Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Nagyon jól néz ki. Tetszik. De ezért az árért...

"Megközelíthetjük persze az óraipar felől is a Watch Urbane-t, vaskos, minőségi, rozsdamenetes acél ház, bőrszíj, frankó kijelző, elegáns megjelenés, ezért el lehet kérni komolyabb pénzt is, csakhogy azon a piacon nem az LG dominál (konkrétan jelen sincs), hanem a TAG Heuer, a Tissot, a Doxa és a többiek. És az ilyen kategóriájú órákat unokák öröklik, itt meg az a helyzet, hogy 10-12 év múlva egy Snapdragon 400-as chipsetet már a múzeumban fognak mutogatni. Addigra az akku is elhal, és lehet, hogy a Watch Urbane maximum arra lesz jó, hogy 1:18-as hajómodellek kajütablakát formázzák meg belőle."

Ez nagyon jó befejezése lett a cikknek :R

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) retroid


retroid
senior tag

Telenor is megkéri az árát..... Sajnos a sima R már nincs náluk... Félek ez is a olcsósodás helyett kifut pár hónap alatt.....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#3) Shalala válasza aelod (#1) üzenetére


Shalala
senior tag

Nekem pont a design nem tetszik. Kb olyan mint egy kinai piacos 5000Ft-os x marka kamu valtozata.
Pl a Huawei Watch kineztre valahogy sokkal minosegibbnek tunik.

(#4) fene_vad


fene_vad
senior tag

az összefoglaló minden szavával maximálisan egyetértek.

(#5) retroid


retroid
senior tag

Igen, az a baj, hogy a hw és a tudás miatt az okosórák nem tudnak olyan áron menni, mint amennyiért kellene.... Mert ilyen 100k körüli árakon igenis kezdenek a minőségi órák megjelenni már.... Max 50ezer amit ezek ténylegesen érnének szerintem... Annyiért úgyis csak ilyen POLICE meg DIESEL és társai divatórák vannak kb ezek is azok csak a geek körben :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#6) Dominó85


Dominó85
veterán

Addig nem veszek ilyen okos buzbaszt, amíg minimum egy hónapot nem bír ki. Töltögesse a jó franc 1-2-3 naponta... Egyelőre nagyon sok értelmét nem látom ezeknek a kütyüknek amúgy sem. Kikapcsolt kijelző mellett a telefonom is tudja mérni a dolgokat, minek akkor ez? Hja hogy néha megnézzem hol tartok? Nos akkor ér lólompost az edzés, ha az időt figyeli az ember és nem a teherbírását.

* Péter - 06302461862 *

(#7) cintula187 válasza Dominó85 (#6) üzenetére


cintula187
addikt

Mert a mobilod is hónapokig bírja töltés nélkül ugye? :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#8) retroid válasza Dominó85 (#6) üzenetére


retroid
senior tag

Nem rosszak ezek, csak az ár\érték van elcsúszva nagyon..... Ha kapásból 50k körül indulna és 30-40 lenne kicsit késöbb simán másképp tekintenének rá többen.... De mivel ennyire magas az ár persze h úgy érezzük h ennyiért ez a tudás\ellenszolgáltatás kevés.... :( Mert az 100+ ezerért

97 ezerért pl ott a Honor 6 (3GB RAM FullHD kijelző erős CPU stb...) nyilván azt veszem meg mint egy ilyen órát....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#9) Duree


Duree
veterán

a víznek pedig 30 percig ellenáll akkor, ha nem merítjük 1 méternél mélyebbre. ennek meg mi az értelme?És mi lesz 31 perckor,beázik? vagy 1 méter 20 centin?

[ Szerkesztve ]

duree54

(#10) retroid válasza Duree (#9) üzenetére


retroid
senior tag

Meg majd biztos szó nélkül garanciálisan javítják\cserélik...... Véletlenül sem mondják majd azt hogy te voltál a balfasz mert beáztattad........ Szerintem az esőn kívül nem érdemes mással próbálkozni az a biztos..... Okosóra nem kell az Aquaworldbe.... :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#11) helixP válasza Duree (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Jól megfogtad a lényeget :)

Egy fém szíjjal tudnám leginkább elképzelni, amúgy szép, de ennyiért...

