Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Gabó75


Gabó75
senior tag

Örömteli a bővíthető memória és a cserélhető akksi. Full HD-vel szaladna rendesen, de biztos optimalizálnak rajta és jön a CM is. :-)

(#402) Luser2000 válasza aelod (#399) üzenetére


Luser2000
addikt

Biztos vagy abban, hogy egyenes összefüggés van kijelző felbontás (itt QHD vs. FHD) és laggolás között?
Vagy másképp kérdezem: Biztos vagy abban, hogy ha "csak" FHD megjelenítő lenne benne, akkor nem laggolna?
:W

---

Úgy látom, hogy itt a QHD megjelenítő lett a mumus.

Véletlenül sem egy rossz driver, néhány felesleges kódsor, "rossz" szoftver architektúra, ...

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#403) Mike81 válasza #84221696 (#393) üzenetére


Mike81
senior tag

Szia! Valamelyest változott. Én 4.2-bel vettem. Aztán Pc Suiton frissítettem 20B-re tegnap meg felajánlotta a 20F-et. Minden cool vele. Nekem soha nem volt se füles probléma se semmi más. Csak a Blue tooth bug volt meg de az meg annyira nem érdekelt.

(#404) aprokaroka87 válasza renee7 (#400) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Apk és apk között hatalmas különbségek vannak ám.

(#405) aelod válasza Luser2000 (#402) üzenetére


aelod
veterán

Akkor se laggoljon már egy zászlós hajó...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#406) cstom válasza aelod (#405) üzenetére


cstom
aktív tag

Pont erről van szó. Kiadták úgy, hogy... Ne az legyen már a felhasználó első dolga, hogy third party megoldásokkal orvosolja a gyártó sietségét. Ez nem méltó egy top készülékhez.

(#407) wagner1


wagner1
csendes tag

Sziasztok,

na akkor nézzük meg kicsit jobban ezt a QHD kérdést... amit írok csak halk megjegyzések...

FULL HD Adreno 320 elvileg pixelek száma 2073600 a Adreno 320 kb. 40%-al gyengébb mint a 330

QHD Adreno 330 elvileg pixelek száma 3686400 ez ca. 43,75%-al több pixel, ha jól számoltam

elvileg nem lehet gond a QHD, mert akkor gyakorlatilag az S4 is problémás lenne ill. az összes FULLHD Adreno 320 készülék.
Rosszul gondolom?

(#408) cstom ebben igazad lehet de, a 40%- ot tesztek alapján néztem tehát itt konkrétan a teljesítményben van ekkora különbség

[ Szerkesztve ]

(#408) cstom válasza wagner1 (#407) üzenetére


cstom
aktív tag

A skálázódás nem egyenesen arányban van a teljesítménynövekedéssel. (pl.: egy 70Le és egy 140Le autó nem 2x gyorsabban gyorsul 100-ra és a végsebessége sem 2x annyi)

(#409) cstom válasza wagner1 (#407) üzenetére


cstom
aktív tag

Természetesen, nem is azt mondtam hogy a hardver nem lenne elég. Sajna manapság az optimalizáció hiányát erőből oldják/próbálják megoldani a programozók. (lásd PC).

(#410) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem érdemes lenne átmenni az új fórumba és ezt lezárni szépen. Az ember csak kapkodja a fejét, hogy hova mit írtak, mire válaszoltak

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#411) aelod válasza cstom (#406) üzenetére


aelod
veterán

Ebben az árkategóriában nem ezt várná az ember. Félreértés ne essék nagyon igényes és átgondolt remek készülék. De gondolom majd jön egy verzió frissítés és ezek a szösszenések eltűnnek majd.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#412) Luser2000 válasza Pistakiss (#410) üzenetére


Luser2000
addikt

Mivel ez kapcsolódik a MA-s teszthez, így a szokások alapján ez marad A hivatalos készülék topik.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#413) Zoja™


Zoja™
őstag

Eme topic a cirka 400 hsz-ében más nem nagyon van, csak fikázás.
Kíváncsi lennék, hogy fórumokon is ennyire megosztó vélemények vannak-e a G3-ról. Viszont mint többen is leírták, valószínűleg csak optimalizálási hiba a lagg, az meg szvsz pár héten belül javítva lesz

Akkor lennék kíváncsi egy átfogóbb tesztre. :U

(#414) cstom válasza aelod (#411) üzenetére


cstom
aktív tag

Hát jah, csak az a fránya marketing ne lenne... Mikor korrekt áron megvásárolható a készülék, viszont a tesztekben előjönnek azon hiányosságok -amelyek a flagship kategóriánál nem megengedettek-, akkor a vaciláló vásárló könnyen választ más típust, márkát. Sőt, így fog bekerülni a köztudatba, ezeket a teszteket fogják olvasni a leendő vásárlók, nem majd a második/harmadik szoftverfrissítés utáni állapotot. Ui.: magamról beszélek, majdnem G3 tulaj...

