Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) jimmy399 válasza jimmedly (#250) üzenetére


jimmy399
senior tag

Global/Inernational

--- N/A ---

(#252) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!
Frissült a telefonom november 1-i biztonsági frissítésre.
Ha túl sötét van a szobában akkor olyan szinten alvásba kerül a telefonom hogy a power gomb 2szeri megnyomására hajlandó felébredni csak. Az AOD meg se jelenik addig az időt se tudom megnézni hogy ne maceráljam szénné a telefont hogy életjelet adjon. Ha telefont újraindítom ue a helyzet.
Pedig a teló 1-2 hete frissült és csak most kezdte csinálni.
Tipp? köszziii :R .

--- N/A ---

(#253) jimmy399 válasza jimmy399 (#252) üzenetére


jimmy399
senior tag

Újabb hiba. Ha elkezdek hívni valakit azonnal lezár a kijelző. Csak a power gomb megnyomásával válik elérhetővé. Ha lerakják akkor se villan fel, akkor is power gombot kell nyomni hogy használni tudjam a telefont.. Valamit alaposan elvbattak, vagy hardverhibám van.

--- N/A ---

(#254) jimmy399 válasza jimmy399 (#253) üzenetére


jimmy399
senior tag

Random megjavult a telefon... Magam se értem.

--- N/A ---

(#255) jimmedly válasza jimmy399 (#254) üzenetére


jimmedly
senior tag

A lényeg h jó lett! 😄

(#256) jimmy399 válasza jimmedly (#255) üzenetére


jimmy399
senior tag

Korai volt az öröm. 2 napig bírta. Végül rájöttem, hogy nem szoftverhiba van, hanem valószínűleg hardverhiba.

A távolságérzékelő nem működik megfelelően, a CPU-z sensors fülén megnéztem, amikor ideiglenesen megjavult, hogy amikor nem takarom el akkor 5 cm-t ír de ha eltakarom 0.0 cm-t. Nos, amikor hibás, végig 0.0-t ír, így a telefon azt érzékeli, hogy közel van a fülemhez, így lekapcsolja az érintőkijelzőt, azzal hogy letiltja.
Nem használok kijelzővédő fóliát hozzá. Nem karcos sehol sem.
Azt viszont észrevettem hogyha erősebben megnyomom a kijelző közepét, akkor egy kis időre megjavul, így helyesen működik. Valószínűleg a mechanikán átbújtatott vezetékcsík lehet megtörve így kontaktos lehet, de lehet más gond is.
Kb. 1 éve van meg a telefon, sokat volt zsebben, és sokat dolgoztam úgy, hogy nyomódott valamihez közben, gondolom eddig bírta a technika, és ez adta fel. Amúgy sokat nem forgattam ki a kijelzőt, hogy az legyen a hiba. Kb 2szer ejtettem el még akkor, amikor kihoztuk a vodától, de akkor semmi gondja nem lett tőle, 1 évvel ezelőtt.

Sajnos a szervízmenüt nem tudtam behozni kódokkal, hogy teszteljem a távolságérzékelőt, ezért tettem fel a cpu-z-t.
Érdekesség, hogy másik telefonnal megnézve a szenzort, működni működik, mert villog a szenzor, de hibás adatokat kap a telefon tőle.
Amikor a fényesség érzékelő szenzor viszont kap fényt, akkor szerencsére hasznáható a telefon a power gomb kapcsolása nélkül is. De ha telefonálok vele, vagy telefont fogadnék vele, esetleg az ébresztőt nyomnám ki, sajnos a kijelző kikapcsol és fekete marad, amíg nem nyomok kétszer lassan egymás után a power gombra... Kissé zavaró, de hamarosan megy vissza szervízbe, mert készülékbiztosítás van rá.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#257) jimmy399


jimmy399
senior tag

Tegnapelőtt megérkezett a szervízből. Valamit csináltak vele de kijelzőt nem cseréltek benne. Hiba ugyan az mint eddig. Másnap vittük is vissza hátha meg is csinálják. Fogadok megint nem csinálnak semmit se 2 hétig vele de ahogy megnézem hogy megvan-e a hiba s ha megvan át se fogom venni megy azonnal vissza szervízbe... :W

--- N/A ---

(#258) jimmy399 válasza jimmy399 (#257) üzenetére


jimmy399
senior tag

Kb egy hete átvettük. Kijelzőcserét eszközöltek a szervízben.
Eddig minden oké, úgy működik, mint régen, valószínűleg így tudták megoldani, hogy a közelségérzékelő szenzort kijavítsák. :R :C

--- N/A ---

(#259) jimmedly válasza jimmy399 (#258) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ezt megoldhatták volna egy körrel!

