Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Elég durva sztori... ahogy a Spectrénél nem kellett betojni most sem kell betojni, ha meg kamu akkor főleg. Idővel kiderül.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én rendszergazdai jogosultságokkal meg tudom változtatni a rendszergazdai jelszót, hoppá :D
Kotrapali, akarom írni Satyna bá, mit teccik hozzá szólni? :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) -Skylake-


-Skylake-
addikt

gigalol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"csak véleményeket fogalmaznak meg, nem pedig tényeket, illetve felhívják a figyelmet arra, hogy közvetlen vagy közvetett módon gazdasági érdekeltséget szerezhetnek a jelentés által tárgyalt vállalat a részvényeiben

Na, ennyi a lényeg. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) cheatergs


cheatergs
senior tag

"...a Trail of Bits hitelesítette. Az említett cég talán az egyetlen olyan érintettje a sztorinak, amelyre tényleg az mondható, hogy nem csak papíron létezik."

Az AMD nem létezik? :U

Mindig minden mindegy

(#6) CPT.Pirk válasza cheatergs (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megtaláltad a legfontosabb pontját a cikknek. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) nalaca000


nalaca000
tag

Nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek ezen az egészen.
Szánalmas...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#8) cheatergs válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


cheatergs
senior tag

Képzeld el ezt a sokkot, h a Phenom II-esem valójában Intel-termék, csak más néven matricázva! :DDD

Nincs se Intel vs AMD, se Nvidia vs AMD, mert az AMD nem létezik, így a fanok küzdelme hiábavaló. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#9) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ezért beperelheti az AMD őket ha igaz.

(#10) opr


opr
veterán

Sejtettem, hogy lesz valami hasonlo okorseg, bar megmondom oszinten, en kicsit okosabb probalkozasra szamitottam, illetve picit nagyobb "inteles hatszelre". :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Én konkrétan börtönbe küldeném az egész bandát Viceroyal meg CTSvagymivel egyetemben. Ott lenne idő gondolkodni, hogy mivel járnak ezek a pusztán részvényárfolyam manipulálására összehordott kijelentések.
Egyébként az egész sztori remekül illusztrálja, hogy miért fog nem tart sehova az emeri faj, mára nem a gondolkodás és szövegértés lett az erény, hanem a gyors reakcióidő, amivel ÉN még több haszonra tehetek szert.

(#12) Abu85 válasza opr (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intelnek ez egyébként inkább káros, mint hasznos. Ha megkérdezed majd az embereket, hogy ebben a lejáratásban kinek lehet érdeke, akkor 99%-ok azt fogja majd mondani, hogy az Intelnek. És emiatt az amúgy sem angyali megítélésük még tovább romlik a felhasználók szemében. Szóval ők azért okosabbak annál, hogy ilyennel próbálkozzanak, mert egyrészt tudják, hogy gyorsan kiderül a trükk, és láthatod, hogy sokan most az Intelre haragszanak, így ezzel potenciális vásárlókat veszítenek. Nem egy twitter üzenetben olvashatod azt, hogy a felhasználó azt írja nekik, hogy a Spectre javítására koncentráljanak, és ne az AMD besározására. Ez az egész már a jelenlegi formában is káros nekik, még akkor is, ha nincsenek benne. Kizárt, hogy maguknak okoznának ekkora szart, így is problémájuk lesz az, hogy szimplán csak belecsöppennek akaratlanul is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) mikej95 válasza Abu85 (#12) üzenetére


mikej95
aktív tag

Ha magánakció volt az se nagyon számít. Sokkal súlyosabb, hogy mindenki bevette. És csak a kirakatfigurák buknak majd bele.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#14) Re-Tech válasza Abu85 (#12) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Poén a köbön: Az egész egy ördögi AMD manipuláció, amivel shortolták magukat, vettek olcsón részvényt ÉS még a Zintelre is lehet mutogatni. Win-win. Ja és soros.
Én már a fenti forgatókönyvön sem lepődnék meg

(#15) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Nagyon bírom a palit :DD Minden szava aranyat ér.
Az intel javításairól is elmondta, hogy alkalmatlanok a hiba fixálására.
Egyébként tényleg, csak egy startup kell és ilyen könnyen lehet befolyásolni a tőzsdét?

