Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Black Phone válasza aholy (#9050) üzenetére


Black Phone
senior tag

Köszi szépen :R :R :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#9052) Milestone2 válasza Black Phone (#9049) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A legújabb gyári az a v20i...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9053) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hellósztok

Vettem egy L9-et én is, szerencsére a gps-e nagyon jól működik :DD
Az akksi idő viszont kissé kevés...
Olvastam, hogy a v20i rommal már jobb az akkuidő, viszont az LG szoftverfrissítés nekem még nem ajánlotta fel a frissítést. Lehet tudni, hogy mikor lesz elérhető a v20i rom?

(#9054) Milestone2 válasza Ferrarer (#9053) üzenetére


Milestone2
nagyúr

LG Szoftverfrissítésben lehet soha...Csak az LG-n múlik.
A V20i ROM már nagyon rég elérhető.
A magyar nyelv benne van a V20i-ben is (jó pár más nyelvvel egyetemben) de mégis csak 5 vagy 6 országban dobja fel a hivatalos frissítő.

Offline módszerrel lehet frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9055) Ferrarer válasza Milestone2 (#9054) üzenetére


Ferrarer
tag

Köszi az infót!
Ha ezt felrakom a T-mobilos rom helyére, akkor elveszik a T-s garancia?

(#9056) Milestone2 válasza Ferrarer (#9055) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hivatalos gyári ROM a v20i is!
Szerintem olyan, hogy T-Mobilos ROM, olyan nem létezik...
Amit Te annak gondolsz, az a v20h...
Meg tudod nézni a Beállítások, Telefonról menüpont alatt.
Ettől nem veszne el.
Csak ha elrontod a készüléket offline közben.
Ha nem vagy vàllalkozókedvű, ne kezdj bele.
Mindent csak saját felelösségre, tudod...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9057) Ferrarer válasza Milestone2 (#9056) üzenetére


Ferrarer
tag

Nekem P76020c-EUR-XX van a szoftver verziónál. Ez vajon melyik lehet?

(#9058) sarkanyolo2 válasza Ferrarer (#9057) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

V20c

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#9059) Ferrarer válasza sarkanyolo2 (#9058) üzenetére


Ferrarer
tag

Ja akkor a 760 utáni karaktersor a verzió. Akkor eléggé el van maradva az LG szoftverfrissítés... :(

(#9060) Erdei88 válasza Ferrarer (#9059) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem a 20h az utolsó amit felrakott. Próbáld meg, hogy rákeresel az újabb verzióra az LG szoftverében

(#9061) bubus66 válasza Ferrarer (#9055) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi az infót!
Ha ezt felrakom a T-mobilos rom helyére, akkor elveszik a T-s garancia?

Igen elveszik a garancia mert nincs kiadva ebben a régióba. Figyelem!! A V20i-nél addig még a mi régiónkba ki nem adják el veszik a garancia!!!

NEU/EUROPE OPEN V20H LGP760 573.92 MiB Erre még van garancia, innentől tehát a V20i-re nincs persze ez abban az esetben van ha úgy viszed vissza.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= Másold be a böngésző címsorába és az egyenlőség jel után írd be az IMEI számodat.

Ilyet kell kapnod

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK">
<auth_model_check>
<result>OK</result>
<esn>35</esn>
<model>LGP970</model>
<suffix>AAREKT</suffix> Régió kód
<msn>203KPUU447022</msn>
<esn_date/>
<sw_version>V30C_00</sw_version> Itt mutatja meg melyik a tiedre az utolsó verzió
<sw_url>
http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW676486573210987654321/V30C_00.kdz
</sw_url>
<sw_locale_url/>
<sw_recommand_uri/>
<app_version/>
<app_url/>
<cs_em_flag>N</cs_em_flag>
<cs_em_uri>N</cs_em_uri>
<chip_type>EL</chip_type>
<prod_type>GSM</prod_type>
</auth_model_check>

Ez csak próba.

Milestone2

már hogyne lenne a T-Mobile a bulid.prop-ban van változás a T-Mobile és a gyári ROM-között.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9062) Ferrarer válasza Erdei88 (#9060) üzenetére


Ferrarer
tag

Megnéztem és azt írta, hogy a legfrissebb szoftvert használja...

