Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az a 6,5KHz-es gép milyen procis?
Az a nem mindegy, hogy erre le tudta fordítani a csávó a kernelt :D
Ja, AVR. Az inkább mikrokontroller :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) szcsi válasza hcl (#1) üzenetére


szcsi
tag

Viszont RISC processzor. Nem kicsit beteg :DDD

A Fuduntu viszont tetszik, lehet kipróbálom majd. A főgépemen mindig tartok egy linuxot arra az esetre, ha beüt a ménkű az ablakokon :)

Próbálkoztam az átszokással is, de számomra még egy kicsit nyögvenyelős a kezelése. Meg egy kicsit lomhának tűnik az összes általam kipróbált linux. De valószínű csak én vagyok béna...

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#3) hcl válasza szcsi (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A RISC-cel semmi baj nincs, olyasmire már régóta van Linux :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) #56573440 válasza szcsi (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

a fubi ilyen szinten biztosan nem fog csalódást okozni, mármint sebesség terén... elég jól fut az én laptopomon is, nálam viszont a nyomorék broadcom wifi kártyám nem ismerte fel, a "megszokott" módszerrel nem tudtam felhergelni, úgyhogy a libuntura álltam vissza most, az se egy hw igényes történet ;]

(#5) Lacces


Lacces
őstag

Még jöhetne. Részletesebb is :P :) :R

Ubi 12.04 LTS, még nem az igazi, így kísérletezgetek addig amíg ki nem jön. Mert a Test nem jött be.
Linux Mint 12-t - Még talán lubuntus változatát meglesem.
Ez a Fubuntu nekem is felkeltette az érdeklődésemet.

(#6) bpx válasza hcl (#1) üzenetére


bpx
őstag

20 Mhz-es AVR, "tuningolva" 24 Mhz-re, és írt rá emulátort
van saját honlapja is, legutóbb mikor néztem valami olyasmit láttam, hogy javított az emulátoron és már 10khz-et tud :)

[link]

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Lesz meg ennek a cikknek folytatasa?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) ViZion válasza banhammer (#7) üzenetére


ViZion
félisten

Igyekszem majd ilyen hírek-érdekességek-disztrók cikkeket írni kb. 2 hetente.
Köszi, h benéztetek! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Újabb remek cikk! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10) Lacces


Lacces
őstag

Vizion, tudod mit hiányolok?

Telepítési útmutatókat. :D Most megpróbáltam volna a fedorát felnyomni usb-ről, hát... debian alapú disztróra nincs könnyű, az biztos, 10 perces terminál gépelés után hagytam a fenébe, felnyomtam dvd-re a live cd változatát, de telepítéskor felismerte a winyót, na de a particíókat nem akarta :D Úgyhogy inább nem is raktam fel :D.

(#11) scabi78


scabi78
senior tag

:C
Én részletesebben írtam volna a témáról. :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#12) ViZion válasza scabi78 (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Bannolni fognak a Zuniverzumból ilyen aláírással ;]
Takarításhoz ajánlom a del *.* -ot ;)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) zoli62


zoli62
addikt

Jó cikk. Írhatnál a csomagkezelő technikák hasonlóságairól és különbségeiről is.

(#14) pazzo válasza ViZion (#8) üzenetére


pazzo
tag

Jöhetne egy olyan cikk, hogy "Linuxot a nagyinak". Pontosabban, hogy milyen disztrót tegyünk fel a nagyi gépére, hogy ne kelljen minden látogatásnál az XP-t foltozni. :D

A cikk pedig ismét remek. Félreteszem a Fedorát, és letesztelem a Fubuntut. :C

(#15) ViZion válasza pazzo (#14) üzenetére


ViZion
félisten

:R Köszi hogy olvastátok, majd igyekszem.
Korábbi linuxos cikkekben is volt szó, h régi gépre mit lehet, de összetett dolog: 1. milyen HW-re kerül: CPU, ram, nyomtató, webcam, mobilnet; 2. mik az igények: asztali környezet (pl. Gnome Shell-t XP után nem tolerálnák lehet...), programok (egyszerű képszerkesztő, pl. gThumb, Pinta, VLC, Libre Office, ilyesmik); 3. mit ismersz már, ha segíteni kell: Pl. nálam ez Ubuntu-Fedora-openSUSE, mert ezeknél telefonon is tudok segíteni. Másnál vagy igen, vagy nem...

