Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Milestone2 válasza gomuko (#8689) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hallod gomuko.

Bubus ért hozzá, mert nem csak LG-vel foglalkozik, szerinte a HTC.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8702) koxos:8] válasza Milestone2 (#8698) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tudnál ajánlani custom romot is?
Olyat ami jobb a gyárinál.

(#8703) Milestone2 válasza koxos:8] (#8702) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt az összes, amit használok, vagy használtam.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8704) koxos:8] válasza Milestone2 (#8703) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Kösz. :R
A másodikat töltöm éppen, viszont ehhez akkor fel kell rakni a recoveryt és boot loadert is nyitni kell?
Az új toolkit-el működik a recovery felrakás és boot loader nyitás?
Ha bármi gáz van, akkor offline kdz-vel vissza tudom tenni a gyári romot is ugye?

[ Szerkesztve ]

(#8705) Milestone2 válasza koxos:8] (#8704) üzenetére


Milestone2
nagyúr

-Igen, fel kell. Csak CWM-ből telepíthető ROM-ok, ne felejtkezz meg a GAPPS-ról sem oldal alja...
-Új toolkitet nem használtam soha, kérdezd meg privátban bubus66-ot. (én csak a régivel nyitottam anno)
-Amíg nem téglázod a készüléked, és a PC látja, addig igen.

(én elsőre helyedben az Avatart tenném fel, próbálnám ki,, ahhoz úgy sem kell GAPPS-ot telepíteni, aztán a CM-et végül a PAC-ot vagy Paranoidot.)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8706) Milestone2 válasza koxos:8] (#8704) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Javítás: az Avatarhoz kell GAPPS-ot telepíteni. De attől még azt próbálnám ki a helyedben először.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8707) bubus66 válasza Milestone2 (#8700) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ja köszönöm a választ. :R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8708) daredar562


daredar562
tag

sziasztok , érdeklődnék hogy a V20H mennyiben különbözik a V20C szoftvertöl ?

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#8709) zymka


zymka
csendes tag

ÜDV. P768 verzióhoz keresek gyári ICS backupot cwm vagy twrp recovaryval készítve. Tud valaki Segíteni esetleg??? A gyári JB-vel ugyanis nem működnek a kamerák is sajna a leírtak alapján a gyári ICS-t se tudom visszaerőltetni,mert az offline frissítésnél 15% kidobja,hogy nincs csatlakoztatva a mob és nem akar továbbmenni hiába próbálom újracsatlakoztatni. Ezért kéne egy gyári ICS backup. Please valaki segítsen,ha tud,mert amiket találtam azoknak a linkjei már nem élnek az xda-developers oldalon.

(#8710) Blue Eagle válasza Milestone2 (#8688) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én simán tudtam Win 8 alól használni a LG Support Tools-t, meg a KDZ Updater-t. Nem volt nálam a win 8 miatt semmi fennakadás ezügyben.

(#8711) Milestone2 válasza Blue Eagle (#8710) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt írtam le én is, de egy fórumtársnak válaszolva, aki panaszkodott, hogy W8.1 alatt nem megy neki. Azóta offline megoldotta, tehát megint az LG online frissítőjével volt a gond...mint mindig.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8712) Milestone2 válasza zymka (#8709) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt nézd meg.
Vagy ezt.
Ezen az XDA oldalon is találsz remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8713) bubus66 válasza zymka (#8709) üzenetére


bubus66
nagyúr

A P768-os az OFFLINE vagy KDZ-s módba való telepítésnél nem biztos, hogy a 3QTC-n kell meg csinálni.

Milestone2

Különben igazad van a Win 8-cal kapcolatban nem az igazi nekem sem sikerült megcsinálni vele, (biztos én nem étetettem hozzá) vissza tettem a Win 7-et és jó lett. Nem írom le a véleményemet a Win8-ról

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8714) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
315 MB szabad helyem van a belső memóriámon, és azt írja, hogy szabadítsak fel helyet, nem telepíthető több alkalmazás.
Kérdésem lenne, hogy a teljesen gyári L9-emre hogyan tudnék még programokat telepíteni?
Köszönettel....

