Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#416) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Pár napja van meg a telefon.
Nekem egy dolgot kivéve tökéletesen megfelel a multimédiás része, ugyanis nekem erre a célra kellett.
(Játszani egy Defy+ után ég és föld, ugyanez igaz a filmnézésre, s számomra a zenelejátszója is tökéletes, fényképezni, filmezni ritkán szoktam, ezért az nekem nem mérvadó.)
Szóval a zavaró tényező ez az external DS állapot, nem lehet ugyebár áttenni a belső memóriáról a külső kártyára a játékokat. Tehát hiába a 32 gigás SD, telerakhatod filmekkel, zenékkel, fotókkal, viszont két nagy játék már nem fog felférni a belső memóriára.

Ez konkrétabban azt jelenti, hogy egy Batman például, vagy más két giga közeli játék már fel sem applikálható, (miután a mondjuk 20 legszükségszerűbb dolgot feltetted a telóra), mert már nincs annyi hely.
Rayman, mindegyik Sonic, Splice, Waking Mars, Superbrothers, s egy csomó pár száz megás game gyönyörűen fut, de én megszoktam, hogy minimum 70-80 játék van a telefonon, na ez most ugrott.

Rootolással elvileg ugye ez megoldódna, de egyelőre nincs root a frissített szoftverre. 10 perccel a gyári frissítés után olvastam el az xda honlapon, hogy akkor ez a root már nekem ugrott:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705

Tehát aki még nem frissített és rootolni akar, az még megteheti, a többieknek meg hozzám hasonlóan marad a kivárás. :(

(#419) ThomCart válasza lmisi (#418) üzenetére


ThomCart
csendes tag

Szoftververzió:
P76010e-216-30, tehát e-s, ahogy említetem ez a gyári frissítés, amiről itt már többen is nyilatkoztak

Igen, úgy van, ahogy írod, cirka két gigányi belső helyed van. Ezzel lehet nagyjából gazdálkodni.
És sajnos szintén igen: a külső SD-re alapból nem lehet átrakni az appokat. (A Defy+ -nál ugye ez egy gombnyomás volt.)
Az összes létező app2SD progit kipróbáltam, de ahogy az XDA-Developers-en olvasható, nem is fog menni így, állítólag még roottal se:

U cannot move to sd by app 2 sd cuz ur internal memory acts like sd card. U need to bind folders to ur sd card wich is mounted as a external_sd on sd card (phone internal memory)

És akkor ez a Directory Bind nevű cucc lenne a megoldás, ha van root:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262

Aki még nem frissített, annak elvileg ez működik a korábban említett roottal.
Azért szóljon valaki, hogy tényleg gromek-e. Be van ígérve egy downgrade is, amint jön, én visszaállítom, mert ahogy írták ez a frissítés szemmel láthatóna semmit nem csinált. Állítólag nem is adtak ki hozzá changelogot.

A szaki az XDA-n azt írja, hogy tégla-biztos a jelenlegi root-verzió, és egy-két ember valóban visszaírt, hogy működik. (Először kivártam, mert az első verzióval sikerült malterhez valót gyártani valakinek, aztán mire működött a root, már lekéstem.)

(#421) lmisi válasza ThomCart (#419) üzenetére


lmisi
senior tag

Komolyan mondom a guglinal és lgnél is elmentek otthonról?????
Már eleve agymenés hogy csak belső memóriába lehet telepíteni akár mint almások, na ezért nem veszek almát, de hogy az androidnál is ez legyen a standard :( :( :( Ja és akkor beletesznek 4giga sdromot amiből látsz alig 2 gigát. Akkor adják minimum 16 gigával. (Gugli kitalálja ignorálja a microsd-t, a másik LG meg kiadja mikroszkópikus belső sd-vel)

Így még egy offline navit sem tudsz normálisan telepíteni a környező országok térképeivel :(((

Vettem egy 23 000 ft kínai tabot ott is be volt állítva ez a balgaság. 4 giga rom mellett.
Ott persze rootolva árulják, nosza rajta átírtam az fstab.void file-t azóta normálisan látja az sd kártyát isdcard-nak és nem extsd-nek (extsd lett a törpe belső sd)

Ilyen kevés rommal felejtős egyenlőre ez a készülék, pedig a gyereknek ezt szemeltem ki. Na jó még gondolkozom rajta, de lehet hogy sokkal gagyibb grande xin lesz belőle, vagy beszerzés után instant root, de ha nem lehetséges már a rott akkor bukó dolog.

