Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reignman


Reignman
aktív tag

Hát nem tudom, 6 éve vettem egy lg pw800at, hd natív felbontas, 800 lumen. Azt hiszem 160 korul volt. Manapsag ugyanilyen adottságokkal, csak frissebb szoftverrel adjak a projektorokat. Se a fenyero, se a felbontás nem változott.
Szoval a csucskategoriaban biztos van elorelepes, de az nagyon lassan szivarog lejjebb...

(#2) proci985 válasza Reignman (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem igazan.

az kb a belepo hazimozi szint, de ott is van fHD modell ami tud nagyobb kepet vetiteni es fenyesebb.

ami a problema, az a 4K felbontas, mert nativ 4K DMD chip meg mindig horror aron megy, talan 3-4000 euro korul indulnak a 4Ks projektorok. alatta shift van es jellemzoen a 0.47es 1080p DMD, amibol pixelshifttel kijon a 4K, de nem biztos, hogy annyival jobb lesz a kep egy nativ 0.66os 1080p DMDnel.

4K + (valos) HDR normalis fekete mellett, az pedig a mai napig problemas otthoni keretel kozott. ld itt is a tesztet

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) Reignman válasza proci985 (#2) üzenetére


Reignman
aktív tag

Nem ugyanarrol beszelunk szerintem. En kimondottan a ledes projektorokat nezem, amik 20000 orat bírnak es az arukkal versenyezni tudnak a tvkkel.
6 eve is 160 korul voltak a 800 lumenes, hd projektorok es 280 korul a fhds 1000 lumen feletti keszulekek es ez mostansag is igy van.
1millios projektorokrol nem tudok nyilatkozni, hobbiszinten erdekel csak a dolog... :)

(#4) proci985 válasza Reignman (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor se feltetlenul igaz.

amit te mondtal, az egy pici, hordozhato megoldas max 100"re. TVt kivaltani jellemzoen alkalmatlan, az egy lifestyle projektor, mint az Anker Nebula, a XGimi CC Aurora vagy a Xiaomi Mija. probaltam a kategoriat, arra jo ha tenyleg helyszuke van es az ember az egyszobakonyhas diaklakasban nagyon maskepp nem fer el, de a kepminoseg boven gyengebb lesz egy tevehez kepest, sotetben is.

ami TVt kivaltani oke, azok jellemzoen az UST led kategoriabol kerulnek ki. Xiaomi 150" pl 1300 euro korul (szinten 0.47es DMDvel sajnos) 5000 lumennel, illetve most van egy 4K led UST kb egy eve kulonbozo neveken viszont csak 2000 koruli lumennel. megfelelo vaszonnal ezek mar elfogadhato kepet adnak nappali feny mellett is, viszont ugy meg mindig boven masfel millio koruli arrol beszelunk.

ha kepminosegben TVt kell kivaltani hazimoziban, ott kb felmillio korul van az a beleposzint (+hang), amivel egyaltalan erdemes elkezdeni foglalkozni.

arak sajnos eleg lassan szivarognak le emlitett okok miatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) Reignman


Reignman
aktív tag

Te arrol irsz, hogy milyen projektort mire erdemes hasznalni es annak mennyi az ára. En arrol, hogy pl az lgnél a ledes kivetitok 6 eve nem valtoznak tartalmilag lényegesen ugyanabban az arkategoriaban. Mig mondjuk mobiltelefonnal 6 eve 60ezer forintert vett telefon es a most 60000 forintert kinalt telefonok kozott brutalis a kulonbseg minden szinten.
En egyebkent egy teljesen lesotetitett tetoteri szobat hasznalok mozira es jatekra, feherre festett falra vetitek a pw800zal kb 3,5 meter atmeroju kepet es igazabol elegedett vagyok, csak anno amikor megvettem, azt gondoltam, hogy par even belül erre az árszintrebis lecsorog a fhd es a picit magasabb fenyero. Mint ahogy tvnel is szinte csak 4k van a polcokon, 6 eve 120000ért vettél egy 40 colos hd lcd tvt, ma meg kapsz ennyiert egy 55 colos 4k ledet...

(#6) azbest válasza Reignman (#5) üzenetére


azbest
félisten

De, változtak.

Nekem lg pw600g van - csak már sajos nem működik, mert elment a fényerő valamilyen elektronia elfáradása miatt valsz. 45 fokban elforgaott dmd -vel. A 800 soros "natív" felbontás így nem is natív, hanem csak elméleti marketing.

Hasonló árszinten LG PF50KG lett így 5 évvel az előző után a helyettesítő. Egy éve használom. Natív fullhd, nem elforgatott dmd. Valamivel nagyobb fényerő. Nagyobb frekvenciájú rgb váltás, így gyakorlatilag a képen nem érzékelhető a rainbow effekt. Amiben rosszabb: valami idióta kitalálta hogy fehér legyen a belseje is, így a fény belső visszaverődései miatt némileg rosszabb feketeszint és a kép melletti területekre is kiszűrődik némi szórt fény. Ja meg valamivel nagyobb méret. Ja és van beépített akkuja is, bár sosem használom úgy.

