Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) grozam


grozam
tag

Sokan csak játékok miatt használnak win-t.

(#2) gege_01


gege_01
tag

Ezen felakadt a szemem :)
"Máskor Debian vagy Red Heat formátumú csomagban kapjuk a szoftvereket"
:R

(#3) matata!


matata!
csendes tag

A Metro Last Light fejlesztő csapata most jelentette be, hogy jön a natív Linuxos változat. És a Natural Selection 2 is jön linuxra.

Elementary Os Luna 0.2 x64

(#4) anulu


anulu
félisten

csak a pontossag kedveert: jelenleg Steam-en kb 1,5% korul van a szumma linux tabor. ez azert messze van a cikkben emlitett 5%-tol, valamint eddig Valve jatekok jelentek meg linuxra. az a lista viszont kb a vegere ert, es a nagy kiadok (ea, ubi pl) nem tolonganak.
ennyi, melyebben nem kivanok belemenni a temaba, ugysem lenne ertelme.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Syl válasza gege_01 (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Amilyen melegek voltak a múlt héten :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Gave válasza grozam (#1) üzenetére


Gave
addikt

Nekik remek alternatíva a Wine/Crossover. Főleg, ha csak alkalmi játékosok és könnyen beletörődnek, ha egy játék nem megy vagy hiányosabb mint Windowson. Nálam eddig főként olyan appok akasztották ki a Wine-t amik egyébként köztudottan problémásak Windowson is.

Mellesleg manapság a töménytelen online játékok világában már a Linuxos játékolás sem egy nagy hűde, megint figyelembevéve az alkalmi kikapcsolódást.

Én leginkább annak örülnék, ha a játékosoknak készülne egy Windows licensz ami a legpuritánabb formáját adja a windowsnak, amiben tényleg csak a kritikus biztonsági frissítések és a játékoláshoz nélkülözhetetlen szolgáltatások vannak. (DX..stb). Ez mondjuk rendszerenként /10k és akkor szerintem sokan megbékélnének...egy ideig :D.

(#7) kispx válasza anulu (#4) üzenetére


kispx
addikt

A Crysis sorozat mögött álló Crytek is linuxos programozót keres. Nem lepődnék meg ha később a többi is keresne. Nem véletlenül.

(#8) anulu válasza kispx (#7) üzenetére


anulu
félisten

majd az ido megmondja, h miert is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, ez a cikk tetszett, jól össze van szedve. Mondjuk a Steam telepítésénél kicsit néztem, rendes drisztrón már régen ott van a csomagkezelőben, nem kell kézzel letölteni semmit.

Egyébként ha már játék, érdemes megemlíteni a 3D teljesítmény kérdését. AMD zárt driverrel az OpenGL alig lasabb, mint Windows7 alatt, ha az Unigine enginet nézzük, amiről szó is volt a cikkben. Ez azért nem rossz, rosszabbra számítottam.

A teszt részletei: [link]

anulu: mondjuk cégek olyan hozzáállással mint az Ubisofté, nem is igazán hiányoznak Linuxra. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) rt06 válasza Gave (#6) üzenetére


rt06
veterán

az a baj a wine-nal, hogy sokszor piszkalni, hekkelni kell, hogy elinduljon a jatek (onnantol aztan mar nincs gond), s mig vannak, akiket ez jobban lekot, mint maga a jatek, sokan nem erre vagynak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11) Bici válasza kispx (#7) üzenetére


Bici
félisten

Az lehet Android is akár.
Viszont drukkolok annak, hogy az asztali linux driver és szoftver támogatását felhúzza a játékipar.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

jelenleg is nagyon sokan jatszanak linux alapu rendszeren (android) :DDD

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#13) vinibali válasza anulu (#4) üzenetére


vinibali
őstag

"mely a w3schools.com böngésző statisztikáinak tükrében kevesebb, mint 5 százalékot tesz ki"
szövegértés karó. hoztad a formádat :)

(#6) Gave: akinek gyengébb gépe van, annak sajnos a Wine nem alternatíva. talán az átdolgozott D3D9 modullal javul a helyzet

(#9) CPT.Pirk: sajnos elég hurka még a zárt driver is AMD mellé. állítólag az nVidia driverei az igaziak pingvin alatt

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#14) CPT.Pirk válasza vinibali (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán tetszik az nVidia cég mentalitása (gondolok itt az átvert benchmarkokra, stb.), így egy jó ideje csak Radeonjaim voltak. Az az igazság, hogy mióta kb. 2010-ben végre teljes értékű, CCC-vel is ellátott drivert adnak ki Linuxra, működnek a dolgok. Igaz volt sok szopás a scaling opció működésével, de a problémák java része már a múlté, most nem is tudok olyan gondot mondani, ami akadályozná a normál használatot.

Régi "legacy" Radeonokra persze a Xorg verzió követés leállítása miatt már nem lesz zárt driver ami eléggé gáz, de cserébe (gondolom én) hozzáraktak nagyon sok dolgot a nyílt driverhez, amik jönnek majd a 3.11-es kernellel, szóval el lehet lenni a régi cuccokkal is, valamint nem csak a zárt driverrel.