Őrület ahhoz hogy normálisan használd rootolni kell a vadiúj telefont. egyébként van olyan normális játék aminek a minimum helyigénye 2 giga a max pedig üti a 4-et. Tehát az fel sem menne. (The Bard's Tale)

(#427) ThomCart válasza jooker82 (#424) üzenetére


ThomCart
csendes tag

akkor légyszíves mondd el hogy kell, mert a XDA-fórumon a rootot készítő fickónak sem sikerült még eddig visszatenni az eredeti szofvert

(#429) ThomCart válasza size (#425) üzenetére


ThomCart
csendes tag

én sem fogom visszavinni, mert most befürödtem a roottal
előbb-utóbb remélhetőleg úgyis megoldják

ha meg nem, akkor elleszek azzal a maradék 200 játékkal, amit szeretek, és már most is fut rajta :)
és azzal a 200-al, ami a következő 1-2 évben jön majd
a kedvenceim különben azok a minijátékok, amelyekből így is felfér vagy 50 a telóra :)
na meg csomó ingyenes: Don't look back (by Terry Cavanagh, aki a csodás vvvvvv-ért és a Super Hexagonért felelős), Mos Speedrun, Super Bit Dash, Commander Pixman, Blookid, Meganoid 1-2, Turbo Kids, Giovanni's Nightmare, CheeseMan, Scorched Monsters, Static Quest...

ezekhez különben pont jó volt az én Defy+ készülékem, de például egy Paper Monsters-hez (most jött ki a Playen is, 200 forint) vagy egy Clippox-hoz már jócskán elkel ez a kategória, mondon ég és föld, tiszta eyecandy az igencsak megbecsült régi telóm után, ráadásul mindegyik röccenésmentes

aztán ott van például a Rico, egy 3,7-es képernyőm kiesik a szemed, ezen meg csodálatosan látni mindent
az Eufloriával ugyanez, ezen a mobilon igazán élvezet

vagy a Machinárium, nem is ment, elindult ugyan, de nem tudtam kattintani, mert olyan kicsi volt a felület, hogy nem érzékelte (mondjuk itt is lemarad a menü széle jobboldalt, de simán játszható)

vagy a most megjelent Pizza Boy nem indult el, ezen meg szépen fut

vagy a Splice, amit egyrészt korábban a kisebb felületen alig láttam, továbbá döcögött is, ezen pedig álom (ha rájössz, hogyan kell játszani :))

de különben tesztnek a Raymant ajánlom, ha szeretsz játszani és meglátod a gamét, tuti azt mondod, hogy megérte ennyi pénzért a telefon (én 15 előleggel vettem, nem tudnám mostanában kifizetni még ezt a telót se egészben, nemhogy egy komolyabbat)

egyszóval ha itt lesz a frissített root, akkor nekem ez egy tökéletes kis játékggép lesz
addig nyilván csak félig az, de számomra ez is nagy ugrás a minőségi játszásban
lehet, hogy másnak eltérő a véleménye, de ez számomra (és a kevésbé tehetősek számára) simán altenatívája (lehet) egy kézikonzolnak

(#430) Badboys


Badboys
őstag

Sajnos a 4 X HD nek is ilyen szar a fájlkezelő része. Ott sem lehet SD re tenni programokat. Pedig az ICS ben ez megoldott root nélkül. Sajnos telepítéshez is kellett egy telepítő progit alkalmazni. Ez a része sajna elcseszve de rendesen. Ilyen és ehhez hasonló bosszantó apróságok vannak. Itt is a cromot bele applikálták a szoftverbe? Gyalázatosan sz@r crom,és rengeteg helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#435) ThomCart válasza jooker82 (#431) üzenetére


ThomCart
csendes tag

köszönöm, de ez nekem, laikusnak még nem meggyőző, mármint hogy abban az esetben úgy működött, akkor most is jó lesz így (bármily evidens is legyen egy hozzáértőnek)
részemről megvárom a zanakorus33 nevű tag ügyködését a XDA-n, ez volt a ma délutáni üzenet
"atm im backing up my phone and getting ready to try downgrading"

ha sikerül neki, akkor jelentkezem én is a saját tapasztalatommal, továbbá a rootolás eredményével

(#456) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Ez biztató, de nincs hozzá leírás.

downgrading V10E to V10A only on win xp!!! and kdz upd

yes.

1.downgrade v10a
2.rooted
3.voodoo ota & keep root
4.update via ota to v10e
5. v10e and root

Aztán erre a rootot író ember kérdése.
Strange, how did u dowgraded, using lg p920 moded kdz ?

Az enyém meg, hogy valaki leírná, hogy akkor most mi van?

Na meg aki leírta, hogy sikerült a downgrade és a root, még közzéttett egy ilyet, a vold.zip csatolmánnyal.

somebody could think how to modify vold.fstab in order to exchange sdcard to extrenal_sdcard

egyébként itt olvasható: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705&page=9

na most gondolom mielőtt ezt leírta,elolvasta a fórumon azt pár oldalt, már csak a root-leírás miatt is
ott olvasható ez a Directory Bin nevű, korábban már említett dolog, amely megoldaná ezt az SD-problémát
akkor miért nem próbálja ki és írja le, hogy működik-e avagy sem?

nem értem néha magunkat, komolyan

(#462) ThomCart


ThomCart
csendes tag

Még várni kell erre a rootra... :(

I was talking with bin4ry, there is no way atm to root devices with encrypted recovery like ours after 10e update,
btw there is no 100% working downgrade solution and i do not advice to do it now. I tried few ways of downgrading almost bricked phone.

