Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) zAPAtyin válasza prannk (#11550) üzenetére


zAPAtyin
tag

Lecsupaszított minimál rom alatt azt értem, hogy lehetne egy gyári romot (például a v20p-t) megszabadítani azoktól a programoktól amik vagy feleslegesek, vagy sosem használjuk őket, vagy esetleg más program használhatóbb, netán akkubarátabb a gyárinál.
Pl.google xarságok, alkalmazáskezelő, arcalapú feloldás, élő háttérképek, időjárás, on-Screen Phone, quickmemo, smartshare, szoftverfrissítés, zene stb. ezek vagy nem kellenek, vagy sose használjuk, vagy vannak erre jobb programok.
Ahogy custom romoknál itt is mindenki maga dönthesse el mit használ.
Lehet a gyári rom ezáltal sokkal jobb (akkubarátabb, fürgébb) lehetne.

Nem tudom... lehet, talán.

Tudom ezek amiket írtam egy rootolt telón a szükséges progikkal fagyaszthatók, törölhetők (ami egyértelmű) sokaknak viszont nem egyértelmű (ahogy nekem se) hogy mik azok a progik, alkalmazások, amik a rendszer számára nélkülözhetetlenek. Ezért kéne egy hozzáértő aki kigyomlálná a gyári romot.

Mi a bajom?
A custom romokkal az a bajom, hogy nem stabilak, szinte kivétel nélkül valamennyinek van valami hiányossága, baja. Mire belaknád rájössz, hogy mégsem az igazi, valami hiányzik, valami nem működik, akkor visszateszed a gyárit, vagy próbálkozol másik rommal. Akkor kiadják a javítottat, felrakod, most más nem megy, vagy fagy, stb. Kezded elölről és nincs megállás, nincs megoldás.
Vagy a telepítésnél, flasselésnél benézel valamit és jön egy fél napos idegeskedés, hogy tégláztad e a telót, vagy tudsz e még éltet lehelni belé.

Szerintem ez a telefon a gyári rommal megy tökéletesen, ezt kéne kihegyezni még egy kicsit.
Próbálkoztam ezzel, azzal, de mindig visszatérek a gyárihoz.

[ Szerkesztve ]

(#11552) Milestone2 válasza prannk (#11550) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én is féltem artas182x új twrp-jétől. Nekem is elcseszte a telefonom. De kiadta az újat, az már jó.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11553) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Az a baj, hogy zAPAtyin kollégának IGAZA van ! :)
Ami jó az jó, De ezek a mindenféle portolások csak majdnem.......
Ettöl még ez nem azt jelenti, hogy napi használatra ne lennének jók.
Összefoglalva: "kicsit savanyú kicsit sárga de a mienk".....
Már, ha értitek.

(#11554) Milestone2 válasza passat77 (#11553) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Van portolás és van építés.
Artas182x CM11 és Zdunex MIUI épített ROM-ok.
Tudtommal az összes többi portolt.
Az épített mindig jobb, tökéletesebb.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11555) prannk válasza zAPAtyin (#11551) üzenetére


prannk
őstag

Ezzel szerintem csak te vagy így,hogy a gyári jobb mint a cm ek.

[link]

Ez kiírja az appok mellé,hogy Eltávolítható,Nem kéne,meg hogy Rendszer kulcs. Cm11 alatt 11 eltávolítható app van. Akkor gyárin gondolom 50kb :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#11556) zAPAtyin válasza prannk (#11555) üzenetére


zAPAtyin
tag

Igen, nekem a gyári jobb.
Mert kiforrott és stabil.

Kinek a pap, kinek a papnő, mindenki el tudja dönteni neki melyik a megfelelő.

A linkelt progit köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11557) Kátai


Kátai
senior tag

Miért van az,hogy ha hívnak és felveszem akkor a hívó fél azonnal kihangosítva lesz,vagyis a telefon azonnal kihangosító üzemmódba vált?!
Kerestem a beállítások között,de nem találtam hogy hol és mit kellene be vagy átállítani.

(#11558) Endii


Endii
tag

Sziasztok!

Új rom-ot szeretnék rakni a telefonomra. Ebben szeretném a segítségeteket kérni!
A bootloader-t ki tudtam nyitni, de sajnos nem tudom hogyan tovább, mert nincs sok tapasztalatom.

