont kérdése, de pl. egy process-t 1 perc alatt kilövök GUI-n keresztül

Hát... Legalább nem ok nélkül kapaszkodtál közben az egérbe. ;]

Ha valami nagyon hiányzik Windows-ról azaz xkill.

[ Szerkesztve ]

(#206) Bici válasza Vesa (#203) üzenetére


Bici
félisten

Reszben igazad van, es aki biztosra akar menni jatekok kapcsan, annak nem valo a linux.
A hardver kerdes kicsit mar arnyaltabb. Par ev linuxozas utan tok jol meg fogod tudni mondani, hogy mit erdemes venni, es mit nem. Altalaban minden tamogatott a speci dolgokat leszamitva, mint pl. a nagyon okos gamer eger, meg a vilagitos konfiguralhato billentyuzet.
De manapsag a Wifi, bluetooth, stb beallitasa nem jelenthet lehetetlen feladatot.
A legrossazbb, ami tortenhet, hogy elo kell venni a parancssort, ami szinten kicsi gyakorlas utan mar majdnem olyan gyorsan megy, mint windows-on a GUI-bol megoldani ugyanazt.
Persze, nem indenkinek valo, ez is teny.

mod: Nem is melekszem, hogy mikor kellett linuxon utoljara kiloni valamit. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#207) mikej95 válasza Bici (#206) üzenetére


mikej95
aktív tag

Spéci egérnek, billentyűzetnek van saját memóriája, ha kicsit is való valamire és általában jár hozzá utility ami legrosszabb esetben VBox-on futó Windows-szal üzemel.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#208) ubyegon2 válasza Vesa (#203) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az élet nem habostorta! (Linux alatt sem mindig) :)

Nekem ez a kilövés eszembe sem szokott jutni, talán azért, mert nem is emlékszem, mikor volt rá szükségem. Lehet, hogy te Win Bajkonur-t vagy Win Cape Canaveral-t használsz! (ezt jelenti hát a titokzatos X) :DD

A kedvedért mutatok egy kilövési szimulációt, persze pont egy launchert kilőni...... :U

A nyomorult parancsoros rettenetet egyébként kifejezetten jó használni, de nem fontos, mint látod a képen sem az van.

Én nem tartom felhasználóbarátnak, ha már egy szimpla driver telepítéséhez ilyen megoldásokhoz kell nyúlni.

Ez valóban nem az. :N

Már a driver telepítésnél ferdén néztem, mert van 1-2 egyedi kártám, amihez bár van linux drivere a gyártónak, de GUI-ból azt nem lehet telepíteni, mert alapból nincs a kernelben.

Hallottam már olyat, hogy egyedi kártyáknál Winen sem volt driver. Azokat a drivereket, amik a kernelben nincsenek alapból......hát igen, amik benne vannak, azokat valószínűleg nem is kéne telepíteni.
Azt senki nem mondja, hogy minden hardveren könnyen és GUI-ból minden pillanatok alatt megoldható, ha nem ismered a rendszert.

Izgulni kell az OS miatt

Ja, ez igaz időnként, viszont ha már minden OK, nincs több izgulás, Win alatt ez fordítva van, ott a telepítés alatt nem kell izgulni, a használat során ráérsz erre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#209) Bici válasza mikej95 (#207) üzenetére


Bici
félisten

Ismerosomnek Sharkoon tactix billentyuzete van, es azt nekem lehet igy megkerulni.
Muxik a bill, a 18kro-val egyutt, de a preset-ek nem mukodnek.
Windows-os progival megy, de csak akkor ha az fut a hatterben.

Sokmindenre van kerulo megoldas, de nem mindenre.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#210) Vesa válasza CPT.Pirk (#204) üzenetére


Vesa
veterán

Nem igazán lehet szátválasztani a témát sajnos, ráadásul arra a felvetésre reagáltam, miszerint a Linux beállítása könnyebb, ami szintén nem konkrétan játék specifikus téma volt. A játékok kapcsán már el lett mondva, hogy valójában miért nem aternatíva, és ezek tények, tehát ehhez már nem hiszem, hogy sokkal többet hozzá lehet tenni.

A tudomány a valóság költészete!

(#211) cami][us válasza Vesa (#210) üzenetére


cami][us
senior tag

A játékok kapcsán már el lett mondva, hogy valójában miért nem aternatíva

Az ilyen sommás véleményekből születnek a legnagyobb flémek. Az is el lett "mondva", hogy miért lehet mégis alternatíva, de aki szerint a GUI gyorsabb, mint a TUI, vagy simán a terminál, annak már mindegy. Használjon amit akar, az ő baja.

(#212) hcl válasza -Skylake- (#148) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A legtöbb boltban vásárolható konfiguráción alapból ott van a Windows 10 , tehát nem kell plusz kiadást számolni az oprendszer miatt , de" akkor miért olcsóbb FreeDOS-sal?

