Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-10 17:05:29

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#66551) Den Hadnagy válasza hcs57 (#66550) üzenetére

Den Hadnagy
senior tag

Öhm... Mindkettőn be van kapcsolva a DHCP funkció. Vagy ezt így most hogy?

Először reboot a főrouteren, aztán az extenderen? Kipróbálom, amint hazaérek... Ami azt illeti, a ZTE csak szoftveresen lett újraindítva. Hátha...

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#66552) Laca0 válasza Den Hadnagy (#66551) üzenetére

Laca0
Topikgazda

Kérlek, hogy a hálózati beállításokat ne itt beszéljétek meg.
Küldök neked egy pü-t a problémáddal kapcsolatban.

Redmi Note 8 4/64 | Asus RT-AC56U | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#66553) fery02 válasza neo_xperia (#66549) üzenetére

fery02
addikt

Nem semmi, hogy mindig feljön sűrű időközönként ez az "egyszerűen nincs mire cserélni ezt a telefont" téma és többetek ráadásul ki sem próbálta még vélhetőleg mit tud ez a hardver villantani CM 12.1-el.

Valami egészen elképesztő és hiába látom a kollégákat, hogy újítanak be jobbnál jobb telefonokat (Zenphone 2, Edge +, LG G4), azokat igazából én csak külsőre forgatom körbe a kezemben és egyáltalán nem akarom őket nyomkodni, amin néhányan csodálkoznak is.
De minek nyomogassam őket, mikor azokon is ugyanúgy Android van, amit már több formában láttam egyébként is és úgy sem észlelnék pozitív teljesítménybeli különbséget (negatívat már inkább) a telefonom jelenlegi teljesítményéhez képest CM 12.1-el.

Jelenleg én csak is kizárólag nagyobb kijelzőméretet szeretnék, semmi mást.
De mivel csak ennyi feltételem van, semmi egyéb, így marad még a G2.

--------------------------------------------------------

@snow2014: Ahogy írták is már előttem, megmarad a recovery full wipe-nál.

[ Szerkesztve ]

(#66554) kristof_ válasza fery02 (#66553) üzenetére

kristof_
tag

Amúgy a CM 12.1-en van duplakoppos ébresztés? Cloudy lolipoppal nekem baromira belassult a telefon, olykor már használhatatlan volt, de ha visszajön a szervizből lehet ránéznék a CM-re.

(#66555) fery02 válasza kristof_ (#66554) üzenetére

fery02
addikt

Van persze!
Lezárás is van az értesítési sávra duplán koppintva. Kis pár perces extra tennivaló után ugyanúgy lehetséges a dupla koppos lezárás főképernyőn bárhol is.

Cloudy ROM-hoz képest egyedül a kamera gyengébb, de ha ez nem annyira zavaró, akkor úgy átbillen a mérleg a CM irányába, hogy az nyomot hagy a konyhaasztalon.

[ Szerkesztve ]

(#66556) LilProphet90 válasza fery02 (#66553) üzenetére

LilProphet90
senior tag

4 hónap stock után lassan vágyom már vanilla Droid-ra, hivatalos CM-et használod? Amúgy elvileg már van működő Marshmallow is, egyedül a GPS nem működik jelenleg, meg apró FC bugok.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#66557) bubumaci74

bubumaci74
tag

Sziasztok!

Szeretném rootolni a telefonomat.Tudna valaki egy linket hozzá?
Lolli 5.0.2-höz.

Köszi.

(#66558) mateus válasza neo_xperia (#66549) üzenetére

mateus
senior tag

V10 néhány gsm honlapján már fent van 216e ft körüli áron, hát az mire lemegy egy elfogadható szintre, lesz 1 év:/
De addig simán kihúzza már ez a jó kis G2, a sebességével semmi gondom nincs, Nova launchert használok gyári 4.4.2-vel, az akksi fantasztikus, szóval tényleg max az újdonság varázsa miatt váltanék.

(#66559) pcnet válasza bubumaci74 (#66557) üzenetére

pcnet
őstag

Szia!

Téma összefoglalóban megtalálod a linket, részletes, lépésről-lépésre leírással.

(#66560) bubumaci74 válasza pcnet (#66559) üzenetére

bubumaci74
tag

Szia!

Köszi szépen, megtaláltam.
Már végeztem is vele.

Köszike.

(#66561) kristof_ válasza fery02 (#66555) üzenetére

kristof_
tag

Na az király. Régen foglalkoztam ezzel utoljára, akkor még úgy rémlik nem működött az ébresztés.
A kamera nem mondom, hogy nem zavar, de gyanítom arra megfelelő, hogy egy előadás anyagát olykor-olykor lefotózzam. Nem művészképeket akarok én telefonnal készíteni.
Nekem a Cloudy eszméletlen bugos volt egy idő után. Eleinte baromi gyors, de aztán olyan hibák jöttek elő, hogy csak néztem. Sokszor még a képernyőzárat sem tudtam feloldani pár percig, mert mindig kikapcsolt a képernyője, stb..

(#66562) norbert1998 válasza vadászcsiga (#66548) üzenetére

norbert1998
veterán

Nem. Ott arra kell várni, hogy a böngésző, Facebook és kamera után újra megnyissa a böngészőt. Ezen nem kell. Nálam legalábbis.

(#66563) [lAyCsI]

[lAyCsI]
őstag

Esetleg tud valaki TWRP-n kívül másik full backup progit?
[link]

-= No way back from Here =-

(#66564) kszthly válasza fery02 (#66540) üzenetére

kszthly
senior tag

Körülbelül mikor linkelték a CM távirányítót? Egyelőre nem találom.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#66565) Zoja™ válasza kszthly (#66564) üzenetére

Zoja™
őstag

(#66566) kszthly válasza Zoja™ (#66565) üzenetére

kszthly
senior tag

Köszönöm szépen!

