Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

43" FullHD 110ezeré? Ez olcsó?

eDigitalban 20 tévéből 16 olcsóbb ebben a méretkategóriában

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2) DarkByte válasza -=RelakS=- (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

140k-ért vettem Samsung 55"-os UHDTV-t pár hete. Mi van? :Y Mert még ha FHD OLED lenne ennyiért, azt mondom.. oké.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bp


Bp
tag

SCART csatlakozott miért spórolják le állandóan?

(#4) Tutu7030 válasza -=RelakS=- (#1) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az euronics glamour napokon ennyiről "árazta le" a 32"-est 98-ra. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) AxBattler válasza DarkByte (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Nem rossz gép, de picivel többért a múltkor tesztelt Samu NU7102 modellek is ott vannak, 100x inkább azokat venném!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#6) -=RelakS=- válasza DarkByte (#2) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pislogtam is erősen, hogy mennyibe kerülnek most a 43-50"-os 4K tévék. Kérdem én, hogy miért nincs dömping ilyen méretű monitorokból?! Mint látható, a panel annyira nem gond, hogy még válogatni is lehet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy olcsó?
Ugyanennyiért az LG is kínál házon belül jobbat.

(#8) tntmax


tntmax
aktív tag

Ez durván elszállt árú. Kissé eltévedt a cikkíró... ez 50e körül lenne olcsó, 70e körül reális/elfogadható.

(#9) Solten


Solten
addikt

Vegre egy 1080p-s keszulek. Jol sikerult, ara nem veszes, az uk-ban (£299) a 49"-es valtozata meg £349 akcioban.

Saor Alba

(#10) omfgk


omfgk
addikt

Ez minden csak nem olcsó.

118e a legolcsóbb helyen.

(#11) Zoló1981


Zoló1981
tag

Én most vettem 49UK6470PLC-t.
Az mondjuk 4k UHD, de dizájn hasonló, webOS 4.0 ugyanez.
Sajnos nekem is középtalpas kellett, amik viszont drágábbak, mint a csirkelábasok.
A SCART a 3,5 fejhallgató Jack sorsára jutott... :(

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#12) DjFlanker válasza Zoló1981 (#11) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

De minek Scart egy 4K tévére?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#13) Zoló1981 válasza DjFlanker (#12) üzenetére


Zoló1981
tag

Régi videókazikhoz, amik nincsenek digitalizálva.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#14) snecy20 válasza Zoló1981 (#13) üzenetére


snecy20
veterán

0.001%-nyi felhasználói igény.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) gergo.79 válasza snecy20 (#14) üzenetére


gergo.79
csendes tag

Sokaknál még HD-s beltéri egység sincsen! Anyósnál is SCART-on nézzük.

(#16) gergo.79 válasza DarkByte (#2) üzenetére


gergo.79
csendes tag

Igaz, van 140-ért 55"-os, de az olyan is! Ezeknek az olcsóknak gyenge a hardverük. Sokan panaszkodnak. A gyors mozgások szaggatottak, 100Hz nem valós, lassú működés, rossz betekintési szög az olcsó panelból adódóan és hasonlóak. Ami jó is, az 300 felett van.

(#17) Zoló1981 válasza snecy20 (#14) üzenetére


Zoló1981
tag

Nem is a vizuális "élmény", hanem az emlékek miatt...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#18) hwtvennek válasza Zoló1981 (#13) üzenetére


hwtvennek
tag

LOL. :D Célszerű lenne digitalizálni, talán hosszabb ideig meglenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem a komponens videó hiányzik, na meg a VGA-bemenet hogy ráköthessem a Pentium kettesem.

(#20) BiP


BiP
nagyúr

Biztos létezik olyan dokkoló/settopbox/adapter, amit hdmi-n rádugsz a tévére és a dobozon van egy tonna oldschool bemenet.

(#21) Zoló1981 válasza hwtvennek (#18) üzenetére


Zoló1981
tag

Jogos, csak sem eszköz, sem idő rá.
Hétközben munka, hétvégén szülők, kettő közti kis időben hobbik.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#22) #72042496 válasza BiP (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Létezik többféle, de ezek aktív analóg > digitális átalakítók, alig van közönségük, ezért drágák. (Az egyik régi konzolomhoz egyébként viccen kívül kéne egy.)

[ Szerkesztve ]

(#23) galocza válasza tntmax (#8) üzenetére


galocza
aktív tag

50k egy 32" kishd hitachi butatv.
ja, akciósan.

