Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fáraó


Fáraó
őstag

Nem tetszik: bár könnyen szerelhetőnek tűnik és letisztult a külső forma is, de a belseje sztem nagyon puritánra sikerült -pl. kábelezésre nincs semmi praktikus dolog.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ez nagyon tetszik.Bár az oldalára elég lenne egy "szélgép" is :) Csak az ára lesz kicsit visszatartó mint minden valamire való háznál sajnos.30 körül lesz tuti a vége itthon... :((

[ Szerkesztve ]

(#3) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az alaplapi tálcával kapcsolatban: hát, ilyen még nem volt... :D A kábelek elrejtése tényleg fejtörést okozhat, viszont moddereknek nagyon jó megoldás lehet! Nekem speciel tetszik. Persze, kevesebb anyagköltséggel lesz drágább ez a ház. :D

Az oldalára a venti szerintem marhaság. Legyen inkább választható plexi oldallap és ha már annyira nagy innováció ez az alaplapi tálca, akkor mindkét oldalra plexi!

A felső I/O-panel ilyetén kialakítása enyhén szólva is piacos szvsz. Elegánsabb lett volna egy "színtiszta alumínium házon" egy benyomom és kinyílik alu ajtó, mint ez a körömmel feszegetős műanyag ajtó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) benedekco


benedekco
addikt

Az előlap műanyag? Mert elsőre annak tűnik. Az usb/mic/line részleg nagyon gagyi. Még a csatlakozó is el van csúszva. A műanyag minősége meg.... hagyjuk is. A többivel nincs gond. Bár nekem nem kellene az oldallapon lévő lukacsozás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) Zodicus válasza benedekco (#4) üzenetére


Zodicus
senior tag

A csatlakozós rész tényleg elég gagyinak hat, de hát 110dolcsiba már nem fért bele a full alu.

(#6) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sosem tudtam egészen helyre tenni a Lian Li márkát. Összességében nézve tetszik, de pl. az utolsó képen az ajtó megoldása, a csavarok és a színes-szagos csatlakozók már-már bazári érzetet kelt.

twitter: MatrixfanLive

(#7) Simi2000


Simi2000
tag

Újdonság az biztos.
De sztem nem biztos, hogy előnyös az ennyire kikönnyített alaplap tálca, mert így lehet jobban fog majd rezonálni...mintha egyben hagyták volna.

(#8) shteer válasza macilaci78 (#3) üzenetére


shteer
titán

Nem kell korommel feszegetni, az enyemet sem. Ujjbeggyel kellemesen nyithato.

..szerintem jónak tűnik

(#9) shteer válasza M@trixfan (#6) üzenetére


shteer
titán

Szines csatik, mert pl standard jelentese van a szineknek? :)

..szerintem jónak tűnik

(#10) shteer válasza Simi2000 (#7) üzenetére


shteer
titán

Mi rezonalna ott? Hdd szokott talan, de az nincs a kozelebe se

..szerintem jónak tűnik

(#11) M@trixfan válasza shteer (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elég ízléstelen, de a színkód még elfogadható lenne, de a megvalósítás az utolsó képen! Megint ránéztem a képre és nagyon gagyi egyszerűen. A Lian Li-vel kapcsolatban mindig ez a fajta ambivalencia van bennem.

twitter: MatrixfanLive

(#12) shteer válasza M@trixfan (#11) üzenetére


shteer
titán

majd szólj ha láttál ilyet testközelből :))

..szerintem jónak tűnik

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A szokásos minőségi ház tőlük, legalább nem Fractal előlap szindróma :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) FRENK1988 válasza shteer (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Anno már a Bitfenix házamon is egyen színűek voltak a csatik legyen az hang ki- és bemenet vagy USB 2.0 vagy 3.0. Igaz föléjük voltak írva, hogy mi micsoda

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) blackydan


blackydan
senior tag

Szép ház, ráadásul a szokásosan "jó" áron ;] Kicsit gonosz voltam na... viszont tetszik az usb3-as kialakítás

(#16) banhammer


banhammer
veterán

Tetszetős kis házikó, csak picit drága.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) shteer válasza FRENK1988 (#14) üzenetére


shteer
titán

Most komolyan problema ez? Lecsukod, nem latod.

