Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) GIJoe


GIJoe
addikt

Megláttam az árát, csettintettem akkor ez nem az amit a madaras Tescóba 140E ért mértek a usereknek...
(LG 43UF640V volt talán) Nekem az is simán jó lenne, nincs HDR, meg spéci dolgok, de falura simán elmegy... Képminőség ez vs. az milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3) #58450688


#58450688
törölt tag

Köszi a tesztet! Tudatlan vagyok a témában, mivel csak egy 2012-es plazmám van, és még nem volt "okos tv-m" de nagyon érdekelne, hogy be lehet jelentkezni pl Youtube profilba a ezeken az okos rendszereken? Elmenti a jelszavakat, és láthatom a saját videóimat, lejátszási listáimat, esetleg könyvjelzőbe elmenteni stb.. Köszi a választ! :)

(#4) Woodslave válasza #58450688 (#3) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a korábbi lg okostévén (LG640) simán, szóval nem hiszem hogy az újakban nem. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5) elefant válasza #58450688 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Igen, ez pont így működik.

(#6) Viktor81 válasza #58450688 (#3) üzenetére


Viktor81
senior tag

Lehet, hogy okos még nem, de ezek szerint jó TV-d már volt. Őszintén remélem, nem "adod fel" egy jútyub kliens miatt...

V.

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kicsi. 43 UHD az nem jó.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) #58450688


#58450688
törölt tag

Woodslave
elefant
Viktor81

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek! :) Ez jó dolog, karira veszünk egy LG-t, A plazmát (Samsung ps43e450a1) nem szívesen adnám, el mert nagyon megszerettem, tudom ez eretnekségnek számít, de nekem évek alatt sem sikerült beégetnem, pedig PC is ment rajta eleget :) De ahogy nézem ezek az új tv-k már simán hozzák a képminőséget, és lassan muszáj váltani, mert lejár a tervezett szavatossága a mostaninak :)
Az okos rendszer inkább azért kell, hogy ha pl gép csere van, vagy rendszer újra rakás PC-n, azért ne maradjak "net" nélkül addig se :D Számomra kb ennyi értelme van az okos tv dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#9) bobojszan


bobojszan
tag

55UF850V-m van...bitang! Vegyétek, vigyétek az UHD-t!

God of War Rank : Chaos

(#10) pusszycat válasza #58450688 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a mostani tv-el is megteheted egy mini stick pc-vel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha ennyit kiadnék érte akkor már inkább az egyel e felett lévő UH73-t venném az 100% (igaz abból a legkisebb 49 inches). Ebben és az alatt lévő LG UHD tévék többségében IPS M+ panel van elvileg,

Ez az RGBW subpixel mátrix tesztek szerint érezhetően gyengébb képet ad, mint a hagyományos RGB.

Az UH73 és a felette lévő szériák, már mind RGB mátrixos IPS paneles tévék és valódi HDR-re képesek. (HDR10 és Dolby Vision minősítés)

Persze nem fontos a valódi 4k, akkor ez is tökéletes lehet. Biztos szép képe van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Tigerclaw válasza bobojszan (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy egy ilyen tévére hogy lehet rákötni műholdas vétel esetén az LNB jelét? Egyenesben rá lehet kötni? Tudja vezérelni a forgatómotort is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Drpesti1985 válasza #58450688 (#8) üzenetére


Drpesti1985
csendes tag

Amikor lecseréltem a plazmám ledre, majdnem elsírtam magam.... Plazmát bekapcsolod, és jó, ledet bekapcsolod, hónapok alatt teszteled, hogy milyen beállításokkal jó, aztán megunod, és visszasírod a plazmát....

(#14) #58450688 válasza pusszycat (#10) üzenetére


#58450688
törölt tag

Volt olyanom szenvedés az egész. Jobb akkor már beépítve egybe, mert azt nem bírom széttaposni ha felidegesít :)

(#15) #58450688 válasza Drpesti1985 (#13) üzenetére


#58450688
törölt tag

Igen írhattam volna ezt, de nem akartam flamet feleslegesen. A feketéje tényleg jó, de már ideje cserélni mielőtt megadja magát :)

(#16) kk831228 válasza #58450688 (#8) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább várj egy kicsit míg lemegy az oled ára... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17) darvinya


darvinya
titán

Volt szerencsém ehhez a WebOS-hez, hát inkább AndroidTv(Sony, Panasonic, stb.) mint ez.
Van internet, de 0 app ami kihasználná.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#18) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet!