Someone here told he succeded but no tutorial and no proof.

ez a srác írta a 10a verzióhoz való rootot, csak tudja mit beszél

(#469) xewyor válasza ThomCart (#462) üzenetére


xewyor
csendes tag

De azért előbb-utóbb lesz rá root ugye?

(#476) orrlyuk válasza Oldmobil (#475) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

A Nexus S-nél is az alsó kapacitív gombok világításával lehetett ezt megoldani, de ott root és custom kernel is kellett ehhez. Itt ilyesmi nemigen várhat mostanában - amúgy is, a kernelt, ha fel is törik, azzal a garancia bukta.

Én ma vettem a Duna Pláza kisebbik boltjában, a nagy T-pontokban valamiért nincs, 3 helyen kerestem. Nálam a webshop nem játszott, sajnos.

Ha lesz vele időm szórakozni, írom majd a tapasztalatokat, és csinálok tesztvideókat is. Nem ma... :DDD

Amúgy nagyon tetszik, érdemes kézbevenni, megnézni: nagy, vékony, és könnyű - ez meglepő.

Ami máris föltűnt: a böngészőben a Google Labs fordítása: Gogle Cimkék. Hogy mik vannak! :B

A másik jelöltem az Advance volt, a 2.3 három és a "majd valamikor" 4.1 (4.2?) mellett a kijelző miatt döntöttem az L9 mellett: az Advance Samoledjét egyáltalán nem látom szépnek: kékes, és sötét, ráadásul pentile, meg a többi baj... Nem leszólásképp, amúgy baba készülék, gyors, meg minden.

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#498) orrlyuk válasza Oldmobil (#497) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Root nélkül nem megy, kipróbáltam. Valaki?

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#501) Oldmobil válasza orrlyuk (#498) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm! Esetleg valaki, akinek rootolt a telefonja?

(#511) ThomCart válasza orrlyuk (#503) üzenetére


ThomCart
csendes tag

recsegni nálam nem recseg, de mondjuk "ránőve" sincs éppen, ugyanis a hátlap alsó fele nálam nem 100%-osan fekszik rá a telefon belsejére
van egy nagyon kicsi játéka, ennyi, de mivel azon a részen alig ér hozzá a tenyered a kézbenfogás során, nem is tűnik fel, hacsak nem nyomkodod direkt
a széleknél, ahol vissza kell pattintani a helyére, ott tökéletesen illeszkedik, szóval teljesen passzentos, ez a lényeg

összeségében nekem ez egyáltalán nem probléma, sokan szerintem csak akkor veszik észre, ha külön szólnak
a lényeg, hogy jó kézben tartani a telót, és szerintem ezt az apróságot leszámítva relatíve minőségi az összerakás, anyaghasználat

csak az a root jönne már...

állítólag van már működő downgrade V10a-ra (ezt a szoftververziót lehet ugye jelenleg rootolni), csak még a tutorialt nem láttam sehol

valakinek az XDA-n olvasottak szerint a 10e-t is sikerült rootolni, nekem nem (bár kiírta, hogy rendben, csak éppen nem lett rajta root), de az egyik főszaki szerint nem is kellene, hogy sikerüljön

egyébként van már működő CMW is rá (Prada 3.0)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705&page=13

van itt valaki, akinek rootolt már a telója?

mellékszál, de hátha érdekel valakit: a Nova 3-at találtam egyedüli olyan nagy játékként, amelyiket alapból futtatja external SD-ről is, erre tud valaki magyarázatot? (ext SD-n Android mappa, benne data alatt egy 800 megás könyvtár, obb alatt egy 1,7 gigás mappa)

(#513) Erdei88 válasza ThomCart (#511) üzenetére


Erdei88
veterán

Mire jó ez a root-olás? Nem igazán vagyok otthon a témában

(#514) Miksa64 válasza Erdei88 (#513) üzenetére


Miksa64
tag

A root-olás az olyan mint a számítógépen ha rendszergazdai jogokkal bírsz.

Bármibe belepiszkálhatsz.

A root-olatlan rendszer sok progit nem enged fetelepíteni.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#553) ThomCart


ThomCart
csendes tag

kérdés

ha nem megy végig a script a rootolás során, a click to restore-t követően (tehát még rányomok a visszaállításra) marad a villogás, meg az it "shell" run forever, akkor mi lehet a gond?

