Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) ubyegon2 válasza athos02 (#32) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

van jó pár dolog amit felraktam az alaprendszeren felűl azt mégsem használom azt csak a nyűglődés megy hogy leszedegessem talán inkább egy szűz rendszer

Ha sok dolgot felraktál akár kíváncsiságból és nem halsz bele, ha pár dolgot újra be kell állítanod, érdemesebb (és gyorsabb is) SSD-re egy tök új rendszert feltenni. Ha viszont egy az egyben át akarod rakni a rendszert, talán a legfelhasználóbarátabb a 19-ben már alapból rendszer részeként fenn lévő Timeshift használata.
(én SSD-re mindig új rendszert rakok)

Az online TRIM-nek milyen szerepe van?

Csak annyi, hogy a discard a felszabadult blokkokra gyakorlatilag azonnal kiadja a TRIM parancsot a vezérlő, az időzített TRIM-ről pedig a napi/heti/havi rendszerességgel lefutó fstrim gondoskodik. (a heti alapból benne van a 18.3-ban is)
Az sem gond, ha mindkettő be van állítva, nem hiszem, hogy a mai rendszereknél/SSD-knél home user tapasztalna bármi különbséget amúgy.

IO schedulernél a noop jobb SSD-nek, mint a deadline, de ezt sem gondolnám, hogy észrevehető napi használat mellett. (HDD-nél erősen javallot figyelni, nehogy az is noop-on legyen)

Sokat szerintem nem tudtam pluszban segíteni a rengeteg leíráshoz képest, inkább az volt a célom, hogy megnyugtassalak, max az említett pár lépést megtéve is tökéletesen fog működni Linuxon az SSD-d! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.