Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

És a Wheezy-t is lassan már fagyasztják :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#2) Lacces


Lacces
őstag

Köszi a híreket.
Fedora bemutatónál ha csinálod, akkor lehetne kitérni az USB-ről való installálásra? (Ne csak CD/DVD, hanem, hogyan lehet USB telepítőt készíteni Windows / Linux Disztrók alatt)

(#3) Youri válasza Lacces (#2) üzenetére


Youri
veterán

Windows alatt ezzel a legegyszerűbb. Linux alatt a dd paranccsal

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#4) rybank válasza Youri (#1) üzenetére


rybank
senior tag

Ez mint jelent pontosan? A fejlesztése megáll és csak a stabilitásra és a bug-okra koncentrálnak?

(#5) Youri válasza rybank (#4) üzenetére


Youri
veterán

A csomagokat fagyasztják, vagyis az kerül bele a kiadásba, ami a fagyasztás napján van, kb fél év a difi, így lehet, hogy a stable Debian megjelenéskor elavult, de atomstabil, mert ez alatt a fél év alatt a stabilitásra és a bug-okra koncentrálnak

RTX ON

(#6) Lacces válasza Youri (#3) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, ezt a kettőt ismerem. De nem mindig jött össze.
LinuxLiveUSB esetén, furcsa volt, hogy a 12.04 bétát felvitte rá, normálisan, még a a stabil 12.04 LTS-t már nem, mindig boot fail-t adott pendrive-ról... Talán DVD-ről installáltam fel :D vagy a bétát telepítettem, és úgy upgrade-ltem? Már nem emlékszem rá, de majdnem egy egész napom rá ment... Meg a Fedora-t sem tudta kiírni normálisan, ott is talán fail boot hibát dobott fel.
A dd parancs sem mindig tökéletes nálam, már nem tudom pontosan, hogy mi de anno a Fedora sem ment fel vele, Mageia pedig igen.
De most rajta van, és ez a lényeg.

(#7) Youri válasza Lacces (#6) üzenetére


Youri
veterán

Nekem a dd-vel még nem volt problémám, amikor viszont a Debian Sidet akartam kiírni a LiLi USB-vel, azt nem lehetett telepíteni, mert valamit változtattak az imagen és csak dd-vel tudtam

RTX ON

(#8) Lacces válasza Youri (#7) üzenetére


Lacces
őstag

Lili usb az orosz rulett nálam, vagy jó, vagy nem :D, a dd-nél meg nagyon figyelni kell, hogy mely meghajtóra teszük a dolgokat. Kezdőknek én személy szerint nem ajánlanám. Ha félre írja a meghajtó számát, akkor lesz ne mulass... Amúgy a dd általában tényleg jó, lehet az nap csak én voltam hülye és nem jött össze a Fedora :)

(#9) Youri válasza Lacces (#8) üzenetére


Youri
veterán

Hát, kezdőknek nem ajánlom a terminalt :D Összességében ez volt eddig az egyetlen gondom a LiLivel

RTX ON

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Cryengine 3-as játékok el fognak szerintetek indulni wine-al az újabb linuxokon? Nem vagyok képben a témában, még azt sem tudom, hogy pl. van -e már olyan driver valamelyik -egy vagy több- disztróhoz, ami kifejezetten APU-khoz való, illetve IGP-khez. ( Akár csak annyit, hogy mennyire frissek a grafikus driverek linuxokon? Milyen gyakran frissítik őket? ) Emlékeim szerint pl. openSUSE futtatta a Crysist, de nem tudom, most mi a helyzet. Valaki tud erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#11) ViZion válasza Lacces (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Ha van rá igény, akkor írhatom részletesen. Igazából van pár progi, amihez már van a neten részletes leírás, meg amúgy sem bonyolult (igazi win-es: next-next-várjá'-finish)

