Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Eddig nem úgy volt, hogy még a saját, házon belüli QD-OLED paneltől is elzárkóztak, mert az eddigi marketing az OLED lejáratására fókuszált? Most meg hirtelen már az LG WOLED-jére is ráfanyalodnak?

<-ƘƘ->

(#2) ughhh válasza Kendek (#1) üzenetére


ughhh
senior tag

Rájöttek a vásárlók a félretájékoztató marketing ellenére, hogy QLED = LCD.

(#3) Duree


Duree
veterán

Na erre kíváncsi leszek, ha lesz akkor vajon többet tudnak kihozni a panelből mint az LG?

duree54

(#4) Kendek válasza Duree (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt nem gondolom, max annyit tudnak kihozni belőle mint a Panasonic, majd ők is túlhajtják kicsit, hogy magasabb legyen a fényerő. Az Evo panelek ugyan már önmagukban is hozzák a plusz 20%-ot (ami többletet amúgy alig látni különbségnek emberi szemmel), kíváncsi vagyok, hogy ezekre építenek-e majd tévéket.

<-ƘƘ->

(#5) nuke7


nuke7
veterán

jó már az OLED mozgásmegjelenítése és nem ég ki/be..? :U

(mondjuk majd ha lesz pénzem megint visszatérek ezekre a kérdésekre, de terv szerint már idén kellene, hogy legyen rá pénzem... XD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#6) ughhh válasza nuke7 (#5) üzenetére


ughhh
senior tag

4K/120Hz, VRR stb. csupa jó nextgen konzol cucc, van benne pixeleltologatás meg fehér program mint régen a plazmáknál. PC állóképet nem tennék rá az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#7) biscuit


biscuit
aktív tag

Ha nem tizenhatká, akkor nem is érdekel...

@#5nuke7

A 10 es szériás LG képmegjelenítésével nekem alapvetően nincs bajom, játékban és filmnézésben sem találok rajta fogást. A beégésről pedig majd hónapok/évek múlva tudok nyilatkozni. Én nem bántam meg a vásárlást!

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#8) Segal


Segal
veterán

Kellemetlen dolog lenne, de nagyon úgy néz ki hogy meg kell lépni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Sony is LG paneleket használ, bár ez ott sem nagy titok.

V6

(#10) mad823


mad823
őstag

Persze nem tudjuk, hogy nem azért veszik-e a paneleket (már ha egyáltalán, ugye...), hogy simán csak felgyújtsák őket, ezzel felhajtva az OLED árakat. :D

(#11) arn válasza nuke7 (#5) üzenetére


arn
félisten

be nem eg konnyen, de minden masodik oled bandinges (szep foltos).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Duree válasza Kendek (#4) üzenetére


Duree
veterán

Igen szerintem a Pana szintjét nem fogják túl múlni ,talán elérni de azt is kétlem.

duree54

(#13) nuke7 válasza arn (#11) üzenetére


nuke7
veterán

akkor még nem értek a plazma szintjét ha jól értem... :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) #72688384 válasza biscuit (#7) üzenetére


#72688384
törölt tag

a panel ugyanaz az összes évjáratban. max a képfeldologzó processzor javult.

(#15) alaves


alaves
addikt

Többen használunk PC monitornak is OLED-et beégés nélkül (nálam ~6000 üzemóra), ésszel és nem ész nélkül (SDR referencia 100 nit). Mozgásmegjelenítéssel sincs semmi gond.
Megmondtam év elején, hogy idén sem lesz QD-OLED, Samsung részéről csak hitegetés megy, azonos módon, mint a microLED TV (és itt a TV méretű microLED-ről beszélek, nem a több százezer dolláros microLED falról.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#16) alaves válasza #72688384 (#14) üzenetére


alaves
addikt

Nem, nem azonos az OLED kijelző:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#17) zhit86


zhit86
csendes tag

Amennyiben egymással is öldöklő harcok folytatnak tovább, akkor ez a kínai brandek javára van (hosszabb távon). Az LG feladta az Android piacot, a Samsung feladja (egy ideig) az OLED piacot (legalább is nagy méretű panelek esetén). Mindketten spórolnak is és segítik is egymást.

