Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Véleményem szerint a Lian Li házak (a túlárazás mellett) nagyon-nagyon szépek, és profin összerakott házak, a legtöbbjük igazán tetszik. Anno közöttük és Fractal házak között gondolkodtam. De hogy egy 26 ezres házban ne legyen kábelmenedzsment... Agyrém :F

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2) andras888


andras888
aktív tag

Kívülről még elmegy, de szolgáltatásban eléggé szegényes, a felét se adnám ki érte, ízlések és pofonok. Gratulálok a teszthez. :-)

[ Szerkesztve ]

(#3) Victoryus válasza andras888 (#2) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Üdv! Jó tesztet írtál szerintem. A házikó nekem tetszik, gondolkodtam is rajta tavaly, de végül az FD3000 lenyomta :) szolgáltatásban meg árban is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Jó ház ez, amikor ezeket tervezték, még nem voltak 500W+-ot fogyasztó konfigok.

"Lian Li mérnökei valamit igencsak jól csinálhattak, mivel még, ha azonosra állítom a házhűtők fordulatszámát, akkor is hűvösebb az alaplap és a videókártya, a többi egység, pedig jóformán ugyanazon a hőmérsékleten van."

Na ez a mondat hozza ki belőlem azt, amit szinte soha nem vesznek számításba:

Maga a ház egy elég nagy hőleadó felület. A Lian Li alumínium, ami sokkal jobb hőátadó képességű fém, mint az Aerocool acéllemezei, amik ráadásul festett felületűek a LianLi belül "nyers" alulemezeivel szemben.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#5) sing1ep1ayer válasza hoffman_ (#1) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Fractalnál szerintem sokkal minőségibb cuccok a Lian Li termékei. Hogy jobbak-e, az már kérdéses, de minőségileg odaverik őket. Elég csak rájuk nézni: bármiből is legyen, egy Lian Li ház a tiszta szálcsiszolt alumínium érzetét kelti, míg a Fractal Design kuckóra ránézek és egyből az ugrik be, hogy "basszus, de ronda műanyag előlap, pedig amúgy pofás lenne...".

(#6) hoffman_ válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor te 26-ért Lian Li-t veszel, én meg Fractal-t, problem solved. A Fractal házakon egyetlen helyen van műanyag, ez bevallom, tényleg fájó pont, de hogy nem mondod meg, hogy nem szálcsiszolt fém, amíg hozzá nem érsz, arra nagy összegben fogadnék. A többi minőségi kritikával nem értek egyet, árnyalatnyi különbségek vannak ebben a 20-30k közötti kategóriában.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) sing1ep1ayer válasza hoffman_ (#6) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Kifelejtettem a mondandómból, hogy ennek ellenére nem vennék Lian Li házat, mert az árát én is túlzásnak érzem. De Fractalt sem, mert mindig sírnék, amikor ránézek, bármilyen jó is legyen egyébként.

(mod)
A műanyag előlap pedig messziről bűzlik minden FD házról készült fotón is, ehhez nem kell hozzájuk érni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktoár


Viktoár
addikt

A cikk tetszett viszont tipikus Lian Li koncepció,sok pénzért semmi. :)) (ami indokolná az árát)

Az én vágyam egy Silverstone Fortress FT01,de nem olcsó mulatság az sem. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#10) Aidan85 válasza PC-rev-RM (#4) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ez valóban eszembe sem jutott, bár jobban belegondolva, nem hiszem, hogy mondjuk 1 foknál nagyobb jelentősége lenne, mert nem közvetlenül érintkezik se az alaplappal, se a videó kártyával az alumínium.
Inkább, tudom elképzelni azt, ami kimaradt a cikkből, mert nem tudtam jól megfogalmazni, hogy az AeroCool ventilátorai valahogy tölcsér szerűen fújják a levegőt, mármint mintha tölcsér lenne és a szélei felé fújnak, a Lian Li-é pedig inkább egyenesen fújnak, így jobb a légáram.

[ Szerkesztve ]

(#11) #19617792 válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

csak hogy a Lian Li alumínium házai jóval könnyebbek egy Fractalnál és megfelelő rezgés csillapítás nélkül a kisebb tehetetlenség miatt (akár sokkal) jobban tud rezonálni.
és hiába szálcsiszolt alumínium, továbbra is indokolatlanul drága, egynémelyik Lian Li háznál utólag vannak becsavarozva az IO portok és kiverik az ember szemét, az tényleg minőségi...