[ Szerkesztve ]

(#24) DarkByte válasza gergo.79 (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Persze, én is szívesen vettem volna OLED-et ugyanekkora vagy inkább 60-65"-os méretben. Tervben is van, majd pár év múlva, ha kicsit normalizálódik az ára, és anyagilag is belefér. Addig úgy voltam vele hogy még mindig jobb, hogy van valamilyen TV-m, mint semmilyen (saját lakásban ez az első TV-m).

Tisztában voltam a TV képességeivel és nem vártam csodát. Ennek ellenére azt kell mondanom bőven tetszik amit látok:

- a Tizen OS alapvetően ismeri az összes fontosabb app-ot amire szükségem van (YouTube, Netflix, HBO Go, Prime Video, Steam Link, Twitch), egy hasonló árkategóriás WebOS-es TV-vel van viszonyítási alapom, ahhoz képest még a sebesség is okénak tűnik (egyébként vettem egy Xiaomi Mi Box 3-mat Android TV-vel még mielőtt megkaptam volna a TV-t, és azzal használom, de a TV tudása magában is bőven elég).

- örülök hogy végül VA-t vettem IPS helyett mert szebb a fekete amire faxnis vagyok, sokkal jobban mint a betekintési szögre (ami egyébként meglepően jó ezen, rosszabbra számítottam)

- még a 4K HDR tartalom is tud valamennyi pluszt adni rajta, persze itt sem vártam csodát a kamu kontraszttól. Inkább a 4K élessége és a 10bit-es videókodek szín reprodukció segít a végeredményen.

[ Szerkesztve ]

(#25) AxBattler válasza DarkByte (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a Samu is VA? Szuper!
Akkor még olcsóbban lesz ilyenem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#26) DarkByte válasza AxBattler (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

Elvileg az, a Samuk szinte mind VA-sok. Gyakorlatilag net szerte semmi infót nem lehet találni arról hogy pontosan milyen panel van ebben a modellben. Elvileg viszont igazak rá amelyek a NU7000 széria TV-ire [link]

[ Szerkesztve ]

(#27) Sinesol válasza omfgk (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem azért ennyi, mert már kifutó modell, de egyébként is 90-100 körül vannak ezek az átlag képességű TV-k a kategóriában, ennél jóval olcsóbban már alja kategória van. Telekomnál ahogy nézem az UK6300 90k, az kb ugyanez lehet, csak 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

(#28) BiP válasza Sinesol (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

90? Én csak 120ért látom.
Legolcsóbban emagon látom 105ért. És az még mindig olcsóbb, mint ez a fullhd-s 6100.

(#29) dabadab válasza gergo.79 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Igaz, van 140-ért 55"-os, de az olyan is!"

Ez akkor lenne jogos, ha ez a TV nem lenne olyan, de ez is olyan (és persze, hogy 50 Hz-es panel van benne).

DRM is theft

(#30) schawo válasza dabadab (#29) üzenetére


schawo
titán

Mindig az irreális elvárások...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) nap


nap
addikt

Nem sokkal többért UHD van... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32) snecy20 válasza nap (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Ez egy pocsék ár-érték arányú TV, egyértelmű.
Mégha az FHD kategóriában egy jobb darab lenne...de nem az.
Akinek ilyen kell, olcsón, az talán 60.000-ért is kap hasonló tudású 1080p-st.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) PuMbA válasza Sinesol (#27) üzenetére


PuMbA
titán

"Telekomnál ahogy nézem az UK6300 90k, az kb ugyanez lehet, csak 4K-ban."

Inkább csak 2.8K :) Szerencsére az alsó-közép kategóriából már elvetette az LG az RGBW panelt tavalyhoz képest, de az alsó kategóriában mindig nem rendes 4K a paneljuk. Majd jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#34) D.Orion válasza -=RelakS=- (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Novemberben vettem MM-ből 90K-ért ezt a tévét, nem BF kedvezménnyel. Én elégedett vagyok vele, egyedül a hangzása lehetne tényleg jobb ennyiért.

Ui.: Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#35) mcs


mcs
veterán

Mindenhol a Samsung 7122-t nyomatják 110-115ért 40 és 43 colban. Ki a fenének fog ez kelleni ugyanennyiért? :D

(#36) GreatL


GreatL
őstag

És ez egy gyors TV játékhoz is? Mert ezt már igen olcsón meg lehet hajtani kisebb kártyákkal is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#37) akaido válasza #72042496 (#19) üzenetére


akaido
addikt

Ahhoz nem LG hanem Junoszty TV kellene... :)

(A Commodore plus 4-esemhez volt hasonló TV, mármint junoszty...)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38) dabadab válasza akaido (#37) üzenetére


dabadab
titán

Junosztyon mondjuk egyik se volt, VGA csatlakozó csak a jóval későbbi VGA monitorokon, komponens meg szintén leginkább csak a kilencvenes években jelent meg a high-end tévéken (azt használták HD csatlakozónak a HDMI előtti időkben).