..szerintem jónak tűnik

(#18) FRENK1988 válasza shteer (#17) üzenetére


FRENK1988
veterán

Engem aztán nem. Laposom van :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19) Reggie0 válasza shteer (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Minek? Ha fenykeprol lathato, hogy igenytelen, akkor felesleges errol kozvetlenul meggyozodni.
Az egy dolog, hogy polimert hasznalnak, de az is igenytelenul van megmunkalva.

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Tetszik a ház, szép, letisztult, elegáns, de néhány dolog kissé átgondolatlannak tűnik. Kezdjük kapásból azzal, hogy elöl 2 darab 14 cm-es légkavaró fújja befelé a hideg levegőt, de hátul csak egy 12-es viszi azt kifelé. Ahhoz tehát hogy szép, folyamatos légáramlás legyen (és a meleg ne csak keringjen odabent) vagy vízhűtés kell, vagy a hátsó (nem mellesleg kisebb méretű) venti légszállítása duplája kell legyen az elülső kettőnek. Arról nem is beszélve, mi van akkor ha még az oldallapot is megkínálom két ventillátorral - amelyek feltehetően megintcsak befelé fújnának - úgy a friss levegőt szállító 4 ventit vagy marhára le kell szabályozni (ami egyébként még jó is lenne), vagy hátulra valami ipari ventillátort kell felszerelni. Nem muszáj persze, csak akkor tényleg odabent fog forogni a meleg. Az egyébként tetszik, hogy legalább a tetejét nem lyuggatták agyon a mostani trendeknek megfelelően, de az egy szem árva kis 12-es lapátkerék tényleg kevés a 4 másik ellenében.

Az alaplapi felfogatás ilyen módon történő kialakítását is elbaltázott ötletnek tartom. Valószínűleg (ahogy már előttem is leírták) ez jobban rezonál majd, mint a hagyományos teli tálca, másrészt az éppen kiszedett alkatrészeket valahová el kell pakolnia a usernek, ami macera, ráadásul akár el is veszhet. Persze lehet hivatkozni a kisebb súlyra előnyként - ahogyan azt meg is tették - csak az a baj, hogy ennél a háznál semmit nem számít a tömeg. Ez nem egy lanpartyra készített kuckó, ezt senki nem hordozza magával minden hétvégén. Tipikusan az a ház, amelyikbe az igényesebb ember belerakná az alkatrészeket, azután nem nyúl hozzá hónapokig, évekig.
A szerelőrések helyettesítésére sem igazán alkalmas ez a megoldás, így ugyanis rengeteg lesz a kilógó, sehol nem rögzített kábel, ami egy ilyen szép ház összképét máris hazavágja. Persze a szerelőnyílások előtti időben is lehetett esztétikus kábelvezetést kialakítani (lásd a saját, már rég eladott gépem), csak ez sok plusz munkával járt és ha bolygatni kellett valamit, az csak még több munkát okozott. Mondjuk biztosan lesz olyan, akit ez nem zavar, de általában nem ők vesznek Lian Li házat.

Az I/O panellel nincs bajom, legalábbis minőségi kifogásom nincs ellene. Az ellenben nem tetszik, hogy felülre került, mégpedig úgy, hogy felfelé néz. Emiatt a gépet nem lehet olyan helyre elhelyezni (mondjuk asztal alá, erre kialakított rekeszbe), ahol nincs legalább 10-15 centi hely fölötte, ellenkező esetben a különféle USB-s eszközök (főként pendrive) behelyezése elég kényelmetlen lehet, vagy USB hosszabbítót kell eleve beledugni - de akkor meg felesleges az egész, mert erre a hátlapi kivezetés is megfelelne és akkor a ház egységét sem törné meg a kis csapóajtó.