Az árak meg a forint romlása miatt lényegesen megnőttek azóta.

[ Szerkesztve ]

(#7) Reignman válasza azbest (#6) üzenetére


Reignman
aktív tag

Nyilván változtak, azt irtam, hogy lenyegesen nem. Az altalad leirt valtozasok azert a ket keszulek megjelenese kozott eltelt 6-7 év alatt azert nem egetrengeto, a fullhd az, ami említhető. Az indulo ar pedig nott, de valoban azota sokkal szarabb lett a forint...
Igazabol csak azt probaltam leirni az elejen is, hogy nyilvan van elorelepes, de ebben a hobbi-arerzekeny szinten pl a tvkhez kepest elenyeszo a valtozas. Talan mert az lgn kivul nem nagyon gyart mas led projektort. Nyilvan vannak kinai markak, de regebben a sony, benq, casio, epson, acer is probalkozott led projektorokkal, ha jol emlekszem..

(#8) azbest válasza Reignman (#7) üzenetére


azbest
félisten

A tévék azért változtak sokat, mert a gagyi tn panel helyett már az ips és va-n túl, újabb megoldások is vannak. A microledes háttérvilágítás és az oled bár marha drága, de a korábbi marha drága tévé technológiákat lenyomja. Így lejjebb csúsztak árban a sima hagyományos lcd tévék. Ha led háttérvilágítás meg már eléggé régóta meglévő megoldás, nem az utóbbi 10 évben jött be.

A projektoroknál meg marhára nagy lépés hogy dupla fényerő és valós fullhd dlp is van hasonló áron, mint 5 évvel előtte a kisebb felbontású és gyengébbek. Az a pw sorozat nem ansi 600-800 lumen volt, hanem csak 2-300 körüli. A mostani meg elvileg ansi lumenben 600, tényleg erősebb a fénye azonos fogyaszás mellett.

Fapados projektort meg 70 alatt is kapni, bár persze nem biztos, hogy érdemes. A korábbi jobb felbontású, nagyobb fényerejű ledes dlp-s projektorok árszintjén meg ma már lézeres projektorok vannak.

Fejlődik minden, egyre jobb képességűt kapni hasonló áron. Csak a projektorozás eléggé rétegigény. És pont a gagyibb fajták azok, amelyek a képméreten kívül mindenben alulmaradnak mindennel szemben. De néha azért ott is van érdekes megoldás, például short throw projektorból is volt belépő szintű, igaz az is lg. Mert talán ők gyártanak olcsóbb szintre is tömegesen ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#9) waverider


waverider
senior tag

annyiban erdemes fapadost venni, ha nem ragyogo napsutesben akarjuk hasznalni, hogy pl. egy ilyen LG projektor arabol tobbtiz db is megveheto es eleted vegeig lehet mozizni veluk. ;) kozel 1 miskaert nagyon keves dupla lezerrel a 20.000 ora szvsz

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#10) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hát ez jó hangos lett.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) Zeteny06 válasza waverider (#9) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Magyar piacon bőven 1 misi fölött lesz szerintem. :F
Nem igazán vennék ilyet, sokkal inkább egy sima 1080p-set.

znagy.hu

(#12) daninet


daninet
veterán

Haladnak ezek a lézeres projektorok, de még mindig izzósat vennék. 4 év után cseréltem izzót az enyémben, pedig 100+ órákat raktam bele több xbox játékba és nem kellett tökig sötétíteni hozzá. Az eredeti philips izzó pedig valami 25ezer volt. Szerintem még mindig jobb, főleg, hogy az izzós projektorok olcsóbbak is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) RJ45 válasza daninet (#12) üzenetére


RJ45
junior tag

Az enyém 3LCD, gyárilag 24/7 üzemre tervezett. Nagyobb a gép, jóval nagyobb és darabra is több venti van benne, mint az átlag gépekben. Hangosabb is. Ha maxon megy, akkor elég horror hangja van, de eco-ban alacsony fordulaton nem hallani az 5.1 mellett.
Viszont annyiszor nulláztam már le a számlálót, hogy ha jól számolom nemsokára elérem a 20.000 órát és nem égett még ki soha. Megvettem anno a tartalékizzót és évek óta csak itt rakosgatom. Szóval ez az izzóélettartam is inkább fényerőre van szerintem megadva, nem kiégésre.
Tény, hogy végig energiatakarékos módban ment és a gyári 4000ansi sincs már meg közel sincs, de bőven élvezhető a képe a mai napig. Mondjuk nekem van redőnyöm, szóval fullra sötétítek. Ha épp éjjel játszódik a film a saját számat nem találom :DDD de akkor is...
Ha egy gépnek kiég a lámpája 2-3 ezer óránként annak szvsz alulméretezett a hűtése. Ezek a "hagyományos" projektorizzók is mennek vajsimán tízezer óra felett ha nálam lassan megvan a 20.000. Akkora tűrés nincs, hogy "kifogtam" egy jót, vélhetően mind ilyen, csak a gép adta környezet lehet típusonként előnytelenebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.