Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza CPT.Pirk (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaaaaa.

Vagy inkább lebukott a billentyűzetem, amiben merül az elem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) ViZion válasza hcl (#51) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a duma Átlátszó, mint a folpack... ;] Nem szégyen, h bebaszcsiztál, hiszen még így is segíteni próbáltál :R De olvashatóbban írsz, amikor nem vagy matt részeg ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53) hcl válasza ViZion (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:P Sajnálatos módon annyi alkohol nem volt itthon, hogy berúgjak :( 1 sör, az mi :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) JetiRulez


JetiRulez
őstag

A Clementine-nel fogok tenni azt hiszem egy próbát majd. A gyorsaság lényeges és van itthon egy régi iPod is. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#55) ViZion válasza JetiRulez (#54) üzenetére


ViZion
félisten

:R Nagyon ajánlom! Első lépésben be kell állítani a gyűjtemény helyét, és frissíteni a médiatárat: gyorsabban megvan vele, mint az iTunes (az iTunes-el létrehozott zenetárral)... Fura kicsit a működése (iTuneshez képest), mert itt a jobb oldali oszlop a lejátszó lista, alapból üres. Megtölteni a bal oldalon, az albumokra, zenékre kattintva lehet (jobb klikk, hozzáadás listához), illetve az intelligens listák közül a minden zenét választva, majd ezt jobb klikk, "jelenlegi lista lecserélése"-re kattintva lehet.
Telefonra is küldtem zenét, annyi a baj ezzel, h csak gyökérbe rakja az albumot, nem tudtam beállítani, h a /music mappába tegye - de ez már csak egy mozdulat Nautilussal. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) mickemoto


mickemoto
őstag

Fubuntu-ra milyen program van amivel a skype-ot helyettesíthetem, azaz elérem a win-es skype-on lévő emberkéket?

[ Szerkesztve ]

(#57) ViZion válasza mickemoto (#56) üzenetére


ViZion
félisten

:F Skype?
Telepítsd az Autoplus+ -t, majd azzal tedd fel a Skype-ot, az minden függőséget, stb. telepít. Ha akarod a Skype oldalról letöltve a linuxos változatot is telepítheted.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) pazzo válasza mickemoto (#56) üzenetére


pazzo
tag

Pidgin alapból rajta van. :)

(#59) mickemoto válasza ViZion (#57) üzenetére


mickemoto
őstag

Melyik skype linux változatot telepítsem(van ubuntu ,debian,fedora,opensuse,dinamikus,statikus)?,illetve hogyan?
Kezdő vagyok linux téren. :U :U

A pidgin programmal ezt nem lehet megoldani?

(#60) mickemoto válasza ViZion (#57) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor a pidgin-nel lehetséges windows/skype felhasznállókkal kommunikálni?

[ Szerkesztve ]

(#61) pazzo válasza mickemoto (#60) üzenetére


pazzo
tag

Igen. Én is ezt teszem :)

(#62) mickemoto válasza pazzo (#61) üzenetére


mickemoto
őstag

Pidgin-ben fiók létrehozásánál milyen protokollt adjak meg?

[ Szerkesztve ]

(#63) Youri válasza mickemoto (#62) üzenetére


Youri
veterán

Mi a baj a linuxos skyppal? :F

RTX ON

(#64) mickemoto válasza Youri (#63) üzenetére


mickemoto
őstag

Az égvilágon semmi.Itt csak az én hozzánemértésemmel van a baj sajnos. :F

[ Szerkesztve ]

(#65) pazzo válasza mickemoto (#62) üzenetére


pazzo
tag

Bocsánat! Benéztem, mert előbb Ubuntun voltam :W
A Fuduntuhoz le kell tölteni a skype.com-ról a programot.

(#66) Youri válasza mickemoto (#64) üzenetére


Youri
veterán

Akkor miért nem azt használod? :F

RTX ON

(#67) mickemoto válasza pazzo (#65) üzenetére


mickemoto
őstag

Melyiket töltsem le (ubuntu,debian,fedora,opensuse,dinamikus,statikus)?
Hogyan telepítsem?

(#68) pazzo válasza mickemoto (#64) üzenetére


pazzo
tag

Íme a válasz.
Elnézést az előbbiért.

(#69) Youri válasza pazzo (#68) üzenetére


Youri
veterán

vagy a skype.com-ról a fedorást

RTX ON

(#70) mickemoto


mickemoto
őstag

Sikerült,köszönöm a segítségeteket. :R

Bocs a bagatell kérdésekért, de csak most használok linux-ot először.

Még valami, olyan alkalmazás van amivel képfájlokat tudok beolvasni/kezelni?

(#71) Youri válasza mickemoto (#70) üzenetére


Youri
veterán

Mire gondolsz pontosan?

