Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mickemoto válasza CPT.Pirk (#99) üzenetére


mickemoto
őstag

dupla :W :W

[ Szerkesztve ]

(#102) leslieke válasza mickemoto (#100) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Synapticból is telepíthető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#103) stonelinux


stonelinux
csendes tag

Sziasztok!XP leváltására keresek linux disztrót 1 öreg gépre.Javaslatokat szeretnék kapni melyik verziót lenne érdemes telepíteni.A gép:AMD Athlon XP2200+ proci,768Mb Ram,Radeon 9200 Pro videokari,40Gb vinyó,32Bit.

(#104) ViZion válasza mickemoto (#100) üzenetére


ViZion
félisten

Első sorban mindíg Yumexet nézd, mert lehet, h nem a legfrisebb ami a repóban van, de biztosan műXik.
Terminál:
su
yum -y install yumex
És ezt használd alapból erre ez való.

stonelinux: Attól függ. Ez a gép már elég jó, h szinte bármit rárakhass. Azért a normális sebesség miatt én vmi könnyebb disztrót ajánlanék: Lubuntu, Xubuntu, Fedora LXDE Spin, esetleg tehetsz egy próbát Linux Mint-el is.
Vannak ezeknél jóval szerényebbek, de kérdezted, h melyiket használd, így feltételezem, h belefutsz pár problémába. ;) Ezért inkább legyen egy döcögősebb Ubuntu-variáns, mint egy gyors Puppy... Ha segítség kell, akkor Ubuntu vagy Fedora topikban tudnak segíteni, nagy a közösség. Korábbi, Próbáld ki a linuxot cikkben is van pár javaslat, azokból is érdemes megnézni párat.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#105) mickemoto válasza ViZion (#104) üzenetére


mickemoto
őstag

Felraktam a Fedora 14 virtualbox csomagot és a beállítások végén mielőtt telepítené a win7-et nem ad meg opciót hogy kiválasszam a win7 képfájlt.

(#106) ViZion válasza mickemoto (#105) üzenetére


ViZion
félisten

Virtualboxra van sok tutorial a neten. Befejezted a gép létrehozását, utána a gép beállításainál megkeresed a DVD-t és ott betallózod az .iso-t mint pl. Daemon tools-ban.
Ezután bekapcs virtuálgép, telepít, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#107) ftc


ftc
nagyúr

OK eddig mandriva barát voltam... melyik diszto a nagyok közül igazi kde-re? javult a kde-je a fedoranak?

(#108) mickemoto válasza ViZion (#106) üzenetére


mickemoto
őstag

Az a baj hogy nincs a listában bal oldalon cd/dvd.Illetve ezt a hibaüzenetet adja amikor rámegyek a konfigurálásra:
Az USB alrendszerhez történő hozzáférés sikertelen.
A VirtualBox jelenleg nem férhet hozzá az USB eszközökhöz. Ezen változtathatsz, ha a felhasználód hozzáadod a 'vboxusers' csoporthoz. Részletes magyarázatért nézd meg a Felhasználói kézikönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#109) mickemoto válasza mickemoto (#108) üzenetére


mickemoto
őstag

Az usb probléma megoldva, de a képfájl-t még mindig nem tudom kijelölni mert nincs dvd bal oldalon.Valami ötlet?

(#110) ViZion válasza ftc (#107) üzenetére


ViZion
félisten

Ha KDE-kell, akkor inkább Kubuntu, openSUSE, Chakra a javaslatom, Fedora az Gnome Shell leginkább, bár természetesen van KDE-val is... de akkor is no. :D

mickemoto: watta hell?
Kész a géped. VB bal oldalán ott egy lista a virtuális gépeidről. Kiválasztod, amit hasznáélni akarsz, mejd felette rákattintasz a konfigurálásra. A felugró ablakban a bal oldalon megkeresed a CD/DVD-t, és betöltöd az .iso-t. Bezár konfigurálás, indít gép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#111) mickemoto válasza ViZion (#110) üzenetére


mickemoto
őstag

itt van egy kép, itt nincs cd/dvd. :F

(#112) mickemoto válasza ViZion (#110) üzenetére


mickemoto
őstag

dupla, elnézést

[ Szerkesztve ]

(#113) mickemoto válasza ViZion (#110) üzenetére


mickemoto
őstag

tripla :W

[ Szerkesztve ]

(#114) Rimuru válasza mickemoto (#113) üzenetére


Rimuru
veterán

Ott van baloldalt hogy "Tároló", ott lehet majd választani.

Vigyázat, csalok!

(#115) ViZion válasza Rimuru (#114) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, tényleg. Emlékezetből írtam, ezt kifelejtettem :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#116) mickemoto válasza Rimuru (#114) üzenetére


mickemoto
őstag

Itt kell állítani?
Amikor elindítom a telepítést ezt a hibaüzenetet írja:

A virtuális gép munkamenetének megnyitása sikertelen: windows 7.
The virtual machine 'windows 7' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.

