Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Depression válasza #72630400 (#50) üzenetére


Depression
veterán

Persze, hogy zsákutca, mert iszonyat drága lesz, és és a gugli nem fogja párezer felhasználóért átírni az androidot egy különlegességért. De a legnagyobb fájdalmam pont az, hogy nincs változatosság. 18:9—től 21:9 arányig egy kijelző az összes. Mai napig 3 telefon a kedvencem: siemens S55, siemens m45, SE P1i. Nincs az a tepsi telefon, ami bármilyen szinten tetszene. Tepsi telefonok között talán a SE X10i és X1i volt valamennyire design-os. De ami mostanában megy, hogy teljesen egyforma telefonok között annyi a különbség, hogy hol van a glory hole...

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#52) Yodafon


Yodafon
senior tag

a tartalomfogyasztási szokásaim közé tartozik, hogy egy hosszabb videó felétől-kétharmadától elkezdem olvasni a kommenteket: ez a Winggel ugyanúgy nem lehetséges teljes kijelzős megtekintés közben, mint bármely más okostelefonnál.

Igen, ezért TELJES KIJELZŐ. :U :K

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#53) LyonnaisFan1 válasza jFox (#10) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:DD
Ez sem volt anno piskóta.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54) haiiro_o


haiiro_o
tag

Én a kinyitható xperia-kat szeretném újra látni. 5 vagy max 5.5-ös keret nélküli kijelzővel. :))

(#55) S e t h


S e t h
nagyúr

A moduláris telefon után újabb gyöngyszem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#56) NGA


NGA
addikt

Ez az LG Catholic edition?
:DD

(#57) judas13 válasza Mr Anderson (#1) üzenetére


judas13
addikt

A cikkben többször is le volt írva, ha olvastad volna, hogy a részletes teszt kb.egy hét múlva várható.
Szerk: közben látom a többi hozzászólásokat ezügyben...ok :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#58) Graphics válasza Depression (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ohhát nem is szokta a Google átírni, előbb megjelenik a gyártóknál bizonyos funkció, és utána teszik bele "stock-ba", pár hónap/év késéssel...

Szóval, ha új funkciók tekintetében a Google-re várnánk, akkor olyan lenne, mint a vonatra várakozás.. Késni fog...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) Button


Button
aktív tag

Na ez remek, de akkor nem lehetne gyártani egy normális sima telefont is, ahol így van megoldva előugróval a szelfikamera és amúgy ilyen pofás az eleje?

(#60) babosmiki válasza Button (#59) üzenetére


babosmiki
addikt

+1 meg esetleg kisebb és vékonyabb..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#61) Baggins86 válasza Yodafon (#52) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nyugtass meg hogy csak trollkodsz pls.

(#62) Graphics válasza Yodafon (#52) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem érted akkor miről van szó...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#63) Snoop-y válasza jFox (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor mar inkabb ez (raadasul ez Motorola):

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mókás, hogy egy egyszerű változtatással használható eszköz lehetett volna:
billentyűzet az alsó részre. Össz ennyi kellett volna.
Így ez egy "ilyet még nem csinált senki, tádáá" mobil.

(#65) Yodafon válasza Graphics (#62) üzenetére


Yodafon
senior tag

Mit kéne értenem?

I'm gangsta!

(#66) Inarus válasza Yodafon (#65) üzenetére


Inarus
addikt

Hogy a tesztelő a teljes főképernyős nézet kényelme mellett a másodlagos megjelenítőtől várta, hogy olyan extrákat nyújtson, ami túlmutat a basic kezelő funkcióknál, amiket amúgy is elérsz a főképernyőn teljes képernyős nézetben. YouTube esetében mondjuk a kommenteket.

Vagyis reménykedett benne, hogy amiképp az Asphaltban a minimap a kis kijelzőn jelenik meg, úgy a YouTube kliensből is felkerült egy olyan verzió, ami a applikáció funkcióit a nüansznyival hasznosabb kihasználás helyett nagyságrendekkel magasabb szinten igazítja a másodlagos kijelző meglétéhez.

(#67) prolad


prolad
őstag

Jó cucc, de mennyibe fog kerülni? 800 és 2000 dollár között láttam már mindent.

(#68) nuke7


nuke7
veterán

és itt vagyok én, akinek elég lenne egy 4"-es kijelző is káva nélkül... :DDD :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#69) Yodafon válasza Inarus (#66) üzenetére


Yodafon
senior tag

és ezt hogy alkalmazod az idézem "mint bármely más okostelefonnál." -ra?

