Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

"Linuxon is futtathatóvá tenné a gyártóspecifikus shaderek a DXVK"
eddig olvastam, többihez nem tudok hozzászólni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) snecy20 válasza Chaser (#1) üzenetére


snecy20
veterán

:D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát ez így eléggé tákolás szagú.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) lev258 válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


lev258
veterán

Igazából a Wine/Proton/DXVK/Gallium9/... mind tákolás. Hiszen szoftveridegen környezetben futtatnak programokat. Ennek ellenére reális az esélye, hogy egyes játékok jobb teljesítménnyel futnak így, mint az eredeti Windows-os környezetükben.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na az ilyen cikkek miatt járunk a PH!-ra. Respekt! :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) solasola


solasola
csendes tag

Jó cikk, erről a DXVK-s irányról nem is tudtam.

Úgy látszik a DXVK maga már annyira jól áll, hogy nekiálltak a gyártóspecifikus dolgokkal foglalkozni.

(#7) Bici


Bici
félisten

Ezaz Abu, egyetértek az előttem szólókkal, ez nagyon jó téma. :R
Rendszeresen szerepel a linuxos sajtóban, de nem igazán mélyednek bele, és pláne nem magyarázzák el játékosok számára.
Még sok hasonlót! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) #82819712


#82819712
törölt tag

ÉS EGYSZERCSAK A GAMEREK ELPATTANNAK VÉGRE A WINDOWSRÓL...
aznap veszek egy tortát esküszöm.

(#9) Reggie0 válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt mondtak a virtualis gepekre is az elejen :D

(#10) Apollyon válasza #82819712 (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha eljön a nap... én meg törlöm a dózt. :D

Minden másra ott a vmware/virtualbox.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) vicze válasza #82819712 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Ezt a Stadia sikere fogja eldönteni, mivel az full Linux alapú.
Amennyiben a kutyát se fogja érdekelni, és bebukik mint minden cloud szolgáltató, akkor a Linux egy elég erős gyomrost kap játék irányból megint.

@Apollyon: Ha te értelmes teljesítménnyel játszol VBox-on akkor nagy varázsló vagy. ;) VMWare még csak csak.
KVM / QEMU inkább, ezeket kivéve a teljesítmény a béka segge alatt van, na meg ugye PCI passthrough.

(#12) Taranti válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Taranti
senior tag

Mármint 1973-ban, amikor az IBM először bemutatta? :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) blade zte válasza vicze (#11) üzenetére


blade zte
őstag

A BSD nem játéknagyhatalom, se nem a 2. legnépszerűbb PC-s OS. Élvezném ha ilyen egyszerű lenne a térnyerés, de a zárt forráskód világában ez sajnos nem így megy.

A világ mindig a legkissebb közös nevezőt keresi. Egyetlen fordítóréteg párszázalékos teljesítmény elvesztésével valóban jobb mint hogy százan kezdjenek el programokat újraépítni a nulláról. Szerintem nem kapott a Linux gyomrost csak olyan helyen próbálták megnyerni a csatát ahova dollármilliárdok sem lettek volna elegendőek.

Oppo find 7 astro black

(#14) vicze válasza blade zte (#13) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem félreértetted. :)
Stadia még nincs, de lesz és 100%-osan Linux alapú minden játék, ami rajta fut Vulcan alapú kell legyen, és a Google-nek van annyi pénze, hogy "meggyőzze" a fejlesztőket, hogy csináljanak Vulcan változatot. Onnantól, hogy ez megvan mehet Linuxra minden gond nélkül a kiadás natívan. Ez adhat akkora löketet a Linuxos játékfejlesztésnek, hogy gazdaságos legyen a fejlesztőknek a Google támogatásával.
Amennyiben viszont a Stadia megbukik és nincs az a pár száz millió amit beleöl a Google támogatja, onnantól visszaáll minden a régibe és lehet a Steam Play-jel bohóckodni.

Tehát én a jövőről beszélek, natív Linux játékokról.

[ Szerkesztve ]

(#15) leviske válasza lev258 (#4) üzenetére


leviske
veterán

Volt is korábban egy eset, mikor GTA5 kapcsán jelezte egy YouTube-os, hogy jobb eredményt kapott DXVK alatt, mint Windows-on. Bár ezt végül nekem az itteni GTA5 játékosok nem erősítették meg a játék topikjában (mármint azt, hogy Windows-on annál lassabban fut olyan hardveren).

Ettől függetlenül még azért általánosságban lassabb, vagy azonos, mint a natív teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#16) paprobert válasza vicze (#14) üzenetére


paprobert
senior tag

Vulkan, nem vulcan.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#17) yericho800 válasza #82819712 (#8) üzenetére


yericho800
aktív tag

de jó lenne..... :D

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.