(#9063) bubus66 válasza Ferrarer (#9059) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#9059) Ferrarer

Milyen különbséget veszel észre bent mind kettő T-mobile-os

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK">
<auth_model_check>
<result>OK</result>
<esn>35364805</esn> T-Mobile
<model>LGP760</model>
<suffix>BHUNBK</suffix>
<msn>211CYSF307662</msn>
<esn_date/>
<sw_version>V20H_00</sw_version>
<sw_url>
http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW397486573210987654321/V20H_00.kdz
</sw_url>
<sw_locale_url/>
<sw_recommand_uri/>
<app_version/>
<app_url/>
<cs_em_flag>N</cs_em_flag>
<cs_em_uri>N</cs_em_uri>
<chip_type>EL</chip_type>
<prod_type>GSM</prod_type>
</auth_model_check>
</response>

________________________________________________________________________________-

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK">
<auth_model_check>
<result>OK</result>
<esn>35364805</esn> T-Mobile
<model>LGP760</model>
<suffix>BHUNBK</suffix>
<msn>301CYJZ545636</msn>
<esn_date/>
<sw_version>V20H_00</sw_version>
<sw_url>
http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW397486573210987654321/V20H_00.kdz
</sw_url>
<sw_locale_url/>
<sw_recommand_uri/>
<app_version/>
<app_url/>
<cs_em_flag>N</cs_em_flag>
<cs_em_uri>N</cs_em_uri>
<chip_type>EL</chip_type>
<prod_type>GSM</prod_type>
</auth_model_check>
</response>

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9064) Ferrarer válasza bubus66 (#9063) üzenetére


Ferrarer
tag

Elsőre azt, hogy az msn-nél más a számsor.

(#9065) bubus66 válasza Ferrarer (#9064) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen de IMEI szám alapján van besorolva, ,(azt hiszem) , hogy melyik szolgáltatós, valamint a bilid.prop-abn vannak változtáások. kivétel a Optimus Black mert ott volt AHUNTL meg AHUNTMO

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9066) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9062) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha telefon beépített szoftverfrissítőjével csekkoltad akkor persze, hogy azt írja, hogy a V20C a legfrissebb. A beépített frissítővel ne foglalkozz, nálunk nem müxik. A PC-re telepíthető LGMobile Support Tools-al lehet frissíteni V20H-ra megbízhatóan.

(#9067) Ferrarer válasza Blue Eagle (#9066) üzenetére


Ferrarer
tag

Kösz a tippet!
Csak az a gondom, hogy linuxot használok és ahogy láttam ez win-es progi.
Nem tudtok esetleg linuxos updater programot?

(#9068) Tutu7030 válasza Ferrarer (#9067) üzenetére


Tutu7030
veterán

Wine segítségével elindul,csak kérdés, hogy az usb-hez mit szól. Vagy megpróbálkozhatsz virtuális gépre telepítet windows alól.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9069) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9067) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én is a virtualis gépet javaltam volna.

(#9070) Ferrarer


Ferrarer
tag

Egyébként érdemes feltenni a V20h-t a V20c helyett?
Jobb az üzemideje vagy bármi más?
Könnyen vissza lehet tenni a V20c-t, ha nem jön be a V20h?

(#9071) Long Man


Long Man
tag

Van már V20J is.

(Bár ez még csak egy Spanyol szolgáltatóra. A különbségre V20I és V20J között még nem találtam érdemi info-t.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9072) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9070) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha frissítesz 20H-ra, akkor szerintem értelmét vesztené, hogy visszatedd a 20C-t. A C semmivel sem rosszabb a H-nál, sőt: minha javulna az akku idő. Külcsinyben nincs eltérés. Visszatenni a régit vissza lehet. A gyári LGMobile Support Tools-sal offline-ra varezolva, vagy KDZ Updaterrel. Ez az utóbbi most nekem nem akar jó lenni win 8 alatt. Sajnos.

(#9074) Milestone2 válasza Long Man (#9071) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az a v20J egy szolgáltató által kért módosításokat tartalmazó ROM.
Telepítettem már ilyet, szolgáltatói bootanimációval és szolgáltatóhoz kapcsolódó háttérképekkel volt több.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9075) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Telepített már valaki equalizert az L9-re? Nekem a Youtube zenei klipjeihez kellene, hogy élvezhetőbb legyen a hangja.
Ajánlották rá ezt az appot, de sem ezzel, sem a hasonló progikkal nem változtat semmit a hangon.
Ugyanerre a negatív eredményre jutottam a CyanogenMod kiszedett DSP Managerrel.

Van valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám elérni, hogy legyen eq-m.
(zenéhez van poweramp-om)
Köszönettel.....

