Hirdetés

2020. február 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-09-02 20:21:52

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2801) DiamondBack válasza prannk (#2800) üzenetére

DiamondBack
(senior tag)

nálam itt ki is fújt a "moddingolás", se custom rom se egyéb ilyesmi nem kerül rá. de a rootnak elég sok előnye lehet, a hátránya meg elenyésző számomra

(#2802) bubus66 :értem, akkor beletörődünk hogy ami nem fér el 2 gigában az nem kell :D

(#2800) prannk: ha nem kel életre akkor a rootolás se derül ki szerintem.:D

[ Szerkesztve ]

(#2802) bubus66 válasza DiamondBack (#2799) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2799) Boombasticc

igen vissza állítható a ROOT-olás. Azért felejti el mert nincs EXT partíciód, az SD kártyán.

(#2800) prannk

Akkor meg mindegy, hogy vissza tudja állítani vagy sem a szervizbe se tudnak életet lehelni belé alaplap csere, én is így voltam az elsővel.

[ Szerkesztve ]

"egy a szívünk egy az álmunk..nem félünk és nem hátrálunk.. mellkasunkban tűzoltó szív dobog.."”https://androware.hu/ Huawei Nova 5T

(#2803) sarkanyolo2 válasza prannk (#2800) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

De legalább nem rootolás miatt jött nálam elő ez a probléma, garancia ON! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#2804) tipuka válasza bubus66 (#2802) üzenetére

tipuka
(addikt)

köszönöm, most már mindent értek, bár minden topicban ilyen segítőkészek lennének az emberek :R

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> új GIGABYTE Z390 AORUS PRO 3 év garival, új bontatlan SoundMAGIC P21S és ES18S, illetve új bontatlan Oclean One eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*--

(#2805) trapistasajt válasza tipuka (#2789) üzenetére

trapistasajt
(csendes tag)

(#2806) bubus66 válasza trapistasajt (#2805) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igen a V10H EUO lehet azt lehetett eddig is a V10H HUN-t nem lehet még, csak a az AP.bin fájlba nyúlkál, ami a smartflashtoolshoz való, ( a smartflashtools-on meg nem fut el) nem tudom mivel teszed fel, ha szétszedet, és elég bonyulult módon a hexeditorba meg csinálod, csak alátudod-e írni ez itt a kérdés mert én feladtam ma.Ezzel lehet csinálni könyv nehezéket, azt még mindig nem írta, mivel teszi fel.

Kell hozzá LGExtrect 2.1 a másik a bin fájlba, nem lehet windowson keresztül másolni csak Linuxon.

[ Szerkesztve ]

"egy a szívünk egy az álmunk..nem félünk és nem hátrálunk.. mellkasunkban tűzoltó szív dobog.."”https://androware.hu/ Huawei Nova 5T

(#2807) trapistasajt válasza bubus66 (#2806) üzenetére

trapistasajt
(csendes tag)

A második hozzászólásban ott van a leírás, és windowsal telepítette az úriember (megkérdeztem) :)

(#2808) prannk

prannk
(őstag)

Bubus66 milyen alkalmazàsokat tiltottàl le?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#2809) bubus66 válasza trapistasajt (#2807) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igen de mivel tette vissza kdz-be mert ugye bár ha tudnád akkor a bin fájlt csak SmartFlashTools-sal és a LGflashToos-sal lehet telepíteni,azt is írta, hogy mivel írta alá a módosítás?

(#2808) prannk

GoogleMaps
Google+
Pénzügy
SNS
LGWord
Google Chrome
Street
Cellaüzenetek
Fileshare
Közösségi+
RemoteCallService

Valamint az alkalmazás kezelőből nem telepítettem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#2810) planbmokus

planbmokus
(senior tag)

A mai naptól én is L9 tulaj lettem.

Első benyomások:
-Nagyon hasít a rendszer
-Nagyon szép képe van a kijelzőnek
-Könnyen kezelhető menü
-Jó fogása van a telefonnak, jó kézben tartani.
-Igényes kidolgozás
-Az eddig használt 8Gb-os, Class10-es KingMax MicroSD-met tökéletesen kezelte elsőre

Negyedszerre sem csalódtam az LG-ben. (Chocolate, GT540, Black, L9) :R

Két dolog nem tetszett eddig:
-Kuka minőségű headset (már a GT540-esemhez is ilyet adtak)
-Nincs memóriakártya (persze ezt mindenki megoldja magának)

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#2811) bubus66 válasza trapistasajt (#2807) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Mit telepített a windowson? Én nem a ROM-ot mondtam, hanem a bin fájlba a rootot bele másolni. Mert a hexeditoral, nem tudod vissza zárni. Hajrá csak csináld meg és akkor talán lesz egy könyv nehezék belőle.. Szerintem meg lesz ettől egyszerűbb meg oldás is. Mire jó az ROOT? leírnád nekem?