Előre is köszönöm!
Üdv Endi!

(#11559) Milestone2 válasza Endii (#11558) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha a BL-t valóban kinyitottad. Akkor most elméletileg egy rootolatlan gyári telefonod van. A Rootoláshoz letöltöd és telepíted a KingoRoot-ot a PC-dre . Telefont LG szoftver üzemmódban összekötöd a PC-ddel, úgy hogy a beállítások, fejlesztői lehetőségek menüben az USB debugging mód be legyen kapcsolva. Ha ezután elindítod a Kingo-t, az kb 5 perc alatt elvégzi amit kell (internet kapcsolat szükséges) és a telefon rootolt újraindul (SuperSU APK megjelenik. Azt elindítod, engeded, hogy frissüljön a bin. Ezután feltelepíted a Flashify programot, letöltessz egy CWM Recovery.img -t a telefonhoz és azt telepíted a Flashify -val. Letöltessz egy ROM-ot az SD-re, ujrainditod a telefont recovery módban, majd telepíted az új ROM-ot. Előtte biztonsági mentés a jelenlegi rendszerről!
Olvasd el a blogomat. Sok sikert!

Aztán Te is leírhatod nekünk, hogyan nyitottad a BL-t, mert az az utóbbi időben szinte senkinek nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11560) Milestone2 válasza Endii (#11558) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha meg mégsem nyitottad ki a BL-t, akkor úgyis félhalott telefonod lesz, akkor ezt olvasd el... (remélem nem lesz szükség rá)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11561) Endii válasza Milestone2 (#11559) üzenetére


Endii
tag

Amennyiben a rejtett menüben található "BootLoader unlock check" nem hazudik akkor szerintem nyitva van. Azt írja, hogy "unlock".
Olvastam. Azután jött a gondolat, hogy kipróbálom más rommal. Az általad összegyűjtöttekből választottam.

(#11562) Endii válasza Milestone2 (#11559) üzenetére


Endii
tag

Unlock
http://kepfeltoltes.hu/view/140828/2014-08-28-20-40-49_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#11563) Milestone2 válasza Endii (#11562) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Minden attól függ mit akarsz kipróbálni.
Ahhoz megfelelő Recovery kell.
A legtöbb 4.4-hez a 6.0.4.8-as CWM kell.
A legjobb CM11-hez egy saját TWRP.
Az egyik legstabilabb 4.2-es MIUI-hoz megint más.
Szóval melyiket?
De minden letölthető a logoutomból.
ROM, Recovery, Gapps...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11564) Endii válasza Milestone2 (#11563) üzenetére


Endii
tag

Első körben a Cm 11-et szedtem le es a hozzávaló twrp-t és gapps-ot.
Remélem jó lesz. Ha nem akkor valószínűleg kipróbálom azt, amelyiket a legstabilabbnak írtad.

(#11565) Milestone2 válasza Endii (#11564) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Artas féléről beszélsz?
Ott egy nagyon fontos dolog van, az f2fs fájlrendszer engedélyezése.
TWRP fel.
Mentés készítés a jelenlegi rendszerről!
F2fs formázás.
ROM telepítés Recoveryből .
SuperSU.zip telepítés Recoveryből.
Gapps telepítés Recoveryből.
Újraindítás.
Remélhető siker, öröm, ismerkedés, használat.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11566) Endii válasza Milestone2 (#11565) üzenetére


Endii
tag

Igen, arról.
Mindent megcsináltam, ahogy írtad.
Volt örömködés, amikor el kezdett betöltődni, de itt meg is állt. Folyamatosan töltött ment körbe a kék fejecske körül a nyíl. Vártam vele utána újraindítottam. Az sem használt.
Ezután megpróbáltam reszetelni azóta az LG logónál nem megy tovább.
(Gondolom frankón lenulláztam.)

(#11567) Milestone2 válasza Endii (#11566) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Lehet nem vártál eleget. CM első indulás lassú, persze nem fél óra. Akku ki, akku be, FR gomkombináció után sem indul. Akkor jön a gyári újra telepítés. Aztán eldöntöd, kisérletezel tovább másik recoveryvel és ROM-mal, vagy maradsz a gyárinál.