(#9076) sarkanyolo2 válasza dlaj (#9075) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én is próbáltam, azt amit linkeltél és másikat is, de nekem se sikerült egyikkel sem.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#9077) Long Man válasza Milestone2 (#9074) üzenetére


Long Man
tag

Köszi az info-t :)

Később nekem is gyanús lett, hogy sok a letöltése, de mégsem találtam róla olyan leírásokat, ahol a rendszer módosításairól írnak.

(még jó, hogy nem minden szolgáltató alkalmazza ezeket az egyéni módosításokat, mert elfogyna az ABC :D )

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9078) Milestone2 válasza Long Man (#9077) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerencsére kevés szolgáltató kér ilyen módosítást, leginkább az Orange, a Vodafone, kért a 760-hoz változtatást, de Lengyelországban például a T-Mobile is, meg nyilván sok számomra ismeretlen szolgáltató is (TIM, YOIGO, ORG, P4, PLUS, FastWEB, Hutchinson, Wind, Free, BouyGuess, LPM).

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9079) dlaj válasza sarkanyolo2 (#9076) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, legalább megerősítettél, hogy nem én voltam a béna.

[ Szerkesztve ]

(#9080) dlaj


dlaj
őstag

A telefonom csengetési hangereje állandóan lemegy szinte nullára. Van már erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#9081) bubus66 válasza dlaj (#9080) üzenetére


bubus66
nagyúr

ezt próbáld meg L7 és Blacken működik rendesen

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9082) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Szevasztok!
A hétvégén volt egy kis telefon buhera. Feltettem a V20I-t, root, meg ez + az. Aztán visszaraktam a V20H-t, ami volt. Most jön a lényeg: A telóm olyan akksi kímélő lény lett! Előtte zabált rendesen! Most meg csesztethetem, 3G, féjszbuk, stb. és bírja! Szóval nem árt néha Format C:\ neki. Volt Wipe Dalvik, Format system, format data közben, egyszóval minden. Kellett neki na! Most igen jó! Csináltam is róla most egy kis CWM backupot!

Ezt most csak azért írtam le, hogy más is tudja. Na meg azért, hogy megtudjam más is alá tudja e ezt támasztani.

(#9083) Ferrarer válasza Blue Eagle (#9072) üzenetére


Ferrarer
tag

Akkor a H-nak nem jobb az üzemideje?

(#9084) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9083) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Dehogynem. Jobb az üzemideje, mint ami előtte volt a C-nek. Csak már annyira gondolom tele volt "szemetelve" (vagy nem tudom miért volt nagy a fogyasztás), hogy jót tett neki egy frissítés, tisztítás. Most is a H van fenn. Ez a legutolsó hivatalos frissítés nekünk.

(#9085) Azharel


Azharel
aktív tag

Most már lassan 8 hónapja megvan ez a telefon, és elmondhatom hogy megőrülök tőle. Biztos csak egyedi hiba, de nekem az akkumlátor % kijelzés soha nem lesz normális. Általában mikor lemegy 34%-ra, onnantól percek alatt zuhan 10%-ot is akár, majd megáll ott fél napra, és így folytatva míg lenem merül. Kdz-vel már volt fent v20/c/h/i de minddel szar volt. Kdz előtt teljesen 100%ra volt töltve a telefon, próbáltam lemeríteni majd úgy feltölteni de még mindig szar. Most már lassan ott tartok hogy kinyitom a bootladert a pi**ába és elkezdek romozni. Mellesleg írtátok hogy a v20i mennyire nem merül egyeseknél, hát nálam 2x hamarabb lemerül mint a v20h. Fene se érti ezt.

(#9086) dlaj válasza bubus66 (#9081) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, jónak tűnik. Még ismerkedek vele.

(#9087) Arburgnagyúr


Arburgnagyúr
csendes tag

Sziasztok!Több helyen olvastam, h a JB-mel nyitották a bootloadert, de sajnos a hidden menüben nem tudom ellenőrizni,mert lefagy. Tudnátok vmi alternatív megoldást mondani, amivel le tudom ellenőrizni? Előre is köszi! Üdv!

(#9088) Blue Eagle válasza Arburgnagyúr (#9087) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akik zárt bootloaderrel frissitettek V20H-ra, azoknak a Hidden Menüben az ominózus bootloader csekknél kifagy, kilép. Viszont akik már a H-ra frissittés előtt nyitottak bootloadert, azoknál semmilyen probléma nem lép fel a Hidden Menüben. Az ellenőrzés eredménye: Unlocked.

