Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A legnagyobb kanállal fogom habzsolni. :)

(#2) Scholes9 válasza janeszgol (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Január óta megvan az első rész PS4-re, de nem vittem végig még :D Na nemsokára :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3) celafat


celafat
tag

Várom nagyon. Kíváncsi vagyok, hogy tudják ezt folytatni.

(#4) janeszgol válasza Scholes9 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nagy hiba. Ez a játék, ha megfelelően vagy beállítva (te, nem a konzol) és a megfelelő időben játszod (lelkiállapot), akkor a játék megrág, összezúz. Fantasztikus!

[ Szerkesztve ]

(#5) Tyrel válasza celafat (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Sehogy, többször is azt nyilatkozták hogy Chloe és Max történetének vége van. A Season 2 elvileg tök más karakterekkel, más helyszíneken fog játszódni, csak az univerzum lesz közös... ill. biztos lesznek benne kis easter egg-ek a Season 1-re utalva, de elvileg nem annak a szálát veszi fel...

Mondjuk ez szerintem egy határozottan rossz döntés részükről és tökre nem védhető azzal sem, hogy ezt a történetet nem lehet hogy folytatni... konkrétan én tudnék neki egy szerintem izgalmas folytatást mondani, pedig nem is vagyok író, az 1. évad karaktereit pedig nagyon megszerették a rajongók (jó okkal), szóval kár kukázni őket. :(

Turenkarn

(#6) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Várom, de mindenképp megvárom az értékeléseket. Tudom hogy LiS, de hiányozni fognak a lányok :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) Tyrel válasza janeszgol (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Igen, ez a játék alapvetően igényli hogy szabadon legyen engedve az emberben élő gyermek, de ha ez megvan akkor egy életre szóló nyomot hagy...

Turenkarn

(#8) Tyrel válasza Sirandrish (#6) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát mondjuk úgy hogy az a Captain Spirit engem sem győzött meg...

A LiS legelső trailerét amikor megláttam - csak úgy a semmiből - rögtön tudtam, hogy ezzel játszani akarok, míg a Captain Spirit úgy sem tudott felcsigázni hogy már tudom mire képesek a Dontnod-nál... :(

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#9) celafat válasza Tyrel (#5) üzenetére


celafat
tag

Akkor meg a játék címe félrevezető, mert a Lis 2 nekem egyértelműen azt jelentené, hogy folytatják. Akkor már tényleg jobb cím lenne a Life is Strange season 2 is.
Az sem baj, ha új történet jön, ha hozzák az előző színvonalát, de azért jobban örültem volna én is egy folytatásnak.

(#10) Tyrel válasza celafat (#9) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem ömlik a sz*r a nyakukba rendesen, kb. mindenki folytatást várt volna... szóval lehet egyszer megkapjuk... de elviekben nem most, bár nem lepődnék meg ha azért titkolóznának róla ennyire durván hogy még egy posztert sem adtak ki, mert időközben rájöttek hogy mégiscsak elő kéne venni a lányokat a fiókból, és ez lesz a nagy meglepetés... :U Az lenne ám a "Hella awesome!" :))

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#11) janeszgol válasza Tyrel (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

És ez így is van jól. Az a baj sok tartalom előállítóval (film, játék, azért fogalmaztam így), hogy túltolja a kretént. Ez a két (igazából három*) lány története így kerek és így megdöbbentően drámai. Persze ez a befejezésektől is függ.
*emiatt a húzásuk miatt dühös is voltam, de csak a Before után (alap és Before volt nálam a sorrend, tehát utólag lettem dühös az alapjáték történetíróira). A düh keveredett a mély szomorúsággal, tényleg fantasztikus volt.

(#12) Scholes9 válasza janeszgol (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Rengeteg jót olvastam róla, fel van rakva a PS-re, végig fogom vinni, de most épp a Dark Souls hármat játszom :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) janeszgol válasza Tyrel (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor én kivétel vagyok, mert én nem szeretném, ha egy ujjal is hozzányúlnának ehhez.

#12: ok. :) Van benne még ez az: morális döntés, sok szereplő egyéni "kis" drámája, öröme. Vannak érdekes szereplők, akik nem azok, mint elsőnek gondolnád. Klassz.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dtomka válasza janeszgol (#4) üzenetére


Dtomka
veterán

Egyetértek. Kötelezővé kellene tenni..
Én mikor elkezdtem teljesen rabjává váltam. 1 kezemen meg tudom számolni hány játék volt képes ilyet kiváltani. Az 1 kezemen... az első helyen a Life is Strange áll :)

(#15) Tyrel válasza janeszgol (#11) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát szerintem simán lehetne ezt folytatni a nélkül hogy túltolnák, még egy évad kijönne a sztoriból, persze ehhez az kellene, hogy az egyik befejezést canon-á tegyék, de amúgy is tudjuk melyik a canon ending, mivel sokkal jobban ki van dolgozva...