(#117) ViZion válasza mickemoto (#116) üzenetére


ViZion
félisten

Virtualbox telepítés után a gépnek újraindítás kell.
Ha utána sem megy, akkor terminálba
su
yum install dkms

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#118) CPT.Pirk válasza ftc (#107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Stabil 4.8.2-es KDE-nél tart a Chakra Project. Ők annyira KDE-sek, hogy más asztali felület nincs is náluk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) mickemoto válasza ViZion (#117) üzenetére


mickemoto
őstag

Újraindítás volt, su yum install dkms telepítés megvolt(ez egyébként micsoda?), de semmi változás.

(#120) Rimuru válasza mickemoto (#119) üzenetére


Rimuru
veterán

Benne vagy a vboxusers csoportban? ha nem: # gpasswd -a "a felhasználó neved" vboxusers | persze idézőjel nélkül
Elvileg fut vboxdrv modul, de ha nem: # modprobe vboxdrv

Vigyázat, csalok!

(#121) mickemoto válasza Rimuru (#120) üzenetére


mickemoto
őstag

igen, a vboxusers csoportot már megcsináltam, de a telepítést csak nem csinálja meg

(#122) Rimuru válasza mickemoto (#121) üzenetére


Rimuru
veterán

Meddig jut el? A virtuális gép elindul már vagy még azelőtt van a hiba?

Vigyázat, csalok!

(#123) ViZion válasza mickemoto (#119) üzenetére


ViZion
félisten

A VBox fura jószág, restart kell a dkms telepítés után is sajnos.
Ha nem megy, akkor Fedora :) Azon megy - igaz hetente van friss kernel, ezért hetente telepíteni kell :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#124) mickemoto válasza Rimuru (#122) üzenetére


mickemoto
őstag

Amikor a start-ra klikkelek, azaz elindítanám a telepítést akkor írja ki a 116hsz-ben linkelt hibaüzenetet és kilép.

(#125) Rimuru válasza ViZion (#123) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit kell hetente telepíteni? a DKMS-t?
Nekem megér pár nap várakozást az új kernel (még így is nagyon hamar jön) és legalább tesztelik is :)) (ja meg dkms se kell :DDD)

(#124) mickemoto: DKMS után volt restart?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#126) ViZion válasza Rimuru (#125) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, virtualboxot telepíti (OK, frissíti, de leszedi az egészet, tehát kb. újratelepíti...) minden kernel frissítés után.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#127) mickemoto válasza Rimuru (#125) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen, restart után sem megy.

(#128) Rimuru válasza mickemoto (#127) üzenetére


Rimuru
veterán

# /etc/init.d/vboxdrv setup -ra mit ír ki?
Esetleg linux-headers frissítés?

Vigyázat, csalok!

(#129) mickemoto válasza Rimuru (#128) üzenetére


mickemoto
őstag

ezt írja
/etc/init.d/vboxdrv setup
Stopping VirtualBox kernel modules [ OK ]
Uninstalling old VirtualBox DKMS kernel modules/etc/init.d/vboxdrv: sor: 304: /var/log/vbox-install.log: Engedély megtagadva
[ OK ]
Trying to register the VirtualBox kernel modules using DKMS/etc/init.d/vboxdrv: sor: 327: /var/log/vbox-install.log: Engedély megtagadva
[SIKERTELEN]
(Failed, trying without DKMS)
Recompiling VirtualBox kernel modules/etc/init.d/vboxdrv: sor: 331: /var/log/vbox-install.log: Engedély megtagadva
[SIKERTELEN]
(Look at /var/log/vbox-install.log to find out what went wrong)

(#130) Rimuru válasza mickemoto (#129) üzenetére


Rimuru
veterán

Na és ezt normál felhasználóként adtad ki? mert rootként kéne: "su -" root jelszó és utána a csináld még egyszer, utána vagy újraindítod vagy: modprobe vboxdrv .

Vigyázat, csalok!

(#131) mickemoto válasza Rimuru (#130) üzenetére


mickemoto
őstag

rootként ezt adja
/etc/init.d/vboxdrv setup
Stopping VirtualBox kernel modules [ OK ]
Uninstalling old VirtualBox DKMS kernel modules [ OK ]
Trying to register the VirtualBox kernel modules using DKMS[ OK ]
Starting VirtualBox kernel modules

(#132) mickemoto válasza Rimuru (#130) üzenetére


mickemoto
őstag

Most túllépett azon a ponton ahol eddig elakadt, de megint problémába ütközött:

VT-x/AMD-V hardveres gyorsító be van kapcsolva, de nem használható. A 64-bites vendég rendszered nem lesz képes érzékelni a 64-bites processzort és nem elsz képes elindulni.
Ellenőrizd, hogy a VT-x/AMD-V helyesen van-e bekapcsolva a gazda számítógép BIOS-ában.