(#415) manokaki


manokaki
őstag

egy átlag felhasználó szerintem semmit nem érez meg ezekből az " akadásokból " , söt mi több szerintem a vásárlok 95% -a semmilyen tesztet nem olvas , sajnos csak a reklámokban látott dolgok alapján cselekszik , ott pedig ha tetszik ha nem az S5-öt nyomják még mindig , sem a HTC M8 sem az Lg G3-at nem látni !

Attila

(#416) cstom válasza manokaki (#415) üzenetére


cstom
aktív tag

Ez igaz de ide nem az átlagfelhasználók járnak. :)

(#417) kakuk100 válasza manokaki (#415) üzenetére


kakuk100
őstag

Ne felejtsd el hogy a reklám nagyon drága. Nem mindenkinek van rá pénze. A Samsungnak ezek szerint van. :Y

(#418) manokaki válasza kakuk100 (#417) üzenetére


manokaki
őstag

van igen, de megérte neki szerintem beruházni ., mert az ahogy látom a városba minden második embernek valamilyen Samu-ja van :)

(#419) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Nekem egy hete van meg G3. ART engedélyezve. Igaz hogy a névjegyzéken kívül nem használok más gyári programot de laggolás sincs. Kollégámnak (G2 tulaj) pár órára odaadtam tesztelni hátha ő látt valamit. De nem. Most már árulja a telefonját mert ő is G3 akar. Tudom hogy sok embernek fáj de nem a hardver a gyenge hanem az LG szoftver. Akku 15% merül 40% fényerőnél netezés közben óránként. Ez sem olyan rossz mint sokan mondják.

[ Szerkesztve ]

(#420) manokaki


manokaki
őstag

egy kis segitség akiknek 32Gb/3Gb-os verzio van , nem kell rögtön Rom-ot cserélni Eus-ra , elég ha a titkos menüben átirjuk kicsit , hogy menjen az LTE !

: 3845#*855# a tárcsázóba ezt irjuk be , után pedig a felsorolás alapján megyünk tovább !!

1. Go to LTE-Only
2. Modem Settings
3. RAT Selection
4. Select GSM / WCDMA / LTE auto

Mindenki csak saját felelőségére csinálja !!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#421) Napfénysüti

Ez a felbontás szerintem egy öngól volt az LG részéről. Van amikor a kevesebb a több de ezt ők nem ismerik. :)
Kár mert amúgy jó telefon lenne de ebben a kategóriában az hogy gyakran megröccen a vas a túlzott felbontástól szerintem nem elfogadható.

Més que un club!

(#422) Kolondrum válasza -Mosquito- (#329) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha most azt mondom k*** *e azt hiszed haragszom pedig nem. Pedig csak őszinte voltam.

[ Szerkesztve ]

(#423) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tulajoktól kéddem,hogy a hidden menüben az MLT-t kikapcsoltátok?(tudjátok lg adatgyűjtő progi).

Más
Volt aki felvetette,hogy majd az eladások nem fognak menni,mert ilyen,meg olyan xar....nos akkor koreában miért adtak el belőle 3x annyit mint a hőn áhított űbber 5-ös szappantartóból????nem kell ezt temetni...

jozso1989
Te nehogy szívrohamot kapjál a fikázás közben! :D és bizony lehet frissítéssel csiszolni a laggokon,mint ahogy megteszik máshol is. De szerinted ezen nem segíthet semmi.....bfék

[ Szerkesztve ]

(#424) jozso1989 válasza renee7 (#400) üzenetére


jozso1989
őstag

És szerinted ez a normális? Hogy veszel egy telefont és egyből össze-vissza kell ROM-olni, hogy működjön rendesen, ahogy szeretné az ember? Megsúgom: ilyet csak Sonyknál kell, mert full bug a szoftverük, illetve ennél kéne, de ezen nem fog segíteni semmi.

Ennek köze sincs az Antutu-hoz, azzal ki lehet törölni, nem ér semmit. És ez a telefon a tökéletes példa erre. Antutuban csúcstelefon pontszám, hétköznapi felhasználásban meg galaxy mini szint...

