Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azért van még hova fejlődnie, főleg ilyen áron. Skype támogatás van hozzá? Rá lehetne dugni webkamerát az USB portjára.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) opti06


opti06
aktív tag

m2ts-t is viszi egyébként, csak mivel nem lett licensz vásárolva rá, ezért nem látja, de ha át van nevezve pl .mkv-ra pöccre viszi egyébként

(#3) elefant válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nincs skype támogatás

(#4) elefant válasza opti06 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ez érdekes. az idei LG blu-ray lejátszók, amikkel szintén elérhető a netes tartalom, azok tudják...

(#5) pigster


pigster
senior tag

Kb annyit érhet, mint a TV-be épített ún. smart rendszer: semmit.
38000 Ft? Vegyék ki a TV-mből és adják ide inkább a pénzt.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#6) elefant válasza pigster (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

valami titkos hang azt súgja, hogy ezzel nem téged céloztak meg

(#7) KillHates


KillHates
nagyúr

Érdekes, hogy a 3D-s, mozgásérzékelős távos és a WiFi fícsörön kívül a tavalyi 29.900,- Ft-os BluRay lejátszója is tudja ezeket (netes felület, és a mindenféle formátumok lejátszása, meg a Killa_sample-ba való beledöglés) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) nicu71


nicu71
addikt

nagyon hiányolom a hangerőszabályzót a távirányítóról!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#9) DarkFater válasza nicu71 (#8) üzenetére


DarkFater
tag

A mi cégünk eléggé benne volt ezekben a dolgokban anno.
Ezelőtt másfél évvel ugrottunk (volna) rá a smartboxokra.

Jópár gyártóval beszéltünk és teszteltük a cuccokat. Aztán egy napon összeültünk többszemközt, kereskedők, műszakiak, menedzserek és átbeszéltük a dolgot.
Aztán vettünk egy nagy levegőt és elküldtük az összes gyártót a jó bús ....-ba.
Na jó. Csak magunk között. :D
Gyakorlatilag udvariasan megköszöntük a lehetőséget és nemet mondtunk.
(Azért voltak komoly sértődések.)
Lehet, hogy elbuktunk némi pénzt, de legalább nyugton alszunk és emiatt nem anyáznak velünk az ügyfelek.

Ahogy látom semmi sem változott azóta.
Gyakorlatilag a gyártók magasról tojnak a felhasználói igényekre és a minőségre. A film és zenelejátszás nem megy tökéletesen azóta sem egyik gyártónál sem. Anno volt olyan aki kerek perec megmondta, hogy SOHA nem is fog. Miért? Mert ez smart box fiam, nem médialejátszó! Ja, hogy nálad ez elvárás lenne? Felejtsd el...

A másik elméletileg vicces, gyakorlatilag szomorú dolog a méret.
Ilyen kicsi, műanyag házakba bezsúfolnak egy viszonylag erős processzort passzív hűtéssel.
Őrültség. Ehhez hasonló kivitelezést sajnos láttunk már többet. Gyakorlatilag a nálunk levő mintapéldányok szinte mindegyike hőgutát kapott 1 éven belül. Megfeketedett alaplap, szétégett tranyók, IC-k tudnának mesélni sokat. Az egyik gyártó modelljéből én éppeg a harmadikat fogyasztom. :)) Eddig gariba cserélték, és sajnos ez már nem lesz cserélve, pedig ennek is megvan már pörkölve az alaplapja. Külön érdekesség, hogy amióta eltávolítottam róla a fedelet azóta megszűntek a problémáim vele, gyakorlatilag nulla a fagyás és kb 30-50%-ot gyorsult a box. :)
Sajnos viszont így nagyon ronda, asszony pajtás morog és a gyerektől is okosan távol kell tartani.:(((

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#10) Segal


Segal
veterán

"Médialejátszóval kombinált smart boxot teszteltünk, amivel bármilyen tévét okossá varázsolhatunk."