Nem írtok róla, és az előző software-k is tudták, de médiát lehet vele irányítani, ugye?

(#12) Bog válasza helixP (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Igen, rajta van a Play Zene és ezen speciel az LG Zene is, ha LG telefonnal kötöd össze, akkor azt irányíthatja.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) helixP válasza Bog (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, nekem az egyik legfontosabb feature (lesz, majd, ahogy írjátok egy-másfél év múlva).
Amúgy Te mit várnál még el egy ideális okosórától? (az olcsóbb áron kívül)

(#14) gerii válasza retroid (#10) üzenetére


gerii
addikt

Főleg nem bőrszíjjal.

(#15) dud998


dud998
őstag

Én azt nem értem, hogy ha tudták, hogy 5.1 fog futni rajta, ami ugyebár 64 bites, akkor miért nem a Snapi 410-et vagy egyéb 64 bites prockót tettek bele? Saját maguk vágják gallyra az egészet. :-(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#16) Bog válasza helixP (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindenkinek más az igénye, nekem speciel tökéletesen megfelel a Polar M400, ha belekerülnek a notifikációs funkciók.
Ez az alkalmazástelepítéses vonal számomra egyelőre zsákutca, az Alcatel órája is tudja azon funkciók 90%-át, amire egy ember használni óhajt egy ilyen kütyüt.
Persze jó volt ezt is használni, de ennyit nem ér nekem az, hogy a csuklómon lássam a hívást és az emailt, meg pár egyéb kényelmi apróság.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) babosmiki


babosmiki
addikt

Ez pont a harmadába kerül..
Szerintem szebb, igényesebb és szerencsére nem az Android Wear van rajta... :U

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#18) dionaea


dionaea
őstag

Nem csúnya az Lg. alakul ez. Idővel szépek használhatóak lesznek. Most is az de picit drága még

(#19) nbg


nbg
senior tag

"Szerencsesebb tortenelmu" orszagokban mar 290 €-ert megkapod. Meg ez is sok erte persze, csak gondoltam mondom... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem rossz, ráadásul a többi kerek órával szemben nincs az alján a "lapos gumi" kialakítás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) Csapoati válasza babosmiki (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A "szebb" dolog eleg szubjektiv, szerintem eleg ronda ez a Sony. A tesztelt LG cucc meg pont a zsakutcat kepviseli, jo dragan. Remelem az Alcatel megoldasa fele mozdul majd el a piac (sok esely nincs ra az Apple Watch miatt, sajnos).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) helixP válasza babosmiki (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem is teljesen kuka ez a "mini telefon" design, kapacitív gombokkal, de ízlések és pofonok.

kislaszlo83: Alig várom, hogy lássalak ezzel a megoldással a mindennapokban rohangálni :P

[ Szerkesztve ]

(#23) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Amíg tényleg csak annyi értelme ezeknek a vackoknak, addig egy csuklóra tehető telefontok is bőven elég értesítéseket bámulni. Negyvenharmad ennyiért.

(#24) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Minden kötekedés nélkül kérdezem, hogy valaki meg tudná magyarázni, hogy mi értelme ezeknek az okosóráknak? Miért kell egy órának okosnak lennie, memóriával rendelkezni, stb.? Láttam már szép okosórát, az LG-nek és a Huaweinek van normális, de mi értelme? Tényleg érdekelne.

(#25) helixP válasza .Szaki. (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ha általában az okosórára kérdezel, mint kütyüre, akkor ez a válaszom:
Sokszor vagyok olyan helyzetben, hogy egyáltalán nem tudom elővenni a telefonomat (tárgyalás, kerekasztal beszélgetés, prezentáció), viszont a beérkező információra szükségem van. Ha csak elolvasom az értesítést, vagy csak egy olyan válaszlehetőséget írok, hogy "OK", vagy híváselutasítás utáni "Nem sokára hívom"-üzenet, sokszor elegendő. Tömegközlekedésen, más akadályoztatott helyzetben el tudom dönteni félmozdulattal, hogy fontos-e a hívás, vagy nem.
Zene vezérlés egyszerű és kényelmes vele, még egy BT headsetnél is egyszerűbb és kényelmesebb.
Ébresztésnél nem kell fizikailag ott lennie a telefonnak mellettem (tölthetem a másik szobában).
"Fitness" funkciókat nem is kell külön ragoznom.