Fred23: azért játékoknál mindíg van lutri. Driverek frissülnek, de olyan-amilyen, sajna nem a Linux a fő profil AMD-nél :((( DX9-ig van csak WINE, de lehet nem jól tudom...
Ami biztos: DirectX-es játékokra legjobb a Windows, sajna ez így is marad még egy darabig, bár "kazuár" játékok lesznek bőven ha jönnek az Android cuccok.
Másrészt a játék piac is átalakul: pár húzó név marad, a többi lassan megy konzolra... utána már tényleg nem lesz értelme otthonra Win-t felrakni (persze ha munka vagy egyéb indokolja, az más)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagyon jó látni, hogy most már kezdik komoylan venni a linuxot a játékgyártók is.... Igaz a linux lényege, hogy minden szoftver ingyenes, de azért jó lenne ha lenne játéktámogatása is.... Ha egy kicsit jobb lenne a helyzet, mint a macnél (ott blizzard game+ valve game támogatás), sokkal jobban tudna terjedni....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) Youri válasza GeryFlash (#12) üzenetére


Youri
veterán

Szerintem nem ez a Steam dolog lesz az áttörés, hanem az Android. Már ha a gyártók portolnak érintőről billentyűre

RTX ON

(#14) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Az nem BRTFS, hanem btrfs.

<-ƘƘ->

(#15) Lacces válasza ViZion (#11) üzenetére


Lacces
őstag

Vagy ha csak nevek szintjén megemlítenéd :) Egy felsorolás is hasznos már :) Én anno kerestem ilyeneket és a LinuxLiveUSB vált be, amit fentebb is mondtak. De nem mindig... :) Főleg akkor volt a gond, ha Bétát akartam felrakni, például a Fedora :).
Ubuntu esetében nem volt ilyen.

Amelyikkel nem csak egy disztrót, hanem többet is lehet...

Persze meg lehet mindent oldani, ezt én is tudom, de kezdő embernek is jó lenne, akinél nem kell személyesen ott lennem, hanem távolról is tudok neki könnyedén segíteni.

(#16) ViZion válasza Lacces (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Pendrivelinux.com oldalon van minden jóság, de majd írok róla. Mondjuk a korábbi cikkben volt róla szó (Próbáld ki a linuxot)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) BoB


BoB
veterán

Ha valakinek kell titokzatoskodnia: megjelent egy új, USB kulcsról használatos Gentoo alapú disztró is, ami a titkos kommunikációra és netezésre koncentrál, out-of-the-box.

Liberté Linux

A disztró logója erősen emlékeztet az Anonymus-éra :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) rybank válasza BoB (#17) üzenetére


rybank
senior tag

meg a screenshot-oknál anon-t használ felhasználó névként. :DDD

(#19) Lacces válasza ViZion (#16) üzenetére


Lacces
őstag

Igaz, átnézem újból a cikket :) :R

(#20) zoli62


zoli62
addikt

És a Linux Mint is mozgolódik. :) [link] Hiába, a distrowatch szerint a legnagyobb felhasználószámmal bír jó ideje.
Fedoráról arról szeretnék tapasztalatokat olvasni, ha, valaki futó rendszer alatt yummal kipróbálja a 16-ról 17-re való disztrib frissítést.

(#21) ViZion válasza zoli62 (#20) üzenetére


ViZion
félisten

Majd frissítek így is, de azért csinálok egy tiszta installt is (partíció rendezgetés miatt)...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Barbarics


Barbarics
tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni,hogy windows xp-t most rakom újra és szeretnék majd mellé egy Ubuntut is majd felrakni.És a Dualboot ot ,hogy lehetne megoldani?mert próbáltam olvashatni google-n de nem találtam igazából semmit Szóval,ha valaki tudná leírná nekem? :)

(#23) sztikac válasza Barbarics (#22) üzenetére


sztikac
őstag

Feltelepíted a Windows-t, majd utána az Ubuntu-t és ha minden jól megy más dolgot nincs is, az Ubuntu telepítője felveszi a Win-t a grub menübe.