[ Szerkesztve ]

(#12) sing1ep1ayer válasza #19617792 (#11) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Külsőleg mindenképpen minőségibb érzetet keltenek, szerintem ez vitathatatlan. Belülről már nem jobbak, de ezt írtam is, csakúgy mint azt, hogy túl vannak árazva.

(#13) hoffman_ válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tehát te fotóról jobban tudod, hogy hogy néz ki élőben, mint én, akinek másfél éve van az asztal alatt. Értem :) Arról nem is beszélve, hogy amíg nem olvastam(csalódottan) a friss tesztekben, hogy műanyag az előlap, addig képek alapján rá nem jöttem volna. De a te szemed mást lát, megesik az ilyen, színvakok is vannak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) sing1ep1ayer válasza hoffman_ (#13) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem. Viszont én már a gyári, a terméket a lehető legjobb színben bemutató fotóról is kiszúrom a műanyag előlapot, neked pedig ezek szerint másfél évig az asztal alatt kell ehhez tartanod és muszáj még megtapogatnod is. Azt hiszem egyszerűen csak jobb a szemem. ;)

(#15) Tankos5672


Tankos5672
tag

Teljesen korrekt ház, véleményem szerint ezek a Lian Li házak túl vannak árazva! Jó cikk! :R

Nekem dudálsz, kisautó?

(#16) gyuribácsi88

Ez a ház még viccnek is rossz. A méhtelepre nem vinném vissza, még ott is égne a pofám :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#17) Zodicus


Zodicus
senior tag

Gyönyörű ház, jó cikk! Gratula

(#18) Jim Tonic válasza sing1ep1ayer (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Lian Li kb. a csúcsot jelenti házakban. Külön örvendetes, hogy nem zavarták le ostobán alulra a tápot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) ViZion válasza hoffman_ (#6) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Ennyit nem ér sajnos, akkor sem, ha alu. Képeken sz@rul néz ki a Fracta műa eleje, én is tartottam tőle.
Logouton is gáz ahogy fotóztam, a fotón látszik a venti és a por, gyakorlatban feketének néz ki. Fura. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) hoffman_ válasza ViZion (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha valaki erre azt mondja, hogy nowai, ez műanyag, látom, hogy az, az saját magának is hazudik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valakinek van tapasztalata az addon cardok rögzítésével, ott is alumínium a ház?

egyik ismerősnek volt pár éve egy LianLi csodája, imádta. aztán amikor kérdeztem, hogy oké, de ha ilyen jó volt akkor hol az LL és miért egy Fractalod és egy CMed van, a válasza annyi volt, hogy elfáradtak a csavarmenetek és gyakorlatilag használhatatlanná vált. aztán együtt szomorkodtunk egy sort.

visszatérve a cikkhez: gyönyörű ház, sok örömöt hozzá és köszi a leírást róla!:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) gyuribácsi88 válasza Jim Tonic (#18) üzenetére

Ostobán alulra a tápot :F

Olvass már utána, hogy miért is van 100x több értelme alul a tápnak :))

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23) Jim Tonic válasza gyuribácsi88 (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jaja, Te is vedd be a marketinget. Az OEM gyártóknál mai napig fent van, valahogy nem nyalták be a baromságot a kondenzátorok élettartamáról. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) Viktoár válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


Viktoár
addikt

Nyáron szeretnék egy házat átalakítani ezért valaki összegezhetné hogy miért jó az alsó illetve a felső táp elhelyezés. (Pro és kontra)

Üdv:Viktor

(#25) Jim Tonic válasza Viktoár (#24) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alsónál arra hivatkoznak, hogy hidegebb levegőt szívhat, ezáltal halkabb lehet. Ez részben igaz. Azonban alulról koszt is szív, ezáltal elé szűrő kell, ami a légáramlást azért rontja, így aztán amit nyersz a réven, elveszíted a vámon.
Felső tápnál eleve kevesebb kell egy ventilátorral. Azaz van egy 140mm-es légkavaród, ami elég szépen áramoltat odabent. Nem a padlóról porszívózol, tiszta levegő jut a tápba. A kondenzátorok nem fognak ettől korábban meghalni, a régi minőségi tápok máig vidáman működnek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Pepe78


Pepe78
senior tag

Grat a teszthez! :R

Nekem ez a márka egyszerűen nem jön be.
2x volt a gyártótól házam.
Ami eszembe jut: Hangos venti, egy két jó megoldás azért akad , alu az egész ami nem hátrány, rohadt drága.