(debugging on, unknown sources on, vírusírtó kikapcs, és tudtommal adminisztrátorként futtatom, de ebben, hogy lehetek biztos?)

azt mondják némelyek, hogy az 10e-t is rootolták, bár sokszori próbálkozásra
(mondjuk aki beítra, annak 765-ös, tehát amerikai készüléke van, nem tudom ezt jelent-e ebben különbséget)

valaki szerint úgy sikerült, hogy először sima USB töltésen indította, aztán váltott át LG szoftver üzemmódra, mármint a rootolás közben, és állítja, hogy csupán időzítés kérdése az egész :)

ha 20-25-ször nem futottam neki egyszer sem, sikertelenül

a "hivatalos" leírás szerint egyébként LG-módban kell csinálni végig

persze próbáltam így is, meg csak töltő módban is, de mindkettőben elakad

próbáltam a legújabb, 17-es verziójú Bin4ry scripttel, azzal sem megy

próbáltam a programon belül a kettes root-verziót is, nem normal, hanem special móddal, az sem fut végig
(valakinek ezzel sikerült)

szóval akkor fut - legalábbis látszólag - végig, ha közben átváltok a másik módra, tehát töltésről LG-re, vagy vissza, de semmi, root checker kiírja, hogy sorry

bocsánat, különben teljesen analfabéta vagyok ehhez az egészhez, csak a tüneteket tudom sorolni, de megköszönném, ha valaki felvilágosítana

megértem, hogy másnak egyáltalán nem fontos ez a root téma, de nekem a Directory bin, a Titanium Backup és a Chainfire 3D miatt, mint a falat kenyér... :)

talán blődség, de tudtok valakit esetleg, aki megcsinálná akár némi szerény juttatásért?

továbbá ismét megkérdezem, nincs senkinek ez irányú tapasztalata? 10a-t se próbálta még senki
állítólag egy root keeperrel simán lehet frissíteni 10e-re, root is marad, és frissítés is játszik

(#581) jooker82 válasza orrlyuk (#576) üzenetére


jooker82
nagyúr

A térképeket lehet a micro sd-re is tenni és nekem 2 HD játék is felfért a programok mellett az belső sd-re...
De rootolással meglehet majd oldani a külső sd-re telepitést,vagy másolást is...Idővel biztos lesz rá root..
Játékokból ugyanazoknak kell futni rajta,mint ami az Opt 3d-n fut...
Ebbe a telóba,amúgy 2 csatornás memória is van,attól is ilyen fürge...Gyakorlatilag,igy videókon nézve,én nem sok különbséget látok sebességben,az L9 és 4X között....

Kispeti: V10E a legfrissebb szoft,képeket,meg vagy 50 hsz-el fentebb linkeltek be...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#592) ThomCart válasza jooker82 (#590) üzenetére


ThomCart
csendes tag

A KDZ updater nem működött nekem :(
letöltöttem a V10a-t, az updater programot ahonnan megadtad, elindult, nem találta a telefont, aztán újra kellett raknom a gépet, úgy értem az otthonit is :)
nem vicc, a melóhelyen is sikerült szétgórnom a gépet ezzel a downgrade-es akcióval (még jó hogy az adatokat valahogy sikerült leszednie a rendszergazdánknak)
megkéri az árát rendesen ez a root, persze biztos én voltam a hülye, de ha nem vagytok bennfentesek, akkor szerintem alma

különben ha azt mondják, hogy nem jó, egyelőre felejtsd el a rootot, akkor nyugton vagyok, de ugye beírták már ketten is az XDA-fórumon, hogy a 10-et is rootolták (bár az amerikait)

kivárás marad

aki még nem frissített - nyugodtan próbáljátok meg a korábban már beírt rootot a 10a-ra, nem fogja még speciális módban sem letörölni az adataitokat, kb. 100-szor futtattam, mindenféle verzióban, USB-mód váltogatásokkal, szünetekkel, a telefon makulátlan :)

pár dolog még, amit most olvastam
- akinek sikerül a root, flashert lehet, de romot még ne tegyen rá, ugyanis azt mondja egy okos, hogy jelenleg nem lehet visszaállítani
- Wifi tehtering pipa
- 64 gigás kártya pipa
- rootolásnál legyen benne a kártya

(#593) ThomCart


ThomCart
csendes tag

kicsit zavaros, meg elijesztő így visszaolvasva, tehát újból

a PC-im mentek ideiglenesen gallyra, nem a telefon, de azok sem magától a rootolástól, hanem a verzió visszaállítási kísérlet (10e-ről 10a-ra) során használt programok valamelyikétől, de a telefon ekkor is érintetlen maradt, tehát lehet még akár ezzel is próbálkozni, már aki ért hozzá, hiszen a telóból nem lett rögtön tégla :)

a lényeg: a telefonban az én izmos tapasztalataim szerint nem tudtok ezzel a roottal kárt tenni, max. nem lesz rajta root jog

az európai telefonnal bíró szakértő szerint ez a jelenlegi root NEM JÓ a 670-es 10e-re, CSAK a 670-es gyári 10a-ra
a 675-ös (ez az USA) 10e-s verzió rootolható, állítólag

(#595) Joshi


Joshi
titán

Srácok gyorsan oldjátok meg a rootot meg a főzött romot az L9-re mert inkább ezt venném február elején mint a Grand X In-t. :K

(#627) kisocsi válasza Gzolo (#624) üzenetére


kisocsi
tag

+1

Sajna a root még nem megoldott,de remélem lessz rá hamarosan megoldás. Az XDA sincs még saját topik,de bízom benne hogy hamarosan beindul!