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#425) Bossi válasza jozso1989 (#424) üzenetére


Bossi
őstag

Na azért ne túlozzunk használtad a készüléket?

(#426) manokaki


manokaki
őstag

Akinek van ilyen telefonja az bele szeret az tuti :)

Attila

(#427) Kasya válasza Quqesz (#423) üzenetére


Kasya
nagyúr

"Más
Volt aki felvetette,hogy majd az eladások nem fognak menni,mert ilyen,meg olyan xar....nos akkor koreában miért adtak el belőle 3x annyit mint a hőn áhított űbber 5-ös szappantartóból????nem kell ezt temetni..."

Forras? Lusta vagyok keresgetni :B

(#428) DonLaca@ válasza manokaki (#426) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Nekem szerelem első látásra...... :DDD

(#429) Gedeon31 válasza DonLaca@ (#428) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem másodikra is :D

(#430) manokaki válasza DonLaca@ (#428) üzenetére


manokaki
őstag

+1

(#431) Tippmix46 válasza Gedeon31 (#429) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Teljesen elbizonytalanodtam, hogy a Note1em után LG G3, LG G Pro 2 vagy Note 3 legyen az utód...

(#432) Gedeon31 válasza Tippmix46 (#431) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem nagy tenyerem van ,de a Note 3 már nagy lenne a 5,5 pont jó méret még a Note 2 is kényelmes volt a kezemben mikor néztem.

(#433) manokaki válasza Tippmix46 (#431) üzenetére


manokaki
őstag

Nahát ebből mindegyik volt és most itt vagyok ! Az Lg G Pro2 jó csak nagyon nagy már fizikailag ,legalább is nekem az volt..

(#434) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ha már root. Aki rootolt, ajánlom figyelmébe a Seeder programot. NAGYON jótékony hatással van a telefon sebességére (nem a teljesítményére, a sebességére).Amolyan lagtalanító és ez tényleg működik is. Ahpgy hallom G3-om nem mentes az akadozásoktól.

szer.: XDA oldalán ingyen is leszedhető.

[ Szerkesztve ]

(#435) Maranello74 válasza manokaki (#418) üzenetére


Maranello74
aktív tag

És általában meg is van vele elégedve.
Reklám ide reklám oda nem azért vettem s5-öt mert reklámozzák /nem nagyon nézek tv-t/hanem mert meg voltam elégedve az s4-el,s3-al,s2-vel.némelyikből sőt mindegyikből több is volt.

(#436) Pistakiss válasza Luser2000 (#412) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Mint írtam, csak a két topikot tévesztettem össze, pont ezért írtam oda, hogy ne legyen két párhuzamos topik

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#437) manokaki válasza Maranello74 (#435) üzenetére


manokaki
őstag

én s4-ig birtam , ,de már annyira unalmassá vált , hogy szinte ugyan ugy néz ki mindegyik , plussz sajnos már nem az igazi Amoledet nyomják mint az S2-ben volt ..

(#438) GuruZone


GuruZone
őstag

#439 poster: :R :R :R :R :R

MÁS:

Vásárlás előtt dugjátok fel töltőre, múlt éjjel kikapcsolva töltöttem,
fura is volt, hogy este 11-től reggel 5-ig töltött...

Ma este már működés közben tettem fel, "lassú töltés" üzenet fogadott... Ezt keressétek az értesítősávban:

Kicsit sem voltam ideges, de hál'Istennek "csak" az USB kábel rossz, a töltő nem.

Fogtam az asszony Galaxy S5-ös USB kábelét és megszűnt a gond.

G3 töltő 5V, 1.8A
S5-ös töltő 5.3V, 2A

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#439) poster


poster
csendes tag

Ami itt ebben a topicban folyik sajnos ezt rossz olvasni is.. egy hete van a kezemben a telefon, vártam a mobilarenás tesztet, de ez az akadozás, lagolás, szaggatás valahogy nem gyere be.

Én nem tudom akik írták eme hozzászólásokat, hogy milyen készüléket kaptak, de azt biztosra merem állítani, hogy nekem egy másodpercre sem akadt meg a telefon, pedig benchmark, játék, film, zene stb.. keményen teszt alá vetettem, ja bocsánat, egyetlen egy játék fogta meg fullos grafikán az pedig a GTA san andreas volt, de az a haverom Samsung gépét is megizzasztotta még jobban is pedig az "csak" Full-HD.

