Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sixpak


sixpak
nagyúr

A filmes hatás, amiről beszélsz, az a gyors képfrissítés miatt van. Szappanopera effektusnak is nevezik. A Tru motion beállításokban lehet kikapcsolni vagy személyre szabni.
Akik sok sportot néznek, ott jól jöhet a dolog, gyors mozgásoknál...
A tesztelt tv nagy valószínűséggel egy alap modell, nincs benn Tru motion, ezért nem láttad....viszont az, hogy jobb lenne, mint az amelyikben van, az nem igaz, főleg, hogy teljesen kikapcsolható.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#2) hengelhof válasza sixpak (#1) üzenetére


hengelhof
senior tag

Én még mindig nem tudom mi az a filmes hatás.

(#3) sixpak válasza hengelhof (#2) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elég nehéz leírni...tegyük fel, hogy nézel egy filmet, ha bekapcsolod a tru motion-t, akkor a mozifilmnek is olyan hatása lesz, mintha mondjuk egy Barátok közt lenne....folyékony lesz a kép...nem tudom ennél jobban leírni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4) PistiSan


PistiSan
addikt

Szeretem a többség számára is elérhető kategóriás teszteket, köszi!
Talán nekem még 1db hdmi ami hiányzik róla, amúgy teljesen jónak tűnik.

(#5) Racionális válasza sixpak (#3) üzenetére


Racionális
csendes tag

ezt a fogalmazást én nem így értettem, amikor van filmes hatás akkor nincs probléma, mert filmes hatás van, amikor meg nincs filmes hatás akkor meg van a szappanopera

[ Szerkesztve ]

(#6) sixpak válasza Racionális (#5) üzenetére


sixpak
nagyúr

”Sok új TV miatt külön írni kell a filmes hatásról. Vannak olyan tévék, ahol a filmnek valahogy megszűnik a filmes hatása és olyan érzésünk van, mintha élőben néznék egy színházi darabot, jobban nem tudom leírni ezt a jelenséget. Aki jobban le tudja írni, az írja meg a hozzászólásban.”

Én csak erre reagáltam. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7) Blindmouse válasza sixpak (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Vagy mint a Hobbit. Átmegy filmből videójátékba.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) sixpak válasza Blindmouse (#7) üzenetére


sixpak
nagyúr

Pontosan. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9) hengelhof válasza sixpak (#6) üzenetére


hengelhof
senior tag

Akkor nekem nincs olyan vájt szemem, hogy észrevegyem. De köszi, hogy megpróbáltátok leírni. (vaknak a színeket)

(#10) Racionális válasza hengelhof (#9) üzenetére


Racionális
csendes tag

vagy pedig nem láttál még ilyen tévét, az agyon világított, nagy terű boltban lehet kevésbé feltűnő, főleg hogy sok helyen csak tv adás megy a tévén

(#11) shteer válasza Blindmouse (#7) üzenetére


shteer
titán

Megszokás kérdése. A filmszerűség is megszokás. Nem feltétlenül jó.

..szerintem jónak tűnik

(#12) Racionális válasza shteer (#11) üzenetére


Racionális
csendes tag

eléggé látványos a különbség, max kényszerből tudnám megszokni, de igazából sose, már a boltban is több tévénél is rögtön láttam hogy gagyin néz ki a szappanoperás, olyan mintha ha a szomszéd pistike rendezte volna a filmet

(#13) kátú


kátú
őstag

Nagyon jó a teszt, nagyon szép a tévé, de még egy dolog érdekelne. Milyen a fogyasztása? Mármint óránként hány W zabál meg

It still works!

(#14) shteer válasza Racionális (#12) üzenetére


shteer
titán

én már várom azt a kényszert.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#15) kriszpontaz válasza sixpak (#8) üzenetére


kriszpontaz
veterán

"Szomszédok" módnak hívjuk :D. Film közben Lenke néni arca is kirajzolódik a háttérben vízjelként :DDD.

(#16) sixpak válasza kriszpontaz (#15) üzenetére


sixpak
nagyúr

:D
Amúgy tényleg embere válogatja...a nagyobbik lányom pánikszerűen kapkod a távirányító után, ha be van kapcsolva, mert utálja....a másik lányom nagyjából leszarja. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17) Stauffenberg válasza sixpak (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nehéz leírni a mozifilmes hatás lényegét.

