Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Piero89


Piero89
aktív tag

Észrevettem, hogy a kijelzőbe előszeretettel ég bele olyan fix rész mint pl a Google kereső ott felül és társai, főleg ha szürke háttér kerül mögé, akkor a legláthatóbb. Szerencsére eltűnik pár perc után, de nem vagyok benne biztos, hogy idővel is így lesz. Valaki tapasztalt hasonlót?

(#3702) hami777


hami777
csendes tag

Nekiláttam frissíteni a telefonom az LG Mobile support tool progival, ami letöltötte a frissítést a netről, majd amint elkezdte telepíteni, 5%-nál leállt a működése.....

A telefon képernyőjén azóta az S/W upgrade felirat van
Ha újra elindítom a programot, akkor közli, hogy a telefonon a legfrissebb szoftver van.

Mit tudok tenni? próbáljam meg a KDZ-vel? vagy ennek most ennyi?
Üdv:

(#3703) prannk válasza hami777 (#3702) üzenetére


prannk
őstag

Csak visszakellene olvasni. Kb 20 embernek ez volt a gondja

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#3704) bubus66 válasza hami777 (#3702) üzenetére


bubus66
nagyúr

Vedd ki az akksit és vissza lehet azt hozni akkor

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3705) hami777 válasza bubus66 (#3704) üzenetére


hami777
csendes tag

Köszi!

Ez lett a megoldás! Akku ki-be, majd factory reset és utána szerencsésen frissített. Azért nem picit izzadtam meg :)

prannk: Visszaolvastam, 2-3 ilyen hibát láttam, de megoldást nem nagyon olvastam (igaz régi hozzászólások között kerestem), ezért bátorkodtam kérdést feltenni.....

(#3706) bubus66 válasza hami777 (#3705) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az S/W módba ha beragad akkor csak akksi kivétellel tudsz kilépni belőle. Nem gond azért vagyunk, hogy segítsünk ha tudunk.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3707) droidforever


droidforever
tag

Mit kell alairni,ha kell meg alairas linkeljetek!

(#3708) kisocsi válasza bubus66 (#3706) üzenetére


kisocsi
tag

Tudtál mahinálni valamit a bootloaderrel? Nem tudom hogy neki merjek-e állni,vagy várjak még?!

(#3709) bubus66 válasza droidforever (#3707) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#3707) droidforever

Tessék a bootloader nyítást ezt kell aláírni

(#3708) kisocsi

Nyitva maradt nem lehet vissza zárni neked kell eldönteni mit szeretnél. Így könnyen van rootod meg recoveryd, a kdz-s frissítés a ROOT is meg a recoveryt is törli csak a nyitott bootloader marad. Én nem bántam meg, hogy így hagytam.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3710) kisocsi válasza bubus66 (#3709) üzenetére


kisocsi
tag

Az ICS azért gondoltam hogy próbáld meg visszatenni,mert annál nem nyitható a bootloader. Ha próbáltad,akkor bocsi!
Akkor a lényeg,a recovery,és a root feltétele a nyitott bootloader a cukorkánál?!

(#3711) bubus66 válasza kisocsi (#3710) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem zár vissza az ICS sem legalább is ahogy próbáltam.

Akkor a lényeg,a recovery,és a root feltétele a nyitott bootloader a cukorkánál?!

Igen pontosan.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3712) prannk


prannk
őstag

Írassátok alá haverotokkal, ismerősökkel,rokonnal.. Meglesz a 100. Reggel csak 30 on ált.
De ezt a kérést el is utasíthatják nem?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#3713) kisocsi válasza prannk (#3712) üzenetére


kisocsi
tag

Vagy-vagy. De ha meg sem próbáljuk,akkor nem is tudjuk meg!

(#3714) bubus66 válasza prannk (#3712) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az XDA-soknak sem utasítottak el az EUO-n egy próbát megér nem. Ezt nem értem, hogy egy szabad felhasználású szoftvernél miért korlátoz le bár mit is.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3715) kisocsi válasza bubus66 (#3714) üzenetére


kisocsi
tag

Most akkor az EU V20 verziót hivatalosan lehet nyitni?! Mármint aki abban a régióban van?