Szóval aki ilyen telefon vásárlásán gondolkodik, inkább próbálja ki egy üzletben, mert mondom nálam semmi gond nem volt -még- eddig a készülékkel és örülök, hogy S5 helyett ezt választottam, tudom a Snapdragon 801 "kevés" ehhez a kijelzőhöz, de engem ez nem izgat és a 3 GB-os verzió is csak marketing, az LG levélben azt válaszolta, hogy a 2 GB-os verzióra van optimalizálva a készülék. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de az tény, hogy mindenhol a 2 gigás verzió van nyomatva..

Nos, elnézést a hosszúra sikeredett válaszomhoz, csak ezt "muszáj" volt megosztanom :) Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#440) gery2123 válasza poster (#439) üzenetére


gery2123
őstag

Több ilyen hsz kellene, mert szerintem ez a készülék jelenleg a legszebb és legjobb cucc. Szerintem karácsonyra én is benevezek rá!

-- PSN_ID: GerY2123

(#441) nfsu17 válasza GuruZone (#438) üzenetére


nfsu17
veterán

Vásárlás előtt dugjátok fel töltőre,

és azt hogy? :D
MM-ben kipakolom a dobozt és kérek egy hosszabbítót?

(#442) GuruZone válasza nfsu17 (#441) üzenetére


GuruZone
őstag

van ott dugalj dögivel :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#443) ithomas válasza poster (#439) üzenetére


ithomas
őstag

Tényleg jó lenne ha már a tulajok beszélgetnének inkább a tapasztalatokról, mert ebből a sok "életemben nem volt a kezemben ez a telefon, de irigy rosszindulatú vagyok, és imádok ócsárolni mindent ami nincs a tulajdonomban, csak végletekben gondolokodom, nem vagyok IT expert de akkor is tudom, hogy a hardver nem bírja, nem csak a launcher optimalizálatlan.." emberből kúrvára elég volt már :)

Real eyes realize real lies!

(#444) dave182 válasza ithomas (#443) üzenetére


dave182
senior tag

:R

(#445) Luser2000 válasza poster (#439) üzenetére


Luser2000
addikt

ez a beszéd!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#446) dave182


dave182
senior tag

(#447) gery2123 válasza dave182 (#446) üzenetére


gery2123
őstag

Hát azért az LG nem egy ZTE és árban sincs semmi különbség ami azt mondaná nekem hogy a ZTE a tuti a kettő közül.
Na de több G3 tulaj van már azért de kevés az élménybeszámoló 😀

-- PSN_ID: GerY2123

(#448) Lacy6


Lacy6
senior tag

Melegedni mennyire melegszik? Nagy bátyám vett egy G3-at és állítólag egy kis nyomkodás után újraindították a telót, mert annyira melegedett, hogy azt hitték beakadt vmi alkalmazás. Aztán rájöttek, hogy ilyen de nem bosszankodik, mert azt mondta így legalább van egy hordozható rezsója. Akadásról még nem kérdeztem, mert németbe van, de az ott levők mind megerősítették a rezsó feature-t.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#449) HUTCHDB válasza poster (#439) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem bantani akarom a keszuleket, mert en is szivesen vettem volna de....
Ma sikerult kicsit tesztelnem.
Kivulrol tetszett, (szebb elodjenel, es igen is latszik rajta, hogy ez mar felsokategoria) a kijelzo szep, kamera vegre gyors.
Az altalanos hasznalat viszont problemas, a forumindito teszt teljesen helytallo.
Hogy miert?
Megkerhetlek valamire? (Csak 1-2 aprosag.)
Nyitsd meg legyszives vagy a hivasinditot, vagy a nevjegyeket.
Itt tedd meg, hogy a tarcsazobol jobbra vagy a nevjegyekbol balra, vagy jobbra elhuzod az "ablakot", vagy egyszeruen a felso fuleken rakoppintassal valts.
Ez nalad hibatlan?
Vagy a hivaslista le fel gorgetese is akadasmentes?
Keszits egy biztonsagi mentest a beepitett lg backup programmal.
A mentest nyitsd meg es nezd meg, hogy roccenestelenul tudsz itt mozogni?
Nyugodtan nezd meg a gmail-edet is, vagy az sms-eidet....stb.
Szoval nekem ez "nem fer bele".
Nagy pirospont viszont a chrome bongeszo, ami hibatlanul, gyonyoruen fut, legszebben az androidos mezonyben.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#450) DJ. Ru$y válasza dave182 (#446) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért kell egy másik oldalról linkelni, ha mobilarénán is fent van?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.