Mert én erre írtam a kommentem...

I'm gangsta!

(#70) J&P


J&P
tag

Hát én bizony bevállalnám a Winget, az utolsó LG készülékem egy Viewty volt.

(#71) Inarus válasza Yodafon (#69) üzenetére


Inarus
addikt

Fél tucat hozzászólás arról, hogy hiányzik onnan egy "sem"? :F

(#72) bandixy


bandixy
friss újonc

Érdekes szerzemény.
Kipróbálnám, de pénzt biztos nem adnék érte :)

(#73) Puma K válasza nuke7 (#68) üzenetére


Puma K
veterán

Ne is mond... utálom az óriási telefonokat... én 2006-tól 2017-ig egy Sony Ericsson K800-at használtam.

Ugyan mellette 2014-től 2017-ig volt egy céges Samsung Galaxy S3 LTE (2GB RAM) telefonom is, de kezdetben annyira nem voltam kibékülve a méretével.

Egyedül a navigáció miatt örültem a SE K800-hoz képest hatalmas kijelzőnek :D

Aztán 2017-ben otthagytam a céget és így az S3 LTE-t is.

Mivel a K800 már igen csak nem bírta akku idővel meg bele kóstoltam az érintőkijelzős telefonok világába így lett gombokért egy Huawei P8 Lite-om. Azzal tökéletesen meg voltam elégedve akkor. Nálam a telefon az telefon és akkor max navigációra használtam.
Meg amúgy nem élek nemi életet a telefonommal :DDD

Majd később kaptam céges SIM-et. Így 2 SIM volt a telefonomban, de azt meg az akkuja nem bírta a P8 Lite-nak... aztán lett egy Meizu Pro 7 ami megint tök jó volt mindenre amire szántam és használtam azt a telefont.

Viszont egy idő után valahogy a sebességével nem voltam megelégedve. Jó volt a telefon és csak tized másodpercekre voltak adott helyzetek amikor azt éreztem hogy lassú LENNE.

Aztán kicsit meghülyültem és vettem idén március közepén egy Samsung S10e-t. Ez már haladós-tempós telefon. Jól lehet vele fotózni amin még a különféle AI és egyéb képjavító funkciók is tudnak javítani. A kijelzője nagyon szuper.

Viszont ennek a Pro 7-hez képest az akkuja gyengébb... kb úgy érzem magam most mint a Huawei P8 Lite-al... az is addig volt jó ameddig nem került egy 2. SIM kártya a telefonba. Hiába állítottam be hogy a 2. SIM csak 2G-t kapjon meg amit még lehetett variálni, de nem segített.

Igen tudom vannak jobb telefonok (drágábban) és nagyobb méretben, de nekem feleslegesen túl nagy egy adott képernyőátló-hosszúság felett a telefon. Amit már nem tudok kényelmesen zsebre vágni (amit úgy igazán anno csak a SE K800-al tudtam megtenni...).

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#74) Zé.


Zé.
tag

Az LG Wing előrendelései október 1-jén kezdődnek a Verizonban, 999,99 dollárért.
[link]

(#75) Kampó


Kampó
senior tag

akkor már ezt a megoldást erőltetnék ... mint annó a NOKIA szerintem életképesebb lenne és értelme is több van.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#76) Snoop-y válasza Kampó (#75) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez a mai vilagban mar tul vastag. Szinte senkinek nem kell fizikai billentyuzet es ettol ugye nem lenne nagyobb a kijelzo sem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#77) Kampó válasza Snoop-y (#76) üzenetére


Kampó
senior tag

" Szinte senkinek nem kell fizikai billentyűzet " tán beszéltél több 1000-10.000 emberrel?? :D mellesleg a teszt alanyának mi is az értelme??? Akinek nagy holmi kell vegyen 7-8-10 colos táblagépet... Azt sem nehézkesebb kézben tartva használni - kezelni, mint ezt a T alakú rettenetet... :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#78) Snoop-y válasza Kampó (#77) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem latom a tomott sorokban tunteto embereket sehol ergo ez manapsag retegigeny.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#79) Kampó válasza haiiro_o (#54) üzenetére


Kampó
senior tag

+1 nekem is volt és szerettem :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#80) LyonnaisFan1 válasza haiiro_o (#54) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Vagy egy Motorola Milestone-t egy mai kornak megfelelő összetevőkkel.