(#3716) bubus66 válasza kisocsi (#3715) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem az nyitva van gondolom, hogy csak akkor ha abba régióban a gyári frissitővel frissitették,csak abban lehetm bent abootloader. Mert a letöltött kdz-ben nincs bent a bootloader, tehát a mienkre, hiába teszed fel marad zárva, mert nem írja át a bootloadert. Azt nem kell nyitni a mienket lehet nyítni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3717) prannk


prannk
őstag

Akinek nagyon merül az akksija az indítsa újra telefont... Délbe szedtem le töltöről ,nem csináltam vele semmit . most néztem 99% van :) Töltés után újraindítottam. Leállítottam a fölösleges futó appokat. és 8 óra alatt 1%.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#3718) Gzolo válasza prannk (#3717) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nekem egy factory reset oldotta meg, azóta álom a telefon. És meglepődtem, hogy kb. 1 óra alatt minden appomat visszatelepítette külön keresés nélkül, ami előtte fennvolt.

Most nagyon pozitívan csalódtam az Androidban és a Googleban, nagyon jól működik az online backup! :R

(#3719) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, próbálom frissíteni az L9-esem. Elméletileg mindent úgy csinálok ahogy ide le van írva: http://optimusl9.byethost7.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=47 és mikor elkezdeném ez jön be:

Mi lehet a baj?

(#3720) prannk válasza szpetyasz (#3719) üzenetére


prannk
őstag

Driverek rendben? Próbáld emg azt hogy kitörlöd a host fileból amit bertál.Azt a 2 sort.De csak akkor töröld ki mielőtt megnyomod az Update gombot :D Szóval kdz file betalozása után.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#3721) bubus66 válasza szpetyasz (#3719) üzenetére


bubus66
nagyúr

a hosts fájlba beírtad ezeket

127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

Mert a B2CApp frissítést keres akkor szokott. ha ez nincs be írva.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3722) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy Super AMOLED panelhez képest milyen az L9 IPS panelje? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3723) bubus66


bubus66
nagyúr

(#3719) szpetyasz

64 bites az XP? mert ha az akkor van a KDZ updterben egy fájl amit ki kellene venni.

Ezt töröld mfc42.dll csak a 64 bitesnél és csak XP-nél.

Más

Egy kis szabad RAM a V20B_HUN JB alatt.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3724) Pantal válasza Flyme (#3722) üzenetére


Pantal
senior tag

Szép kijelzője van, ha AMOLEDeről váltasz vissza hagyományosra, akkor a legjobb választás! SGS2-vel és SGS Advance-el a hátam mögött mondom ezt.

(#3725) kisocsi válasza bubus66 (#3723) üzenetére


kisocsi
tag

Nekem ennyi sosem volt! Most,hogy mindent bezártam,368 MB van.
Hogy csinálod hogy neked annyi van?

(#3726) bubus66 válasza kisocsi (#3725) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sok minden le van tiltva meg nincs telepítve. Ezért, jó hogy lehet rootolni mert akkor lehet törölni a felesleges alkalmazásokat. Meg a TB jegelni stb. Ja és nincs FB alkalmazás a Google+ Chrome a googlemaps meg srteet letiltva, fileshare letiltva

A LGWord a SmartShare a PolariceOffice törölve, meg azok Toll a Jegesmedve stb

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3727) Piero89 válasza Flyme (#3722) üzenetére


Piero89
aktív tag

Én arról váltottam pont :)

+
Szerintem a színek szebbek
Fehér az itt tényleg fehér
A fényerő is jobb

-
Betekintési szög kisebb, de nem vészes
A fekete gyengébb

Igazából mindkét oldalnak megvannak a jó és kevésbé jó jellemzői, de én nem sírom vissza egyáltalán sem a super amoledet, sőt! pont hétvégén nyomkodtam egy S2-t, szerintem jobb az L9 kijelzője. (mindkettőt 100%-os fényerőre állítottam úgy néztem)

(#3728) imicici


imicici
csendes tag

sziasztok , valamit nem értek.
Vannak a referencia modellek, amelyek mentesek mindenféle módosítástól, színtiszta android fut rajtuk. És elvileg az android nyílt. Nem lehetne azt felrakni erre a telóra is ? És akkor nem lenne benne LG belepiszkálás úgy fut a rendszer ahogy azt a google fejlesztői megálmodták.