Elsőre nem biztos hogy a legbonyolultabb ROM volt a jó választás.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11568) Endii válasza Milestone2 (#11567) üzenetére


Endii
tag

Én is gondoltam rá, de elég sokáig töltött.
Akkor most dobok rá egy gyárit utána megint neki ugrok, mert nem hagy nyugodni.

Lehet. Gondoltam rá telepítés előtt, de már mindegy.

(#11569) Endii válasza Milestone2 (#11567) üzenetére


Endii
tag

Nem tudom telepíteni az LG mobile spftware udate-et.
Esetleg tudnál küldeni egy hsználható verziót?

(#11570) prannk válasza Endii (#11569) üzenetére


prannk
őstag

Hosts fájlból töröld ki a lg sort.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#11571) Endii válasza prannk (#11570) üzenetére


Endii
tag

Leesett, hogy az is probléma lehet.
Köszönöm!

(#11572) Endii válasza Milestone2 (#11559) üzenetére


Endii
tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221102

Ez alapján tudtam kinyitni a Bootloader-t.
Mondjuk a végén az Fastboot-os rész az nem sikerült, de a BL nyitva van.

[ Szerkesztve ]

(#11573) Endii


Endii
tag

Sikerült visszaraknom a gyári szoftvert. Köszönöm a segítségeteket!
Mindjárt megpróbálom a MIUI v5 EN P760_ver2013-12-29-t rárakni. Azután, ha lesz időm meg energiám megint nekiállok az elsőnek.

(#11574) Milestone2 válasza Endii (#11573) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az marha régi.
Miért azt.?
Az még az Artit féle?
Ne azt ember!
Zdunex 2014-08-22!
Nem biztos hogy az új TWRP - vel felmegy
DE EGYRE FIGYELJ NEHOGY AZ F2FS FÁJLRENDSZER ENGEDÉLYEZVE LEGYEN!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11575) Milestone2 válasza Milestone2 (#11574) üzenetére


Milestone2
nagyúr

ROM link kimaradt....ez a legújabb, ez MAI

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11576) Endii válasza Milestone2 (#11574) üzenetére


Endii
tag

Már felraktam. Kicsit szenvedős volt, de sikerült vègre.
6.0.3.1-és cwm van fent. Azzal működni fog?

(#11577) Milestone2 válasza Endii (#11576) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen.
Gondolom a régebbit azért választottad volna, mert az külső SD-re telepít...
A 6.0.3.1 jó a régebbi ROM-okhoz.
Hajrá!
Kipróbáltam. A 4.2-es ZduneX MIUI nem telepíthető az új TWRP-vel.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11578) Milestone2 válasza Endii (#11573) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nagy "mester" ez az Artas, de az való igaz, hogy amióta ez az általa készített új TWRP létezik, már kétszer félhalott lett a telefonom. (Egyszer ez a recovery volt rajta, egyszer meg a 6.0.4.8)

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy másnak is okozott ilyet (sikeresnek látszó CM11 F2FS telepítés, de csak bootloop) abban az esetben, ha az új Recovery telepítése után azonnal wipe, majd ROM flash. Mintha úgy emlékeznék, azt ajánlotta az illető, hogy ha fenn van a friss F2FS TWRP, akkor egy reboot hogy újra induljon még a régi rendszer és csak utána vissza recoverybe, majd törlés és új ROM telepítés. Hát nem tudom...lehet akár ez a hiba is. Olvastam mástól, hogy bootloopot kapott gyári rendszer után mert csak Factory Resetet csinált CM11 telepítés előtt a TWRP-ben, de az nem elég (mert az csak wipe cache, wipe dalvik, wipe data) még a Systemet sem árt formázni. De ez csak bootloopot okoz, a Recovery megmarad. A harmadik hibalehetőség, hogy nem rakod be a két "ikszet" a TWRP Settings menüjében az F2FS engedélyezésére, de akkor meg csak FAILED a telepítés, nincs is bootloop. (De erre neked többször felhívtam a figyelmed, tehát biztos nem ez volt....)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11579) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Egyenlőre úgy tűnik nagy veszteség nincs.
A MIUI v6 szép és gyors.