sztem: Ubuntu (10.04), Lubuntu, Xubuntu, Fedora LXDE-vel, és utána innen haladva a könnyebb disztrók felé, ott már széles a választék. SW center miatt Ubuntu vonalon próbálkoznék előbb, ahol XP elfutkorászik, ott ált. Lubuntu/Xubuntu is vígan elvan. Frissítés, webcam-skype-pidgin-nyomtató ellenőrzés. Chromium böngésző, rakok ki pár linket (híroldalak, FB, iwiw, startlap Google-igen, ez is kell! :D ) frissítéseket 2 hetesre, de van, ahol kikapcsoltam, néha beugrok, frissítek...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) pazzo


pazzo
tag

Feldobtam a laptopomra a Fuduntu-t. Első benyomásaim kedvezőek.
Gmail, Google Docs, Dropbox, Pidgin, VLC alapból feltelepült. És beszéln madzsar. :D

(#17) Gondwana


Gondwana
addikt

Ez a Dmitry Grinberg az, amelyik anno szénné hekkelte a PalmOS-t? (T5-ön még mindig ott virít a memóriahekkelése)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#18) CPT.Pirk válasza pazzo (#14) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Simán csak felraktam egy Debiant nagyszüleimnek, asztali környezettel. Pár alap dolog mint flash, böngésző + adblock, megfelelő java felrakása és a gnome panel lezárása után gyak. elpusztíthatatlan.
Valamint a Debian stabil ág jellemzői miatt olyanra sem nagyon van esély, hogy egy frissítés miatt valami ne menne...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) leslieke válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ugyanezt tettem szüleimnél csak Ubuntu 10.04 LTS fut a gépükön. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) CPT.Pirk válasza leslieke (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ubi egyik verzióját nagypapám a root jelszó ismerete nélkül úgy kinyírta, hogy csak a háttérkép töltött be. Franc tudja mit csinált, ő sem tudta megmondani, de nem tudtam panelt csinálni, meg semmit, lehetett újratelepíteni. Az után tudtam meg, hogy mire jó a gnome panel lock cucc.

8.04-től az aktuális verziót használtam Ubuntuból azon a gépen, de az első Unity-s igen bugos kiadásnál döntöttem, hogy ez nekem nem kell. Akkoriban úgy is Debiant kezdtem használni más okokból is, így kézenfekvő volt. Azóta bebizonyosodott, jó döntés volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) Rimuru válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak én vagyok olyan kemény hogy fateromnak Archbangot raktam fel? :DDD

Vigyázat, csalok!

(#22) leslieke válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én oktattam is szüleimet, így nincs gond a használattal. Amikor otthon vagyok frissítem a rendszert és tovább semmi gondom, lassan 2 éve megy hibátlanul a gép.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23) ViZion válasza Rimuru (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Yah, forrásból az Öreg tutira nem fog vackokat telepíteni ... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) CPT.Pirk válasza leslieke (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt az a gond, hogy egy kor felett már hiába oktatod az embert. Talán akkor lehetne, ha 2 naponta újra elmesélném az egészet.

colomb2: jah! Tetszik neki?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) leslieke válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez igaz. Anyám első reakciója a telepítés után az volt, hogy "Ez olyan, mint a Windows!" :DDD Felvilágosítottam, hogy nem olyan. Ez jobb. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26) Rimuru válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen tetszik neki, de lehet az is benne van hogy azért "ért" a gépekhez és feltalálta magát, nem ijedt meg az újtól.

(#23) ViZion: Ha utánaolvasna talán meg is csinálná :DDD

Vigyázat, csalok!

(#27) hcl válasza leslieke (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Anyámnál Xubi 11.04 :)
Frissítést megoldom távolról, elérhető a gép :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) leslieke válasza hcl (#27) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is elérem a gépet távolról, de a frissítések miatt felesleges.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29) hcl válasza leslieke (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, hát úgy vagyok, hogy ha látom, hogy anyám fent van chaten, akkor megy a gép, és megcsinálom, amíg ő macerál rajta :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) pazzo válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


pazzo
tag

A lényeg, hogy tudjon Skype-olni (bár lassan átszoktatom a GTalk-ra), meg levelezni, böngészni, meg a külső HDD-jén képeket rendezni.÷)
Ha elfogadja a kamerát, talán tényleg jó lesz a Debian, vagy az Ubuntu.
Köszönöm! :R

(#31) CPT.Pirk válasza pazzo (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek simán mennek vele. Van egy olyan tároló, hogy Debian Backports, onnan tudsz friss programokat használni az nélkül, hogy beállítanád a tetsing / wheezy repót. [link]

Debiannal alapból csak a teljesen ingyenes cuccok érhetőek el, így hozzá kell adni a contrib és a non-free szavakat a sorokhoz a sources.list fájlban, de az nagyon egyszerű. Itt meg is csinálják online: [link]

Skyperól meg azt kell tudni, hogy régebbi kamerákhoz be kell tölteni a V4L1-et a preloaddal, hogy működjenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) Youri


Youri
veterán

A legrosszabb Linux a leglassabb gépen? ;]

RTX ON

(#33) Lacces válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Lacces
őstag

Lehet az egyik frissítés volt a ludas. Nálam 3-szor volt ugyan ilyen, és frissítés után közvetlen újraindításnál.