SPOILER (is)
Arra gondolok hogy Chloe halála után Max elveszti a képességét, de folyamat rémálmok gyötrik és nem tud belenyugodni a történtekbe. Kaphatnánk egy huszas évei közepén-végén járó Max-et, ez már önmagában egy szép karakterépítés lehet, ahogy megmutatják hogyan boldogult ezzel a teherrel, lehetnének jelenetek ahol újabb fotókiállítása van tele olyan kétértelmű képekkel amik a történet ismerőinek mást jelentenek, mellette a másik jelenetben épp az öngyilkosságon morfondírozik, látjuk ahogy fiatal felnőtté válik ezzel a teherrel. Aztán az egyik rémálmokkal (és látomásokkal?) teletűzdelt éjszakán elkezd visszatérni a képessége, majd módot talál arra, hogy rövid időkre visszamenjen a Chloe-val töltött időkbe, ezúttal nem saját fiatal bőrébe bújba, hanem egyfajta árnyékként/szellemként, bújkálva.
E közben egy másik szálon Chloe karakterét irányíthatnánk, és azokban az időablakokban játszhatnánk amikor az első LiS-ben Max és Chloe épp nem voltak együtt. Láthatnánk David-el és az anyukájával a konfliktusait, láthatnánk Frank-el miket csinált, vagy ahogy épp a karkötőjét szorongatva Rachel-re emlékezik, m ég jobban megismerhetnénk... és ezekeben a jelenetekben néha lehetne egy-egy villanásra az idősebb Max, ahogy a jövőből figyeli őt és azon gondolkodik hogy tehetne mindent jóvá - Chloe-nak amúgy is nagyon jópofa arckifejezései voltak, megnézném egy ilyen után. :D
Az ending meg lehetne valami olyasmi, hogy megint ott állnak a toronynál, végigjátszódik az 1. évad endingje, viszont a párbeszédük közben egy kicsit távolabb megjelenik a jövőbeli Max alakja, sokkal elszántabb és komolyabb mint valaha, majd régi-új képességeit használva ismét megállítja/visszatekeri az időt... ám ezúttal a tornádó belsejében, feloszlatva ezzel a szélvihart... ez viszont annyira kimeríti, hogy ezúttal ő hal meg, és ott is marad a teste azon az idősíkon, a lányok pedig felismerik, és bumm cliffhanger, meg is van ágyazva a 3. évadnak.

Turenkarn

(#16) CPT.Pirk válasza Scholes9 (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

5 egybefüggő napot szánj rá, napi 2 óra körül van egy epizód. Így üt igazán nagyot. Hétfővel kell kezdeni, a játékban is hétfővel kezdődik a történet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) janeszgol válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

A nyolc epizódot egymás után kell letolni.

(#18) CPT.Pirk válasza janeszgol (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, a LiS végénél azért kell 1-2 nap pihi. Az első végigjátszás után 2 napig csak néztem ki az ablakon, hogy mi van. :Y :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) Jeanne d'Arc

Pc-n elkezdtem, aztán valamiért félbe maradt, pedig ott van magyar fordítás is néhány részhez. Újra el fogom kezdeni, hogy meglegyen az alap.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#20) Tyrel válasza Jeanne d'Arc (#19) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát ha arra a magyar feliratra gondolsz amivel a TheVR-osok is játszottak, az helyenként elég rémes... A LiS karaktereinek pedig a dialógusaikban van a lelkük, ha ezt egy rossz felirattal "lemészárolják" onnantól fabatkát nem ér az egész játék...

Turenkarn

(#21) celafat válasza Tyrel (#20) üzenetére


celafat
tag

Én is magyar felirattal játszottam, de én nem vettem észre, hogy bármi gond lett volna vele. Tudtommal van belőle javított verzió is.