DRM is theft

(#39) akaido válasza dabadab (#38) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen. Örültünk ha a kézi potméterekkel a C4-hez hozzá tudtuk hangolni, és volt képernyőkép.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#40) #94529552 válasza PuMbA (#33) üzenetére


#94529552
törölt tag

A linked forrásoldala szerint az UK6300-as 4K tv. Nincs olyan, hogy nem rendes 4K, mert akkor azt írnák az oldalon.
Viszont 119k-ért van a telekomnál az 50"-os UK6300, ami VA paneles és 5 év garival, és az már sokkal jobb vétel.
A tesztalany helyett meg ott van a másik 43"-os FHD 80k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#41) -=RelakS=- válasza #94529552 (#40) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, hogy az megvan-e, hogy az LG egy csomó 4K tévéjében RGBW paneleket használt, ahol 1-1 pixel vagy piros-zöl, vagy kék-fehér tudott lenni. Mivel ez nem adja ki a teljes színtért, ezért vízszintesen szétkenik a képet, innentől kezdve a 4K kép nem lesz olyan éles, mint más tévéken.
Filmnél lehet, hogy elmegy (ugye a színinformáció eleve csak fele tetszőleges felbontásnak), de pl számítógépet rákötve ocsmányság a végeredmény.
Tehát de, van olyan, hogy nem rendes 4K :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) Sinesol válasza -=RelakS=- (#41) üzenetére


Sinesol
veterán

Azért azt érdemes hozzátenni, hogy amilyen távolságról nézed őket, valószínűleg nem jelent semmilyen hátrányt. Plusz nagyrészt nem is 4K anyaggal használja az ember.

(#43) -=RelakS=- válasza Sinesol (#42) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, de ha egy tepertős pogácsát nem lehet tepertős pogácsának hívni, ha nem tartalmaz elég tepertőt, akkor egy 4K tévét se lehessen 4K tévének hívni, ha így szétkutyulja a képet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44) PuMbA válasza #94529552 (#40) üzenetére


PuMbA
titán

"4K"-ként van írva, ha jobban megfigyeled és a szöveget is elolvasod a TV adatlapján :) A többi TV-hez, csak sima 4K van írva, idéző jelek nélkül. Az ide tartozó szövegek:

"The out of the ordinary "RGBW" pixel structure also can cause smaller details and straight lines to lose sharpness, especially when used as a PC monitor."
"The less accurate RGBW pixel structure results in some artifacts, producing results similar to the UH6500 as can be seen here. This is especially noticeable when using the UK6300 as a PC Monitor."

"Viszont 119k-ért van a telekomnál az 50"-os UK6300, ami VA paneles és 5 év garival, és az már sokkal jobb vétel."

Ez tényleg jó vétel. Az jó, ha minél kevesebb ember fogja ki az RGBW-t :)

[ Szerkesztve ]

(#45) BiP válasza PuMbA (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

RGBW-nek úgy látnám értelmét (sőt), ha minden pixelre külön jutna egy ilyen 4-es blokk. Mondjuk akkor nem lenne olcsó.

(#46) schawo válasza BiP (#45) üzenetére


schawo
titán

akkor pont kétszer annyi pixelből állna, mint most :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) BiP válasza schawo (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja.
Végülis felfoghatjuk úgy, hogy ezek 4K ready WQHD tévék.
Úgyis sokan hiányoltuk (amikor még drága volt a 4K tévé), hogy miért ugrottak a FullHD után egyből 4K-ra, míg a monitoroknál sokkal fokozatosabb volt a felbontás növelése. Most utólag betöltik ezt az űrt :)

[ Szerkesztve ]

(#48) schawo válasza BiP (#47) üzenetére


schawo
titán

A WQHD és a 4K között 2,25 a szubpixelszám aránya, ez és a 4K között csak 1,5 (a teoretikus 4 szubpixeles 4K volna 2x több). Szóval ez a csökkentett 4K még mindig 1,5x nagyobb felbontás, mint a WQHD. Pont félúton van a kettő között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) Celtis válasza hwtvennek (#18) üzenetére


Celtis
veterán

Melyik otthoni digitális tároló eszköz megbízhatóbb mint egy VHS szalag?

(#50) schawo válasza Celtis (#49) üzenetére


schawo
titán

mondjuk... mind, mert korlátlan számú másolatot készíthetsz róla

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.