Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Kedves Érdeklődő!

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglaló-t,
illetve használd a topikban a kereső-t!


LG V10 téma összefoglaló
Az is, ami a tesztből kimaradt…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Akkor ez már majdnem duplapluszjó. :)

(#2) h4h01


h4h01
senior tag

Számomra ez nagyon közel van a tökéletes telefonhoz..Nem tudnék belekötni, rohadt jó cucc tele szimpatikus "megoldásokkal".. 64gb alap tárhely+micro SD :K ; brutál jó anyaghasználat, ami nem is a kényesebb fingerprint magnet fajtából való; egyik legjobb kamera; gyönyörű kijelző; kijelzőmérethez képest viszonylag kompakt kialakítás..Szép volt LG!

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Nem lenne rossz, de a szánalmas telepméret okén mégis annak kell mondanom sajnos... :U

Azt sem értem, hogy az LG, amelyik az OLED élharcosa, még a csúcskészülékeibe sem pakol OLED kijelzőt... Vajon mi lehet ennek az oka? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Shyciii


Shyciii
veterán

3,5 órás kijelzőidő??? :Y
Innentől el is bukott a telefon annak, aki aktívan használja. Hiába a "sok" öteletes, vagy jó dolog, ha használni nem lehet, mert igen gyorsan lemerül. Így ezek mind semmit nem érnek. Ráadásul ha a tesztben 3,5-et mondanak, akkor az én használatommal az kevesebb, mint 3 óra, pedig még hardcore user sem vagyok.

(#5) kelly416


kelly416
veterán

Mitől "dupla" a kijelző? Max. 1,1 :DDD de leginkább két kijelző vagy bármi egyéb, de nem dupla. A dupla jelentése nálam legalábbis nem az, hogy teszünk egy csoffadt valamit egy jó dolog mellé.

(#6) attila98


attila98
csendes újonc

Remek telefon, bár nekem inkább kéne 5-5,2 collal 😃a teszt is remek lett. 😃😀

(#7) eclipse006


eclipse006
őstag

Már az első hírekből értesülve megtetszett ez a telefon. Végig olvasva az irományt, a véleményem nem változott. Brutál jó telót tett le az LG az asztalra! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8) Dominó85 válasza Cifu (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

No meg OTG "mentes"? Hát lol. Na és a kijelző szélénél látható fehér bevilágítasok... Már nem azért de ez max egy csúcsnak hazudott, köhöm... "hulladék" az LG-től. Fehér bevilágítást egy 20k-s szitázott Blackview telefonnál láttam utoljára. Ez meg hol is fog nyitni? (150-200k?)

* Péter - 06302461862 *

(#9) Peterson_ válasza Shyciii (#4) üzenetére


Peterson_
addikt

Nagyon +1, pedig a cikket olvasgatva szinte végig elismerően hümmögtem.
Ez az üzemidő szánalmas.

Igaz, a Notámból is ritkán tudok többet kihozni manapság, de ez már elmúlt két éves, új korában 5-6 óra OST sem volt lehetetlen.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) Ribi


Ribi
nagyúr

A másodlagos kijelzőnél látom, hogy több helyen is 160x1040-es felbontást írnak, de ez valszeg 160x1440, mint ahogy az elsődleges kijelzőnek is ekkora a felbontása. Csak valahol félreírták és sokan átvették automatikusan?
De ha mégsem, akkor mi értelme más felbontást rakni oda? Mondjuk valószínű amúgy sem látszik, de emiatt elcsúsznának a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lecs@ válasza Shyciii (#4) üzenetére


Lecs@
addikt

2 napos, 7 órás átlag megszokott üzemidőmmel ... Meg is őrülnék. 3.5 az nagy visszalépés. Nem is értem ezeket...:U

512 GB

(#12) Örni


Örni
senior tag

Szerintem ezek a fényképek nagyon gyengék, ezek inkább festmények :( ez komolyan az élvonalba tartozik?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) Lacee1986 válasza Ribi (#10) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Jól van írva, az nincs teljes hosszában. Nézd meg jobban a képeket.