[ Szerkesztve ]

(#2812) sarkanyolo2 válasza planbmokus (#2810) üzenetére

sarkanyolo2
(senior tag)

Welcome to the Club! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG U620 / Lenovo Z50-70

(#2813) gx29

gx29
(csendes tag)

Sziasztok!
Még új vagyok itt a fórumon.gondoltam beköszönök.
Pénteken ez a remek telefon tulajdonosa lettem (nem bántam meg), és gondoltam megosztom eddigi tapasztalataimat. (Lg L9 vagy Samsung Advanced en gondolkoztam)

Kijelző:Hát az HATALMAS..Nagyon szép(nekem) Csak pozitívum!!

Sebesség: Kitűnő, nincs semmi baj vele , teszi a dolgát Hasít minden(Net,programok,Android)

Kép/Video: Nem egy csúcs de szerintem bőven elég (kép) a video az a véleményem szerint elég jó.

Zene: Hát az egy kicsit gyenguszka lett :S a füles eléggé szarul szól.

Aksi:1 napig max (net és játék elég sokat)

Kár hogy az sd kártyát nem látja a total commander (legalább is nekem nem látja)Helyette Lg Pc Suit-tal töltök zenéket ,játékokat,képeket.Igazából nem probléma ,de megszoktam a régi bedugod kijelzi a gép total commanderrel átmásolsz folyamatot :D
Az ár a T-mobilnál szerintem elég jó.Kb 5200/hó Ebben minden benne van,előleget fizettem 10ezret(Köki Terminál)
3500 ért a t-mobil előtt vettem szilikon tokot meg rá kijelző fóliát(amit fel is tett az eladó) így teljes a kis védelem :D

4 nap után eddig tökéletesen megy minden....Nagyon nagyon örülök hogy ezt a készüléket vettem meg.
Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#2814) trapistasajt válasza bubus66 (#2811) üzenetére

trapistasajt
(csendes tag)

Olvasd el figyelmesen. Az LG updatert cselezi ki egy előre legyártott file - al. De akinek nem tetszik annak ott van a recovery féle variáció, én is azt használom :)

(#2815) bubus66 válasza trapistasajt (#2814) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igen ha nem sikerül a AP.bin(6) időben kicserélni akkor tégla. Én csináltam ilyet a L7-nél. Ez a legjobb megoldás a könyv nehezék gyártására. Minek kell az a root ezt nem tudom mond már meg nekem légyszíves?

(#2816) bubus66 válasza gx29 (#2813) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Ha megtalálom azt a scriptet amelyik kell a TC-hez hogy használni tud, akkor át küldöm.

(#2817) bubus66 válasza gx29 (#2813) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2813) gx29

Tessék innen letudod tölteni meg a leírás is megvan, hogyan kell beletenni a TC-be, ha nem akarsz regisztrálni akkor szólj, és akkor én letöltöm neked.

(#2818) 5-htp

5-htp
(tag)

Hogyan lehet letiltani azokat az alkalmazásokat amiket nem akarunk használni?A törlést azt tudom,de amik futnak azoknak a 80%-át nem használom.Jó lenne az akksival spórolni.

(#2819) Dreimus válasza DiamondBack (#2795) üzenetére

Dreimus
(senior tag)

Szia,

Nálam konkrétan csak ezzel a módszerrel megy az áthelyezés. EXT partíció nem kell neki jó a FAT32 is. Van amikor elfelejti a bind-t, ezért amikor megírtam az összeset akkor csináltam backup-t, ha véletlen elfelejti a program akkor meg restore. Kicsit kezdetleges, meg rajongói alkalmazás :)

Dreimus

#2818: Olvass vissza nem kell sokat :) , vagy van fent kereső jobb felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#2820) bubus66 válasza 5-htp (#2818) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2818) 5-htp

Beállítások/Alkalmazások/Összes alkalmazás ott rá kattintasz, arra amelyiket le akarsz tiltani.

Itt rákattintasz, hogy Letiltás.

Itt meg találod a Alkalmazások eltávolításnál,hogy melyikeket tilthatom

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2821) trapistasajt válasza bubus66 (#2815) üzenetére

trapistasajt
(csendes tag)

Ha nem tudod kicserélni, akkor felrakja a gyári rom binjét. :)

(#2822) DiamondBack válasza Dreimus (#2819) üzenetére

DiamondBack
(senior tag)

Annyiból azért rendes hogy amikor borul az egész akkor visszakerülnek eredeti helyükre a mappák.