(#260) jimmy399 válasza jimmedly (#259) üzenetére


jimmy399
senior tag

Meg, de inkább eltartott így majd' egy hónapig, az a fix.
A következő telefonom valószínűleg majd kisebb lesz, olyan 4-5 " és az is lehet, hogy Apple, de egy korábbi verziós, pl Iphone 8 vagy kisebb sorszámmal.

--- N/A ---

(#261) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Sziasztok!

Tegnap csatlakoztam a Wing táborhoz egy vásárlással. :)
Próbaképp vettem meg a telefont hogy milyen.
Eddig jó minden, eléggé használt 90-be sikerült megvennem. :)
Épp a töltőket néztem itthon, elég válogatós telo.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#262) jimmedly válasza Gabi 8906 (#261) üzenetére


jimmedly
senior tag

Használd egészséggel! A fiam használja az 5g változat, snapi 765 változat. Becsülettel helyt áll a gép, príma az akksija, gyors ügyes. Pedig van használva bőséggel! 😄 Ráadásul extravagáns, a fiam nagyon szereti! 😊

(#263) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

"Szoftverfrissítés elérhető" Ezt írja a telefon. Valaki telepítette már, mi változott? :U :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#264) TommyX_ válasza Gabi 8906 (#263) üzenetére


TommyX_
őstag

Én felraktam tegnap, amit észrevettem, hogy a havi biztonsági frissítés, frissült márciusira, ezenkívül egyenlőre semmit.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#265) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Tempered glass -t honnan tudnék venni/ rendelni?
Ha lehet, akkor mindkét kijelzőre.
Akár AliExpress link is jöhet.

#?*@&!

(#266) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Droid 12

#?*@&!

(#267) jimmy399 válasza zeon.hu (#266) üzenetére


jimmy399
senior tag

Egész remek, hogy lesz rá android 13 is majd. :D De az, hogy Android 12 lesz rajta, kész csoda amúgy.

--- N/A ---

(#268) zeon.hu válasza jimmy399 (#267) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, tartják a szavukat, hogy a leállás után is lesz frissítés 1-2 évig.

#?*@&!

(#269) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Mi az a "néma" az értesítőn?
Megnyitja az értesítési beállításokat, de miért van ott?
És miért "néma" most is, mikor pedig nincs levéve semmilyen hang?

#?*@&!

(#270) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

8 hónap után, ismét elkezdődött a távolság érzékelős hiba a kijelzőben. Hol jól érzékeli, hogy nincs semmi a közelben (fül) hol nem. Ha sötét van, akkor ismét random bedöglik és nem érzékel mást, csak hogy valami van a telefon közelében és nem éled fel a kijelző, mert azt hiszi, hogy a fülemhez tartom...

Korábban írtam már erről az anomáliáról... Eleve nem is nyitogatom a telefont kb sosem, és nem szoktam extrém terhelésnek kitenni, de szerintem most a meleg tett be neki, hogy a tűző napon használni mertem, és felmelegedett sőt felforrósodott a kijelző, ami le is vette a fényerőt hogy védje magát, de nem is órákat használtam így.

Szerintem hamarosan megválok ettől a telefontól és szerintem többet nem veszek semmiféle hajtogatós telefont még egyszer.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#271) TommyX_


TommyX_
őstag

Megérkezett ma Nekem a telefonra az Android 12-es frissítés.
V30a-EEA-XX a szoftver verzió.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#272) zeon.hu válasza TommyX_ (#271) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Teszem fel én is, thx az infót!

#?*@&!

(#273) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Sajnos a linkek megnyitása nem vagy alig müködik külső alkalmazásokban, mióta felment a 12-es droid.
Pl YouTube link böngészőben vagy az aktuális alkalmazásban (mondjuk Discord, Messenger) nyílik meg, nem pedig a YouTube-ban.
Már minden beállítási lehetőséget átnéztem pedig.

Ha lesz időm, csinálok egy FR-t, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#274) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nálam a Droid 12 simán megy, mindenféle gond nélkül.
Ha minden igaz jön majd rá a 13-as.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#275) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

A rendszer frissítés óta alapvetően jól működik (eddig sem volt gond vele). Annyit vettem észre a frissítés óta, hogy amikor feloldom a telefont, akkor egy pillanatra lenyílik az értesítési sáv és utána felcsukódik. De ezt leszámítva pl. akkuidő, sebesség... nem változott észrevehetően.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#276) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van valaki 12-es droidon és használ BT (TWS) fülest?
Azt enyém nagyon halk lett a frissítés óta, semmilyen beállítás nem segített.
(Persze lehet a fülessel is gond, de mindkettő egyszerre halkult el. Ha lesz kéznél másik, kipróbálom majd.)

#?*@&!