(#14) Ribi válasza Lacee1986 (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tééényleg. :R
Csak ez a felbontás is pont 1 karakterben különbözik :D

[ Szerkesztve ]

(#15) attila98 válasza Ribi (#10) üzenetére


attila98
csendes újonc

Nem 1440-es mert a kis kijelző mellet van a kamera.😃

[ Szerkesztve ]

(#16) A guru


A guru
addikt

Az a fényszivárgás teljesen tönkre vágja a telefont az akksi még lenyelhető de ez azért nem :((

(#17) sexymusprime


sexymusprime
tag

Akit netán érdekel a DAC amiről "a gyártó nem árul el semmit" ;P : It's got an ESS Sabre 9018C2M digital to analog converter chip inside, as well as a 9602C headphone amplifier.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hallosz


Hallosz
senior tag

Elismerve a technikai teljesítményt, . . . ez a készülék egyszerűen ormótlan.
Ha ezzel telefonálsz, úgy nézel ki, mintha az öltönyödhöz síbakancsot viselnél.
:N - :(

Mert lakni, muszáj.

(#19) Shyciii válasza sexymusprime (#17) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a Sabre királyságos dolog, mert nekem van jópár flac-em ami 24bit/96kHz vagy 24bit/192kHz-es. Így el lehetne hagyni a fejhallgató erősítőt (amiben szintán Sabre chip van, csak felsőbb kategóriájú ha jól emlékszem), csakhát mindhiába ha sokat fogyaszt a teló.

(#20) Cifu válasza A guru (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ugye megvan, hogy csak a kis kijelzőnél tapasztaltak zavaró szintű fényszivárgást?

Egyébként én inkább lenyelném a fényszivárgást, de azt, hogy nálam pl. egy napot sem bírna ki töltő nélkül, már nem...

@Stauffenberg: Szép, hogy nagy IPS kijelzőgyártó, és hogy "olcsóbban" kihozza IPS-el, csakhogy ez egy flagship. Ilyen árcédulánál a lehető legjobb technológiát várja már el az ember. Itt meg második vonalbélit kap. Inkább legyen csak FHD, de OLED, mint QHD, de IPS. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Stauffenberg válasza Cifu (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Azt sem értem, hogy az LG, amelyik az OLED élharcosa, még a csúcskészülékeibe sem pakol OLED kijelzőt... Vajon mi lehet ennek az oka?"

Mert ezzel egyetemben az LG a világ egyik legnagyobb IPS gyártója is. Sokkal olcsóbban kihozza, mint OLED-del, amivel érezhetően a nagy konkurens Samsung modellek alá mehet árban.

Persze ettől még a másodlagos kijelzőnek nagy baklövés az IPS.

----

Nekem egyébként az egész V10 kapcsán az az érzésem, hogy tákolmány. Látták év közben, hogy lefelé görbülnek az eladási mutatók, aztán összedobtak sebtiben egy új flagshipet (nem egészen megértve, hogy a piaci mutatók pont azt jelzik, hogy a 350-400 EUR környéki sávba kell atombombát dobni ha tarolni akarnak, az emberek azért vesznek kevesebb flagshipet, mert drágák, nem arra vágynak, hogy még drágábbak jöjjenek).

Másodlagos kijelző, manuális videózás, Dura Skin, ujjlenyomat olvasó, spéci DAC, papíron ezek tök jól néznek ki, aztán az apró részletek lehúzzák az összképet. Belezsúfoltak amit tudtak,

Én a G4-et kiforrottabb telefonnak tartom, még annak ellenére is, hogy számomra is bosszantó néhány hiányzó dolog, ami egy flagshipnél 2015-ben már alapvető kéne, hogy legyen (pl: ujjlenyomat olvasó, vezeték nélküli töltés, stb).

(#22) batai15


batai15
félisten

Jo telefon de szaradna le a keze a gyartonak hogy ilyen batar telefont ad ki.

(#23) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Nagyon jó kis telefon, de sajnos az LG is elszállt az árakkal. Beállt a Samsung és a Szifon mögé. Pedig 2 éve még a rendkívül szimpatikus áraikkal is felhívták magukra a figyelmet.

Ps4, p30 pro

(#24) Taci


Taci
addikt

Épp a Banggood-ot a böngésztem, amikor gyöngyszemre leltem. :D

Ismerős valakinek a telefon kinézete? :DDD (Elárulom előre, hogy direkt nem offtopic ;) )

[ Szerkesztve ]

(#25) kelly416 válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


kelly416
veterán

És szerintem nem csak az árakon kéne faragni, hanem a készülék is lehetne apróbb. Nehogy már csak a Sony csináljon 4,5-4,7 méretben élvonalbeli készüléket...