Már veszem is elő a junoszty tv-met végre okos lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Hát ez a formátumtámogatás elég szerény... :(

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#12) nednez válasza Segal (#10) üzenetére


nednez
tag

Csak nincs HDMI azon :O :DDD

(#13) BiP válasza DarkFater (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

"Mert ez smart box fiam, nem médialejátszó!"
Én sem értem, ez miért olyan nagy elvárás. Én 1 db.kütyüt akarok, amit rádugok a tévére, és onnan mindent elintézek. Smart funkciók, médialejátszás, (akár külső usb eszközről (hdd, pendrive), - képek, audio, video, vagy adott esetben lemezről (CD, DVD, Blu-ray). Ill. akár 3D támogatás.
Tudom, ez sok funkció,de nem megoldhatatlan, és nagyon sok eszköz _MAJDNEM_ tudja is ezeket, de valami mindegyikből hiányzik. Ugyanazt játsszák, mint a mobilgyártók. Nehogy véletlenül teljesen elégedett lehessen a vásárló.

(#14) nvyktor válasza nednez (#12) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Nem baj, majd lekonvertáljuk a hdmi-t analógra...
A lehetőségek tárháza végtelen... :DD

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#15) Zsolto válasza Segal (#10) üzenetére


Zsolto
őstag

Én megörültem, mert van egy utolsó generációs "szupersarkított, lapos" képernyős Panasonic CRT-m, amit lecserélni nincs pénzem, de nem bánnám, ha tudna pár ilyen dolgot. De HDMI persze nincs rajta. Van ugyan egy óccsó Panasonic házimozim, de azon meg HDMI-bemenet nincs, hogy ezt a dobozt arra kössem és úgy tovább a tévére. Szóval meg vagyok lőve, marad a számítógép.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#16) csirkés11 válasza DarkFater (#9) üzenetére


csirkés11
tag

Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat. :R

(#17) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem bántam meg, hogy tavaly nem smart TV mellett tettem le a voksom. Amennyivel többe került volna, annak az árából kijön egy ilyen, mondjuk erősen hajlok inkább egy Androidos cumó felé. Talán olcsóbb alternatíva lenne.

<< Heimdal >>

(#18) GabenBFG

Ez egy halva született ötlet...

(#19) danikollar


danikollar
őstag

Ráírják, hogy 3D-s jól hangzik, de ahhoz, hogy egy Half SBS vagy Half TAB (OU) filmet lejátsszon nem kell semmi extra alkatrész, vagy teljesítmény, ez csak egy plecsni. A formátum ugyanaz, ugyanazzal a felbontással, mintha egy 2D film lenne.
Akkor lenne igazi a dolog, ha mondjuk Blu-Ray 3D-t (HDD-ről, optikai meghajtó hiányában) vagy FullSBS filmeket lejátszana.

(#20) elefant válasza danikollar (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát az tényleg jó lenne, de egyelőre nem nagyon erőltetik

(#21) danikollar válasza elefant (#20) üzenetére


danikollar
őstag

Hát igen! Ezzel az erővel viszont az első generációs FullHD médialejátszókra (pl.: Asus O!Play HDP-R1, WDTV Live, stb...) is rálehetne írni, hogy 3D, pedig nem is azok.

(#22) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ez nevetsegesen draga. Mk802 lassan 65 dollár alá megy, onnantól meg felesleges is merengeni ezen az lg erolkodesen...

Talan az engadget irta rola hogy a smarttv rendszerek egyszeruen nevetsegesen hatnak a 4.0s felulutu hdmi stick tudasa mellett!

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#23) hibavissza


hibavissza
veterán

ami kimaradt a tesztből: életképtelen a cucc.

(#24) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Hm kezeljen minden formátumot.konténert,a /HDMI/ nos lehetne talán legalább 2 Eu Scart -ot is rátenni,mert a hány kütyü.kaszli annyi féle a csatlakozás,csati,s arégieken még nem eldobandok,Scart kellene,imkább.Nos minden más hab a tortán,Ára annyi.kinek meg éri,megveszi! ;)

föolvaso

(#25) Pricus


Pricus
csendes tag

Omg! Nálunk nem buta TV van, hanem ősrégi... ennek sok hasznát venném.

A nőnek jobb, ha szép, mint ha okos, mert egy férfinak még mindig könnyebb nézelődni, mint gondolkodni.

(#26) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Anyunak smart tv-je van, amióta rádugtam a lan kábelt, kb 1x használtam az "okos" funkcióit, hogy megnézzem milyen a youtube app (egyetlen funkció, amit lustaságból szoktunk használni az lg tv-ken az az usb videó lejátszás, de az ugyebár nem smart funkció).

Minden másra ott van a 32k-ért vett htpc+xbmc (asrock ion 330), ami minden formátumot lejátszik és a mobilomról tudom irányítani.