Ha összehasonlítom az Antec P sorozatával akkor szerintem az Antec simán veri.

(#27) #19617792 válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

viszont ha az összes meleget a táppal szivatjuk ki, akkor a tápban lévő melegebb levegő hatására feljebb csavarja a ventilátor fordulatát, amitől zajosabb lesz. igaz, a porszűrős történetnek is ez az egyik közvetett mellékhatása. akkor újabb alternatíva: felül elhelyezett táp fejjel lefelé, kívülről szív levegőt.
illetve ami nem a táp helyzetétől függ, csak a házgyártók hülyesége miatt van úgy, hogy az alsótápos házaknál van csak értelmes kábel elvezetési lehetőség kialakítva. felsőtáposoknál meg nem van...

(#14) sing1ep1ayer: sokra megy az ember az állítólagos minőséggel ha egyszerű úgy berezonáltatni, mint egy bödönt. avagy amikor az előlapi IO portok és egyéb dolgok kívülről vannak csavarozva. illetve műanyag és műanyag között is óriási minőségbeli különbségek tudnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#28) gyuribácsi88 válasza Jim Tonic (#25) üzenetére

Azért egy igen fontos dolgot kifelejtettél (már akinek fontos persze, pl nekem igen) a dizájnt.

Egy szép igényesen összerakott gép, igenis legyen alsó tápos.

Akinek meg mindegy hogy hogy néz ki a gépe (mert sz@rik bele) annak jó egy 6000ft-os pc házikó is.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#29) sing1ep1ayer válasza #19617792 (#27) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ezzel nem vitatkozom, mert igazad van. Egyszerűen csak nem sikerültek elég szépre szerintem a FD előlapjai, nem keltenek eléggé alu érzetet (merthogy szeretnének). Ettől még kíválóak a házaik, ez vitathatatlan.

Táp ügyben egyébként magam is a felső elhelyezés híve vagyok (a többséggel ellentétben). Az univerzális megoldás egyébként az lenne, ha a tápegység felül lenne egy teljesen elszeparált csatornában, a vezetékei pedig szépen kimennének a ház kábeldugdosós oldallapjához. Rajzoltam is ehhez egy primitív képet. Igaz, ezen a táp hagyományos, hátsó ventillátoros megoldás, de lehetne alsó ventillátor is rajta, amennyiben a saját kis légcsatornájában legalább fél centi helyet hagyunk alatta. (Kedves Barátom egy alsótápos HAF X házat használ és nem szerelte fel a talpára a görgőket, így pedig abban sem marad a PSU és a padló között több ennél.) Igazság szerint ezzel az elkülönített légcsatornával mind alulra, mind felülre rakhatnánk a tápegységet, bár felül történő elhelyezés esetén a ventillátora messzebb esne a ház oldalaitól (alul ugye közvetlenül a külvilágra néz), így kisebb lenne a kiszűrődő zaj, plusz a kábelei is rövidebbek lehetnének; könnyebben elérnének a szükséges helyekre.

(#30) #19617792 válasza gyuribácsi88 (#28) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Egy szép igényesen összerakott gép, igenis legyen alsó tápos"

a szépséget és igényességet nem befolyásolja a táp helyzete. példa felsőtápos igényes, szép gépre: MDPC: 036

(#29) sing1ep1ayer: az elszeparált csatornás ötleted jó, de nem új. régen a tápok (illetve az ipari gépek nem kis részében ma is) nem egy 12 cm-es ventilátorral voltak keresztirányban szellőztetve, hanem egy 8 cm-essel hosszirányban. mint ez is. ha meg alsó ventilátorra is gondolunk, akkor jó ötlet a további hely hagyása.

"bár felül történő elhelyezés esetén a ventillátora messzebb esne a ház oldalaitól (alul ugye közvetlenül a külvilágra néz), így kisebb lenne a kiszűrődő zaj"

nem igazán értem miért esne messzebb felsőtápos elrendezésnél a ház oldalaitól...