(#26) A guru válasza Cifu (#20) üzenetére


A guru
addikt

Hát nálam a 200k-s telón ne legyen fényszivárgás

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon bazari szamomra

Azok a szélek? Mintha ket femlap lenne raragasztva... Valahogy olyan teszetosza...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik. :) Vajon mikor és mire lépnek a 808-ról? 820-ra....? :U

(#29) kengyel


kengyel
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszik !

kengyel

(#30) davidsone


davidsone
addikt

szép vas

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#31) blackmoto válasza Örni (#12) üzenetére


blackmoto
senior tag

+1
Ezek a képek, amiket "sikerült" vele összehizni, szimplán a hulladék kategória. Melyiken vannak egyáltalán részletek? Akinek ez megfelel, annak egészségére. Ilyen "képminőség" elég lenne 5 megapixelben is. Azt is ugyanarra lehetne használni... :F

(#32) Dawlish


Dawlish
csendes tag

Nálam jelenleg is 4,5-5,5 óra kijelzőidők vannak,egész nap böngészve,videókat nézve.Érdekes különbség a teszthez képest.

(#33) Quqesz válasza blackmoto (#31) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hmmm akkor már meséld el melyikkel lehet jobb képet lőni?
Duliee
gondolom a kínai telóid jobb képeket lőnek...

A telefon
Sztem jó lett,nekem tetszik. Az aksiidő releváns, viszont a G4 esetében a 6.0 dobott rajta ezért itt is várható kb +1 óra. De tény, egy 4000mAh aksi jobb lenne(pl Zuk Z1). Lehet szidni az lg-t, de most odatették magukat. Az viszont jogos igény,hogy kisebb telefonba is rakhatnának ilyen hw-t, de a sony sem azzal kürtöli tele a sajtót, hogy mekkora eladási számokat produkál a compact széria...

[ Szerkesztve ]

(#34) mtcob


mtcob
senior tag

Maga a telefon gyönyörű, végre anyaghasználatban is ütős, a hátlapi gombok + ujjlenyomatolvasó kombó pedig a lehető legjobb megoldás.
Viszont ezt a másodlagos kijelzőt fölöslegesnek érzem, főleg hogy az általa 'bukott' helyre beférhetett volna egy pont ennyivel nagyobb kijelző...
Így hiába jó az oldalsó és az alsó káva, felül kihasználatlan a hely, mivel a kis kijelző közel sem teljes értékűen használható :N

Hasonló anyaghasználattal, ujjlenyomatolvasóval viszont must have lenne a G5 :K

[ Szerkesztve ]

(#35) Quqesz válasza Quqesz (#33) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+akit zavar a kis kijelző: ki lehet kapcsolni!

Cifu
Jó az oled, meg az amoled,csak pl az s6 topikban írják,hogy viszik vissza mert beégat az amoled kijelző.....akkor inkább ips

[ Szerkesztve ]

(#36) moma


moma
őstag

ha pénz nem számít választhatnék telót, akkor ez lenne az.

we all deserve a bit of luck.

(#37) kekkola


kekkola
senior tag

Durván jól kezelhető a gép: 87 pont!! :Y :)

Sztem szép.

O+8T

(#38) Stauffenberg válasza kelly416 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt már sokszor leírtam, de megint: Azért készülnek 5"+ méretű telefonok, mert ezekre van több igény. Akik kicsi kijelző miatt nyígnak, sajnos kisebbségbe kerültek.

Mellesleg a legtöbb mai 5" körüli telefon fizikai mérete egy kicsit sem nagyobb, mint régen a 4,5"-es őskövületeké, egyszerűen kisebbek a kávák és a képernyő jobban kitölti a teret.

Nekem anno 4,3"-ről váltani egy közel ugyanakkora házú 5"-re nem volt megterhelő, mindkettőnél nyújtóztatni kellett a hüvelykujjam az átellenes sarokhoz, egyiknél a böhöm káva, másiknál a kijelző miatt.

BTW most meg éppen 5,5"-en vagyok (G4) és nagyon szeretem, már teljesen megszoktam, fura is kézbe venni bármit ami kisebb.

Megjegyzés: Nem csak a Sony van, hanem az Apple is.

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Jol nez ki, a masodik kijelzot nem igazan ertem, majd otthon geprol at olvasom ujra.
Bar mindegy is, mert ekkora tepsit nem tudok zsebre rakni. :/

(#40) TA68


TA68
senior tag

"A G4-re már több országban megérkezett a Marshmallow frissítés, így várhatóan tesztalanyunk sem marad ki a nyalókás szoftverből."

Tesztalanyunk sem marad ki mályvacukros szoftverből

(#41) DemonDani


DemonDani
addikt

Érdekes ez az akkumulátordráma...

Mindenhol megjegyezték, hogy nem az üzemideje miatt fogják ellopni, de azért sehol nem drámáztak miatta ennyire, legfeljebb megjegyezték a végén, de volt olyan is, ahol nem is igazán foglalkoztak vele. Szóval nem tudom mi ez a nagy halál itt a mobilarénán, annyira nem hiszem, hogy vészes lenne a dolog.