(#21) Findzs


Findzs
addikt

tényleg gagyi az a kis ajtó :U
na meg oké, hogy kényelmes a kábelek elrendezhetősége de ugyanakkor több is létszik belőlük

shteer:
hsz. szerkesztése gomb? :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hű ez igen, ez nagyon tetszik, ilyennek kell lennie egy házra. Ez tetszik annyira, mint a sajátom, ami nagy szó. 110 dolcsi pedig teljesen jó ár :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) shteer válasza Findzs (#21) üzenetére


shteer
titán

Hasznalom, ha szerkeszteni akarom a hozzaszolasomat :)

..szerintem jónak tűnik

(#24) shteer válasza Reggie0 (#19) üzenetére


shteer
titán

Igen, egy fenykep mindent elmond :P

..szerintem jónak tűnik

(#25) #72042496 válasza shteer (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, azért azok a csatlakozók élőben is gagyik... valamit tényleg kezdhetnének már velük.

A többi meg, hát, a szokásos Lian Li. :)

(#26) benedekco válasza shteer (#24) üzenetére


benedekco
addikt

:U
Nem mond el mindent ez tény. Ettől függetlenül látszik rajta, hogy az adott ponton a műanyag megmunkálása silány és az usb csatlakozó is el van csúszva. Nem kell mentegetni a gyártót, tök felesleges. Lehet ez egy jó ház, csak az ember úgy van vele, hogy ne ezen spóroljanak. Ha már ekkora újítást hoznak akkor miért kell a másik oldalt így eltolni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#27) zolee5016 válasza benedekco (#26) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem szeretem a Lian-Li-t nem vagyok ezeknek a minimal cuccoknak a híve DE!!!
Végre valaki aki az elmúlt 10 év bevett házbelső kialakításán megpróbál valamit módosítani.....Igazából majd kiderül mennyire életképes a dolog,főleg ha más gyártók is egy két példányra átveszik.
Most már csak arra leszek kiváncsi ki lesz aki a rackelést (hdd,odd) teljesen szabaddá teszi......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#28) Indy69 válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nekem is 2db 140 tolja be és egy szívja hátul a Fractal D4 és ilyen forróság van bent :D

Amúgy az alu az egyik legjobb hővezető.Az viszont igaz hogy az oldalsó helyett inkább hátulra a tetőre tettem volna egy szellőzést akkor optimálisabb lenne a légáramlat mivel a meleg felfelé száll.

(#29) sing1ep1ayer válasza Indy69 (#28) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Gratula! :C De nézd meg a ventik légszállítását is, meg azt is, hogy mi lenne, ha elöl is csak egy lenne, esetleg ha már belejösz, akkor azt is, hogy elöl nincs is venti. Lehet hogy hirtelen még tovább esik majd a hőmérséklet. Persze a gépet mindig egyformán terheld! Ez így most összehasonlítás a semmivel.

(#30) benedekco válasza sing1ep1ayer (#29) üzenetére


benedekco
addikt

Nem értem a dolgot. Eddig abban voltam, hogy ha nagyobb a levegő betáplálás akkor a gépházban a nagyobb nyomás miatt mindenfelé próbál kimenni a levegő, attól függetlenül, hideg-e az vagy meleg. Ahol luk van ott kifelé szalad.
Ha kifelé ventikből van több akkor alacsonyabb a légnyomás, így mindenhonnan szívódik befelé a levegő.
Nem így lenne? De nekem eddig ez tűnt fel... szóval elvileg nem fog attól több forró levegő kavarogni a gépházban, ha több a bejövő levegő mint a kimenő. De ezt nem támasztom alá semmiféle méréssel vagy tudományosan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) sing1ep1ayer válasza benedekco (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Hát szétdurranni biztos nem fog a ház, annyira nem zár jól, meg a befelé fújó légkavarók sem olyan erősek azért. :DDD Természetesen távozik a lyukakon a levegő, illetve be tud azokon jönni.