A mozifilm 24 fps (24p) lejátszási sebességgel pörög (digitális esetén 23.987 fps, de ennek a videotechnikai részébe nem megyek bele, lényegen nem változtat). Ez nem tökéletes a folyamatos animációt tekintve, látszik benne a "szaggatás" ha összehasonlítod akár már a 25 fps (PAL) vagy 30 fps (NTSC) televíziós szabványokkal. Hát még ha mondjuk a 60 fps sebességgel pörgetett videojátékokhoz méred.

De pont ez a tökéletlenség adja a mozifilm lényegét. Nélküle tényleg olyannak hat a felvétel, mint egy televíziós adás vagy a bénább szappanoperák. Fontos a "negyedik fal" megteremtésében, nélküle nem hat moziszerűnek a film. Szóval itt egy tökéletlenségről beszélünk, ami éppen a hasznunkra van.

Jó példa a 48 fps-es Hobbit is, aminél a legtöbben azt mondták, hogy teljesen szétrombolja a moziélményt és inkább tűnik színpadiasnak.

(#18) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Racionális: Köszi a leírást a TV-ről.

Ha jól gondolom, akkor ez az itt akciós TV kielemzése (is): 49LF540V (5400-as végűt nem találtam, csak 540V-t)

Ugyanis épp ma rendeletem meg egyet a 49"-osból, meg is kaptam a válaszukat, hogy 7-10 nap a kiszállítás. Várom már. :)

Szerk.: A hang kimenet miatt gondban leszek. Ugyanis én 5.1 erősítőre szeretném kötni a TV-t. De ezek szerint csak a TV műsorok mennek majd ki rá...az USB-ről lejátszott filmek meg nem? :(

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#19) sixpak válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, tisztában vagyok a technikai részével, csak megpróbáltam leírni a kollégának, hogy szemmel mit lát, ha a Tru Motion be van kapcsolva. :)

Szerk.: amúgy én 24 fps párti vagyok, mivel az adja vissza a mozi élményt...ha eltekintünk a Hobbit féle 48 frame/s-os szörnyűségtől.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) sixpak válasza plaszy (#18) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ha van egy Blu ray playered, akkor dugd abba a hdd-t.
Talán ez a legegyszerűbb módja, mivel nincs optikai kimenet a tévén, ha jól láttam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) plaszy válasza sixpak (#20) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Igen, én is így vettem ki az írásból. Viszont nincsen más eszközöm. :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#22) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

A sok fps csak FPS multinál jó és hasznos :)

Én például gyűlölöm akármilyen műsort filmet. ami pl. már 60 fps-sel megy.
Totál élmény romboló...

Amúgy egy olyan kérdésem lenne, hogy a sok száz megahertz-es képfrissítés is hasonló eredményt produkál, mint mondjuk egy sok-sok fps-es műsor?
(Nem értek a tv-khez, itthon még mindig csak egy 51 cm-es nem síkképcsöves Daewoo tv-t nyúzok, jó ha htei fél órát megy) :D

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#23) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

"A TV egyetlen igazi hiányossága, hogy nincs rajta jack audio vagy például egy optikai hangkimenet."

Ha ARC-s HDMI van a tévén, akkor ki lehet hangosítani pl házimozin keresztül. Szerintem :)

(#24) Rodi 4.80 válasza plaszy (#18) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Vagy teszel egy set top boxot vagy medialejatszot a ketto közé.

(#25) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem ezeknek az Lg tv-knek a lábkiképzése nem tetszik. Sokkal jobb lenne középen egy láb, h a tv-t adott esetben el lehessen forgatni. Muternál is Lg van ugyanilyen lábbal. Sztem nem szerencsés kivitelezés. Mivel nála szekrényen van egy amerikai konyhás nappaliban, soxor jól jönne, ha el lehetne forgatni.

(#26) shteer válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


shteer
titán

Vegyél a szülinapjára egy forgatható fali konzolt.
Én is feltettem neki a falra

..szerintem jónak tűnik

(#27) Dancii


Dancii
csendes tag

Hali,

Ha valakinek esetleg már van ilyenje, meg tudná mondani, a lábai milyen távolságra vannak egymástól?
Gondolkodom, hogy veszek egyet, de nem vagyok biztos benne, ráférne-e a TV állványomra.