(#18) joey04 válasza ughhh (#2) üzenetére


joey04
titán

Végre

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Interceptor válasza ughhh (#2) üzenetére


Interceptor
addikt

LCD igen, de a szimpla LCD tv-knél azért jobb. Amúgy meg aki QLED-et vesz azok között kevés az olyan h*lye, aki ne tudná ezt a nagy titkot amit írsz. A Többség az olcsóbb szegmensből választ sima LCD-t. Szóval hagyjuk már a gyerekes bullsh*telést, itt baromira nem erről van szó. Amúgy meg mindenes használatra(igen pc monitorként is) még mindig jobb választás egy qled mint egy oled. Az előbbi biztosan bírja a nyúzást és még mindig olcsóbb a belépő szint mint az oled belépő szint ugyanabban a méretben. Nyilván nem a legdrágábbakat kell választani erre a célra. Ott volt a Sony féle LCD is az sem volt rossz választás erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#20) Sinesol válasza Interceptor (#19) üzenetére


Sinesol
veterán

Pc monitorkent nagyobb meretben inkabb ips. Nagyobb meretben egyre latvanyosabban jönnek ki a va panel problemai, ahogy a szeleken egyre nö a betekintesi szög.

(#21) slezsi válasza Interceptor (#19) üzenetére


slezsi
csendes tag

Meglepődnél mennyien nem tudják a nagy titok a mai napig se és nem értik mi a különbség :)

(#22) arn válasza Interceptor (#19) üzenetére


arn
félisten

En hasonlo arban nem vennek lcdt oled helyett, olcsobban igen. Vettem egy 65os oledet, szep bandingos volt, nem tudtak garantalni, hogy hibatlan lesz a javitas utan, igy ment vissza, es inkabb vettem egy 75os sonyt helyette ketharmados arban. Nappal szembol nezve szvsz kb mindegy, ha nem latom egymas mellett a kettot, sotetben is hozza annak mongy 80%at. Oszinten szolva atlagos hasznalatban nem nagyon erzem, hogy kimaradnek barmibol is.

Az oledet nem igazan tudtam ugy beloni, hogy ne legyen szelsoseges, jo tartalommal baromi jo tudott lenni, de nappal szarabb tartalommal etetve (tvkent es nem mozizashoz), inkabb hatranyos volt az lcdhez kepest. A sonyt sokkal egyszerubb volt egy jo atlagra beloni, a csucs tartalmaknal gyengebb, gyengebbeknel jobb, plusz nagyobb es olcsobb. Majd ot ev mulva visszaterek az oled temara, a fenyeros modellek igeretesek, csak a minosegi szorast oldjak meg, ebben az arkategoriaban ez nevetseges.

lg 65cx es sony 75hx90 a fenti ket eset.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Interceptor válasza Sinesol (#20) üzenetére


Interceptor
addikt

2 és fél éve van meg 65-ös q6fn, még nincs probléma.

#22arn: belépőszintű 55-ös oledben is gondolkodtam, de a 65-ös q6fn-hez még annál is kicsit olcsóbban hozzájutottam, emellett tudtam, hogy gond nem lesz vele. Nagyon sokat használom, többek közt játékra, filmre, youtube stb, de főleg most, hogy otthonról dolgozom munkára is. Itthon nem ülök le az íróasztal/ szimpla monitor elé, mert ez sokkal jobb nekem. Nem felejtettem el én sem az oledet mint lehetőség :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#24) Interceptor válasza arn (#22) üzenetére


Interceptor
addikt

Érdekes amiket írsz, a legjobb mindig a saját tapasztalat. Egyébként full sötétben én sem használom, nem túl erős fény mellett szoktam, oda meg jó az lcd bőven. Nappali fényviszonyok, és szobavilágítás esetén szerintem sincs nagy jelentősége, hogy oled vagy egy jobbnak nevezhető lcd-t néz az ember.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#25) #72688384 válasza Interceptor (#24) üzenetére


#72688384
törölt tag

akkor itt egy másik saját tapasztalat:
nagyon durva fényereje van az olednek, a feliratokat pl átkellett állitanom kékre mert a fehér olyan világos volt h kiégett a szemem tőle plusz az egész szoba világitott.
viszont amikor sötét szobában nézel scifit amiben sok a sötét ür jelenet ott azért brutálisak a feketék és a sötét szinek.
nappal sem volt vele semmi problémám.
gépre rákötve a világért nem tudom a hdr-t belőni windowsban egyszerüen nem hajlandó felismerni h hdr képes a tévé.

(#26) arn válasza #72688384 (#25) üzenetére


arn
félisten

Probald egy olyan szobaban, ahol sok a termeszetes feny :) ott nem a fenyero lesz az oled erossege. Az ujabb modelleknel nem veletlenul erre mozdultak ra, remelhetoleg lecsorog a kozepkategoriaba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) #72688384 válasza arn (#26) üzenetére


#72688384
törölt tag

nekem úgy sem volt vele semmi gondom. bőven látszik minden.