(#24) Barbarics válasza sztikac (#23) üzenetére


Barbarics
tag

köszönöm! :R de ha nem megy minden jól? :DDD

(#25) sztikac válasza Barbarics (#24) üzenetére


sztikac
őstag

Kevés az esély rá, hogy nem, de már Lenin is megmondta: backupolni, backupolni, backupolni :D

(#26) Talma


Talma
tag

Ahogy előbb is mondták, lényeg hogy ne az Ubuntut rakd előbb, mint az XP-t, mert XP törli a bootloadert.

(#27) ViZion válasza Barbarics (#22) üzenetére


ViZion
félisten

Azért a dual boot nem új dolog, ha nem találtál infót a neten, akkor vmit rosszul csináltál.
Amúgy -ha a gép alkalmas rá- én inkább Virtuális gépbe raknám a zikszpét, hacsak vmi nagyon nem indokolja a telepítést...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) rybank válasza ViZion (#27) üzenetére


rybank
senior tag

Kiegészítem ezt a kis szöveget azzal, hogy az XP élvezhető sebességet nyújt vbox-on. Hacsak nem valami komoly játék miatt kéne. Nekem corel is úgy futott alatta, mint a nyű. A megosztott mappával meg könnyen gyorsan tudtam a fájlokat mozgatni a két rendszer között.

(#29) ViZion válasza rybank (#28) üzenetére


ViZion
félisten

Erre írtam, hogy ha a gép alkalmas rá. Egymagos felejtős, 2 magos talán, de 4 mag+4-8 GB ram Linuxnak, abban virtuálbox+XP kombónak több, mint elég.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) rybank válasza ViZion (#29) üzenetére


rybank
senior tag

Nálam a legelső általad említett gép van. És hidd el én allergiás vagyok a sebességre.

(#31) 15115 válasza Lacces (#2) üzenetére


15115
tag

Én ó annó még ezzel tettem fel az első debian-t
Jó kis program, az értelmesebb operációs rendszerek jelentősebb hányadát támogatja, de nem csak op-ket, hanem Hiren's boot cd-t és társait is.
Windows alól ez, linux alól....kell....?

A cikkre rátérve grat. az íráshoz, és várunk még hasonlókat sokan! :K

:R

(#32) ViZion válasza 15115 (#31) üzenetére


ViZion
félisten

Volt már pár rövid hír, lesz is még, ha van rá igény.
Fedora 17 telepítésre gyúrtam, erre megint elnapolták :(
Mondjuk inkább ezek a csúszások, mint durva hibákkal kiadni, mint a Nagy Ubuntu...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) rybank válasza ViZion (#32) üzenetére


rybank
senior tag

Pár program párszor el szállt nekem is. Meddig tart a napolás?

(#34) F34R válasza rybank (#33) üzenetére


F34R
nagyúr

még 10 nap van hátra a mai nappal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#35) skyblue


skyblue
csendes tag

Én is nemrég tettem fel az Ubuntu legújabbját és nekem jobb mint a Windows.De ez mindenkinél egyéni dolog.

Nem biztos,hogy a gépeké a jövő inkább a mögöttük ülő embereké. Olvassátok barátom HGer blogjait : http://hger-xperiablog.blogspot.hu/ ; http://skyblue-sonyblog.blogspot.hu/ ; http://mobiltesztekestech.blogspot.hu/

(#36) 15115 válasza ViZion (#32) üzenetére


15115
tag

Fedora-t a 14-től nem használtam, nekem az ubuntu jött be (a frissítéssel várok mindig 3-6 hónapot a problémák elkerülése végett) bár annak is vannak hibái (pl. new user sudo bekapcsolása...), 3. fő rendszernek (ubuntu :K , win7 :(( , ultimate edition :) ) az ultimate edition-t használom, ez egy ubuntu "maszek" verzió rengeteg programmal (főképp akkor jön jól, ha telepíteni kell újra a rendszert és kell néhány program, amit lusta vagyok tölteni :P , vagy kezdő linux-osoknak ajánlott)