De a 61ms számomra elég magas értéknek tűnik. Az otthoni, olcsó kis LG TV-m 37ms-t tud, ha PC kimenetre állítom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) dementor


dementor
senior tag

Köszönjük a tesztet :)
Az, hogy milyen processzor található a smart televíziókban soha nem derül ki? Van csak én vagyok figyelmetlen?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) Goldberg03 válasza dementor (#19) üzenetére


Goldberg03
tag

Ez már nekem is feltűnt.
A hivatalos oldalán annyit írnak, hogy 4 magos.

(#21) dementor válasza Goldberg03 (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan azt írják, hogy 2 vagy 4 mag de órajel és ram mennyiséget soha nem tüntetnek fel. Csak jó lenne tudni mit veszek, ne otthon derüljön ki, hogy rém lassú a csoda. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#22) #58450688 válasza kk831228 (#16) üzenetére


#58450688
törölt tag

Az túl messze van még, én meg 150k-nál többet idén nem szánnék tv re :)

(#23) kk831228 válasza #58450688 (#22) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor vegyél valami 50"-os sallang mentes tv-t...
Rákotsz egy RPI3-at és mindent megb... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24) Vincent45


Vincent45
tag

Én most cseréltem le a jó öreg Pana plazmát a nagyobb testvérére (LG 49UH7707) de az UHD felbontáson kívül minden másban elvérzik. A 4k meg a HDR gyönyörű de sajnos a hozzáférhető anyagok száma nagyon kevés még.

(#25) PuMbA válasza dementor (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Áruházban nyomkodtál már SMART TV-t? :) Egy alap SoC-t nyomnak bele, amiről nincs sok adat, például a Samsung középkategóriában MStar X14 van és pont semmire se valók pár célfeladaton kívül (például YouTube, hálózati lejátszás), hiszen egy komolyabb weblap megnyitásán elhasalnak. A TV feladata egyébként is a TV nézés, illetve monitor funkció, nem lehet elvárni, hogy komolyabb vasat rakjanak bele.

[ Szerkesztve ]

(#26) GIJoe válasza kk831228 (#23) üzenetére


GIJoe
addikt

Vagy ha kalandvágyó vagy pár kipróbálsz egy ilyet, a képminőség legyen jó, egy filléres player hozhatja ami hiányzik...

(#27) kokobe


kokobe
senior tag

Komolyan sírnom kell még mindíg , hogy ennyiért ilyen fos tv-ket kapni parádés és valahol örülök is , hogy nem kell még jó ideig lecserélnem a vt50-em. :R

<---AMD___ATi--->

(#28) kokobe válasza Vincent45 (#24) üzenetére


kokobe
senior tag

Nagy hiba volt lecserélni szerintem ha csak nem 4k gamingelsz...

<---AMD___ATi--->

(#29) S-eye válasza #58450688 (#22) üzenetére


S-eye
senior tag

Nekem ilyen TV kellene okos rendszer nélkül ennyiért. Elég nekem egy Chromecast vagy egy Mi Box 4K is az okosításra.

(#30) #94529552 válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, 1 az egyben mehet rá az LNB jele, és a forgatómotort is kezelik a műholdas vételre alkalmas(DVB-S2) tévék.

(#31) dementor válasza PuMbA (#25) üzenetére


dementor
senior tag

Hagyományos TV esetében egyetlen funkcióról beszélünk, ellenben smart készülékek esetében a TV adás megtekintése csak 1 funkció a sok közül. Nagyon nem mindegy a chip készlet milyensége! :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) Bundyta


Bundyta
tag

Vicces, h ebbe az árba nem fért bele a Divx - tényleg, az Xvid-et ismeri? - licenc.