[ Szerkesztve ]

(#31) gyuribácsi88 válasza #19617792 (#30) üzenetére

Ahha, és ez a ház mennyibe is kerül? :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#32) #19617792 válasza gyuribácsi88 (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy tetszőleges szép, moddingalapnak jó felsőtápos ház + sarokcsiszoló ügyes használata, illetve némi tervezés. :P

(#33) Jim Tonic válasza #19617792 (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy átdolgozott CM Stacker 830. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) #19617792 válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

bizony. nagyon akajoook is egy ilyen házat. :D

(#35) #19617792 válasza PC-rev-RM (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

a ház kb. semennyire se érintkezik a hardverelemekkel így nem tud róluk hőt elvonni. a szálló meleg levegőt sem igazán tudja elnyelni, ahhoz sokkal nagyobb felület kellene. egyedül a hatékonyabb szellőzés miatt tud hűvösebb lenni.

(#36) ViZion válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ennél komplikáltabb a dolog...
Házas topikban is írtam anno, hogy mennyit változott a kifújt levegő hőmérséklete ahogy alsótáposra váltottam. A szűrő a légáramlást minimálisan csökkenti, viszont terhelés alatt sem pörög fel a táp venti -legalábbis a hallható szintre nem. Felsőtáposnál ahogy fűtött a proci, a táp is hangosabb lett, ráadásul a prociról sem lehetett felfelé elvezetni a hőt...
Szal. van helye az alsótáposnak is. Az, hogy OEM gépekben nem alul van... valóban. De ha láttál pl. Dell gépet belülről, akkor tudod hogy más az egész elrendezés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) #98593280 válasza PC-rev-RM (#4) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az alumínium hőleadó képességére már én is gondoltam, csak a méréseim meg rá is cáfoltak már erre. Ugyanis pl. a 04 az jól hűt, de a 05 Lian Li az meg nem.

Ami a Lian Li vs Fractal fight-ot illeti - bár még van jócskán bepótolni valóm, főleg a Lian Li termékei közül, de - egyelőre én a Fractal mellett voksolok. Lehet hogy műanyag az eleje, de én eddig csak stabil masszív Fractal házakkal találkoztam. A Lian Li-ről viszont ezt nem mondanám el, általában közepesen instabilok. Persze nem sharkoon-osan gyenge, de nem is Bitfenix atombunker (pl. Raider).

Fentieken kívül, a Fractal gyárt hangszigetelt igen jó házakat is, de hűtésben is van ami kiemelkedő, lásd FD Core 3000.

A cikkhez egyébként gratula! Örülök amikor igényesen tud vki és tisztelettel elkészíteni egy ilyen anyagot! Az olvasó nem is tudja, mennyi munka fexik egy ilyen cikk mögött is. Néha átfutjuk 10-15 perc alatt, odabiggyesztünk vmi kommentet és tovább állunk. Persze egy ilyen cikk a jövő számára is készül. Erre már bárki rákereshet, megtalálhatja, használhatja. Hasznos írás!

A cikk tartalmához egyelőre nem tudok hozzászólni. Kicsit fáj a fejem, talán front jön:) Mindenesetre egy alu Lian Li az talán nem szál csiszolt "hatású", hanem olyan:) vhol az elején írod ezt asszem.

Egy darab házhoz valóban információ szegény hasonlítani. Lehet hogy az az Aerocool ház sem rendelkezik túl jó hűtéssel, szóval nem biztos hogy közepesen vagy jól hűt ez a Lian Li. Bele kellene szerelned a cuccodat egy FD3000-be és akkor kiderülne mint tud ;)

(#38) ViZion válasza #98593280 (#37) üzenetére


ViZion
félisten

Összeraktam a gépet, még csiszolni kell pár dolgot, de felraktam a minap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) sing1ep1ayer válasza #19617792 (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

"nem igazán értem miért esne messzebb felsőtápos elrendezésnél a ház oldalaitól..."

Ha alul van a táp (és a mai trendeknek megfelelő alsó ventilátoros tápegységről beszélünk), akkor a ventillátora közvetlenül a külvilágra néz. Nagyjából olyan, mint ha kinyitnám itthon az ablakot és oda kiállnék nézelődni. Viszont ha a táp felül van a házban, akkor a ventillátora sosem esik olyan helyre (akár alsó, akár hátsó légkavarója van) hogy az közvetlenül érintkezzen a ház valamelyik határoló lapjával, tehát nem "kintre berreg", hanem valahol belül van a házban. Ablakos példával: mint ha kinyitnám az ablakot és a kihajtott ablakszárny mögé állnék, így szemlélném a világot az üvegen keresztül. Ebből következik, hogy valamivel mindenképpen kisebb zaj szűrődik ki.