RTX ON

(#72) mickemoto válasza Youri (#71) üzenetére


mickemoto
őstag

Van egy nyelvtanító programom iso képfájlban, ezt szeretném működésre bírni.Windows alatt daemon tools-t használtam.

(#73) Youri válasza mickemoto (#72) üzenetére


Youri
veterán

Ja, hogy lemezképfájl :)

mi sem egyszerűbb sudo mount -o loop <iso fájl elérési útja> /mnt/<tetszőleges mappa>

De azt ne várd, hogy az exe el is induljon :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#74) ViZion válasza mickemoto (#72) üzenetére


ViZion
félisten

Megnyitni meg tudod (dupla katt az .iso-n), de futni a program nem biztos, hogy fog, mert valszeg windows-os.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75) mickemoto


mickemoto
őstag

Ha kiírom dvd-re akkor úgy elindul?
Ehhez jó a alap cd/dvd író program, ami benne van alapból?

(#76) Youri válasza mickemoto (#75) üzenetére


Youri
veterán

Nem azért nem fog elindulni, mert iso, hanem mert linux, az a nyelvtanulásos dolog pedig gondolom windowsra lett megírva.

RTX ON

(#77) mickemoto válasza Youri (#76) üzenetére


mickemoto
őstag

Értem, akkor ez sajnos nem fog menni.
Jött viszont a következő probléma, külső usb-s ntfs-s partíciós hdd-t nem látja(ezen van minden holmim :O ).Erre van valami megoldás?(olvasás/írás)

Kezdem úgy érezni hogy kicsit ész nélkül ugrottam fejest ebbe a kútba. :F

[ Szerkesztve ]

(#78) ViZion válasza mickemoto (#77) üzenetére


ViZion
félisten

NTFS-t látnia kell, ha rádugtad, akkor nautilussal menj oda, elvileg a fájlrendszer/mount mappában lesz... Ha nem, akkor terminálba lsusb és a kimenetet nézd meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) mickemoto válasza ViZion (#78) üzenetére


mickemoto
őstag

Nautilus Action Configuration Tool-t találtam, de nincs mount mappa.Terminálba beírtam hogy lsusb , de csak ezt írta ki
lsusb
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 002: ID 0a5c:2145 Broadcom Corp. Bluetooth with Enhanced Data Rate II
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Viszont ntfs-3g alapból rajta van, de akkor miért nem látja :F

[ Szerkesztve ]

(#80) ViZion válasza mickemoto (#79) üzenetére


ViZion
félisten

A fájlkezelőt elindítod, megnyitod pl. saját mappád. A bal oldali sávjában kellene lennie a külső HDD-nek, amire ha rákattintasz, felcsatolja és látszik a tartalma. A képen a devices listában:

...a külső HDD amúgy működik? Van, amihez Ykábel kell, és két USB 2 portra kell dugni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#81) mickemoto válasza ViZion (#80) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem látja sajnos.A hdd, ami egy külső hdd keretben van külön kapja a tápot, tehát csak egy usb-n csatlakozik.Három lemezem is van, egyiket sem látja.

(#82) ViZion válasza mickemoto (#81) üzenetére


ViZion
félisten

Érdekes. Windows látta? Másik USB portot pbáltál? Milyen típusú az a cucc? Pendrájvot felismeri gondolom. Mondjuk LiveCD vagy USB-ről futtatott másik disztró (pl. Ubuntu 12.04) látja a külső merevlemezt?
Csak 2009-es bugreportot találtam, de ott meg is oldották -sajnos Ubuntu, így ide nem érvényes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#83) Youri


Youri
veterán

egy df -h parancsot üss még be a terminálba

RTX ON

(#84) mickemoto válasza ViZion (#82) üzenetére


mickemoto
őstag

A win még látta.3 udb port van a gépen(ThinkpadR400), egyiken sem látja.Pendrive-ot felismeri most is, arról is telepítettem.Van egy régebbi ubuntu telepítő lemezem valahol, azt megpróbálom,bár nem tudom hogy fut e virtuálisan.Viszont most töltöttem le az ubuntu 10.04.4-et a gépre iso képfájl formában, ebből hogyan tudnék most linux alól usb-s pendrive telepítőt csinálni?