[ Szerkesztve ]

(#630) jooker82 válasza kisocsi (#626) üzenetére


jooker82
nagyúr

Csinálhatnátok egy első hozzászólást,előbb csak egy lightosat,utána folyamatosan bővitve,igy többen kedvet kaphatnak,eme remek telóhoz...Frissitésről,előnyök hátrányok,rootolás..stb..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#661) bubus66


bubus66
nagyúr

Sziasztok kérnék egy kis segítséget, ha valaki le írná ROOT-lás menetét. és az 1 HSZ-be ez betetetni mert mindenikek van leírás csak nektek nincs

Így gondoltam és aki hozzá tesz ehhez az mindenki meg lesz említve Pü-ben küldjétek el bárki be rakathatja. Én vissza küldöm az eredetit. Szeretném mit 1 heten belül L9 tulajdonos fel dobni a topicot. Mindenki tegyen hozzá egy kicsit. Elnézést, hogy Black Tulajdonosként bele okoskodok a topicba

(#601) jooker82
Főnők én minden egyes LG topicba meg talállak??? :C

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#677) Dreimus


Dreimus
senior tag

Sziasztok,

A tegnapi nap folyamán szegeden sikerült nekem is szert tennem egyre, aranytárskártyás csomagban.
Eddig pozitív véleménnyel vagyok a készülékről, de sajna rosszul kezdtem neki a frissítésnek, ezért 10e alatti root-t várok, hogy linkelni tudjam a nagyobb játékokat sd-re :)

Ha látok valami kérdést amire tudok választ adni, akkor megteszem.

Dreimus.

ui.: A T-Mobile központi telefonszámon meg tudják mondani a T-Pontokban van-e készleten, szűrni nem tudnak a készülékre mivel a szűrőjük nem ismeri a telefont :) , így érdemes egy fix helyett mondani nekik.

(#681) ThomCart válasza t.imi (#679) üzenetére


ThomCart
csendes tag

3 hete van meg, szó szerint szétnyomkodtam a kijelzőt, minden nap durván, több órát játszok vele, nekem semmi bajom nem volt vele, ezért nem hiszem, hogy típushiba lenne
mint már egyszer be is számoltam róla, nagyon elégedett vagyok a kijelzővel, kifejezetten a játékok miatt vettem, de ez persze kissé szubjektív dolog is

a 10e rootolásáról ezek a hírek, kérdezi valaki, hogy miként sikerült, erre a válasz

Using the script OP posted. You will have to install all the prerequisite drivers etc..
Setup everything the same way OP says to.

Tehet ezen leírás alapján: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1990705

Nade!!!!!!!:
Then instead of right clicking on the RunMe_L9.bat, open an administrator command prompt: Go to start -> type cmd -> right click on cmd.exe and select run as administrator. Then change your directory to the folder you have the RunMe_L9.bat with root and restore. Then execute RunMe_L9.bat by typing its name and pressing enter.

Whenever I tried to running the RunMe_L9.bat by right-clicking and running as administrator I would get file not found errors or something like that. Is that the problem you are having?

The way above actually worked without errors and gave me root

egy másik mai bejegyzés:

I had the same problem of getting lot of 'file not found' errors.
I fixed it by just adding a line in the beginning of the batch file which directly changes the directory to the location where the batch file was located.
I added a line "cd c:/users/....". You will have to substitute the "c:/users/..." with the actual location of the directory where the batch file is located.
After that change, it worked the first time.

szóval itt konkrétan ketten is rootolták a 10e-t, bár kissé módosítva az eredeti rootoló progit
nekem sem találta egyébként a fájlokat, tehát ez a fenti dolog lehet a dolog rákfenéje
na majd hívok egy szakit, aztán ha nekem is sikerül, akkor jelentkezek

jelenleg ott tartok, hogy XP alatt hiába futtatom, nem megy végig, ott megtalálja a fájlokat, de ezek szerint mégsem eléggé rendszergazdagént futtatom, tehát nem sikerül
Windows 7 alatt (jobb klikk, run as administrator) meg nem találja a cuccost, ahogy fentebb írva vagyon, ezek szerint könyvtárhiba miatt

de én tényleg nem értek hozzá... csak próbálom kitalálni ezekből a bejegyzésekből, meg a saját tapasztalataimból, hogy mi az ábra