Köszi

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#28) éN79


éN79
addikt

Rég láttam már ennyire ellentmondásos infokat egy tv-ről.
A tesztelő szerint van rajta scart, net szerte enne nincs semmi jele.
A telekom oldalán dvb s2 tuner jelenlétét is írják, hát erre se találtam sok infot, valamint ha már tuner, akkor a teszteli szerint van ci slot, képeken-netes leírásokon ennek sem láttam nyomát. :F

(#29) #94529552 válasza éN79 (#28) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 49LF540V -jelű tévén van DVB/S tuner, az 5400-ason nincs. CI slot már régóta minden tévén van. Itt van egy összehasonlítás a műszaki adatokról: [link]
A 49LF630V már minden fontos csatlakozóval rendelkezik, múlt héten 165k volt az MM-ben, amíg el nem fogyott. 11.27.-én megint sok helyen akcióznak. Ez a tv most 174k-ért rendelhető egyes üzletekben.

(#30) kokenyattila


kokenyattila
csendes tag

Pont most készülök ilyen TV-t venni. Viszont, amennyire látom a lábai kinyúlnak teljes széltében, ami azért gond mert a készülék 97 cm széles, a tv-asztal pedig 95.. Szóval csatlakoznék a kettővel fentebbi kérdéshez :D

[ Szerkesztve ]

(#31) #94529552 válasza kokenyattila (#30) üzenetére


#94529552
törölt tag

A képeket nézve, talán 1-1 cm-rel beljebb vannak a lábai, de inkább az a biztos, ha bemész valamelyik boltba megnézni egy mérőszalaggal, még a tescóban is van ilyen tv. Ha mégis hosszabb lenne, egy kb. 20 cm széles 1 méter hosszú bútorlapot alá lehet tenni a régi asztalhoz csavarozva.

(#32) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Ilyen tv vásárlásán gondolkozok.
LG 49LF5400 IPS
Főként a digi adásait néznénk rajta, illetve egy ps4 lenne rajta.
Szerintetek alkalmas erre a Tv? A ps4 játékok élvezhetőek lesznek?

Hasonló nagyságúak jóval drágábban vannak.
3D és smart felesleges....van már 3D +smart tv a családban, és soha nem használjuk a funkciókat.

Vagy kérdezősködjek inkább itt?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#33) éN79 válasza Beri78 (#32) üzenetére


éN79
addikt

Nekem a 43-as kistesója van, és digi tányoros + hdmi-s beltérivel hibátlan. Nem bántam meg, hogy ezt vettem, alap tudású (hiszen nem okos), de a killa semple tesztfile-on kívül mindent lejátszott eddig a beépített média lejátszója (javarészt divx, xvid és mkv-t kap) valamint kellően gyors a bekapcsolás és a menü is.
És valóban meglehetősen keveset fogyaszt, a 30W körülii értéket az elején nézegettem egy fogyasztásmérővel, és tényleg annyi a max.

(#34) Beri78 válasza éN79 (#33) üzenetére


Beri78
őstag

Köszi a választ.
sd adások milyenek rajta?
Milyen távolságról nézed?
Esetleg konzollal próbáltad?

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#35) éN79 válasza Beri78 (#34) üzenetére


éN79
addikt

Nagyjából 4,5m távolságról nézzük, digi tv hd adásai szemmel láthatóan élesebb, jobb képpel rendelkeznek, mint a sima sd adások, így ha van olyan csatorna, ami sd is meg hd is, akkor nyilván az utóbbi preferálom, de ez nem jelenti azt, hogy az sd adások ne lennének abszolút élvezhetőek.Szétesős képi hibákat jómagam még nem láttam.
A beépített média lejátszóját használom (ebben ugyebár semmiféle felskálázás nincs) és a normál méretű divx, mkv filmek (másfél giga körüliek), amik nem fhd felbontásúak is teljesen szépen jelennek meg rajta. Egy picit sem bántam meg, hogy ezt választottam... max az egyel nagyobb is elfért volna a helyén... :)

(#36) Revox66


Revox66
aktív tag

Scarton sem ad ki hangot sajnos hiába. Masik bemenetnek ismeri fel.. agytuba kerulget ettől a szartól már... Nem ertem miert nem fert bele egy audio kimenet. Hdd rol a lejatszas remek, nesze bmeg tv hangszoroval... 🤣 Most kereshetek egy medialejatszot... 👌 😞

(#37) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Örülnék, ha valaki kijavítaná azt a 300Hz-et 60-ra, mert egyesek azon lovagolnak, hogy 300Hz-es a tv-jük. Mikor csak 60-an. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.