(#85) mickemoto válasza Youri (#83) üzenetére


mickemoto
őstag

Ezt írja
df -h
Fájlrendszer Size Used Avail Use% Csatl. pont
/dev/mapper/VolGroup-lv_root
50G 3,9G 46G 8% /
tmpfs 1,5G 888K 1,5G 1% /dev/shm
/dev/sda1 497M 85M 388M 18% /boot
/dev/mapper/VolGroup-lv_home
94G 2,4G 87G 3% /home
tmpfs 1,5G 16K 1,5G 1% /tmp
tmpfs 1,5G 372K 1,5G 1% /var/log

(egy 160gb-os hdd van a laptopban)

(#86) mickemoto válasza Youri (#83) üzenetére


mickemoto
őstag

már megint dupla :W :W ,amióta feltettem a linuxot azaz ma délután óta 3 dupla(előtte meg soha :W ) túl érzékeny a touchpad

[ Szerkesztve ]

(#87) leslieke válasza mickemoto (#84) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam már előfordult az, ha nem szabályosan lett leválasztva a külső hdd Win alól, akkor a linux nem vagy nehezen ismerte fel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#88) mickemoto válasza leslieke (#87) üzenetére


mickemoto
őstag

Windows nincs már a gépen, csak linux.Telepítésnél ledúrtam a win7-et. :) :)

(#89) ViZion válasza mickemoto (#88) üzenetére


ViZion
félisten

Botor Bátor lépés volt, ha csak ismerkedsz a Linuxal. Unetbootin -al lehet kiírni LiveUSB-nek a letöltött képfájlt. Tippem sincs igazán, h miért nem látja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#90) CPT.Pirk válasza mickemoto (#88) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Menj be a biosba, nézd meg, mi van az USB-nél beállítva. Próbáld ki a többi lehetőséget. Mondjuk nálam T60-on csak "usb bios" opció van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91) mickemoto válasza CPT.Pirk (#90) üzenetére


mickemoto
őstag

Bios-ban nem tudok mit állítani.Indítottam viszont egy ubuntu live cd-t(11.04) de annál sem ismeri fel a külső ntfs-t.
Viszont ami érdekes hogy amikor a biost néztem akkor eleve úgy boot-olt a gép hogy rajta volt a működő külső hdd, és láss csodát felismerte. :Y Viszont miután leválasztottam már újra nem ismerte fe. :F
Ez is valami, ha nem is tökéletes, de félmegoldásnak jó.

(#92) CPT.Pirk válasza mickemoto (#91) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez olyan, mintha nem kapna elég tápot a HDD a felpörgéshez, abba az egy esetben meg valahogy beindult.
Az USB elvileg úgy működik, hogy csak akkor adja le a teljes, maximum 500mA-t, ha driver szinten is létrejött a kapcsolat, addig 100mA-s korlátozás él.

Lehet, hogy mivel nem pörög fel, nem tud létrejönni a driveres kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#93) mickemoto válasza CPT.Pirk (#92) üzenetére


mickemoto
őstag

Külső tápról kapja az áramot a hdd keret és fel is pörög a lemez minden esetben. :F
Nem tudom, nem tudom. :(

(#94) CPT.Pirk válasza mickemoto (#93) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh, ezen átsiklottam. Meg tudod nézni, hogy milyen IC van a hdd keretben? A típusszáma kellene.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#95) mickemoto válasza CPT.Pirk (#94) üzenetére


mickemoto
őstag

Cooler Master X Craft 360

A support szerint linux nem támogatott, de win7 se, azzal pedig megy.
Az ic-t nem tudom, de megpróbálom szétszedni.

(#96) CPT.Pirk válasza mickemoto (#95) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg felesleges szétszedned. Gugli után egyértelművé vállt a helyzet, nem Linux kompatibilis ez a keret. Egyik arc szerint az az egyetlen megoldás, hogy bek kell kapcsolni a keretet, 5-10 másodpercet várni, és csak azután csatlakoztatni.

Talán még annyit nézz meg, hogy olyan disztrót próbálsz ki, ami nem Ubuntu alapú. Jellemzően a gugli találatok Ubuntusoktól származtak. Friss kernel és a live mód miatt mondjuk a Chakrát javaslom, itt: [link] találsz rá linket.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#97) mickemoto válasza CPT.Pirk (#94) üzenetére


mickemoto
őstag

Találtam egy hasonló problémát és úgy néz ki segít. :C (bár nálam csak linux esetén jelentkezik)
Nem gondoltam volna hogy a külső tároló a ludas.
Hálás köszönet mindenkinek a segítségért!

(#98) mickemoto


mickemoto
őstag

Újabb kérdésem volna, mégpedig hogy fubuntu alá virtuálisan fel tudok tenni winxp-t vagy win7-et és ha igen hogyan?

(#99) CPT.Pirk válasza mickemoto (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tedd fel a virtualboxot, oda azt telepítesz, amit szeretnél.
Btw, fubuntu, ezen mindig kacagok. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100) mickemoto válasza CPT.Pirk (#99) üzenetére


mickemoto
őstag

Melyiket töltsem le? a fuduntuhoz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.