(#683) ThomCart válasza tzsolesz (#682) üzenetére


ThomCart
csendes tag

oké, de lenne már itt valaki, aki érdemben hozzászól a roothoz
akitől lehetne kérdezni, aki kiosztana, hogy öcsém hülye vagy, nem jól csinálod
gondolom hozzám hasonlóan más is ki tudná írogatni az XDA-ról az ottani fejleményeket, mondjuk olyan valaki, aki tényleg vágja is, amit olvas, de látszólag ez is csak engem érdekel
nem értem, egy hónapja kint van a teló, tényleg SENKI nem akarja rootolni rajtam kívül???!!!

ha mondanátok egy szakit, én akár el is viszem hozzá a telefont Pesten, ezen lehet próbálkozni, aztán ki lehet tenni az eredményt ide mások okulására, hogy na működik a dolog így és így, vagy nem, még várjatok, mert...

olvastam az új ZTE-fórumon, hogy gyűjtöttek pénzt egy telóra, hogy a hozzáértő brigád aztán azt széthekkelje
(bár nem tudom mi lett a sztori vége, de emlékszem, még a Skate barmolásánál bármit lehetett kérdezni például a Kelzsócától, jött rá érdemi felelet)
nem tudtok hasonló figurát, aki hajlandó lenne szakérteni itt ?
ha ezen múlik én például beszállnék 5 ronggyal, a szerény kérés pedig tényleg csak annyi lenne, hogy valaki rootolja már meg ezt a 10e-s verziót (ennyi egy Xbox flash, szerintem ez korrekt ajánlat)

(#687) jooker82 válasza kpm20 (#686) üzenetére


jooker82
nagyúr

Grat hozzá :)

Itt nézegessetek rootot..az olaszok kenik vágják..
Ott igazi sikertermék az L9... 8x annyi hsz van mint a 4x topicba...pedig az jóval régebbi. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#695) ThomCart válasza bubus66 (#691) üzenetére


ThomCart
csendes tag

a rootolás leírása elvileg jó, de amiket az elmúlt 3 hétben olvastam, az alapján azért rengeteg kérdőjel van, amire persze nem tudom a választ

- beírták páran, hogy a 10e-t is rootolták, az európait, tehát nem az amerikai telefonon levő verziót
az XDA-n az van kint tehát, hogy lehet rootolni a 10e-t is
- egyesek szerint a LG Mobile Support toolt el kellett indítani, csak úgy sikerült nekik, tehát nem csak a drivert töltötték le, hanem futott a progi
- valaki szerint nem a normál, hanem a 2-es root verzió (special) jó a 10e rootjához
- aztán itt van ez az XP/Vista vagy Windows 7/8 kérdés (lásd olasz oldal + saját tapasztalat)
- aztán pont két 10e-s írta be, hogy a rootoló progi nem találja a fájlokat, ezt megerősítem (nekem ugyanezt produkálta Windows 7 alatt) és akkor jött az, hogy módosítottak ezt meg azt, lásd előző beírásom, és úgy SIKERÜLT nekik

tényleg nem okoskodom, Ti értetek hozzá, csak gyűjtögetem a morzsákat

(#698) bubus66 válasza ThomCart (#695) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mi a véleményed egyenlőre tettesük be a 1 Hsz-be, és ha ki fórja magát a ROOT akkor módosítjuk. Én ma csináltam egy SmartFlashToolshoz valóverziót,ha jövő héten meg jön a telom akkor ki próbálom, hogy működik-e

(#696) ThomCart

Várom az Írást köszönöm elég ha belinkeled ahova leírtad.

(#697) jooker82

Magyar nyelvű kézi könyvet nem találatam hozzá oké még várok egy fél órát és utána betettem, aztán lehet, hogy neki állok az L7-nek is

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#699) mabocockpit


mabocockpit
csendes tag

Sziasztok. Nekem sikerült a root és a downgrade is. 1-2 órán belül elküldöm bubus66-nak a leírást.

(#748) virkir válasza bubus66 (#743) üzenetére


virkir
veterán

Némi javaslat az első hsz-hez.

A szoftver Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) felületére épül, platform LG ezt Optimus UI 3.0-nak
Ezt a mondatot be kéne fejezni mert így nem igazán kellemes.

Belső tárhely 4 GB-os, 1 GB RAM
Itt szvsz felesleges a ram méretét megadni mert feljebb már megtörtént. Inkább azt kéne megemlíteni, hogy gyári állapotában ebből mennyi használható szabadon és esetleg itt felhívni a figyelmet, hogy a készülék nem telepít SD kártyára csak belső tárhelyre root nélkül.

SMS (menetes néző),
Mi a vihar az a menetes néző? Félcolos cső anya nélkül? :D

GPS Igen, az A-GPS támogatással
Az ilyenekből ki kéne venni az igent mert magyartalan és látszik a ctrl+c-ctrl+v valami webes adatlapról.