(#16) troviko


troviko
senior tag

Túl jól sikerültek az új AMD procik, az Intelnek muszáj volt lépnie, jöhet a lejáratókampány...

https://www.oldtech.hu/

(#17) GeryFlash válasza Re-Tech (#14) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ahogy Abu is jelezte, ez az Intelnek sem jó. Mihez tartás végett, az elmúlt 24 órás csúcshoz képest az Intel részvények 3,4%-ot estek, az AMD részvények "csak" 3%-ot.

(#19) opr válasza Abu85 (#12) üzenetére


opr
veterán

Igen, ilyen amator modon az, ezert gondoltam ra, hogy lesz valami, csak profibb.
Mondjuk nem ilyen rohejes "sebezhetoseg", hanem egy mukodo Spectre implementacio, nem ceges keretek kozott kiadva (intel, startup, akarmi), hanem valami random githubon, meg utana erre felhivni valami influencer figyelmet, aki kitweet-eli es kesz.
Egy valos korulmenyek kozott, konnyen reprodukalhatoan mukodo Spectre implementacio eleg nagy arculcsapas lett volna az AMD-nek, mivel eleg magabiztosan allitottak, hogy kozel lehetetlen kihasznalni a sebezhetoseget AMD procikon.

Ennel a mostani esetnel nekem eszembe sem jutott, hogy az intel allhat mogotte, ez nagyon amator probalkozas volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Cifu válasza MSI.Navi (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hajrá, milyen cégadatokat írjanak be keresetbe? :)

Pont ez a gond, hogy a legtöbb szereplő nem tudta elérni a CTSLabs-ot. Esélyesen az AMD sem tud róluk semmit.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Abu85 válasza opr (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na egy olyanról már elhinném, hogy az Intel áll mögötte. Főleg azért, mert tényleg marha nagy ám az AMD arca, hogy a termékeiken még mindig csak elméleti lehetőség a spectre. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) nuke7


nuke7
veterán

0.00 USD a cég értéke... Jófejek :DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) Bici válasza opr (#19) üzenetére


Bici
félisten

Nekem pont az a gyanus az egeszben, hogy annyira amator az egesz, hogy tuti arra jatszottak, hogy ez kiderul, es elindul a talalgatas.
Nem hiszem el, hogy barki komolyan gondolt volna egy ilyet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Egon válasza nuke7 (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

0.00 USD a cég értéke... Jófejek :DD

Na igen, nekem is itt lett gyanús a sztori. Még ha azt írták volna, hogy 0.01, de így... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) gabor7th


gabor7th
addikt

"Nem, tényleg nem vagyok ribanc. Becsszó!"

Vannak akik nyiltan megmondják, hogy sehogy se tudják megvédeni a rendszereket:

"Az antivírus halott, a hackerek pedig úgyis bejutnak a gépeinkre"

"Egy meglepő bejelentést tett a napokban a vírusirtó szoftverek egyik legnagyobb szállítójaként ismert Symantec. A Brian Dye, a cég egyik elnök-helyettese ugyanis kerek perec kijelentette, hogy az antivírus technológia gyakorlatilag "halott", és bármit teszünk, a hackerek úgyis be tudnak jutni a gépeinkre."

"Így Dye szerint a cégeknek egyre inkább arra kell összpontosítaniuk, hogy olyan megoldásokat nyújtsanak, amik képesek a bejutás esetén keletkezett károk minimalizálására - mert magát a bejutást megakadályozni úgysem tudják az esetek legnagyobb részében."

De amúgy igaz... nem tudják megvédeni a rendszereket, ezért se kéne pl. az életedet kockáztatni netrekötött okosautókkal.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) Jhonny06 válasza troviko (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az AMD már nagyon régóta nem jelent komoly veszélyt az Intel számára (a piac méretéhez képest az elhanyagolható, hogy az éppen aktuális AMD proci "ajánlott" plecsnit kap, vagy jobb ár-érték arányú, mint az Intel hasonló árkategóriában levő modellje).