Én úgy gondolom a Tied zárva van. Győződj meg róla úgy, hogy telefont kikapcsolod. Vársz fél percet, benyomod a hangerő fel gombot és nyomva tartod miközben rádugod az USB-t. Az lehet töltő vagy PC-hez kapcsolt. Ekkor elindul a teló S/W Update módban. Ha a képernyő bal felső sarkában kiírja apró betükkel, hogy Bootloader status: Unlocked, akkor biztosan nyitva a bootloader. Ha nincs írás, akkor zárva van.

(#9089) H.Bencike válasza Azharel (#9085) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Az akku kijelzés az tényleg egyedi "gond". Viszont az hogy másnak ugyan az a ROM teljesen jó, és a te telefonodon használhatalan, vagy ez épp fordítva teljesen normális.

LG G3

(#9090) Immigrants


Immigrants
csendes tag

Sziasztok! Full gyári LG L9-em van és a CM10.2-vel szemezgetek. Mik a vélemények erről? A telepítése elég egyszerűnek tűnik, érdemes felrakni? Ez alapján, ha a gyári telefonnal lépésről-lépésre megcsinálom működni fog, vagy kell előtte, esetleg utána valami más telepítés? Esetleg, ha valaki magyar leírást tudna adni, vagy pár mondatban összefoglalni, azt megköszönném (első próbálkozás lenne ilyen téren, előtte csak Optimus one-t rootoltam)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9091) Arburgnagyúr válasza Blue Eagle (#9088) üzenetére


Arburgnagyúr
csendes tag

Köszi a segítséget! Defyről váltottam L9-re, ezért fura a zárt bootloader. Nincs vmi trükk, amivel zárni lehet a bootloadert? Sztem elég igazságtalan,h az ember bukja a garanciát, ha fel akar telepíteni egy nem gyári romot.

(#9092) Blue Eagle válasza Immigrants (#9090) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A telepítés egyszerűnek tűnik. Csak előtte rootolni kéne, meg a bootloadert sem ártana kinyítni, és telepíteni kell a CWM Recovery-t. Ezek megvannak?
De majd jön sir Mileston, ő ennek a témának a szakavatottja.

(#9093) Ferrarer válasza Ferrarer (#9083) üzenetére


Ferrarer
tag

Próbáltam frissíteni az L9-et LG mobile support tools-sal és a frissítés közben azt írja hogy hiba történt a frissítés nem folytatható. Próbáltam többször is újrafrissíteni, de mindig ezt írta ki meg valami olasz szöveget.
Szerintetek mit tegyek? :F

(#9094) Blue Eagle válasza Arburgnagyúr (#9091) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem lehet visszazárni.

(#9093) Ferrarer: Akku töltöttségi szintje nem megfelő. Nem azért nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#9095) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9093) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem is indul el.a teló már?

Szerk: bocs ezt a legutólsó válasznak szánom. Ejj mobilról de gáz...

[ Szerkesztve ]

(#9096) Ferrarer válasza Blue Eagle (#9095) üzenetére


Ferrarer
tag

100%-ra volt feltöltve.
Meg semmit nem mókoltam csak kiírta, hogy van újabb szoftver és rákattintottam, hogy frissítse.

[ Szerkesztve ]

(#9097) Ferrarer válasza Blue Eagle (#9095) üzenetére


Ferrarer
tag

Azt írja, hogy S/W upgrade, Please wait while upgrading...

(#9098) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9096) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Driverek rendben? LG szoftver módban van a teló a kapcsolatoknál? S/W Update módban is ismertetsd fel a telót a winnel.

Szerk; nyomj hosszan power gombot, vagy ki az akku. Biztos, hogy leállt az apdtét?

[ Szerkesztve ]

(#9099) Blue Eagle válasza Ferrarer (#9097) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha már ráírt a régi szoft. helyére, akkor már nem fogod tudni kibillenteni ebből az állapotból. Akkor a Tool-on válaszd a További jellemzők, Frissítési hiba kiküszöbölése-t.

Szerk.: Ha így sem fog menni semmiképp, akkor nem kizárt, hogy a windowsal van gond. Már volt rá példa, hogy (már nem emlékszem ki volt az) átmentmásik gépre és ott simán ment a buli.

[ Szerkesztve ]

(#9100) Ferrarer válasza Blue Eagle (#9098) üzenetére


Ferrarer
tag

LG szoftver módban volt.
A szoftver írta ki, hogy hiba történt a frissítés félbeszakadt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.