Ennyi az összes pozitívum amit el lehet mondani.
Úgy lecsupaszították, kidobtak belőle szinte mindent amitől más volt.
Pl. Kamera videó mindössze 720p-re állítható, sem kisebbre, sem nagyobbra.
Meglátjuk portolják-e nekünk...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11580) feherzsolt


feherzsolt
újonc

SziasztoK!

Segítséget szeretnék kérni!
Kb 2hónapja van meg a telom, és egyre többször csinálja a következő problémákat:
-nem kapom meg az smt
-magától küld smt-z és hiv...
-volt hogy hívok egy számot ő hall engem de én nem:(

Általában a hívás jellegű problémák megoldódnak újraindítás után....

Másnál is előfordulnak ezek a problémák??? mi a teendő?? szerviz?

Köszönöm előre is a válaszokat!

ui: lehet volt már erről szó de nem igazán van időm végig olvasni az összes hozzászólásokat, keresés meg nem vezetett eredményre.

Peace:
Zsé

(#11581) Endii válasza Milestone2 (#11578) üzenetére


Endii
tag

Tegnap felraktam a legfrisebb Miuit-t, amit linkeltél. Nekem sajnos annyira nem tetszik a megjelenése. Biztos megtudnàm szokni, de nagyon idegen egyelőre nem.

Az x-ekkel nem volt gond, szerintem a formàzàssal lehetett baj.

Most 10.2.1-es Cyanogenmod van fent 3.0.87-es kernellel 6.0.3.1-es recovery-vel.
Ez műkszik. Csak az alap fàjkezelőben nem lelem a memóriakártyám.

(#11582) Milestone2 válasza Endii (#11581) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sose használtam.
Miért kőkorszaki rendszereket próbálsz?
😱

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11583) Milestone2 válasza feherzsolt (#11580) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Első lépés HR.
Ha nem segít, akkor szoftver újratelepítés. LG upgrade szoftverrel PC-ről.
Utána sajnos szerviz. Emlékeim szerint másnak volt ilyen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11584) Milestone2 válasza Endii (#11581) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem ne az őskorral foglalkozz (hacsak nem az a célod, hogy CM9-től fölfelé elindulsz lépésenként). ;]

Hát igen a MIUI design nem mindenkinek jön be, de ez az egyetlen ami ugyanolyan stabil, mint a gyári.
Az összes többi CM, AOKP, AOSP, BAM (tököm tudja mennyi van még) alapú ROM-ok csak megközelítik a gyári stabilitását, viszont cserében olyan opciókat (is) adnak, amik meg a gyáriban nincsenek meg.

Szerintem ezeket érdemes kipróbálni:
CM11 with F2FS - TWRP 2.7.1.1 f2fs
MOKEE - CWM 6.0.4.8
NAMELESS - CWM 6.0.4.8
AXXIONKAT - CWM 6.0.4.5 vagy magasabb illetve TWRP 2.6.1.0 vagy magasabb
BEANSTALK - CWM 6.0.4.5 vagy magasabb illetve TWRP 2.6.1.0 vagy magasabb
TOUCHWIZ - CWM 6.0.4.5 vagy magasabb illetve TWRP 2.6.1.0 vagy magasabb (sok a fogyasztása a sok csicsamicsa (Samsung kinézet) miatt)
XPERIENCE - CWM 6.0.4.8 (sok a fogyasztása a sok csicsamicsa (Xperia kinézet) miatt)
PAC - CWM 6.0.4.8
BAM - CWM 6.0.4.5 vagy magasabb illetve TWRP 2.6.1.0 vagy magasabb

Nem kevés...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11585) Milestone2 válasza Milestone2 (#11584) üzenetére


Milestone2
nagyúr

jahhh, kihagytam a SONIC-ot - CWM 6.0.4.8

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11586) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Nos úgy tűnik megválunk egymástól az L9-el.
Történt ugyanis hogy töltőről lehúzva teljesen elnémult, azóta nem reagál semmire , nem lehet bekapcsolni, próbálta párom aksiját is beletenni meg se nyikkan.
Jól tudom hogy a T-mobile anno 1+1 év garanciát adott ezekre? Visszaviszem ha megcsinálják megcsinálják ha nem akkor kuka...