[ Szerkesztve ]

(#27) Lacok


Lacok
őstag

Elég gyenge próbálkozás volt CTSLabs részéről, van hova fejlődniük. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) nemlehet válasza gabor7th (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

Jóvan látom a kávé megvolt, kezdheted ontani a hülyeséget.

Neked nem fura, hogy mindig ilyen ex emberek nyilatkoznak évekkel, évtizedekkel később hangzatos dolgokat? Sose olyanok akik aktuálisan képben vannak, folyamatosan letesznek dolgokat az asztalra? Mondjuk white hat hackereck vagy akár black hat-ek névtelenül...

Persze nincsenek illúzióim, minden rendszer törhető, csak kérdés mi kell hozzá. Mindig eszembe jut egy story ami nem tudom igaz-e, de az egész biztonság kérdéskörét jól jellemzi:
A Volvo fejlesztett valami szuper zárat a kocsikhoz amire azt mondták az ajtó szétverése nélkül nem lehet kinyitni. El is vitték több országba tesztelni, szuperül szerepelt. Majd elvitték Kelet Európába ahol 2 perc után kirabolták a kocsit: Beütötték az ablakot egy kőve, majd kikapták az értékes dolgokat és álltak is tovább.

Szóval kérdés mi kell a rendszer feltöréséhez és miket tudnak azzal elvinni. A BIOS flash, meg az emelt rendszergazda hozzáférés eleve olyan dolgokat feltételez (fizikai hozzáférés, belső ember) amik megléte esetén ezer és egy másik adatlopási mód is van, ennél egyszerűbben.

Az átlagember bőven jól védve van jelenleg ha nem teljesen hülye. Persze lehet vitatkozni, hogy a hülyéket is meg kell védeni, de mindig van olyan aki nagyobbat ugrik, legyen akármilyen magas a kerítés.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) Jack@l válasza Lacok (#27) üzenetére


Jack@l
veterán

https://www.techpowerup.com/242346/cts-labs-sent-amd-and-other-companies-a-research-package-with-proof-of-concept-code
Lehet ez is valami hello world szintű kód lesz :)
Pár nap és kiderül hogy kamuzott e a cég, vagy tényleg van egy csomó backdoor a procikban.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#30) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

A greenbox-os irodánál és a shutterstock-os alapból photoshoppolt logo után kigéett az agyam. :O

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/846gpm/how_cts_labs_created_their_offices_out_of_thin_air/

Miért álltak meg itt? Lehettek volna statiszták is a videójukban, már ha ezek a fikcók a linkedin-en nem azok.

Egy scamcoin ICO-val többet kerestek volna. :C

[ Szerkesztve ]

(#31) opr válasza Bici (#23) üzenetére


opr
veterán

Par % arfolyammozgas volt, szoval szerintem amit akartak, azt igazabol elertek. Reszvenyt vettek gyorsan, 2 nap mulva visszamegy szepen az arfolyam, aztan rohognek a markukba.
Az En banatom inkabb az, hogy ha egy ennyire amator manipulativ borzalommal el lehet ezt erni, akkor eleg nagy szarban van az egesz ipar, mert innentol minden gyorsan meggazdagodni akaro verpistike ezzel fog szorakozni, aminek szerintem egyetlen vegkimenetele letezik:
Az elejen folyamatos panik es reszvenyingadozas.
Kicsit kesobb meg annyira megunja az egeszet mindenki, hogy a valos es igazan fontos sebezhetosegek se fogjak megkapni az oket megillato figyelmet, amibol viszont egy alapveto kozony kovetkezik a biztonsagot illetoen, ami meg valami nagy bajhoz is vezethet.