(#34) CPT.Pirk válasza Lacces (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a Unity-s bekezdésre érted, az friss telepítés volt. Ha az elsőre, akkor ott meg nem volt frissítés akkor, random meg csak nem csesződik el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) Lacces válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, arra, nálam megcsinálta,de szerencsére Unity2d-vel működött nekem... - Nekem ilyen tapasztalatom volt.

(#36) CPT.Pirk válasza Lacces (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Visszaváltottam Gnome-ra, aztán hamar ment fel a Debian.

Nem hiszem, hogy egy GF5 FX5200 és egy AthlonXP proci alkotta gép megoldhatatlan feladat lenne Ubuntunak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) hcl válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Anyámnál pont ilyen hardveren megy az Xubuntu hibátlanul. Asszem 11.04.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) CPT.Pirk válasza hcl (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azóta egy 2.8-as Celeron került a gépbe, mert ingyen kaptam lappal meg mindennel de kb. 0 előrelépés az athlonhoz képest, akár a 360p videók is képesek megfektetni. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Huma


Huma
addikt

Szereztem egy egy gigás pendrájvot. Milyen linuxot lenne érdemes ráraknom? Valami olyanra gondoltam ami legalább olyan jó mint az XP. ;]
Na de tényleg. Valami olyat szeretnék aminek jól átlátható és könnyen kezelhető grafikus felülete van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40) CPT.Pirk válasza Huma (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyobb nem volt?

Ekkora méretben elég szűk választási lehetőségeid vannak. Pl. egy GUI nélküli Debian 626Mb-t foglal, ez a legkisebb helyet igénylő LXDE felülettel (ami eléggé XP jellegű) 1.5G felett van, plusz a swap...

Szóval neked valami LXDE alapú pici disztró kell, itt van 10 féle: [link], de csak a SliTaz lenne megfelelő neked, mert bár 2010-es az utolsó kiadás, de csak ez fér bele a méret korlátba: [link]

Ezeken kívül még vannak olyanok, mint a turbo puppy, [link], meg lehet próbálni, de ez nem xp style.

Néhány tanács: EXT2 fájlrendszert használj, kapcsold ki a hozzáférési dátumok frissítését (noatime), meg érdemes a /tmp-t a ramba létrehozni. Ezek ahhoz kellenek, hogy ne a pendrivot kínozza minden IO művelet, mert nem erre valóak a pendriveok, hogy OS fusson róluk.

Btw, amíg a Windowst keresed a Linuxban, addig pont annyira nem fogod megtalálni, mintha az értelmet keresnéd a Windowsban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Huma válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


Huma
addikt

Sajnos csak ilyet kaptam kölcsön. Na mindegy.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) CPT.Pirk válasza Huma (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2200Ft-ért már 8Gb-s pendriveot kapni. Szerintem megéri.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) Huma válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


Huma
addikt

Nekem van egy 16Gb-os. Csak azon rajta van egy XP SP3-as telepítő. Nem akarom leszedni róla.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) atesz117 válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


atesz117
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok, de a SliTaz 4.0 most jelent meg 11-én [link]

Samsung Galaxy A34 5G

(#45) CPT.Pirk válasza atesz117 (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazad van, elnéztem a dátumot.

Huma: próbáld ki ezt a SliTaz-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) ViZion


ViZion
félisten

Esetleg Puppy linuxok háza táján kell nézelődni, vagy Slax. D ezekkel azért sztem van macera. 1 gigás pendrájv ma már gyk. értéktelen, régen meg adtak egy jó vesét a 256-ért is ;]
A cikkben szereplő vector linuxot próbáltad? Live image elvileg ráfér...
Talán egy kicsontozott Lubuntu is rámegy, de telepítésekről, frissítésről le kell mondani sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

slaxot erre találták ki.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) ViZion válasza Vladi (#47) üzenetére


ViZion
félisten

Csak nV-hez nincs zárt driver ;]
Köszi, h már nem büntetsz, sztem megjegyeztem :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) hcl válasza atesz117 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szet is az a leob válaás 1Gb-ra.

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) CPT.Pirk válasza hcl (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most lebuktál! Tudom ki vagy! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.