Ha azt kérdezed, hogy az operációsrendszerrel, saját híváskezdeményező/fogadó képességekkel, kamerával rendelkező telefonok kinek szólnak, az számomra is kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#26) nbg válasza .Szaki. (#24) üzenetére


nbg
senior tag

Reszemrol: egy nem tul olcso (ez ugye penztarcafuggo), de aranyos jatekszer, nehany hasznos, es sok haszontalan funkcioval. Se tobb, se kevesebb.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#27) .Szaki. válasza helixP (#25) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszönöm, ez megmagyarázta, így már értem, nem is hülyeség, a végén még elkezdem tanulmányozni ezeket.

(#28) Dominó85 válasza cintula187 (#7) üzenetére


Dominó85
veterán

Micsoda minőségi HSZ. Akkor kérlek vegyél egy tucat telefon kiegészítő kacatot és töltsed mindet 1-3 naponta. Kényelmes? Nem. Köszönjük Emese. :U

* Péter - 06302461862 *

(#29) .Szaki. válasza helixP (#25) üzenetére


.Szaki.
addikt

Lenne még egy kérdésem. Jelenleg nem állok úgy, hogy szükségem legyen egy ilyen órára, mert ritkán vagyok megbeszélésen, gyakran elérem a telefonom, de csak érdekesség képpen érdekel, hogy most cserélem le a Lumiám egy Honor 4X-re, akkor az kompatibilis mondjuk egy LG órával, vagy ez csak márkaspecifikus és a Honor mondjuk csak a Huawei óráját tudja felismerni? (Nyilván Android Wear-re gondolok, nem egy más rendszerű, mondjuk Apple Watch-ra.)

Bocsi a többiektől, nem offolom tovább a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#30) callmeakos


callmeakos
veterán

Nagyon szép ez az óra, messze az egyik legszebb az okosórák között. És sajnos az LG addig szemrebbenés nélkül elkérhet ennyi pénzt egy ilyenért amíg ez a piac ki nem alakuk rendesen illetve ameddig bizonyos gyártók elkérnek egy óráért egy komplett autó árát anélkül, hogy abban bármiféle "innováció" vagy különbség lenne a normál kivitelhez képest. A giccsparádén kívül.

All→M8

(#31) Nigér válasza retroid (#8) üzenetére


Nigér
őstag

Jó teló a Honor 6 de kicsit furcsa látvány lenne a csuklódra szíjazva...
Mertogy az okosteló emez meg okosóra.
Ha okosórát szeretnék nem fogok helyette még egy telót venni, mert nyilván egy legalább már van ami mellé befigyelne a csuklóvekker.
No offense amúgy. :B

(#32) Beri78


Beri78
őstag

Eddig ez az első , ami kezd hasonlítani az igazi órákra.
De még messze van, hogy valóban minőségi óra színvonalat hozzanak...majd idővel ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#33) helixP válasza .Szaki. (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha Android Ware a rendszer rajta, akkor mindegy, hogy milyen droid (talán 4.3-felettinek kell lennie).
Ha meg valami egyéb rendszert használ, lásd a múlt heti Alcatel, akkor meg az számít, hogy van-e az órának app-ja a megfelelő áruházban.
Hajlok amúgy Bog-véleménye felé, miszerint ha olyan frankón megírják az óra szoftvert, mint az Alcáék, akkor nem feltétlenül szükséges még Ware-nek lennie rajta. Aztán ez később majd változhat.

(#34) babosmiki válasza helixP (#22) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát igen, szerencsére nem egyormák az izléseink. :U
Szerintem ez az Lg ronda, ennél még az előd is szebb volt. ( Watch R )

Az meg, hogy "minitelefon design" vagy nem, szerintem a kockakijelző az okosóránál mindenképpen előny, már ha valaki ki is használja az értesítések elolvasását, még ha valakinek a kerek design jobban is tetszik...