Remélem elég szemléletes voltam. :DDD Bár most hogy végiggondoltam, egyszerűbben is el lehet magyarázni: ha a táp alul van, akkor nagyjából annyi hangja van, mint ha nem is lenne semmibe beszerelve. Felső táp esetén pedig valamelyest fojtja a hangot a számítógépház. Lehet hogy minimális a különbség, de amikor emberek képesek kifűrészelni ventillátorok védőrácsait a szélzaj csökkentése érdekében, akkor ez is számít.

(#40) Findzs válasza hoffman_ (#1) üzenetére


Findzs
addikt

meg egy alaplapi usb 3 :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41) sing1ep1ayer válasza Findzs (#40) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Mi az az alaplapi USB3? Egy alaplapon lévő USB csati? Mi köze ennek a házhoz?

Ha előlapira gondoltál, az pedig van rajta.

(#42) Findzs válasza sing1ep1ayer (#41) üzenetére


Findzs
addikt

az, hogy nem a gép hátulján vezeted ki az előlapi usb 3 csatlakozást hanem az alaplapira csatlakoztatod
elegánsabb megoldás ráadásul nem foglalja el az egyébként is egyenlőre szegényes usb 3 -as csatikat

legtöbbször 2 van hátul egy kettes kivezetés magán a lapon van amit előre lehet bedugni jobb házaknál már van hozzá csati

ááá
de benéztem elnézést mindenkitől van rajta előlapi usb 3, most látom csak a képen :B

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#43) Findzs válasza Findzs (#42) üzenetére


Findzs
addikt

ez kavart meg:

"amivel a hátlapról vezethetjük előre a gyors USB-t"

ő meg arra utalt, hogy ha további usb 3 -at akarunk rakni előre bővítés gyanánt :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44) kromatika válasza hoffman_ (#6) üzenetére


kromatika
veterán

Fractal Design és Lian Li más kategória.Ezt kár is vitatni.Mind kettőt. szereltem már jócskán.No meg alapból egy alu házat,és egy lemez házat sem szabad összehasonlítani.Egyszerűen más érzet,és ez tény.Amúgy köszi az írást ,tetszett,főleg az hogy már az elején leírtad az egyik leglényegesebb infót,hogy mennyi a max cpu hűtő magasság.Ezt ShellKretor sajnos sok esetben nem tette meg.Gratula.

(#45) #98593280 válasza kromatika (#44) üzenetére


#98593280
törölt tag

nem lehet minden esetben egyértelműen lemérni a cpu cooler-t, meg néha el is felejtem
ezenkívül nem szeretek olyan priviket kapni, hogy ezt írtam és mégsem fér bele

a hivatalos honlapról én is ki tudom kopizni a méretet, az nem nagy felelősség...

a Lian Li.t nem tudom miért nem lehet összehasonlítani a Fractal-lal, nem UFO az...

(#46) dragonfx


dragonfx
veterán

nem rossz nemr ossz de full standard sablon ház.fele ennyiért már szebb és praktikusabb van ennyivel nem ér többet ez a márka.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47) ViZion válasza kromatika (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Nem csak anyagl, hanem design, kialakítás is tartozik a házhoz. Összehasonlíthatók, ár is összehasonlítható, miért is ne tennénk. :F
Anyagában jobb, de árában és kialakításában az FD Core 3000 jobbnak tartom, ennyi. Nem kell elfogadni a véleményem, ahogy vitatni sem, nem vagyunk egyformák :D :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) Victoryus válasza ViZion (#47) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Te mivel szoktad a Fractal elejét kipucolni? Engem rohadtul idegesít, hogy 3 havonta ott a nagy porfolta ventik előtt. Kérdeztem már ezt a házas topicban is kétszer, de senki nem reagált. Vagy tényleg csak úgy lehet, ahogy szoktam, hogy bevágom a zuhan alá? Porszívóval nem lehet kiszedni, ugyanolyan ronda. Pont most van megint mosás alatt, szóval nem vagyok jókedvemben éppen, mert 3 havonta elcseszek rá 1 órát minimum...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49) gyuribácsi88 válasza Victoryus (#48) üzenetére

Én speciel kibattyogok a garázsba a géppel, és kompresszorral kicsapatom belőle a szutykot.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#50) #98593280 válasza gyuribácsi88 (#49) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem meg nem porosodik:)
Igaz ritkán is van bekapcsolva :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.