Szvsz az ilyen mediaboxoknak/smart tv funkcióknak semmi értelme, drágák, és csak önmagát szopatja vele az ember.

opti06: nekem a tv beépítettje nem viszi alapból, csak .ts-re átnevezve, viszont bizonyos méret fölött nem képes megjeleníteni (21gb-s file még ment probléma nélkül, 40gb-s már nem, de feldarabolva igen).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

A külcsínye a készüléknek tökéletesre sikerült számomra . Viszont okosítónak nevezni egy olyan terméket amiben nincs benne minden ami egy mai okos tv-ben benne van merész dolog szerintem.
Ilyenkor inkább többet kéne tudnia, de valószínűsíthetem, hogy lesz belőle ezer változat és 5-10 ezer ft többletfizetésért választhatunk majd az egyéb extrák közt.

Üdv.: Csaba

(#28) siti


siti
senior tag

na de mitől smart? mert megy rajta a net?
olyat tud hogy áttekeri a reklámokat, vagy a tamponos helyett sörreklámot, esetleg gól összefoglalót ad?
előre tekeri a meccset, ha nincs időm végig nézni? az élőt is?
ha magyarul megy a film, leszedi hozzá az angol hangsávot, mert eredetiben nézném?
Felismeri hogy apukám elaludt a TV előtt, leveszi a fény/hangerőt, villogást, de nem kapcsol ki, mert arra felébred?
Meg tudja oldani, hogy a szánalmas magyar 4:3 adásokat normálisan kirakja szélesre, anélkül hogy tojás fejek vagy fej nélküli emberek legyenek?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29) Zirowe válasza siti (#28) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sőt, még melléd is fekszik éjjel, ha magányos vagy!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30) BiP válasza siti (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

"Felismeri hogy apukám elaludt a TV előtt, leveszi a fény/hangerőt, villogást, de nem kapcsol ki, mert arra felébred?"
Tapasztalatból mondom, hogy ilyenkor, ha leveszed a hangerőt/fényerőt, és utána kapcsolod ki, úgy nem ébred fel.

[ Szerkesztve ]

(#31) próbakocka


próbakocka
senior tag

Mielött bárki hinne az LG-nek;

EZ

ENNYIBE KERÜL

Kb. Galaxy SII sebességét hozza ... szóval, mit is akar a cikkben szereplő termék?

Értem én hogy kína, meg webshop, de akkor is. Csesszék már meg. Ha a prosztó kínai vállalkozó ezt képes kb harmadmagával összehozni, akkor az LG miért nem veszi a fáradtságot?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#32) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Akármelyik tv—re lehet kötni, amin van hdmi?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#33) satmen


satmen
tag

Kedves hozzáértők!
Tudtok valami olyan kütyüt ami a következő elvárásoknak megfelel? (mindegy, hogy mi a neve smart, m.player)
- teljes web böngészés flash-el (mint állítólag ez az LG)
- a YouTube kezelésben jó lenne a zoomolás (megjelenítő teljes kitöltése miatt)
- USB-s wifi egér/bill. kombót kezeljen
- normál video kimenete is legyen (minél több csatlakozási lehetőség)
- itthon megvásárolható legyen (probléma esetén, garancia)
Az sem baj, ha mindez elfogadható áron, ill. még támogatása -fw frissítés- is van, lesz.
Köszönöm! :R

(#34) pizzafutar11


pizzafutar11
csendes tag

Jó cucc!

http://pizzafutar11av.atw.hu/

(#35) valisob válasza pizzafutar11 (#34) üzenetére


valisob
csendes tag

Sziasztok! Nekem eddig bejön a cucc, de azért vannak hibái. Tetszenek a YouTube és Dailymotion Premium szolgáltatások! De! Sok YouTube-os videóra azt írja ki: A video nem játszható le. Ez meg mi? Miért nem játszható le? A laptopon simán bejönnek... Mi a tanácsotok, mit állítsak be úgy, hogy ez az üzenet ne jöjjön be többször?

(#36) Magnat válasza próbakocka (#31) üzenetére


Magnat
veterán

Ezzel csak az a baj, h full hd-ben nem bír röccenésmentesen filmet lejátszani (legalábbis amikor utoljára beleolvastam a fórumába) - de javíts ki ha tévedek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.