(#133) ViZion válasza mickemoto (#132) üzenetére


ViZion
félisten

Ez annyit jelent, h biosban tiltva van a virtualizáció... be kell kapcsolni. Induláskor F2 és ott megkeresni, manual segíthet ebben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#134) mickemoto válasza ViZion (#133) üzenetére


mickemoto
őstag

Engedélyeztem biosban a virtualizációt, de ugyanezt írja ki megint. :F

Próbáljak meg 32 bit-es win7-et feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#135) ViZion válasza mickemoto (#134) üzenetére


ViZion
félisten

Hmm... passz. Ha van, akkor próbáld, Vboxot használom, de W7-et még soha nem próbáltam belehegeszteni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#136) stonelinux válasza ViZion (#104) üzenetére


stonelinux
csendes tag

Köszönöm a választ ViZion!Lehet,hogy szentségtörésként hangzik,de a legegyszerűbb módot választottam az ismerkedésre.Wubival felraktam 1 ubuntut azután a lubuntu desktopot hozzá.Az xp-hez képes ez 1 rakéta :) Így próbálgatom a határaimat egyenlőre,de az első benyomások mindenképp pozitívak :) Asszem a végleges telepítés ideje se fog túl sokáig húzódni :) Addig viszont olvasom a fórumokat meg a témába vágó cikkeket ezerrel bár ahogy nézem elég nagy a lemaradásom.Viszont a mosolyom őszinte :DDD

(#137) mickemoto válasza ViZion (#135) üzenetére


mickemoto
őstag

Elindítottam egy 32 bitessel és telepít:) , :R :R
Ha feltettem a windowst akkor utána hogyan tovább?, driver-eket kell feltenni mint egyébként amikor bármilyen windows-t telepítek nem virtuálisan?

[ Szerkesztve ]

(#138) ViZion válasza stonelinux (#136) üzenetére


ViZion
félisten

Örülünk :R
A natívan telepítés sem bonyolult, előtte azért pár dologgal tisztában kell lenni, és nem lehet gond. Sebességben még jobb, mint a Wubi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#139) Rimuru válasza mickemoto (#137) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudom hogy meddig mentél,de szerintem nem kell felrakni drivereket, max amit a windwos update ad.

Vigyázat, csalok!

(#140) ViZion válasza mickemoto (#137) üzenetére


ViZion
félisten

Drivert ne telepíts, mert egy virtuális HW-t használsz. Virtualbox Guest additions-t rakd fel, de ezt a Vbox is írja elvileg, bár lehet W7-hez ez sem kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#141) mickemoto válasza Rimuru (#139) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen,meghajtó programokat nem kellett felrakni,felhasználói programokat meg ugyanúgy mint egyébként.Amit akartam azt sikerült is megcsinálni(virtuális windowson egy nyelvoktató program futtatása) annyi szépséghibával hogy az oktató programban nem tudtam beállítani a beépített mikrofont,pedig skype-nál működik.

ViZion, : Igen, arra külön figyelmeztetett.

[ Szerkesztve ]

(#142) zoli62 válasza mickemoto (#141) üzenetére


zoli62
addikt

Ha csak windowsos programokat akarsz telepíteni linux alatt, kipróbálhatod a Wine-t is. [link]

(#143) Rimuru válasza zoli62 (#142) üzenetére


Rimuru
veterán

Na ezt hogy nem ajánlotta még senki? :F :R
Pedig nekem is fent van igaz még mindig nem használtam mert csak egy gamepad-od kéne tesztelnem vele. :DDD

mickemoto: Virtualboxba gazda audió vezérlő jól van beállítva? Hangot ad ki és csak a mikrofon nem megy?

Vigyázat, csalok!

(#144) ViZion válasza Rimuru (#143) üzenetére


ViZion
félisten

Azért nem ajánlottuk, mert kifejezetten az volt a kérdése, hogy "XP-t vagy W7-et hogy lehet virtuálisan linux alá telepíteni". :U

Amúgy tényleg, miket szeretnél futtatni Win-en? Játékra Virtuálbox kevés (jó, van amire elég, de arra Play on Linux is, többnyire).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#145) mickemoto válasza Rimuru (#143) üzenetére


mickemoto
őstag

Már feltettem a wine-t korábban, de azzal nem boldogultam. :B

A gazda audio beállításoknál PulseAudio és Intel HD Audio van kiválsztva, ezt nem is bántottam telepítésnél.

(B)ViZion(/B): Igen, egy jól feltett kérdés már fél siker.

Egy windows-os nyelvoktató programot tettem fel amihez kellett egy képfájlkezelő program, mert a különböző nyelvi csomagokat csak így tudtam az alap keretprogramba felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#146) zoli62


zoli62
addikt

Ahhoz képest, hogy nemrég kezdted el használni a linuxot, elég jól haladsz. ::) Ha nem is boldogulsz elsőre a Wine-vel, azért olvasd el a dokumentációját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.