Anno sikeres készülék volt az.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#81) Kampó válasza Snoop-y (#78) üzenetére


Kampó
senior tag

Nyilván nem fognak tüntetni, de azt kijelenteni hogy " MÁRPEDIG ERRE NINCS IGÉNY" szerintem nem lehet egyértelműen.. Blackberryket is szeretik nagyon sokan, és nem pár 100 emberről van szó... Másrészről tabletekhez is rengetegen vesznek billentyűzetes tokot, illetve valamelyikhez jár is ilyen dokkoló szerű holmi ami egyben teljes qwerty billzet is, ez sem véletlen feltételezem.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#82) Decske válasza Kampó (#81) üzenetére


Decske
aktív tag

Azért a Blackberryvel példálózni elég kemény, hogy van igény a fizika billre mobilon, annyira bejött, hogy idén fel is bontották a szerződést a Foxconnnal. :))
A tablet meg egészen más tészta, sokaknak az már laptop helyettesítő, amihez azért nem árt, ha van bill.
Szvsz fontos a legépelni vágyott szöveg hossza is, ami mobilon max pár sor, az egy tableten (akár magam példájából kiindulva) egy cikk, szakdolgozat, diplomamunkámat vagy nagyobb terjedelem is simán lehet. Oda már a touch type nem éppen ergonómikus (tudom, mert próbáltam amikor először bejöttek a tabok a "megfizethető" kategóriába és csak szenvedés volt így visszaemlékezve), és hiába kisebb az a bill, sokkal gyorsabban lehet még így is gépelni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#83) Kampó válasza Decske (#82) üzenetére


Kampó
senior tag

egy egy hozzá szólást vagy facebook, viber, skype, üzenetet, ami nem 3 mondat sem annyira jó még telefonon sem, éppen ezért jó lenne a fizikai bill... a Tablet meg a telefon méretek lassan egybe érnek.. egy T alakban elfordított majdnem 7 colos telefont dupla kijelzővel mennyiben kényelmeseb használni kézben mint egy oldalra csúsztatós qwerty-s mobilt?? Nem tudom érted e mire gondolok... Az meg hogy a BB ugyan ugy jár vagy járt mint a NOKIA nem a felhasználói igények miatt van... Túlárazva és későn léptek be az android klubba a saját rendszerük meg nyilván az ios meg a droid mellet ellégé fapados volt... De ez nem keverendő azzal hogy nem kel qwertys telefon senkinek.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#84) Snoop-y válasza Kampó (#81) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erto olvasas. Azt irtam reteg igeny. Van is par mobil amin van illetve lehet venni kulon. De flagship mobilokon amig nem lesz valami olyan felhaszalasi forma ami ezt igenyli addig nem fogsz latni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#85) Decske válasza Kampó (#83) üzenetére


Decske
aktív tag

Kinek mi, sztem a legtöbb embernek nem okoz problémát az a néhány mondat bepötyögése. Telefonon és tableten a legnagyobb baj, hogy a fél kijelzőt kitakarja a bill, de míg a szoftveres esetében ez időleges, addig a fizikai billentyűzet (ala Blackberry KeyOne, KeyOne 2) folyamatosan ott van, a slider már más tészta, Priv volt ha jól emlékszem, de ott meg az a probléma, hogy csak egy irányba lehet mozgatni (és az eddigi slider megoldásokkal is ez a baj). Értem, hogy neked ez egy jó kompromisszum, de a piac többsége nem tud/akar vele élni. Erre a fél kijelzőt kitakaró billentyűzetre pont jó a második (LG V/G/Velvet tok, MS Duo) vagy másodlagos kijelző (Wing), ami többcélú és akkor veszed elő, amikor akarod. Míg a fizika bill meg csak fizika bill, kész, vége, slussz, passz.
Dehogy olvadnak egybe a telefonok és a tabletek. Kijelző átmérő alapján lehet, de felejtsd el a kijelző átmérőt, nem informatív, mert nem azonos a kijelző oldalainak aránya. Egy 7 colos elnyújtott kijelző kb 2/3 olyan nagy felületet ad, mint egy 7 colos normál kijelző.
Azért ha lett volna piaci igény akkor fennmaradt volna a BB, lévén csak ők kínáltak fizikai billentyűzettel telefont globálisan és ha valaki fizikai billt akar, akkor tökmindegy mennyibe kerül, megveszi. Ha meg nem akarta valaki kifizetni a fizikai bill árát, akkor mégsem olyan fontos feature volt.
A piac szerint nem kell, vagy hibahatáron belül mozog azoknak a száma. Persze itt sokan vannak a fórumon, akik szeretnének, de a fórum alapján meg nem érdemes piacot elemezni, itt jóval felülreprezentáltabb a fizikai bill keresők száma.
De ugyan ez a "kis" méretű telefon. Mindenki sír itt a fórumon, hogy nincs, ami van az sz@r mert nem bírja úgy, nem tudja azt amit a nagyobbak (fizika khm, fizika) stb és szépen az összes kis méretű telefon megbukik és nincs folytatása.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#86) Kampó válasza Decske (#85) üzenetére