Az csak legenda csupán., hogy az Android alatt...
Szvsz ezt is felesleges kétszer vastagon berakni elég lenne a bekezdés végére, hiszen nem fogytékosok akik itt olvasgatnak :DDD

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#755) akcsy


akcsy
tag

Háát én szerintem nyugodtan be lehetne írni az 1-ső hozzászólásba, hogy pl. első alkalommal 4-5 órát kell tölteni, kikapcsolt állapotban, a GYIK miatt, ezen kívül kb. én úgy töltöttem volna, hogy közbe a marketen vagyok :D Valamint még lehetne azt is pontosabban szerintem, hogy hogyan kell visszaállítani root-ból eredeti állapotra... Én még ezeket javasolom... Jah és tényleg le lehetne venni a megismétléseket, valamint, hogy a 4GB-ből mennyi áll a rendelkezésre...

Off: a rootolással oldható meg az is, hogy pl. feletelepítsek (torrentről) egy fizetős játékot???:o Bocsi az ilyenekért, csak EZ lesz az első Androidom... Azaz van a családban, de háát más telefonján nem nagyon tudom ki tesztelni, hogy mi mire jó :)

Egyébként nagyon könnyűnek tűnt a madaras-tesóban...:D Háát sokkal nehezebbnek tűnt az SGS Advance... Kb attól fogok félni, ha már meglesz, hogy vajon mikor esik ki a zsebemből :D Sajnos szerencsémre tesztelni nem tudtam, pedig azért próbáltam volna ott pár képet lőni, hogy mégis mennyivel másabb egy SG Ace-hez képest... :)

[ Szerkesztve ]

(#760) ThomCart


ThomCart
csendes tag

találtam egy ilyet

http://www.softwaredon.com/2012/04/install-android-app-direct-into-sd-card.html

megnézné valaki szaki, hogy ez működhet-e? (bár egyik kommentben írják, hogy a 4.0.4-re pont nem jó)

továbbá ha bármi root-nélküli okosságot tudna valaki az appok external SD-re való átmozgatásról...
ez utóbbival is simán beérném a root hiányában

de azért még mindig várom azt a jelentkezőt, akinek sikerült a 10e-t rootolni :)

amit kitettetek a honlapra, (meg privátban is köszönettel megkaptam), azzal sajnos nem sokra mentem, de hát legalább az van kiírva, s nagyon úgy tűnik, hogy helyesen: egyelőre csak a 10a-ra van root

(noha azóta is nem egy sikeres 10e rootról olvastam, de valószínűsíthetően azok mind az amerikai 769-es telefonnal kapcsolatban íródtak, na és több olyan "megnyugtató" bejegyzést is olvastam, hogy az európai 10e-sek megcsüngtek a roottal)

(#765) bubus66 válasza xewyor (#763) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#763) xewyor

Amit linkeltél,azt lehet ROOT-nélkül is?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#766) jooker82


jooker82
nagyúr

KDZ frissitésről,itt van leirás..Mért nem próbáljátok meg visszarakni a v10a romot??És akkor lenne root...Már akinek kell.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#769) bubus66 válasza jooker82 (#766) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#766) jooker82

Vagy a SmartFlashToolsal kellene meg próbálni, mert meg lehet csinálni a bin és az fls fájlt

(#767) xewyor

Azért kérdeztem, mert a su ott van és az a ROOT

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#771) bubus66 válasza xewyor (#770) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké értem csak root nélkül elég nehéz valamit is csinálni. biztos, hogy meg lehet csinálni az L9-hez is.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#772) Dreimus válasza Dreimus (#768) üzenetére


Dreimus
senior tag

Sikerült a művelet végrehajtása, de ezt követően hely hiányra hivatkozva nem tudtam telepíteni, mivel az sdcard az external_sd egy mappaként kezeli a rendszer a memóriakártyánkat és azt nem ismeri az android :( Sajna rajtunk csak a root vagy az LG következő frissítése segítene mely buhera nélkül engedné a műveletet.

UnRoot:For anyone trying to unroot their p769 you can open super su app and go to settings.
In the settings there is an option to unroot and remove super su. I ran this and afterwards i ran a factory reset on my device.
I reinstalled super su after the reset and it said no su binary found. This breaks the root

Tehát amikor super su app-t elindítva az ott lévő beállítások között van az unroot és super su eltávolítása, ezt követően gyári beállítások és minden tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#842) integrated


integrated
tag

Pakk letöltve, szoftverem V10a, windosw enabler futtatva (ON), telefon usb hibakeresés OKÉ, Lg szoftver pipa, oké, runme.bat rendszergazdaként futtatva oké, 1-normal, enter ok. telefonon gyárivisszaállítás (közben terminálba még egy enter ok) telefon újraindult, bekapcsol, ok. terminál üzenete Root sikeres, ok. Telefont nézem SD-re nem lehet telepíteni. Grat. Valaki tud valami megoldást? WIN7 32bit, driverek ok, (pc suit nincs a gépen)