Egyébként egyik általad felvázolt verzió sem ideális. A legjobb ha nagyjából ugyanakkora a befeléfújó ventik összes légszállítása, mint a kifelé fújóké, ha pedig választani kell, akkor jobb az, ha a kifelé fújó légkavarók teljesítménye a nagyobb. Szerintem hátulra célszerű egy nagyon jó levegőszállítású ventit rakni, a beömlők pedig lehetnek jóval gyengébbek. Megmondom miért. Mert a kimenő és bemenő levegő mindig ugyanannyi lesz, akár ventillátorokon keresztül érkezik és távozik, akár a ház egyéb résein át - ugye ezért nem durran szét és ezért nem roppan össze. :)
Ha a be- és ki irányú ventillátorok együttes légszállítása azonos, akkor egy szép kis szélcsatornánk lesz, amiben gyakorlatilag úgy halad át a levegő, hogy közben felmelegszik, de rögtön távozik is. Persze ehhez egy teljesen zárt szélcsatornára lenne szükség, de nagyjából igaz.
Ha elöl többet fúvatunk be, mint hátul kivezetünk, akkor a benti levegő a ház résein át ott megy ki, ahol sikerül neki. A baj csak az, hogy nem feltétlenül az a levegő megy ki, ami fel van már melegedve. Lehet hogy elöl vannak olyan lyukak, amin át távozik a felesleg (mondjuk az optikai meghajtós rekeszeknél) és az a levegő igazán még át sem vette a benti hőt. Tehát melegből több fog bent maradni mindenképp, mert annyira nem lesz ideális a helyzet, mint az előbbi esetben. És mivel a hátsó venti nem bír annyi levegőt kivinni, mint kellene neki, ezért még szépen össze is kavarodik belül az egész, nem egy szép szélcsatornánk lesz.
Ha a hátsó (vagy kifújó) ventik légszállítása a nagyobb, az kisebb probléma, mivel levegőt mindenképpen fog befelé szívni és mindenképp lesz egy viszonylag egyenletes szélcsatornánk még akkor is, ha befelé egyáltalán nem fúj semmi. Itt a baj az, hogy az a szélcsatorna nem feltétlen olyan irányú lesz, mint szeretnénk, azaz nem halad át rendesen a kritikus helyeken, mint például a procihűtő.

És ha már a procihűtőt említettem: szerintem arra is célszerűbb egy kissé gyengébb ventit rakni, mint a hátsó házhűtő, mert hiába tolna le a prociról mondjuk 50 köbméter levegőt percenként, ha hátul csak 30 megy ki. A maradék 20 ott fog kavarogni és a házból ugyan kimegy 20 köbméter, csak nem az a 20 köbméter, ami átment a lamellákon.

Sokan azt mondják majd, hogy ez baromság, de szerintem simán megállja a helyét. Légcsatornás teszteknél biztosan kijönne a különség, egy PC-ben viszont még sokminden felboríthatja mindezt. De az elmélet szerintem helytálló. Régebben néhány házban ki is alakítottak külön kis levegőfolyosókat a procinak, meg a VGA-nak (egy példa: Silverstone Temjin TJ06 BTX ház). Igazán visszaszokhatnának rá. Mondjuk az is sokat segíthet, ha a hátsó ventit összekötjük a procihűtővel, valahogy így. (Bocs a homályos képért, a lényeg azért látszik.) Persze ilyen esetben a legjobb, ha a procihűtő venti légszállítása megegyezik a hátsóéval. Így a procihűtő felé fog menni a lehető legtöbb levegő és azonnal távozik is, tehát biztosan nem kering majd bent felmelegedve. Ellenben a tápellátó részleg kevésbé lesz hűtve. Na ilyenkor jó a felső tápos ház. :DDD

(#32) kromatika


kromatika
veterán

tetszik.és nem is olyan drága.

Légy jó mind halálig.

(#33) Indy69 válasza sing1ep1ayer (#29) üzenetére


Indy69
aktív tag

Okoska az első kettőt nem mutatja az AIDA mert nem alaplapról van vezérelve a ház saját ventivezérlője kb 2x 500 rpm tolja,erről ennyit.Ha ne érted amit próbáltam szemléltetni akkor olvasd addig amíg rájössz.