Ilyet nem lehetne ?
bocsi ha valakit felhúztam a hülye kérdéssel, lelkes kezdő vagyok még :)

[ Szerkesztve ]

(#3729) sarkanyolo2 válasza imicici (#3728) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

De lehetne, csak direkt az a lényeg, hogy minden cégnek saját kezelőfelülete legyen.
pl.: Samsung Touch Wiz

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#3730) bucsupeti válasza imicici (#3728) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Lehet persze, de ahhoz hogy fel tudj tenni egy "idegen" (nem LG) ROM-ot, ahhoz ki kell tudni nyitni a bootloadert.
Nemrégiben ez sikerült a MODACO forumon és ezért jön egyre több ROM már a készülékhez.

A bootloader kinyitása egy dolog. Sokan szeretnék ha azt vissza is lehetne zárni a bootloadert. Egyelőre ez nem sikerült még. Ez annyit jelent hogy nem tüntethető el az hogy piszkálva lett a készülék és így a garanciális kérdések problémába ütközhetnek.

Általában sikerülni szokott úgy a zárás, ha egy gyári romot visszatöltenek a készülékre, de ahogy bubus66 írta ez nem zárja vissza bootloadert.

Úgyhogy egyelőre még nem 100% biztonságos az idegen ROM telepítése.

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3731) bubus66 válasza bucsupeti (#3730) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem tudtam, hogy a Modacon is foglalkoznak ilyennel én az XDA-st kaptam meg ki is nyitottam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3732) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

Megpróbáltam megint frissíteni de nem sikerült. Driverek rendben vannak. 32 es XP van fent.
ha bemásolom azt a két sort akkor addig jutok mint tegnap, neki se áll semminek.
Most addig jutottam hogy úgy neki állt frissíteni hogy elkezdte letőlteni.

itt rá kattintottam hogy frissítés mert különben nem csinált semmit

és itt a letöltést leállítottam. itt tartok:) Valami ötlet?

(#3733) kertsa


kertsa
senior tag

Meghozta a futár a telefont. Első benyomás... brutál nagy :)

Milyen módon érdemes JB-t frissíteni és hogy tudom átmenteni a másik telefonról a telefonszámokat?

(#3734) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

Az befolyásol valamit hogy T-mobilos?

(#3735) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

Ez a legutolsó verzió, nincs szükség frissítésre. és ezt írja ki az LGMobile támogatási eszköz.

(#3736) bubus66 válasza szpetyasz (#3732) üzenetére


bubus66
nagyúr

A shttp le van okézva mert ez a gyári frissítő elindítod a http.exe majd a tálcán az óránál megjelenik egy ikon arra jobb gomb settings és amit a képen bejelöltem. Mert a nincs a net a ki kapcsolva. Nem befolyásol semmit legalább is nekem nem befolyásolt semmit sem. Ha az shttp beállítását így csinálod ahogy a képen van akkor jónak kell lenni.

[link]

[link]

Miért nem hagyod az első képen a gyári frissítőnek frissíteni a hosts-ból töröld ki azt a két sort és a gyárival csináld meg.

Igen el kellene olvasni az LG oldalán is le van írva, hogy ha új szoftvert észlel a gyári frissítő akkor a Felírat pirosra fog változni.

(#3733) kertsa

Ha androidos a másik telefonod akkor telefonkönyv SD kártyára másolás vagy Importálás/Exportálás, akkor lementi az SD-re onnan meg vissza tudod állítani a új telefonra. Vagy SIM kártyás meg oldás, az androidnál, meg a gmail fiókban is bent kell lenni. Ha le lett szinkronizálva.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3737) Flyme


Flyme
senior tag

Köszi a véleményeket a kijelzőről, ez az egy volt ami miatt gondolkodtam rajta, de most már biztos, hogy az L9 jön az Advance után :)

(#3738) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

shttps leokéztam azt megcsináltam.