Kampó
senior tag

.. " Dehogy olvadnak egybe a telefonok és a tabletek. Kijelző átmérő alapján lehet, de felejtsd el a kijelző átmérőt, nem informatív, mert nem azonos a kijelző oldalainak aránya. Egy 7 colos elnyújtott kijelző kb 2/3 olyan nagy felületet ad, mint egy 7 colos normál kijelző ."...

Ez mind játék a fogalmakkal, egy 7 colos tablet funkcionalitásilag semmiben nem több, és nem is igényel más használati szokásokat szerintem, mint egy majdnem 7 colos telefon...
Mit tud az egyik amit a másik nem?

AMD volt AMD van AMD lesz

(#87) Decske válasza Kampó (#86) üzenetére


Decske
aktív tag

A tablet nagyobb kijelző felületén sokkal könnyebb tartalmat előállítani. Word doksikat, excel táblákat szívesebben szerkesztek tabon, a telefonomon ezt csak muszájból teszem (a mobilos nézetek elrontják a formázást, így az csak olvasásra jó). Újságot és könyvet is inkább tableten olvasok, mert nem kell belenagyítani. Videót nézni is jobb, a legtöbb tartalom 16:9-es nincs fekete keret/nem vág le belőle semmit. Vagy normálisan használható egy remote desktop. Egy 10 colos tabon meg már elérhető akár teljes oprendszer, valódi alkalmazásokkal.
Funkcióban lehet szerinted nem különböznek (de különböznek, méretükből kifolyólag), viszont azt nem tagadhatod, hogy ergonómiában rettenetesen eltérnek.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#88) Kampó válasza Decske (#87) üzenetére


Kampó
senior tag

Amiket írtál kényelmi szempontok. nem vitatkozom csak android az android tableten is meg telefonon is. Ugyan úgy play áruházbol töltöd le ami neked éppen kell az SOC is nagyon sok esetben ugyan az a Mobil hardver ami e telefonokban is megtalálható, A képarány az OK azt aláírom. De amik vannak szövegszerkesztők androidra azért nem teljesen helyettesítik az asztali verziót ami WIn 7-8-10-re vagy MacOs-re elérhető. Mindazon álltal a tesztben szereplő eszköznek továbbra sem látom valódi funkcionális értelmét felesleges bele vagy megmagyarázás nélkül. Erre sem hiszem hogy van igény, és tömegek tüntetnének miatta ha nincs, ahogy feljebb írta egy mélyen tisztelt fórumtárs a qwerty billzet ellen lázadva...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#89) Decske válasza Kampó (#88) üzenetére


Decske
aktív tag

Pont ez az. Bármilyen eszközt nem kényelmi szempont miatt vesznek az emberek?
Amúgy meg droidon is vannak appok amik képesek kihasználni a nagyobb méretű kijelzőt, és más felületet adnak, mondjuk egy 7-8 colos tabon, mint egy 6-7 colos telefonon, a legjobb példák erre az Office appok. :)
Valóban nem helyettesítik, viszont otg tök jól lehetne szerkeszteni a Winggel. Alul hüvelykujj gépeléssel/SwiftKey kurzormozgatással, felül még teljes oldalszélességben a szöveg. Vagy út közben egyik oldalon Word, másik oldalon pedig böngésző, és az alsó részén a bill, nem takarva ki semmit. :) Szóval szvsz simán vannak olyan felhasználási esetek, melyek során egy Winghez hasonló cucc simán tud pluszt adni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.