Várom a következő cikket is! :R

(#37) ViZion válasza 15115 (#36) üzenetére


ViZion
félisten

Én Fedora/openSUSE után kezdtem Ubuntut használni, de visszatértem Fedorához, látványosan gyorsabb, nincs global app menü, Gnome Shell nagyon fejlődik és inkább a kiadást tolják el időben, mint kiadni alpha állapotban vmit, stb.
Sajnos programok telepítése és a szoftverközpont nem olyan fejlett, mint Ubuntuban, de pár apróságon kívül nincs nagy bajom vele... Ubuntun meg napi probléma volt a global app menü.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) BoB válasza ViZion (#37) üzenetére


BoB
veterán

De a global app menüt ki lehet kapcsolni. Ha csak ez zavar?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#39) Barbarics válasza BoB (#38) üzenetére


Barbarics
tag

na sikerült feltelepíteni egy Fuduntu-t!Megy a dualboot is meg minden,de ADSL netem van és hogy tudnám megoldani,hogy működjön?:F

(#40) Vladi válasza BoB (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Meg lehet továbbra is fedorát használni, ha már bevált. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) ViZion válasza BoB (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Te kikapcsoltad? Mert én igen. Rengeteg program már global app menüre van átírva, na ezeknél egyáltalán nem vált be a kikapcsolás... Szal. nem olyan egyszerű ez, egérkövető fókusszal meg katasztrófa. Overlay scrollbart is lehetett fixre rakni - mert az is ilyen 3 pixelen múlik, hogy megjelenik-e vagy sem- de valahogy az ilyen retrósított dolgok nem akartak normálisan működni, Fedoránál ilyenekkel nincs gond. Amúgy Unity-t meg lehetett szokni, de most már lomha lajhárnak tűnik Fedora+Gnome Shell után, a testreszabhatóságról nem is beszélve. Fedorának a legnagyobb baja, h a zárt AMD driverrel sem olyan a játék, mint Ubuntun.

Barbarics: hálózati beállításokba ADSL-hez PPPoE-nél megadod a kapcsolódás adatait, ua. mint Windowson, kész. Vagy veszel egy routert és van net mindenkor, mert az kapcsolódik az ISP-hez.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) BoB válasza ViZion (#41) üzenetére


BoB
veterán

Nem kapcsoltam kicsak egyszer próbaképpen rövid időre, ezért nem tudtam hogy tulajdonképpen nem érdemes :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#43) 15115 válasza ViZion (#37) üzenetére


15115
tag

Lehet visszarakom a fedora-t kicsit nosztalgiázni, bár abban egyet kell értenem, hogy elég komoly háttér van mögötte red hat leszármazottként (ha jól tudom).
Kinek melyik jön be, van választék rendesen. A legelterjettebb erre az ubuntu. Nekem perpill a unity marhára bejön, ezért is használom.

(#44) ViZion válasza 15115 (#43) üzenetére


ViZion
félisten

Várj még a próbával, Fedora 17 mindjárt jön (kb. 1 hét): Gnome 3.4, GIMP 2.8, meg halom javítás, stb...
Ubuntu a legelterjedtebb, nem is vitás. A szoftverközpont és a sok dokumentáció sztem az oka részben, meg az, hogy mindenből van .deb, ami könnyen telepíthető.
Legviccesebb, h pl. yum extenderben ha programot keresek és ott a weboldal címe, nem nyitja meg, mert ugye rendszergazda... kellene vmi erre (kopipészten kívül), mert azért szeretem elolvasni mit telepítenék. Szal a szoftközpont hiányzik a keresgéléshez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) rybank válasza ViZion (#44) üzenetére


rybank
senior tag

Pár percet működött nálam Fedora. Az volt az első amit kerestem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.