(#22) doooo válasza janeszgol (#4) üzenetére


doooo
veterán

Asszem, én így jártam... :DDD Ha azóta meghallok valahol egy lassú, modern gitár-szólót, rögtön ez a játék jut eszembe... és a játék felidéződése mentén elkap egy melankolikus érzés... :o

(#23) janeszgol válasza doooo (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Elhiszem. Ez felejthetetlen. :R

CPT.Pirk: én is tartottam "pihenőt", kb egy hetet. (Igazából nem pihenő volt, hanem gondolkodás.) De csak azért, mert nem tudtam a Before-ról, úgy találtam arra is rá. Ezt a játékot csak véletlen találtam meg, mert soha nem játszottam kalandjátékkal. De én úgy gondolom, hogy jobb lett volna a Before-Alap sorrend, nem értem, miért nem úgy adták ki.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tyrel válasza janeszgol (#23) üzenetére


Tyrel
őstag

Mert nem gondolták hogy ilyen sikeres lesz és nem terveztek hozzá előzményt meg semmit, igazán folytatni is szerintem részben azért nem akarják, mert mire az eladások megmutatták hogy kellene addigra már belevágtak másik projektekbe ill. más irányokba.

A Before The Storm-ot ugye nem is a Dontnod készítette, és egyébként nagyrészt Ashley Burch írta (imádom a csajt), aki az alap LiS-ben Chloe szinkronhangja. (a BtS-ben egy hülye sztrájk miatt nem lehetett, ezért inkább íróként csatlakozott)
Amúgy ha bejött Ashley / Chloe hangja, akkor érdemes nekiesni a Horizon: Zero Dawn-nak is.

Nem gondolnám egyébként hogy BtS >> LiS a helyes sorrend, mert a BtS bizonyos eseményei ill. főleg Rachel személyének megismerése sokkal kisebb jelentőséggel bír ha még nem ismered Chloe-t és még nem akarod tudni ki volt az akire csak úgy hivatkozott hogy "My Angel".
No meg Chloe szárnyait bontogató teenagerként sokkal viccesebb és aranyosabb, ha előzőleg már láttad a badass Chloe-t.

A BtS egy előzménysorozat, kell hozzá az alapmű ismerete, hogy annak aztán előzménye lehessen és tovább építhesse azt.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#25) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nem tudom előző részt hogy akarják folytatni, de ha név ugyanez, akkor remélem szereplők is ugyanazok lesznek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26) CPT.Pirk válasza janeszgol (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem a Steam ajánlgatta többször is a LiS-t, mert szerinte engem érdekelhet. Nem tudom miből gondolta, mert még csak hasonló játékkal sem játszottam azelőtt, stratégiákat meg űrös dolgokat toltam és tolok azóta is. Viszont mivel egy szép csaj volt a képen, egyszer csak bementem és megnéztem mi az. :) Akkor már kész volt a LiS, úgyhogy az 5 epizódot végigjátszottam.
Pár hónappal később megint végigtoltam figyelve minden apró részletre aztán később jött a BtS. Közben becsatlakoztam az FB csoportba, tök érdekes emberek vannak ott. Meg egy nagy csomó leszbi. ;]

NandorHUN: nem, új történet lesz új karakterekkel.

Valamennyire SPOILER:

Az eredetinek meg egyébként 3 végkifejlete lett volna, ha lett volna pénze a Dontnodnak befejezni de elfogyott és ki kellett adniuk a játékot. Az lenne a komoly, ha valami remake, vagy bónusz epizód keretében azt még megcsinálnák... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) SuperMario válasza Tyrel (#15) üzenetére


SuperMario
tag

Még szerencse, hogy nem Dontnod-munkatárs vagy, szép nagy lendülettel kukáznám ezt a játékot az egész univerzumból. Lehet, hogy fan-fiction-nek elmenne, de azon kívül, hogy <szerintem> mennyire klisés és gagyi </szerintem>, semmissé tenné az első évadot azoknak, akik nem ezt a befejezést választották. Már pedig bőven voltak ilyenek, a játék lényege pedig, hogy minden döntés számít. Ne a legnagyobb döntést vegyük semmibe csak azért, hogy egy lezárt sztorit tovább feszegessünk. Jó eséllyel olyan lenne, mint a Dokik S09. :) Ha meg fan service-t akarsz, ott a BtS, ott volt bőven Chloe arckifejezés, meg feel-good moment, a Farewell meg tökéletesen lezárta a másik oldalról.
Jöjjenek új karakterek, új városban. Az eredeti játék annyira extra lett, hogy vakon megbízok bennük. A Captain Spirit trailer-ét sem néztem meg, hogy minél kevesebbet tudjak. Meg mert ilyen közeli a release date.

(#28) KubanitoS


KubanitoS
veterán

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Ingyenes játék a Dontnod fejlesztőcsapattól, egyféle LiS2 teaserként is fel lehet fogni. Érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.