Az, hogy naponta kell tölteni, abszolút nem érzem problémának, lehet vele élni. Én is naponta töltök, pedig nem indokolt, de egyszerűen szeretek úgy elindulni reggel a dolgomra, hogy fel van töltve teljesen a telefonom, így bármit is kell csinálnom, biztosan nem kell azzal egyáltalán foglalkoznom, hogy mennyi a töltöttségi szint.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#42) DemonDani válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


DemonDani
addikt

Mellesleg a legtöbb mai 5" körüli telefon fizikai mérete egy kicsit sem nagyobb, mint régen a 4,5"-es őskövületeké, egyszerűen kisebbek a kávák és a képernyő jobban kitölti a teret.

Ezt te sem hiheted el... :U :Y

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#43) Cifu válasza DemonDani (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó lenne, ha egy flagship telefonnál nem csak a QHD kijelző, az optikai képstab és az ujjlenyomat-érzékelő lenne normális, hanem az is, hogy simán kibir egy napot a nélkül, hogy a töltöttségi állapot miatt aggódjon az ember. Pont az LG volt az, aki a G2 esetén elhozta ezt a felső kategóriába. Persze, a konkurencia sem sokkal jobb, hiszen a Samu S6 is kb. ugyanerre képes. Csak hát eléggé homlokráncolós, hogy egy méregdrága telefonnál ezen (is) spórolnak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Shyciii válasza DemonDani (#41) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem a napi töltéssel van a gond. Én is naponta töltök, csak én 5-6 órás kijelzőidőt produkálok 1 nap, ergo ezzel a használattal ez az LG esetében délután 2 környékén töltőre kellene raknom. Vicc.

(#45) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ez a telefon egész egyszerűen mesés. Nekem a kinézet nagyon bejön, még a G4-nél is szebb.
A negatívum amit már előttem is írtak, az akkumulátor, de Power Bankkal ez is megtoldható.

[ Szerkesztve ]

(#46) Cifu válasza f(x)=exp(x) (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Biztos velem van a baj, hogy egy ilyen drága telefonnál már elvárnám, hogy ne kelljen Power Bank-kal szórakoznom, ha egész nap használni szeretném. De érik bennem a gyanú, hogy egyszerűen a potenciális vásárlók nem törődnek ezzel.

Kb. így képzelem el a vásárlást:

-Drága?
-Drága.
-Jól néz ki?
-Jól néz ki.
-QHD?
-QHD.
-Akkormegveszem...

Már csak azért is gyanús, mert a Samu S6 ugyanezen a vonalon mozog... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) Ixion77


Ixion77
őstag

"A fényképezőt nem csak a lézeres autófókusz segíti, hanem egy úgynevezett CSS (Color Spectrum Sensor) szenzor is, melynek feladata az emberi szemmel nem érzékelhető infra értékek bemérése, ezáltal pedig a fotók színhűségének javítása."

Valaki hozzáértő magyarázza már el nekem, hogy mi köze az infra értékek bemérésének (infrasugárzástt hősugárzás okoz) a színhőmérséklethez a fotózás esetében? (Ti. a színhőmérsékletnek csak a nevében van hőmérséklet, mivel bizonyos fémek izzásakor keletkező fényből eredeztetik, de fotózás esetében - nagyon erősen túlegyszerűsítve fogalmazva - a sárga/kék arányt jelenti)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#48) f(x)=exp(x) válasza Cifu (#46) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem veled van a baj, viszont ha csak ez az egy negatívum van, akkor szerintem ez nem eltántorító ok.
A másik, hogy aki 3,5 óránál többet használja töltő közelségén kívül, annak pótakkumulátor ajánlott.
Persze érthető, hogy ennyi pénzért (ami rövid időn belül fele lesz) min. 7 órás üzemidőre számít az ember, csak semmi értelme itt több hozzászóláson keresztül sírni, mivel az illetékesek úgyse olvassák...

(#49) Beri78


Beri78
őstag

ez lesz a G3 utóda
csodás :Y :R

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#50) janeszgol válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Huawei G510: 134 x 67 x 9.9 mm - 4.5 inches (~62.2% screen-to-body ratio)
LG Magna: 139.8 x 69.9 x 10.1 mm - 5.0 inches (~70.5% screen-to-body ratio)

Ez a kis difi is érezhető, de nem lódítottál sokat (ahogy azt felettem valaki célozta).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.