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#35) nbg válasza babosmiki (#34) üzenetére


nbg
senior tag

Teljesen jol lehet olvasni az ertesiteseket kerek kijelzon is (Watch R), megfeleloen intelligensen lett megoldva.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#36) .Szaki. válasza helixP (#33) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszönöm a segítséged. :-)

(#37) cintula187 válasza Dominó85 (#28) üzenetére


cintula187
addikt

Én csak azt nem értem meg, hogy minden okos óra tesztnél van olyan ember aki rácsodálkozik, hogy naponta/kétnaponta kell tölteni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#38) Rolly


Rolly
veterán

Nekem watch R-em van nagyon szeretem és használom rendszeresen... erre az Urbanra nem cserélném le mert semmivel nem tud többet :) ...

Az órával heti 4-5 alkalommal spórolok 3-4 percet mert vagy a banki smst olvasom róla vagy nem kell keresgélnem a telefont, hogy hova raktam... Illetve elvileg a Watch R is IP67-es ... én rendszeresen szoktam zuhanyozni, kezet mostni benne és hetente szappanos vízzel tisztítom eddig nincs semmi baja :) (persze itt a 30 perc sincs meg és az 1 méter sem :) )

(#39) Dominó85 válasza cintula187 (#37) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen? Csak mert én nem csodálkozok azon, hogy egy 120-250mAh aksi ennyit bír olyan socok mellett, amiket telefonba is tesznek.

* Péter - 06302461862 *

(#40) Pystyke


Pystyke
tag

Nekem a huawey talkband megoldása tetszik,
(Beépített headset) tovább is bírja, jól is néz ki,
Feleennyibe is kerül,
De nem jeleníti meg csak a hívásokat, egyéb notifikációt nem...
A másik irányvonal amit el tudnék képzelni,
Az órával egyérintéssel fizetni...
Nem kell se pénztárcát, se mobilt előhalászni,
Csak egy mozdulat, és kész...
Az lte variáció képes erre...
(Meg talán az apple watch)

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#41) babosmiki válasza nbg (#35) üzenetére


babosmiki
addikt

Majd fél évig használtam a Watch R-t, hát közelébe sem érhet a Sony-nak az olvashatóság és az átláthatóság terén... Nem véletlen jöttek az első okosórák kocka kijelzővel..
A kerek kijelző csak a divat és a felhasználók toborzása érdekében lett létrehozva, hogy jobban hasonlítson az okosóra az eredeti órákra. Viszont így veszített a koncepció a használhatóságból.:U Négy éve használok Smartwatch-ot van tapasztalatom a témában.

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#42) syl5


syl5
őstag

gyerekcipő még ez az egész, nagyon...

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#43) gyurkikrisz válasza retroid (#8) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A ketto teljesen mas kategoria, minek hasonlitod ossze? Ha orat alarsz orat veszel, ha telefont akkor telefont. vagy a telefont majd a karodra szijazva hasznalod?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Engedjuk el... foleg azzal a szijjal, rohej.

(#45) Duree


Duree
veterán

Igazad van,oda nem kell,egyébként sehova se kell,föleg nem ennyiért.

duree54

(#46) vimes


vimes
senior tag

" Ez most már nem lehet probléma, a Watch Urbane vidáman rezgett az asztalon otthon, miközben én a telefonommal 6 kilométerrel odébb mászkáltam és mobilneten lógtam."
lol :C

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#47) Lirion válasza gyurkikrisz (#43) üzenetére


Lirion
addikt

Egyelőre nagyon úgy áll a dolog, hogy ezeket az okosórákat a gyártók telefont helyettesíteni tudó eszköznek készítik, nem sima órának, csak a sim foglalat hiányzik belőlük..

vagy a telefont majd a karodra szijazva hasznalod?

Léteznek karon rögzíthető telefon tokok. Ezek ugyan elsősorban sportoláshoz készültek, de ha valakinek erre van igénye, megvalósíthatja. :)

(#48) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem tetszenek ezek a kütyük, de ez így még nem piacképes, túl drága a tudásához képest.... :U

(#49) WinstonWolf válasza cintula187 (#37) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Nem is tudom miért... Megvettem a Breitling B50-emet februárban. Feltöltöttem, most 57%-on áll. Pedig megy a kijelzője, nyüstölve van rendesen+világítás és az anóg óra részén folyamatosan 2 léptetőmotor...

Szóval nem elképzelhetetlen, hogy egy tölthető óra hónapokat elmenjen...

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#50) Beri78 válasza WinstonWolf (#49) üzenetére


Beri78
őstag

Azért egy Breitling-et ehhez hasonlítani.... :Y

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.