(#28) arn válasza #72688384 (#27) üzenetére


arn
félisten

En a fenyes felulet miatt sokat nem lattam belole :) igaz a nappalinkban kb 12 meternyi ablak van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) salapp válasza M0ng00se (#9) üzenetére


salapp
addikt

Sőt, az LG is LG paneleket használ. Egészen pontosan az LG Display-től veszi a panelt az LG, Sony, Panasonic, Philips, kínaiak.
Az LG is próbálkozik kihozni belőle a legtöbbet és a többiek is. Sajnos az LG hulladékgyár-jellegét ez a próbálkozás nem javította fel.
Most akkor még a szintén trash-gyártó Samsung is beszáll a buliba...
Miközben Kína már évekkel ezelőtt befejezte az elektronikai és egyéb hulladékok átvételét.
Hová tűn(t)ik az a rengeteg Samsung, LG és egyéb szutyok, ami pár éven belül kimúlik?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#30) Interceptor válasza #72688384 (#25) üzenetére


Interceptor
addikt

Windows hd color beállításaiban próbáltad? Nekem megy játékokban.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#31) #72688384 válasza Interceptor (#30) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem játszom a tévén csak videólejátszáshoz szerettem volna bekapcsolni. a képernyőbeállitásoknál maga a hdr gomb kivan szürkitve nem kapcsolható.

(#32) #72042496 válasza #72688384 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mivel játszod le a videót? Tudtommal a lejátszónak is támogatnia kell a HDR-t. (Nem tudom, hogy melyikek támogatják, én a PC-s HDR-t hagytam a francba. Kb. egy kézikönyv kell hozzá, hogy mit hol állítson az ember, más platformon pedig magától működik.)

(#33) stellaz


stellaz
addikt

Ha jól értettem a samsung elmúlt években tolt marketingjét, akkor most egy nagyon jelentős minőségromlásnak leszünk a tanúi.

Hát igen, régen minden jobb volt.

(#34) #72688384 válasza #72042496 (#32) üzenetére


#72688384
törölt tag

a tévén az alap webos médialejátszó alapból viszi az összes formátumot amit eddig ráengedtem.
gépen pedig mpchc-t használok de már magában a win10 display beállitásainál is inaktiv a hdr kapcsoló.

(#35) #72042496 válasza #72688384 (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes, hogy már a Windows alatt inaktív. Ez nem tudom, hogy mitől lehet.

(#36) Yodafon


Yodafon
senior tag

nem vagom. Mobilokban mar szinte csak oledet raknak de a tv-t meg massal csinaltatnak? :F

I'm gangsta!

(#37) Pingüino válasza Yodafon (#36) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha megnézed a telefonárakat, lehet, hogy gazdaságossági okai vannak. Tudnak ők OLED-et gyártani, csak kérdés, hogy milyen áron?! Vajon egy Samsung TV mennyibe kerülne saját AMOLED panellel?

(#38) arn


arn
félisten

A mobil ritkan megy fel vagy egesz napokat

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Duree válasza Pingüino (#37) üzenetére


Duree
veterán

Az AMOLED panel nem alkalmas tévézésre, lévén az AM az érintés érzékenységet jelöli, persze lehetne ezt a réteget elhagyni, de a kék szin továbbra sem hosszú életű, erre bizonyíték az Samsung telefonok, némelyike pár év után erősen kék szin hiánnyal küszködik mivel ez a réteg elöregedett. A Samsung saját fejlesztései minden vonalon becsödőltek ezért fordulnak az LGhez úgy mint egy csomó gyártó, hiszen ez egy feltörekvő piac amiből a Samsung is szeretne egy szeletet.

duree54

(#40) Kendek válasza Duree (#39) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Aktív-Mátrix az nem az érintés érzékenységet jelöli. A Samsung a Super AMOLED-jeibe integrál érintést érzékelő réteget. Szóval ha valamihez tártsítani akarjuk, akkor az a Super jelző, és nem az AM.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#41) Pingüino válasza Duree (#39) üzenetére


Pingüino
senior tag

Megelőztek. :)
Az AMOLED-ben az AM nem az érintésérzékenységet jelöli, hanem az Active Matrix rövidítése, ami pedig a kijelző meghajtásának a módját jelöli.


Szerk.: Egyébként nem magával a kék organikus anyag öregedésével van a baj, hanem azzal, hogy nem ugyanolyan mértékben öregszik, mint a másik két szín. De ezt egy QDot réteggel lehetne ellensúlyozni. Ha nem járatják túl nagy fényerőn, bírná az elég sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#42) Duree válasza Kendek (#40) üzenetére


Duree
veterán

Bocsánat igazad van, tévedtem.

duree54

(#43) Duree válasza Pingüino (#41) üzenetére


Duree
veterán

Ebben igazad van, én tévedtem.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.