(#34) sing1ep1ayer válasza Indy69 (#33) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Mit akartál szemléltetni? Azt hogy hány fokos nálad a proci és a GPU. Hogy nem főnek szét annak ellenére, hogy befelé 2 venti tolja a levegőt, kifelé pedig csak 1 fújja. Azt, hogy így is tök jó a hűtés. Na és? Szerintem te nem érted, hogy én mit írtam válaszul. Sehol nem kérdeztelek az első két ventiről, hogy azok miért nincsenek kijelezve. Nem tesz jót ha kora reggel még álmos fejjel ül le gépelni az ember. :(

(#35) benedekco válasza sing1ep1ayer (#31) üzenetére


benedekco
addikt

Egyéni tapasztalatom alapján amikor több a beáramló levegő mint a kifelé áramló akkor érdemes egy szűrőt használni a venti előtt és így tiszta marad a gép. Ellenben, mikor több a kiáramló levegő akkor szinte minden rést és egyéb lukat be kell tömni ha nem akarja az ember, hogy atom retkes legyen a gép fél év alatt. Egy szűrőt odatenni egyszerűbb mint minden egyes lukat tökéletesen elzárni.
Én kitartok amellett, hogy a több beömlő levegő a jobb megoldás. De csak a dzsuva miatt. Amúgy szerintem hót mindegy. A lényeg, hogy lehetőleg legyen egy csatorna, azaz elől venti hátul venti. Ha elég nagy a hátsó venti akkor a procira érdemes kis fordulaton pörgetni, azt is ha van rá mód akkor a kivezető venti felé tolni nem az alaplap felé.
Nem érdemes ezen sokat rágódni, mindketten alaposan kifejtettük a véleményünket. Csak valami alapos teszt bizonyíthatná bármelyikünk igazát. Arra meg én nem leszek képes. Annyira nem érdekel a dolog. Főleg, hogy most egy AthlonII X240-esem van alaplapi 785g-vel és alaposan alul van feszelve a proci. A következő gépembe is max 65W TDP-s apu lesz, így igazándiból rohadtul mindegy, hogy kavarog-e a levegő, mert a büdös életben nem lesz ez forró.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36) Indy69 válasza sing1ep1ayer (#34) üzenetére


Indy69
aktív tag

A kép alatt is van szöveg ! Arra esetleg valami? konkrétan erre gondoltam de ,hagyjuk részemről lezárva mert nincs értelme.

(#37) PetX


PetX
aktív tag

Nagyon nagy valami lenne aluból esztergálni egy CNC gépen azt az előlapi panelt? Tényleg elég ronda. Vagy erre is kici óccó kínai szűz lányok vannak felvéve három rizsszemért? :F

Amúgy nekem tökre tetszik, gyors kötözővel na ne mondjátok már, hogy nem tudjátok hozzárögzíteni a kábeleket. Igen, egyel hosszabbat kell venni a gyorskötözőből mint eddig. :DDD

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#38) sing1ep1ayer válasza benedekco (#35) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Igazság szerint valóban kár rajta rágódni. Ha már beraksz egy-két házhűtő ventit, akkor biztos nem fog megfőni a géped, bármilyen üyetlenül is helyezted el azokat. Jelentőssége talán csak erős tuningnál, több GPU-s csúcsra járatott rendszernél van ezeknek a dolgoknak.

@ (#36) Indy69
Kép alattihoz: igen, valószínűleg úgy jobb lenne, de ha már most ilyen értékeket kapsz, akkor igazából mindegy. Tényleg ne rágódjunk rajta.

(#39) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Helló.
Remélem járnak még ide emberek,és tudtok segíteni :R .
Keresek : Lian-Li Pitstop T7 Mini-ITX Test Bench -et
vagy Lian Li PC-Q06 -ot

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#40) shteer válasza 69Raizen69 (#39) üzenetére


shteer
titán

pcgear.hu?

..szerintem jónak tűnik

(#41) 69Raizen69 válasza shteer (#40) üzenetére


69Raizen69
tag

Megnéztem,de csak ATX-es T60 -as,és pókformájú T1-es találtam.

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.