Amúgy ezért a szarért a halál adjon 30-40 ezret. Amire nekem kell, tök elég az ingyenes cucc, ami jobban is működik :D :)) (meg pláne azokra, amiket nem is lehet megoldani winen...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#213) CPT.Pirk válasza Vesa (#210) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez is nézőpont kérdése. Én játszom Linuxon is, tehát nekem alternatíva.
Az egyéb problémákkal meg ki mennyire szerencsés... Nekem van egy scannerem, amihez utoljára XP-s drivert adtak ki és ennyi, vegyél újat, ha Win10 alatt akarod használni, Linuxra meg csak egy scannelő programot kellett letöltenem és egyből működött, beállítás nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#214) cami][us válasza hcl (#212) üzenetére


cami][us
senior tag

Milyen böngésző van freeDOS-ra? :B

(#215) ubyegon2 válasza hcl (#212) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hagyd a freedost, itt egy Linuxos és egy Windows 10-es gép árkülönbsége.

Azt azért senki nem is gondolhatta komolyan, hogy ingyen kapja a Wint, persze az igaz, hogy nem kell megvenni, mert adják a géphez, de az már nem igaz, hogy nem kell megfizetni! ;)

Kb 29 rugó a különbség, ahogy saccoltad.

Asus Vivoknál szinte minden típusból van a T-s verzió, ez jelenti, hogy Windows van rajta. De még csak nem is olcsó, ők Linuxból az Endless OS-t preferálják.

[ Szerkesztve ]

(#216) Tidus válasza Bici (#129) üzenetére


Tidus
addikt

Az első indokod teljesen hejtálló.

(#217) Bici válasza Tidus (#216) üzenetére


Bici
félisten

A masodikat felig poennak szantam, de a harmadikkal mi a gond?
Csak kivancsisagbol kerdezem. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#218) Tidus válasza Bici (#217) üzenetére


Tidus
addikt

Jogos a harmadik is.
De az első fogott meg. A becsületesség.

(#219) Bici válasza Tidus (#218) üzenetére


Bici
félisten

Ertem. Legalabb valakinek szinten fontos. Orulok ennek. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#220) simonzé


simonzé
addikt

Akartam. Tényleg akartam. Elolvastam minden szavát. Volt amit kétszer is. De az ilyen mondatoknál be kellett dobnom a törölközőt:
"célszerű olyan csomag használata, ami már támogatja a CSMT vagy NINE implementációkat, hivatalosan a wine-staging része a CSMT, míg a NINE abszolút nem az, többnyire user repositoryból érhető el: Archhoz, Ubuntuhoz"

Egy klasszikust idézve "I'm too old for this shit." Marad a Windows. :)

I don't fit in. I fit out.

(#221) vinibali válasza simonzé (#220) üzenetére


vinibali
őstag

magyarázatok a 3.oldalon :)

WINE: a processzor DirectX hívásokat OpenGL kérésekké/kóddá alakítja, ezzel némi plusz terhelést és késleltetést róva a rendszerre
CSMT: a működése megegyező a vanilla Wine-nal, de a DirectX hívások itt már több szálon kerülnek feldolgozásra, az eljárás atyja Stefan Dösinger
NINE: vagy D3D9, segítségével natív DirectX 9-ben lehet a GPU felé küldeni a grafikai hívásokat
NINE CSMT: megvalósítja a többszálú feldolgozást, Axel Davy munkája

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#222) hcl válasza simonzé (#220) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha a Windows belsejéről olvasnál, az is ilyen lenne. Ez egy "szakcikk".

Mutogatni való hater díszpinty

(#223) lugosi válasza Csóró™ (#11) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, megnézem a wine app db-t.

(#224) Bici válasza simonzé (#220) üzenetére


Bici
félisten

Ezek az infok nem kellenek ahhoz, hogy elinduljon egy jatek wine-al.
Ez csak a finomhangolashoz kell. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#225) CPT.Pirk válasza simonzé (#220) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyira nem is lényeges, a CSMT része lesz hamar a Wine-nak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#226) kovgab


kovgab
aktív tag

hmmm ...
jó kis cikk, élmény volt olvasni :)

Ká Úr

(#227) cami][us


cami][us
senior tag

Ha a wine nem menne, akkor még van a CrossOver, ami fizetős és gyakorlatilag a wine fejlesztését tartja el.

(#228) sh4d0w válasza ecaddsell (#197) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Fedora, mint stabil alap? Kunc-kunc... Bleeding edge disztribúció, amiből a visszajelzések alapján készül a Red Hat.

Stabil alapnak ott a Debian és van docker is.