(#8715) Milestone2 válasza dlaj (#8714) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mivel teljesen gyári tudtommal SEHOGY!
Ezt teszi az a kibaszott SD-card emulation, amit az LG kitalált nekünk szeretettel.

Link2SD, App2SD programokkal próbálkozhatsz. Gyér részeredményekkel.

Directory Bind-hez root kell. De azzal működik az áthelyezés.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8716) dlaj válasza Milestone2 (#8715) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a gyors választ, :R akkor beérem ennyi szabad hellyel.

(#8717) koxos:8] válasza Milestone2 (#8715) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Na kész vagyok felraktam a CyanogenMod 10.2 Nightly romot.
Eddig elég szépen megy, csak kicsit szokatlan még. :)

(#8718) Milestone2 válasza koxos:8] (#8717) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Prof. vagy!!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8719) koxos:8] válasza Milestone2 (#8718) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nem volt nehèz, korrektül összefoglaltátok a tennivalòkat.
Most làtom, hogy avatart ajánlottad elsőre felrakni.
Van olyan is amelyik a gyárira hajaz kinèzetben?

(#8720) zymka válasza Milestone2 (#8712) üzenetére


zymka
csendes tag

Sajna ezek a linkek már nem élnek,már próbáltam őket.

(#8721) zymka válasza dlaj (#8714) üzenetére


zymka
csendes tag

És azzal nem vágom haza a mobot ha nem 3QGCT-re rakom hanem valami másra?

(#8722) H.Bencike válasza zymka (#8721) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Nem mert én is véletlenül CDMA-n hagytam és úgy frissítettem. Nem lett semmi baja, de az újakat is CDMA-ban kell feltennem.

LG G3

(#8723) zymka válasza H.Bencike (#8722) üzenetére


zymka
csendes tag

Az eszköz kezelőben az Android Composite ADB Interface-nél hibát ír a gép.hogy nincs megfelelően telepítve. Lehet ez a gond??? De hiába frissítem azt írja ki a gép.hogy a legujabb és a megfelelő driver van telepítve.

(#8724) daredar562 válasza daredar562 (#8708) üzenetére


daredar562
tag

Esetleg mennyiben különbözik a V20C a v20H-tol ?

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#8725) Milestone2 válasza zymka (#8720) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor ott az XDA-n írj levelet, reklamálj, jobbat nem tudok, sajnos nekem 760-om van...

-----------------

daredar562

Nem én vagyok a legszakavatottabb, szerintem JB-n belüli fejlesztések, megjelenésében semmi. De már rég használtam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8726) Milestone2 válasza koxos:8] (#8719) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gyárira szerintem direkt nem hasonlít sem a CM, sem a PAC, sem a Paranoid, sem a SLIM, sem az Avatar, sem a JBAM.

Gyárikból csináltak modifikált verziókat. JellyCream, Superluminal, DragROM, de ezek....
Megtalálod őket az ininetes weboldalon, de ritkán frissítik őket, eltűnnek a feljesztők, vagy másba fognak.

A konstans teammel rendelkező ROM-ok, amiket felsoroltam az elején...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8727) koxos:8] válasza Milestone2 (#8726) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Akkor azok úgy néz ki, hogy felejtősek.
Sebességre meg nagyon jó a CM, de kinézetre meg a gyári jön jobban be. :D

(#8728) Milestone2 válasza koxos:8] (#8727) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Válassz...
Design.
Vagy gyorsaság.

Ezért ajánlottam az Avatart, ott CM alapokon, kapsz egy olyan ROM-ot, ahol vagy 50 féle Témát húzhatsz rá. Azzal tudod legjobban megközelíteni a gyárit (de minek?)

Én például kidobom a CM-ből a Trebuchet Launchert és helyette az Action Launchert használom, a lehető legpuritánabb, leggyorsabb launcher (szerintem)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8729) koxos:8] válasza Milestone2 (#8728) üzenetére


koxos:8]
senior tag

A launchert, hogy lehet kidobni belőle?