(#277) zeon.hu válasza zeon.hu (#276) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megvan a probléma forrása, egy alkalmazás okozta.

#?*@&!

(#278) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Jött egy ilyen frissítés:

#?*@&!

(#279) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Használ valaki 2 SIM kártyát, úgy, hogy a másodikon van a net?
Nem találok beállítást arra, hogy ha az első SIM-re jön hívás, közben is legyen mobilnet.
(Tudom, nem dual active, de korábban pl Mi Max 3 -on ez működött és az sem dual active)

Olyan lehetőség van csak, hogy az első SIM adhat hívás közben netet, de azon nincs és nem is tervezem, mivel a másik kártya korlátlan, az viszont only net.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#280) jimmy399 válasza zeon.hu (#279) üzenetére


jimmy399
senior tag

Szerintem nem lehet beállítani hogy az első sim hívása közben a másodikon legyen addig mobilnet.

--- N/A ---

(#281) zeon.hu válasza jimmy399 (#280) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, én is erre jutottam.

Csak azért kérdeztem rá, mert korábban ez működött nem dual active készüléken és hátha... :D

#?*@&!

(#282) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Jött egy biztonsági frissítés.

#?*@&!

(#283) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gyári öntapadós tokot nem tud valaki itthonról esetleg?

#?*@&!

(#284) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Jön a 13-as droid: [link]

#?*@&!

(#285) TommyX_ válasza zeon.hu (#284) üzenetére


TommyX_
őstag

Várom én is.
Amúgy mindig megnézem milyen telefonra kéne lecserélni a winget, de mindig rájövök jó ez a telefon nekem :))

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#286) jimmy399


jimmy399
senior tag

Mióta fent van az android 12 azóta a képernyő lezáró apptól folyamatosan megvonja a jogot, hogy lezárja a kijelzőt, agyvérzést kapok tőle, annyira idegesítő, hogy mindíg vissza kell kapcsolni. És ez a feature nem kikapcsolható erre az appra... Biztos rohanni fogok a 13-as verzióra, főleg ha ilyen gyökérségeket csinál majd az is.

--- N/A ---

(#287) zeon.hu válasza jimmy399 (#286) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nova launchert használok, abban is le lehet zárni a képernyőt és nincs ilyen gondom.

Másik alkalmazás?

Esetleg automatizáló program ha van fent nálad, azzal is meg lehet oldani.

#?*@&!

(#288) jimmy399 válasza zeon.hu (#287) üzenetére


jimmy399
senior tag

Na hallod nem is tudtam hogy a novával le lehet zárni a kijelzőt. Beállítottam. Kíváncsi leszek hogy a rendszer megvonja-e a jogot tőle.

--- N/A ---

(#289) zeon.hu válasza jimmy399 (#288) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Arra figyelj, hogy csak mint "kisegítő lehetőség" legyen beállítva, ne pedig rendszergazda, különben PIN kódot kér minden feloldáskor.

#?*@&!

(#290) jimmy399 válasza zeon.hu (#289) üzenetére


jimmy399
senior tag

Köszi, igen az app is figyelmeztet, én is csak pin-t használok. Így nem lenne baj.

--- N/A ---

(#291) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Ehhez a telefonhoz tényleg ennyire nehéz találni tokot úgy, hogy ne egy futár hozza ki, hanem bemegyek a boltba és megveszem? Most komolyan? Tudom, nem egy tömegtermék, de kb lasszóval se találok olyan boltot, ahol lenne legalább pár tok készleten...

--- N/A ---

(#292) TommyX_ válasza jimmy399 (#291) üzenetére


TommyX_
őstag

Én aliról rendeltem hozzá (valamennyire)átlátszó tokot.
Szerintem csomóan nem is tudják,hogy van ilyen telefon. :N

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#293) zeon.hu válasza TommyX_ (#292) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én gyári (öntapadós) tokot szeretnék, de reménytelen még használtan is, nemhogy újonnan...

#?*@&!

(#294) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Jött egy frissítés, de ez még nem a 13-as droid:

#?*@&!

(#295) TommyX_


TommyX_
őstag

Megérkezett az Android 13 :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#296) zeon.hu válasza TommyX_ (#295) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx, délután ránézek én is.

#?*@&!

(#297) zeon.hu válasza TommyX_ (#295) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Gyorsan megnéztem, nálam még nincs.

#?*@&!

(#298) TommyX_ válasza zeon.hu (#297) üzenetére


TommyX_
őstag

Érdekes akkor.
Nekem LM-F100EMW a típusszáma a telefonnak.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#299) mekkGyver válasza zeon.hu (#297) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Még nálam sincs. :(

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#300) zeon.hu válasza TommyX_ (#298) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig ugyanaz a készülék.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.