Szoval en nagyon remelem, hogy akik ezt csinaltak, azok megfeleloen seggbe lesznek rugva, mert hatalmas karokat okozhat, ha nem. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) janeszgol válasza opr (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. Az ilyen akciok kozvetetten vagy kozvetlenuk lassithatjak is a fejlodest. En is komolyan buntetnem ezt a fajta trollkodast. Egy startup cegtol meg egyenesen botranyos. Ezert kaptak (gondolom kaptak) tamogatast?

(#33) szabi80sz


szabi80sz
tag

(#34) Straw válasza Abu85 (#12) üzenetére


Straw
senior tag

Hogy is vannak a VIA CPU-k manapság? ;] :F Kettőt egy csapásra...

[ Szerkesztve ]

42

(#35) Plasticbomb válasza szabi80sz (#33) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Már ARMflaw website..:D:D:D:D :))

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36) ttt válasza Re-Tech (#11) üzenetére


ttt
senior tag

Mi perre kerülne a sor, ez a cég már sehol se lesz...

(#37) nakos1212


nakos1212
senior tag

pár hónapja bejegyzett fantomcég, csak root joggal és fertőzött firmwarerel kihasználható sebezhetőségek, az ICANN WHOIS keresője kb semmit se árul el a weboldalukról, hmm...

(#38) 0P1 válasza Re-Tech (#14) üzenetére


0P1
aktív tag

Biztos, hogy ebben is a Soros keze van, miután nem tudta nálunk átvágni a kerítést a haverjaival , Vonával, Széllel, Karácsonnyal és Gyurcsánnyal, inkább elkezdett AMD-t shortolni unalmában ... :DD
Ja, és a CTS Labs egy Tel Aviv-i bejegyzésű cég ....

[ Szerkesztve ]

(#39) ted_tris válasza troviko (#16) üzenetére


ted_tris
tag

Gondolkodni nem tudsz az egy dolog, de olvasni sem.
De velemenyed az van ...

"learatjuk a pálmát.."

(#40) nakos1212 válasza nakos1212 (#37) üzenetére


nakos1212
senior tag

még valami: biztonsági cég létére nincs SSL-titkosítása az oldalnak...

(#41) mikej95


mikej95
aktív tag

szerk: inkább nem kockázatatom bant ilyen szar viccért

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#42) komi77


komi77
senior tag

Ez még lehet elismerés is az Amd felé ha így akarnak a hasznukból részesülni. Akkor ugyan is elismerték, hogy jók a termékek és számolni kell a céggel. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#43) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ha a konkurencia áll e mögött,az már tényleg a legalja.Ha részvény bűvészkedők,akkor a hűvösön a helyük.Viszont akár így ,akár úgy ez rámutat a kevés szereplős piac egyik gyengeségére.Egyik le,másik fel,és fordítva,míg ha lenne vagy tíz gyártó nem sokat számítana egy-kettő bedőlése sem.

Wasabi...

(#44) #78600448 válasza ted_tris (#39) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ahogy neked meg feltűnési viszketegséged a topikok alatt... :U

(#45) #71321344 válasza nakos1212 (#40) üzenetére


#71321344
törölt tag

Mivel értenek hozzá tudják, hogy nem ér semmit.

/s

[ Szerkesztve ]

(#46) fogtunder válasza Abu85 (#12) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem, ha az embereket megkérdezed, a 90%-uknak fogalma se lesz, miről beszélsz :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#47) Taranti


Taranti
senior tag

Mondjuk tőzsdén akkor is lehet nagyot nyerni, ha az adott cég részvényeinek esésére spekulálnak, sőt talán még nagyobbat is, mint egyszerű részvényvásárlásból.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#48) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Jó lenne sebezhetőséget találni GTX videókarikon is már... Valaki? Egy jó kis startup?

[iTX-or-GtfO!]

(#49) ted_tris válasza #78600448 (#44) üzenetére


ted_tris
tag

Jo lenne tudnod jobarat, mit jelent a szo, mielott hasznalod.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#50) Zolorado


Zolorado
tag

Megnyugtató, hogy nem csak én gondoltam kb pont erre miután elolvastam a cikket ezekről a "sebezhetőségekről".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.