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#843) integrated


integrated
tag

Bár a terminálba folyton kiírja h nem találja az elérési útvonalat, de ettől még kiírja h sikerült a root, további szép napot.. :S

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#844) ThomCart válasza integrated (#843) üzenetére


ThomCart
csendes tag

azt írják, hogy az ext. SD-re telepíteni direktben a root után sem fogsz tudni, tehát sajna ez a normális
viszont a Directory Bin nevű progival össze tudod kötni a könyvtáraidat (Adnroid / Data és Obb) az external SD kártya foldereivel, így futtatni lehet az ott lévő data és obb könyvtárakban lévő cuccokat
azért a semminél ez is sokkal több, főként a nagy játékok estében

(#845) lmisi válasza ThomCart (#844) üzenetére


lmisi
senior tag

Ha van root, akkor esetleg root explorerral ki, illetve fel tudod cserélni a külső és a belső sdcard bejegyzéseket.
Innentől kezdve lesz egy kövér belső sdcard-od ami a külső microdsd. (Valamint egy nokedli külső sd ami a belső sdcard-ra mutat)
Nekem ez működött a concorde tab one-on (tablet). annak is 4 giga romja van és ugyanilyen idétlenül felosztva. Persze lehet itt nem működik, ott az /system/etc/vold.fstab file-t kellett szerkeszteni.
Rendeltem egy L9-t ajándéknak, de még nincs nálam, így nem tudom ellenőrizni.

Directory bind-al is próbálkoztam anno, nem volt 100%, de alapvetően működött. A fő gond mégis az volt vele, hogy amikor telepítettem akkor a szabad hely mennyiségét mindíg a nokedli belső sdcard-on nézte, ami ugye üresen sem sok, így szintén szívatóágra juthatsz :U

[ Szerkesztve ]

(#865) integrated válasza bubus66 (#846) üzenetére


integrated
tag

Üdv, akkor a rootolás önmagában nem elég? kell még mást is csinálnom? Ha igen, mit? Hogy sd-re telepíthessek/áthelyezhessek.

[ Szerkesztve ]

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#880) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

bubus66 Ezeket a HTC Wildfire S-emen sem kellett leállítanom, mert még azon is elment úgy hogy nem zabálta fel a fél memóriát! Amúgy hogyan fagyasszam le? Ahhoz root szükséges nem?

jooker82 A beállítások alatt felesleges leállítani, mert úgyis újraindul, csak fagyasztani lehetne, de ahhoz ha jól tudom kell a superuser!

De viszont most megnéztem a Beállítások--->Alkalmazások---->Futó alkalmazásoknál már jóval barátibb 500-400Mb szabad memóriát ír. Na ilyenkor most mi van?

Szoftver verziót megnéztem 10a van rajta. Ha frissíteni akarom akkor azt írja hogy most a legújabb verziót használom, nincs frissítés.

A RAM-ot megnézné nekem olyan valaki akinek van most jelenleg ilyen telefonja, hogy neki is ez írja? Végtelenül hálás lennék érte!

LG G3

(#894) bubus66 válasza jooker82 (#892) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#892) jooker82

Nekem is érdekem lesz, ahogy a Blacknél is az volt. az mert ilyen facebook meg Googlemaps Remotecall és társai mennek a húslevesbe. a GoogleMapsot az utolsó szikrájáig eltávolítom, meg a framework mappából is.Ha Root-lom (már pedig miért ne rootolnám) már reptetem is ki a sok szemetet belőle.

A tietekben sincs ugye?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#917) mabocockpit


mabocockpit
csendes tag

Bocsánat, hogy eddig nem írtam le a downgrade menetét, de nem véletlenül.
Előzmény: telefont megvettem V10a-val, utána rootoltam.Utána kíváncsiságból frissítettem v10e-re, persze azon nem ment a root. Gondoltam visszateszem a v10a-t.Találtam egy leírást igaz win xp-n működött általában
de nekem sikerült win 7 64bit alatt is.Ezután gondoltam, hogy leírom nektek, de előtte még egyszer megakartam csinálni. Frissítettem v10e-re na és innentől már nem ment vissza rá a v10a.Azóta próbáltam több leírást de végül is ma reggel sikerült egymás után 2x-is.Ma összeszedem magam és leírom.

(#953) bubus66 válasza akcsy (#951) üzenetére


bubus66
nagyúr

Elég neki a 4 óra nem kell többet,most kíváncsi vagyok, hogy mit csinál meg marad-e a ROOT ha gyári frissítővel rá frissítek.

Ki próbáltam a SmartFlashTools a fls simán fel tette a bin fájlt az istenért sem akarta

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#955) bubus66 válasza H.Bencike (#954) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem végig csinálta a downgrade is kipróbáltam az is működőt most meg próbálom root a V10e

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.