(#2823) bubus66 válasza trapistasajt (#2821) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Tényleg de jó. Akkor meg mi értelme van a csereberének semmi.Minek kell az a ROOT ez nem tudom mond már meg nekem, hogy mire való?

Tudom, hogy hogyan kell, hogy csináltam ilyet a L7-nél.

[ Szerkesztve ]

(#2824) imitto

imitto
(csendes tag)

Sziasztok!

Remélhetőleg leendő tulajként kérdezném (csak az utolsó 800 hsz-t olvastam el): Alkalmazás telepítésére van szabad 2GB vagy a 2GB-ból lejönnek a gyárilag telepített cuccok és a maradékkal garázdálkodhatok?

Olyan alkalmazásokat amik külső, nagy méretű adattal dolgoznak telibe ide telepíti vagy az alkalmazást ide, a többit SD-re? (Pl. Navigon szoftver + térképek esetén a térképek az SD-re mennek? Vagy NFS Most Wanted, ott is az alkalmazás 12 MB, de indítás után letölt még 500MB-ot, ez az SD-re megy vagy a 2GB-ból ketyeg lefele?)

Van valaki aki használ 3rd party kamera alkalmazást? Mennyivel készülnek vele jobb képek mint a gyárival? Pl. a Camera Zoom FX-el nekem a Nexus S jobb képeket csinált - a gyári 70% körüli jpg tömörítéssel mentett, míg a Camera Zoom FX-nél van 100%-os beállítás (a fájlméret persze nagyobb, de valamit valamiért)

3 készülék közül próbálok választani, T-Mobile céges számlámhoz 59.900 forint az L9, ugyanennyi az S3 Mini, vagy függetlenül, márkaképviselettől Xperia P. Egy Nexus S-ről jövök, annak másfél évesen elpukkant az alaplapja így a 2 év garancia fontos szempont...

[ Szerkesztve ]

(#2825) bubus66 válasza imitto (#2824) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nem a 2Gb-ból jön le, mert a belső memória 4Gb abból szabadon felhasználható 2Gb (lásd. "0.HSZ") A külső Sd-ről nem tudsz használni játékot mert nem telepíti oda. A Kamera app-al meg vagyok elégedve, nekem semmilyen más nem kell. Ha felteszel másik kamera appot abban nem vagyok biztos,hogy a kamera HW-jét is felülírja.

(#2826) imitto válasza bubus66 (#2825) üzenetére

imitto
(csendes tag)

Köszönöm! 2GB nekem bőven elég lesz alkalmazásokra, eddig ár/értékben ez a favoritom :)

(#2827) bubus66 válasza imitto (#2826) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2826) imitto

A Xperia P nem ajánlanám de kérdezd meg kengyel fórumtársat a P-röl PÜ-ben. Neki volt és 30 nap után öröm táncot járt mikor eltudta adni.

[ Szerkesztve ]

(#2828) kengyel válasza imitto (#2824) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Szia ! Ha már az LG L9 és a P között kellene dönteni, egyértelmű az LG mellett voksolnék :K S3 Minivel elfogult vagyok ,mert jelenleg van :)

(#2827) bubus66 Te meg tudod hogy jártam a P-vel :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2829) bubus66 válasza kengyel (#2828) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2828) kengyel

Igen én tudom,hogy hogyan jártál 30 nap után eladtad öröm táncot jártál, hogy elvitték.

[ Szerkesztve ]

(#2830) kengyel válasza bubus66 (#2829) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Ezért is ajánlottam a fórumtársnak az LG.t :)

kengyel

(#2831) prannk

prannk
(őstag)

Egy pár kép:

Letíltottam a fölösleges appokat. Most jelenleg Astro,Facebook,Gmail,Tepmle run 2,kamerás fordító,accuweather nagyobb méretű appok vannak a telefonon. Így is 520MB szabad ram van :K

Az aksim elég jól beállt már.4 nap 17 óra és még van 14% :C 5 napot kihúzok már belőle.Képernyő 40% készenléti állapot 27% .. 4 és fél óra a kijelző használata :)

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#2832) bubus66 válasza kengyel (#2830) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igen én is csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#2833) kengyel válasza prannk (#2831) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Ez egészen szép aksiidő :) Ritkán látni ilyet, de mint te is mutatod meg lehet csinálni. Némi kis technika kell hozzá, de megoldható.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2834) bubus66 válasza kengyel (#2833) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igen ez egész jó lett ennyit lehet kihozni ROOT nélkül is.

(#2835) imitto válasza kengyel (#2828) üzenetére

imitto
(csendes tag)

És ha az S3 Mini és az L9 között kellene választanod? Csak - úgy tűnik - mindkettővel van tapasztalatod.