Szóval pebkac.

https://www.coreinfinity.tech

(#229) Vesa válasza cami][us (#211) üzenetére


Vesa
veterán

Félreértelmezed amit mondok és elbeszélsz mellette!
A windowson futó játékok 100%-ka megy linuxon? Nem! Akkor tehát nem alternatíva a linux, ezt nem én jelentem ki, hanem ez a fentiekből adódó tény! Akkor lenne alternatíva, ha bármilyen játékkal lehetne linux alatt játszani, ami a windowson is elérhető.

Ezzel szemben te arról beszélsz -ami én sem vitattam-, hogy a linux is alkalmas játékra! Ez igaz, sőt, ez is egy tény! De tekintettel arra, hogy csak erőteljes tartalmi korlátozásokkal képes erre -értsd: nem fut minden, amivel a játékos éppen játszani akar-, alternatívakénet a windows mellé nem tehető oda!

Alternatíva viszont mondjuk egy HTPC esetén, mert a linuxal is minden megoldható egy ilyen felhasználáshoz, pont úgy, mintha windowst tenne rá a user.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#230) Apollyon válasza Vesa (#203) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én meg egy processt max 10mp alatt kilövök terminálos "feladatkezelővel", ha szükségem lenne rá – de csak akkor ennyi idő, ha egy terminált is nyitnom kell hozzá, meg elindítani a programot.

Nem használok GUI-t, de ha látnád a gépemet, meglepődnél, hogy "igen, így is lehet".

A többi kommentedből egyértelműen látszik, hogy a linux neked nem jön be, nem neked való. Semmi gond nincs ezzel, nem leszel ettől kevesebb ember.

A játékokkal kapcsolatban pedig, van ami megy, van ami nem. A Valve SteamOS projektje miatt a Steam meglepően jól fut, és ami így natívan elérhető a steamen keresztül játék, azon gyakorlatilag észrevehetetlen a különbség, hogy ez most épp linux alatt van.

Sajnos vannak olyan gammák, amik nem mennek. Pl. nagy sajnálatomra a DOOM (2016), ahhoz bizony windowst kell indítanom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#231) hcl válasza sh4d0w (#228) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A RHEL meg leginkább az "outdated" szinonimája nekem, pl. rendszeresen nem lehet megnézni rajta a céges videókat :D És még supportált a 2.6-os kernellel a RHEL6, ami miatt csomó újabb hardveren bajos :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#232) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egy szó mint száz Linuxot ne rakjon senki gamer vasra :) Minden másra tuti.

(#233) sh4d0w válasza Zicokuka (#232) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megyek és letörlöm a gamer laposomról a Debiant...

https://www.coreinfinity.tech

(#234) icemad válasza Bici (#199) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a végéhez szeretnék hozzászólni...
Windowsnál lehet használni a ninite.com címet. Itt csak bejelölöd melyik programra van szükséged, és töltheted is le mindet, egyetlen telepítővel, reklám, toolbar nélkül. Ha ezt a telepítőt elmented, és később megnyitod, akkor a frissítéseket megkeresi és telepíti. Szüleim windowsos gépén használom. Hasznos tud lenni egy windows reinstall után is.

Csak azért említem meg, mert lehet, hogy valaki nem ismeri, és pont kapóra jön neki.

(#235) Bici válasza icemad (#234) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, nem rossz.
Ennyi a valasztek, vagy letoltve a progit van tobb progi is?
Mondjuk elobbi esetben is sokaknak segit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#236) Tim82 válasza Bici (#235) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Ninite annyiról szól, hogy a honlapon választható opciókból gyakorlatilag egy automatikus downloader/installert csinál. Időspórolásnak remek, én is használom vagy 5-6 éve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#237) Syl válasza Bici (#235) üzenetére


Syl
nagyúr

A sudo apt-get install vlc firefox skype stb. windowsos megfelelője. Csak később nem frissíti automatikusan az appokat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#238) Bici


Bici
félisten

Koszi, mar ertem. Csak ugye a parancssornal alapbol ott van az egesz repo, ennel meg nem lattam nyomat, hogy a fooldalon felsorolt progiknal tobbet tudna kezelni.
Persze, lehet, hogy tevedek, nincs most windows-om, amin ki tudnam probani, de majd valami Vbox-os windows/-zal lehet, hogy kiprobalom, hogy ha legkozelebb kell valam iismerosnek, akkor vagjam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#239) Vesa válasza Apollyon (#230) üzenetére


Vesa
veterán

"A többi kommentedből egyértelműen látszik, hogy a linux neked nem jön be"

Akkor nem olvastál elélg figyelmesen, mert erről szó nincsen! Mint írtam, használok Linuxot napi szinten, az fut a NAS-on és a HTPC-men is. Én a desktop Linuxról beszélek, elsősorban -hogy ON maradjak-, amellett érvelek, hogy játékra alkalmas ugyan, de jelenleg sajnos nem alternatíva a windows-al szemben, mert ha Linuxot használok, nem lehetek biztos abban, hogy az általam favorizált játék futni fog majd. Ha én X játékkal akarok játszani, de csak Y elérhető Linux alatt, akkor azzal nem megyek semmire, tehát fel kell tennem egy windowst is. Ha pedig fel kell tennem/meg kell vennem egy windowst emiatt, akkor már nem beszélhetünk alternatíváról.
Én erről beszélek. A másik ami miatt nem használom desktopra, hogy a munkámhoz szükséges szoftverek jelentős része szintén nem érhető el linuxra.