Nagy sajnálatomra eltűnt a SCART bemenet, pedig az Amigát mi máson csatlakoztassa az ember?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#33) PuMbA válasza dementor (#31) üzenetére


PuMbA
titán

Én személy szerint nem hiszek ebben, ugyanúgy, ahogy a 90-es években felkapott 5 in 1 mindent ígérő és tudó termékekben. Inkább céleszközökben gondolkozok, ami egy dolgot tud, de azt kiválóan. Eddig semmi gondom sem volt egy TV-re kötött számítógéppel, ami sokkal többet és gyorsabban tud, mint egy SMART TV, ellenben a SMART-tal sok probléma van, ahogy látható mindenféle fórumon, arról nem is beszélve, hogy 2-3 év után megszűnik a támogatása, lejár monjduk a YouTube licensz és a gyártó is hagyja az egészet megpusztulni :)

[ Szerkesztve ]

(#34) myckie2 válasza GIJoe (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Erről várnék én is egy tesztet, de úgy látszik sose tudjuk meg...

(#36) elefant válasza Bundyta (#32) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

milyen Amigád van?

(#37) negyedes


negyedes
addikt

Tetszik a webos uj felulete, de meg mindig kicsit "okos" tv-k ezek sokkal tobb funkciot szeretnek latni, amitol tenyleg okosak lesznek.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38) kk831228 válasza Bundyta (#32) üzenetére


kk831228
addikt

Amiga... :Y Az mi?? ;] ;] Scart to Hdmi... :B Biztos van ilyen konverter...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#39) GIJoe válasza kk831228 (#38) üzenetére


GIJoe
addikt

:DD Egyfajta ŐsPC, képújságot, könnyű volt vele szerkeszteni, egész sokáig jó dolgokat tudott... :B

(#40) kk831228 válasza GIJoe (#39) üzenetére


kk831228
addikt

Tudom mi az... ;) :D Pont abba a korba nőttem fel... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41) Tigerclaw válasza #94529552 (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez hasznos dolog.

Azért ha belegondolunk egy drágább TV gyakran elég sok eszköz feladatát is átveszi. Mondhatni ár/értékben még lehet jobb is mint az olcsóbb társai. Például egy jó smart TV ezek szerint kiválthat egy médialejátszót, videofelvevőt, műholdas és földfelszíni beltéri egységet, sőt ideális esetben a kábel TV-s set top boxot...de tehetsz rá webkamerát is, vagyis használható skype-ra. Bizonyos készülékek képesek kép a képben funkcióra (a tuner, a HMDI bemenetek és a videolejátszás képei között) Valamelyik képes egyszerűbb androidos játékok futtatására is.

Persze egyik gyártó komolyan veszi a Smart funkciókat, a másik meg nem. Az egyik az alap tévéibe is elég gyors chipet rak bele, a másiknál meg falra mászol, mert olyan lassan vált még a csatornák között is. Nagyon utána kell járni ezeknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Yany válasza S-eye (#29) üzenetére


Yany
addikt

4K TV + Chromecast? Ez utóbbinak a fullHD-vel is gondjai vannak, minek alá 4K TV? Netezni? :D

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#43) elefant válasza kk831228 (#40) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

énis! néztem a komondor világ meg az 576 hátulján a reklámokat vágyakozva.

(#44) RedCat válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


RedCat
senior tag

Milyen UH73-ra gondolsz? Nem találtam ilyen típust, viszont ha a számozást nézem, akkor ez is UH75xx, azaz a UH73 felett van. vagy rosszul értelmezem amit írsz?

(#45) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, de én nem ezt venném, ha ennyi pénzem lenne tévére... :)

Egy kérdés.

Windowsos filemegosztást tud már kezelni (megosztott mappa - felhasználói név és jelszó megadása)?

(#46) S-eye válasza Yany (#42) üzenetére


S-eye
senior tag

Én már az utódot várom :) Remélem az már hozza a 4K támogatást, ha nem akkor egy Android TV box. Én TV-t legalább 10 évre tervezek, így már alap a 4K és a HDR.

(#47) Tigerclaw válasza RedCat (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Bocs, elírtam. Az UH77xx-re gondoltam. Az alatt minden UHD-s LG TV RGBW IPS paneles (kivéve talán az UH63xx szériát, amit talán VA paneles)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) #94529552 válasza darvinya (#17) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ehhez a Webos 3-hoz? A Zoom funkció hogy tetszett, van valami értelme?

(#49) farkas1


farkas1
tag

"3D
A tévé a 3D tartalmak megjelenítését nem támogatja."

Nagy hiba.
Mert passzív 3d nélkül nem veszek tévét.

(#50) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy UHD-n csak jobb a 3D még ha meg is felezi.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.