Az a baj hogy megy a net? (elég kezdő vagyok)

(#3739) bubus66 válasza szpetyasz (#3735) üzenetére


bubus66
nagyúr

Lehet hogy nagyon bele melegedtél (ebben a havas időben) a frissítésbe, azért a szerkesztés használd légyszíves. :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3740) bucsupeti válasza bubus66 (#3731) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Persze az XDA-ra gondoltam nem a MoDaCo-ra. Bocsi.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3741) bubus66 válasza szpetyasz (#3738) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#3738) szpetyasz

Így kell csak had ne kellejen már végig csinálnom. Ugye a telefont S/W módba tetted? Ha meg süllyedsz isten az atyám, hogy meg csinálom neked. Windows Endabler megy?

[link]

[link]

#3740) bucsupeti

Nem gond azt hittem, hogy a Modacon is foglalkoznak vele, még anno ZTE Skates időmbe, jártam a Modacon

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3742) szpetyasz


szpetyasz
csendes tag

Így csináltam mindent, net nélkül, és azt írta ki hogy ellenőrizem az internet futó alkalmazásokat
valamit nagyon elbénázok nem tudom mit. A szerkesztéssel nem tudom mit kell csinálni.
Telefon sw módban van. mikor az upgrade start-re megyek akkor írja ki ezt hogy ellenőrizem az internet futó alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#3743) aholy válasza szpetyasz (#3742) üzenetére


aholy
tag

az shttps program a c meghajtó gyökerébe van?
nekem akkor írta ezt amikor nem ott volt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#3744) szpetyasz válasza aholy (#3743) üzenetére


szpetyasz
csendes tag

C-én igen Köszi mindenkinek a segítséget, remélem majd össze jön. most letörlök minden Lg-és cuccot és kezdem előröl.

(#3745) kertsa


kertsa
senior tag

Az offline frissítőt csinálom. Meddig tart amíg a S/W Upgrade telepíti a drivereket?

(#3746) bubus66 válasza szpetyasz (#3744) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mindjárt belinkelem most csináltam meg és igaz én Win7-en Windows Xp Sp2 kompatibilis mod és a UpTestEX_mod2_marwin hagytam, hogy S/W módba kapcsolja (ja azért mert restellem a gombokat) nyomogatni. Viszont nekem így gyönyörűen megcsinálta. Ha kész vagyok a képekkel be linkelem.

(#3745) kertsa

Ellőtte nem írtad, be a hosts fájlba kettő sort.

Ha az Offlieneval csinálod ne ijed meg 90-92 % körül a telefon elindul nem kell meg ijedni,addig nem piszkálod a telefon még nem végez hamarosan lesznek képek.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3747) kertsa válasza bubus66 (#3746) üzenetére


kertsa
senior tag

Beírtam... már 5 perce nem csinál semmit. Mi tévő legyek?

[ Szerkesztve ]

(#3748) bubus66 válasza kertsa (#3747) üzenetére


bubus66
nagyúr

addig vedd ki azt a kettő sort mert nem telepíti a drivereket, és utána tedd vissza, vedd ki az akksit mert csak úgy tudsz kilépni az S/W modból. Milyen Op rendszered van?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#3749) kertsa válasza bubus66 (#3748) üzenetére


kertsa
senior tag

Windows 8 van a gépen. Kivettem a két sort, majd visszaraktam és a telefont újraindítottam. Kezdjem előröl?

[ Szerkesztve ]

(#3750) bubus66 válasza kertsa (#3749) üzenetére


bubus66
nagyúr

igen, hogy a drivereket fel telepítse először bekapcsolva az összes funkción menj végig Csak töltés stb

Ha meg akadsz akkor (#3743) aholy fórum társsal vedd fel a kapcsolatot azt hiszem az Win8-on csínálta

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.