Azt soha nem kérdőjeleztem meg, hogy a linux desktop ettől még bizonys célokra, egyszerűbb felhasználásra, netezésre, filmezésre stb. ne lenne használható. Abszolút az és rengeteget fejlődött az idők során. De játékra és komoly munkák bizonyos szegmenseire a mai napig nem jelent alternatívát. Azt is értem, hogy arról sem a Linux tehet, hogy nincs mondjuk After Effects linuxra, de attól még nekem, egyszerű usernek, nem lesz alternatíva, ha egyszer nem tudok dolgozni a szoftverem nélkül, tök mindegy, miért nem fut, miért nincs, miért nem támogatják.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#240) Bici válasza Vesa (#239) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel szerintem mindenki egyetert. :K

Viszont en Adobe / Autodesk termekekrol par het alatt atszokatm Blender / Gimp / Inkscape kombora.
Mivel nem kell masokkal kollaboralnom, hanem csak privat megrendeleseim vannak, igy ez nem jelentett gondot.
Regebben, amikor csapatban dolgoztam, akkor eselytelen lett volna a 3dsMax-ot lecserelnem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#241) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

erdekes iras volt,koszi

(#242) Vesa válasza Bici (#240) üzenetére


Vesa
veterán

Professzionális felhasználásra a Gimp sajna alkalmatlan. Sokszor hallom arról is, hogy alternatíva, de sajnos messze nem az. A PS tudásának tizedét sem hozza sajnos. Egyszerűbb feladatokhoz persze használható, de komoly munkára nem. A Blender valóban jó, az használható akár komolyabb munkára is, feltéve, ha a GUI-t meg tudod szokni, nekem sajnos nem sikerült a 3ds MAX után.

SolidWorks-nek sincs alternatívája linuxon, de gondot jelent az is, hogy a Quardro kártyákkal finoman szólva sincs jóban a linux. De ez itt már nagyon OFF.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#243) hcl válasza Vesa (#242) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így van, viszont pl. hobbifotósnak, aki nem úgy csinál jó képeket, hogy 1. lépésben full háttércsere, tök elég a Gimp. Szenzorkoszt leszedni, stb. teljesen jó.

Amúgy meg nyilván nem Linux való a Windows alá klészült játékok futtatására, mert nem arra készültek - Windowson sem tudom a Linuxos programjaimat futtatni, a következő cél az lenne inkább, hogy legyenek játékok natív Linuxra.

Mutogatni való hater díszpinty

(#244) Syl válasza hcl (#243) üzenetére


Syl
nagyúr

Írhatna az MS egy Wine-t :B És akkor felébredtem... ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#245) hcl válasza Syl (#244) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha eszük lenne... az OS-en kívüli cuccaik terjedését segítené.

Mutogatni való hater díszpinty

(#246) schawo válasza hcl (#243) üzenetére


schawo
titán

Tényleg, apropó. GIMP-pel lehet fotókat előhívni? Tehát mezei, egyszerű, alapszintű fotófeldolgozásra gondolok. Úgy értem mint RAW feldolgozás, objektívtorzítás kezelése, csúcsfények-árnyékok, fekete mélység, tisztaság (clarity), zajszűrés, élesítés, színgörbék, légkörkorrekció (dehaze)?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#247) Vesa válasza schawo (#246) üzenetére


Vesa
veterán

RAW fájlt nem tud natívan a GIMP, csak pluginnel tudod megnyitni.
Ha fotós célokra kell, akkor inkább erre nézz rá. Ingyenes, Linux alatt is megy.

A tudomány a valóság költészete!

(#248) schawo válasza Vesa (#247) üzenetére


schawo
titán

wow, ez kiváló. Nem is értem, miért nem ismertem :R Hallottam róla régebben, de csak a létezéséig jutottam el akkor is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#249) Bici válasza schawo (#248) üzenetére


Bici
félisten

Nekem a darktable valt be.
A Minolta es az Olympus RAW-okkal sokkal gyorsabban dolgozik, mint a RawTherapee, de lehet mas formatumoknal mas a szitu.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#250) Tim82 válasza schawo (#248) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van róla Logout-os cikk is. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.