*szerk:
A cikkhez: még a Humble Bundle-ről érdemes lett volna írni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) sh4d0w válasza vinibali (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hihetetlen, hogy ez a FUD még mindig terjed. 6 éve linuxozom tartósan, 2002 óta csak ATi kártyáim vannak és driver felrak, reboot, örül, játszik. Valahogy az sosem kapott nagy nyilvánosságot, hogy az nV-vel is volt ám gond, pl. amikor install után beállította az adott VGA által támogatott legnagyobb felbontást, júzer meg nézhette a "Signal out of range" üzenetet...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért sokunknak, akiknek a scaling opciót használni kell a teljes képernyős képhez, volt némi szopás a driverrel...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Nem kell ide steam.
[link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#19) anulu válasza hallador (#18) üzenetére


anulu
félisten

lehet. 2013 júli hivatalos steam statisztika:
szumma linux (ubi, mint, akármi): 1,06% (ok, legyen ~1,20, az "other" rész nincs kifejtve) (2013. februárjában 2+ volt)
szumma windows 8 (32 & 64bit): 14,12%

értem én, h Newell rühelli az MS-t, de 14,12% > 1,20%, akár tetszik neki, akár nem.

ha véletlenül nem ismernéd, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) hallador válasza anulu (#19) üzenetére


hallador
addikt

Sztem nem az a lényeg, hogy mennyi a statisztika, hanem az, hogy egyáltalán van Linuxra ilyen lehetőség. Csak hogy pici realitás is kerüljön a doldogba amit írsz Gabe nem az MS-t utálja, hanem a Wondows 8-al van problémája, de gondolom neked a 2 ugyanaz?! mondjuk ezzel nincs egyedül...

Ha véletlenül sem ismernéd, ez azért van így mert kb ennyi a Linux elterjedsége a piacon.

A Lényeg abban van, hogy elindult valami.

Tényleg a Windows elterjedtebb Desktopon, na most aztán jó megmondtad. Valóban, de ezt az itt fórumozó csecsemő is tudja nem ez a lényeg... Ki gondolta volne... ;)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ubuntura hogy felraktam a steamet a 98 játékból 23-nak van linux verziója. Lásd hl1-2 ets2 stb. Tök jól megy közepes beállításon laptopon a játék.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28) proci985 válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

laborban ubuntu van, tavaly emlékeim szerint minden probléma nélkül felment a radeon driver és ment szépen a multimonitor is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) hallador


hallador
addikt

Én is kipróbáltam a Steam-et mikor akciós játékok voltak, sztem jól megy... És drukkolok, hogy a Gabe kezdeményezése lassan majd növekszik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) CPT.Pirk válasza anulu (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez teljesen rossz hozzáállás. Szakmai oldalon szakmai problémák megoldásáról szóló cikk, de szerinted nincs helye. A problémák felét maga a Windows (MS hozzáállása) okozza, de a megoldásukról szóló cikk meg nem ide való szerinted. Akkor minek lenne itt helye? Annak a cikknek egyetlen bűne van csak, hogy a grub-os rész nem jó benne és nem javították ki.

Amúgy meg miért ne lehetne leírni pl. konkrét előnyöket? Pl. a Linux disztrók többségének jobb az "intéző" része mint a Windowsoké, mert tudnak két ablakos működést, meg mappák bogarászása közben egyikből visszalépve megjegyzik a pontos pozíciót. Hopp egy légy...

proci985: azzal voltak gondok, hogy az akkori 1360*768-at tudo TV-m-en a normális felbontásokban a kép pár centivel nagyobb volt, mint a képernyő, vagy kisebb, de jó nem volt. Egy ideig a felbontás beállítása sem igen ment, mindig fullHD-ban indult a rendszer, meg ha ment is a scaling opció, nem mentette el a beállításokat. Szerencsére egy ideje már nincsenek ilyen gondok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Már én is kipróbálgattam néhány játékot, és igencsak meglepődtem, főleg, mikor a nyitott X driverrel (AMD) játszottam, akkor sokszor 60 Fps közelében volt. Ellenben a GTA San Andreasban CJ állandóan előre akar menni, és akár merre húzom az egeret, mindig körbe-körbe forog a kamera.

(#43) CPT.Pirk válasza hallador (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Legutóbbi szerzeményem az örök kedvenc Postal2 (minden idők legjobb játéka, ha érti az ember a viccet és a cézásokat ;] ) volt Linuxra a Steamen keresztül. Kicsit elromlik néha a hang, de amúgy fut gond nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) hallador válasza CPT.Pirk (#43) üzenetére


hallador
addikt

Nekem is megy, és jónak tartom ezt a dolgot. Mondjuk ezelőtt igazán Linuxon akkor játszottam mikor kijött a Quake II-es Linux-os verziója valamikor a 2000-es évek elején volt (Mondjuk a játék már előtte kijött Linux-ra). De mostanában megint rákaptam. Sztem hatalmas ötlet volt ez a Steam. Nekem Intel VGA-s gépem van, de még így is jó...

[ Módosította: ngabor2 ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) hallador válasza rt06 (#46) üzenetére


hallador
addikt

ElementaryOS-en valaki próbálta már a Steam-et? Megnéztem azt az OS-t, és egészen pofás.

Ha minden igaz akkor ezen a héten Debian-on fokok játszani Steam-el, remélem jó lesz...

[ Módosította: ngabor2 ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) kispx válasza hallador (#47) üzenetére


kispx
addikt

Az EOS-hez nem próbáltam a Streamet, de én az Urban Terror nevű játéknál erős fps csökkenést tapasztaltam annál a rendszernél (és akadásokat, és egyéb bugokat.)

------------
Apropó rajtam kívül játszik még valaki az Urban Terrorral a lapcsaládról?

[ Szerkesztve ]

(#49) hallador válasza kispx (#48) üzenetére


hallador
addikt

Én nem játszottam ezzel a játékkal még.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) CPT.Pirk válasza kispx (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kipróbáltam, de nem jött be a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.