(#8730) Milestone2 válasza koxos:8] (#8729) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. Először feltelepítesz egy másikat.
2. Feltelepítesz egy root uninstaller programot. Sokféle van, ami képes a root ig lenyúlni...
3. Azzal a programmal uninstallálod a nem kellő launchert

Más!

Figyelj, nekem most jött az értesítő, hogy kijött a friss CM -már ha 4.3-at raktál fel- mielőtt telepíted a frissítést olvasd el ezt:

Egy kis segítség azoknak, akik hozzám hasonlóan (nem tudom van-e még ilyen őrült?) netán Nightly ROM-okkal is foglalkoznak. Nem kell minden Nightly-nél újrahúzni a teljes rendszert! Elég "kimenni" CWM-be, wipe cache, majd wipe dalvik cache, ezután (a friss Nightly kiadással) Install zip from external SD, mintha telepítenél, nem fog semmit letörölni, minden programodat meghagyja, így csak a rendszerfájlokat frissíti. Ebből következőleg, ha módosított kerneled volt az elvész, azt újra kell flesselni, illetve sokszor a SuperSU-t is újra kell húzni...de minden más megmarad (pl. wifi beállítások, telepített programok, jelszavak...stb).

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8731) H.Bencike válasza zymka (#8723) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Őszinte leszek, gőzöm sincs. Nekem ez a Android Composite ADB Interface sosem reklamált. Amúgy én KDZ-vel frissítettem mindig sikeresen! Nem tudom te melyiket használod.

LG G3

(#8732) koxos:8] válasza Milestone2 (#8730) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nekem a Mateo féle 10.2 van fent, mert ennél lehet telepíteni az sd kártyára is.
Meg ebbe mintha több mindent lehetne állítani.

(#8733) Milestone2 válasza koxos:8] (#8732) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rakott bele pár kapcsolót...de több akksit is eszik, mint az official CM...cserébe...

Ha megtanulod a CWM-ben elkészíteni a backupot, akkor 5 perc alatt tudod cserélni a ROM-kat.
Így ha csináltál a gyáriról backupot (ha nem, nem baj, majd adok) a gyárit is fel tudod flesselni, már nem kell KDZ-offlájnolni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8734) koxos:8] válasza Milestone2 (#8733) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Sajnos még nem sikerült backupot csinálnom.
A gyári rendszerről sincs, itt látszik, hogy kezdő vagyok. :D

(#8735) bubus66 válasza zymka (#8721) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem vágod gallyra vele de azért utána kell nézni hogy mit ajánlanak.

(#8722) H.Bencike

Az OFFLINE módnál nem számít csak akkor ha KDZ módban teszed fel.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8736) bubus66 válasza koxos:8] (#8729) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én az ADW Ex Lanchert a fizetőst használtam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8737) H.Bencike válasza bubus66 (#8735) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

KDZ-ben hagytam CDMA-n még véletlenül, vagyis igazából a leírásban CDMA szerepelt ezért hagytam azon. Nem is foglalkoztam vele. Azt hiszem a Te leírásod alapján csináltam.

LG G3

(#8738) bucsupeti válasza bubus66 (#8736) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Picit offtopic, de most hogy előjött a téma had ajánljak egy launchert én is.

KB februárban feltettem a Smart Launchert, majd 1-2 hét után megvásároltam a fizetős változatát a Smart Launcher Pro-t.

A launcher egy teljesen más koncepcióval dolgozik mint az átlagos home-ok. A kezdőképernyőre ki lehet tenni a fontosabb alkalmazások indító ikonjait. Itt gyakorlatilag nekem 9 ikonom van (ebből kettő gyorstárcsázás) ami jól átlátható és kiderült hogy bőven elegendő.
Ha szükséges akkor elérhető az app drawer, de ez is 6 kategóriára osztva. A kategóriák adottak, nem lehet bővíteni, de jól átgondoltak és szerintem használhatóak.
Van egy kereső is itt, ahol az alkalmazás kezdőbetűjére lehet csupán keresni, de meglepő hogy hatékony és bőven elegendő ez is.