(#11587) Milestone2 válasza DiamondBack (#11586) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha nyitott a BL akkor az S/W upgrade módot nézd meg behozható - e. Ha igen ott kibukik a bootloadernyitás, garancia ugrik. Ha az sem jön elő, akkor sanszosan megcsinálják.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11588) DiamondBack válasza Milestone2 (#11587) üzenetére


DiamondBack
senior tag

csak a hivatalos updatet tettem fel rá (JB) nincs nyitva a BL. Egyáltalán nem tudok bele életet lehelni :( hard resetet se tudom megcsinálni hiába nyomom

(#11589) Milestone2 válasza DiamondBack (#11588) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt még próbáld meg, hiszen az S/W mód használható, nem tiltott. Nyilván a rootos rész neked nem kell...
Ha az S/W mód sem jön be, go to service...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11590) DiamondBack válasza Milestone2 (#11589) üzenetére


DiamondBack
senior tag

:N semmi, teljesen megpihent, minden esetben marad a fekete kijelző, semmiféle életjelet nem ad.
Szerviz. Addig legyúltam a Páromét :D

Annyit segíts légyszi hogy jól értelmezem az alábbiakat? 12+12 hónap?

(#11591) Milestone2 válasza DiamondBack (#11590) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem a "te bajod" belefér. De ezt úgy is ők döntik el.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11592) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Vigyáztam rá, soha egy leejtés nem történt végig tokban, bumperben volt, semmi különleges igénybe vétel nem történt. Ha visszadobják szervizből, ott a helyszínen érdeklődni fogok arról hogy mit szólnának ha nem fizetném tovább a részletét. Amúgy is lejár a hűségem 2015.02.26.-án elbúcsúzok a t-mobile-tól.

(#11593) prannk válasza DiamondBack (#11590) üzenetére


prannk
őstag

Igen! 2 év van rá! Én 1 év +3 hónapban javítattam. ( új alaplap ) neked is ez lesz valószínű. (2 hét)

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#11594) Endii válasza Milestone2 (#11584) üzenetére


Endii
tag

2. havi az màr őskor?:D
Leìràsaid alapjàn még ezeket ki fogom próbàlni: AxxionKat, Benstalk, Paranoidandroidra, Sonic. Utàna pedig lehet, hogy megerőszakolom magam egy Miui-val.

(#11595) Endii válasza Milestone2 (#11585) üzenetére


Endii
tag

Neked melyik fekszik a legjobban?

(#11596) Milestone2 válasza Endii (#11595) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az új CM11, a MIUI és a Sonic.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11597) Endii válasza Milestone2 (#11596) üzenetére


Endii
tag

Egy pár napja használom a Miui-t. Egész jó. Mondjuk túl sokat nem nyomkorásztam. Van gyári funkció, ami kicsit hiányzik.
Tegnap, amikor böngésztem több lap volt megnyitva és egyszer csak úgy gondolta, hogy kilép.
Meg, amikor a videórögzítés beállításainál átrakom "profi" módra a kapcsolót akkor kihullik és csak akkor tudom újra használni, ha a fényképező módban visszaállítom egyszerűre.
6.0.4.8-as recovery-vel használom.

[ Szerkesztve ]

(#11598) Milestone2 válasza Endii (#11597) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Két MIUI van. Az egyik (a 4.2) épített ROM, a másik (a 4.4) portolt ROM.
A 4.2 régebbi, de stabilabb. A beépített browserét sosem használtam, mindig váltok Chrome-ra. Szintúgy a kamera alkalmazást, SnapHDR-re...
Nem tudom milyen gyári funkció, de az azért gyári, mert semelyik "főzött" ROM-ban nem lesz benne.
Úgy mondják a legtöbb gyári funkció pótolható Playról telepíthető appokkal...(rádió biztos kivétel).

Mondtam neked, ki kell próbálni jó pár rendszert, majd eldönteni, melyik a legszimpibb...és azt használni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11599) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kijött az új SuperSU 2.05 Update.zip, ha kell valakinek.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#11600) Millerchris


Millerchris
tag

Sziasztok!
Ez mi lehet a telón?
Fehér alapon Encrypting felül és egy kis ablakban reset phone semmire nem reagál ötlet?

A holnap mèg messze van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.