(#2836) bubus66 válasza imitto (#2835) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2835) imitto

Nem tudtam rá beszélni az L9-re pedig nagyon szerettem volna. Blackje volt neki.

[ Szerkesztve ]

(#2837) kengyel válasza imitto (#2835) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

Én az LG a kijelző mérete miatt nem vettem meg, nekem hatalmas. Ezért döntöttem a mini javára. Viszont előtte másfél évig LG volt és merem állítani az egyik legmegbízhatóbb telefonom volt. Ha ez az L9 lett volna 4-es kijelzővel, nem gondolkozok. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Ott van IPS ellenben Amoled, LG full hd videó, ellenben 720p .LG NFC , Samu nuku. A döntés joga a te kezedben van .

(#2836) bubus66 Te aztán sokáig mondtad az egyszer biztos :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2838) bubus66 válasza kengyel (#2837) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

Aztán hiába mondtam mégis csak Galaxy S3 mini lett.

(#2839) kengyel válasza bubus66 (#2838) üzenetére

kengyel
(nagyúr)

De nem bántam meg :U De belül még LG.s vagyok :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2840) bucsupeti válasza kengyel (#2839) üzenetére

bucsupeti
(senior tag)

én meg forditva. belül samsung de most éppen lg-m van.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#2841) Anubis_9

Anubis_9
(őstag)

Sziasztok!

Előz, Samsung Galaxy 3-as autóstöltőm megvan még. 700mA van az outpuhoz írva, 5V mellett. Az L9-es hálózati töltője 850mA-es és szintén 5V-os. Ugye használhatom az autóstöltőt gond nélkül? Nem árt a készüléknek?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2842) aholy válasza Anubis_9 (#2841) üzenetére

aholy
(tag)

A gyengébb áramerősség nemigen árthat(szerintem) legfeljebb csak lassabban tölti fel.

de azért várjál meg meg egy két hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9

(#2843) Anubis_9 válasza aholy (#2842) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Én is így tudom, de tényleg várjunk még. :DDD

(#2844) aholy válasza Anubis_9 (#2843) üzenetére

aholy
(tag)

előző telefonomhoz kénytelen voltam venni autós töltőt, ami 1000mAh-s, a hálózatija meg 700mAh-s és nem lett baja tölle, de az is igaz hogy csak egyszer használtam :))

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9

(#2845) imitto

imitto
(csendes tag)

Még egy kérdés, csak a képekről ez nem jön le: a kamera "üvege" süllyesztve van? A nexuson kiállt a házból, két hét alatt opálos és karcos volt, 1 hónap múlva repedt.

(#2846) planbmokus

planbmokus
(senior tag)

Reggel próbáltam V10H-ra frissíteni, de a KDZ ezt a hibát dobta:
"mod uptestex mfc application működése leállt"
Miden leírás szerint ment.
?

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#2847) bubus66 válasza planbmokus (#2846) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2846) planbmokus

A kdz csinál ilyeneket milyen operációs rendszered van? Minden drivert tegyél fel, és másik telefonnak a driverei ne legyenek fent.

(#2845) imitto

Van körülötte egy fényes keret kicsit kijjebb áll mit a kamera üvegje.

[ Szerkesztve ]

(#2848) Anubis_9

Anubis_9
(őstag)

Sziasztok!

V10A-as szoftver van a telómon, felajánlotta az LG PC Suite, hogy H-s frissítené. Ekkor kell a Factory Reset előtte? Ajánlatos ezt feldobni rá?

Amúgy abszolút elégedett vagyok a készülékkel! Nagyon jó! A sokat bírált összeszerelésben nem látok hiányosságot, gyengeséget.
Ami furcsa, hogy az otthoni 5 éves TP-Link routerem (TL-WR642G) nem igen kedveli, darabos a wifis net, de a céges ugyancsak TP-Link-et, ami TL-WR740N úgy néz ki gond nélkül elviseli...

Köszi!

(#2849) bubus66 válasza Anubis_9 (#2848) üzenetére

bubus66
(nagyúr)
LOGOUT blog

(#2848) Anubis_9

Ha nem akarod rootolni akkor fel frissítheted. A V10H-ra csak a PCSuitevel vigyázz.

TP-Link routerem (TL-WR642G) Nekem is ilyen van le resteltem a routert és azóta jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#2850) Anubis_9 válasza bubus66 (#2849) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Nem akarom rootolni semmiképp. Akkor felteszem majd. Mire vigyázzak majd PC Suite alatt, mire gondolsz pontosan? Kell előtte factory reset mindeképp?
Kénytelen leszek én is routert resetelni... :)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.