Widgeteket a free verzióban nem lehet használni! Ez volt az első meglepő dolog, de rájöttem hoyg annyira nem is hiányzik. A pro verzió biztosít úgynevezett widget képernyőket. Aki karaja használhatja. Nekem pro verzió van, de gyakorlatilag a naptár widgeten kívül nincs más amit használnék.

Ahogy végigolvassátok a fenti leírást valószínű azt gondoljátok hogy milyen sok kompromisszumot kellett kötni. Én is ezt gondoltam először, de néhány nap után rájöttem hogy ezek igazából nem kompromisszumok, hanem olyan berögzött paradigmák voltak, amiket el tudtam hagyni.
Számomra sokkal letisztultabbá és használhatóbbá vált így a telefon. (Hozzá tartozik még hogy Tasker-el sokat okosítottam ez mellett rajta!)

Egy próbát mindenképp megér!

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8739) sarkanyolo2 válasza bucsupeti (#8738) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nagyon bejön de a free widget kezelésének hiánya miatt nekem nem érné meg...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8740) havenday


havenday
tag

Akad a telefonom, most így gépelés közben is. Nem mindig csinálja viszont. Tippje valakinek?

(#8741) H.Bencike válasza havenday (#8740) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Egy alkalmazás beakadhatott vagy túl sok memóriát fogyaszt. Én is tapasztaltam ezt de csak akkor ha pl. elindítottam a Chrome-ot és egyből elkezdtem írni valamit a címsorba, akkor nekem is akadt de ez max 2-3 másodpercig tartott aztán helyreállt. Indítsd újra a telefont, hátha segít (nem factory resetre gondolok, csak kikapcs-bekapcs kész).

[ Szerkesztve ]

LG G3

(#8742) havenday válasza H.Bencike (#8741) üzenetére


havenday
tag

Nekem is chrome van, lehet az akasztja ki. Újraindítom, köszi

(#8743) Gzolo válasza havenday (#8742) üzenetére


Gzolo
senior tag

Chrome elindítása nálam is megakasztja. Ezért használom a Boat browsert ;)

(#8744) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Nem bírtam tovább a rabságot...
Felszabadultam én is!
Elsőnek a CyanogenMod 10.2 Nightly-t próbálom. Főként arra vagyok kíváncsi, hogy üzemidő terén az én felhasználási szokásaim mellett mit fog produkálni.
Reménykedem!

( :R Köszönet Milestone2-nek a tanácsokért! :R )

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#8745) bubus66 válasza H.Bencike (#8737) üzenetére


bubus66
nagyúr

A leírásomba nem 3QTC van?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8746) H.Bencike válasza bubus66 (#8745) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

De mostmár az van, csak amikor én csináltam akkor még CDMA-volt. Emlékszem még megkértél hogy csináljak képet a KDZ-ről ahol a 3QTC-van mert az eredeti képen CDMA volt és ki akartad cserélni.

LG G3

(#8747) havenday


havenday
tag

kérdés, ha megszűnik a függőség, ugrik a gari is?

(#8748) Milestone2 válasza havenday (#8747) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Függőségről soha nem beszélt itt senki!!!!

A BL nyitás jelenti a felszabaduást, nem a függetlenítés!!!

Egyébként, hogy a kérdésedre válaszoljak jelenleg mindkettő garanciavesztő, de a függetlenítés még törvénybe is ütközik!!!

OLVASD EL BUBUS BLOGJÁT, VAGY AZ ENYÉMET!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8749) havenday válasza Milestone2 (#8748) üzenetére


havenday
tag

értem és köszönöm :R

más téma. Másnak megy a pc re telepített gyári lg programmal végzett szoftver ellenőrzés/frissítés? csak elindul és semmi...

[ Szerkesztve ]

(#8750) Milestone2 válasza havenday (#8749) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem lányom L5 II-jén ment simán.
Itt az L9-en nincs tapasztalatom, mert vétel után szinte azonnal átálltam custom ROM-okra és a gyárikat csak backupból visszaállítva ismertem meg...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.