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#66567) Meggyi001 válasza [lAyCsI] (#66563) üzenetére

Ez nagyon jó kérdés....[link]

Olcsó gémer gép : https://hardverapro.hu/apro/200_000_alatt_uj_gamer_gep_amin_minden_jatek_megy/friss.html

(#66568) Balazska15 válasza Zoja™ (#66565) üzenetére

Balazska15
senior tag

Nem kritizálás, de ha tessék helyett azt írtad volna, hogy CM távirányító akkor a későbbiekben aki keresi könnyebben megtalálta volna a kereső segítségével :)

iPhone 7 "100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#66569) Zoja™ válasza Balazska15 (#66568) üzenetére

Zoja™
őstag

Nem kritizálás, de... Mindig megmosolyogtat, amikor így kezdődik egy mondat. :)

Párszor már lett linkelve, nekem is kb 30 másodpercembe telt megtalálni. Úgyhogy tökmindegy, hogy írom be, ha valaki nem használja a keresőt.

A PH-s fórumozók több mint fele nem használja a keresőt és a téma összefoglalót sem olvassa el, sok esetben azt sem tudja, hogy léteznek. Ha pedig tudja, akkor is egyszerűbb századjára is megint megkérdezni ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#66570) fery02 válasza LilProphet90 (#66556) üzenetére

fery02
addikt

Igen, hivatalosat.
Marshmallow-ot is majd csak is hivatalos CM útján fogom felrakni.

Emlékszem, hogy tavaly ilyenkor meg voltunk veszve az unofficial CM 12 kiadásokért, köztük én is és hiába voltak benne azért jócskán hibák, szerettük őket.
Aztán februárban jött a hivatalos CM 12, áprilisban pedig az LG is kiadta nekünk a Lolli-t. Onnantól kezdve kb fél évig LG és azon alapuló ROM-okon éltem, majd most október 23-ára untam meg az LG alapú rendszert és újra boldog CM-esként használom a telefont.

(#66571) Danny365

Danny365
őstag

Yaay. :)

(#66572) Zoja™ válasza Danny365 (#66571) üzenetére

Zoja™
őstag

Valami új ficsőr van benne, amiért érdemes felrakni, vagy várni a official-ra?

(#66573) LilProphet90 válasza Danny365 (#66571) üzenetére

LilProphet90
senior tag

Mik a tapasztalatok? :)

fery02: köszi az infót, nem felejtem el ha aktuális lesz :) Anno egyedül Euphoria-t használtam, de unalmas, hogy június 22 óta nem frissült az állandó ígérgetések ellenére.

(#66574) tirszin

tirszin
senior tag

CM12.1 után kipróbáltam a sokak által használt Cloudy3.3-at, hát nem győzött meg:
1. Akárhogy állítgatom a 6.4-es kernelt, csak nem javul az üzemideje.
2. Nem látok benne semmit, amivel több lenne számomra, mint a gyári ROM.
(Aki tud ilyet, légyszi írja meg, kipróbálnám mielőtt törlöm!)
3. A kamera modulja ennek sem egyenértékű a gyárival,
több app is van ami nem képes RAW-ot menteni alatta,
így én buktam a kameráját is. :(
4. Ha kikapcsolom a hátsó LED üzenetjelzését, az első sem villog.

(#66575) Danny365 válasza Zoja™ (#66572) üzenetére

Danny365
őstag

Egyelőre nem tudom még. Amivel találkoztam, az a Now on Tap (sok értelmét nem látom, használni nem fogom), meg az app persmission cuccos. Egy-két menü át van rendezve, meg ilyesmik, de látványos változás nincs.

Itt-ott vannak új animációk, amik tetszenek, meg talán a rendszer is fluidabb lett, de lehet, csak placebo. Gyorsnak viszont egészen gyors. Az viszont nekem szomorú, hogy pár alkalmazás, pl. Play Store, Youtube, szebben nyílik meg, mint a Samsungomon...

Igazából a legtöbb 6.0 feature olyan, hogy engem vagy nem érint, vagy nem érdekel.

Hívás, net, ilyeneket sajna nem tudok kipróbálni, mert nincs a telefonban SIM, a wifi megy normálisan. Elvileg a GPS nem működik.

(#66577) Zoja™ válasza Danny365 (#66575) üzenetére

Zoja™
őstag

Az app permission rész engem sem érdekel, tekintve, hogy már egy ideje része a rendszernek.

Az viszont nekem szomorú, hogy pár alkalmazás, pl. Play Store, Youtube, szebben nyílik meg, mint a Samsungomon... - Nem meglepő. Tökmindegy milyen hardver van egy telefonban, egyik gyártói rom sem fog olyan fluidan futni, mint a stock droid.

(#66578) reap3r

reap3r
aktív tag

Az hogy több app-pal nem tudsz RAW-ban menteni az a lolli hibája. A gyáritól többet nem ad, talán 2 dolog, ami plusszt ad a stockhoz képest. Nem lett ez úgymond "optimalizálva",mivel a Cloudyfa állítólag már csak szívességből dobta össze... Ha CM 12.1 után próbálod ki, akkor biztos, hogy szarnak fogod találni :) A cloudynak nálam annyi értelme volt, hogy G4 UI-t hozott, debloatolva van és stock alapú, mindössze egy flasheléssel le van tudva a debloat ugye... Viszont most nagy dilemmában vagyok, mivel teljesen le akarok számolni az 5.0.2-es romokkal, mert egy rosszul kivitelezett android verzió ez a G2 esetében. Szép és jó, gyors egy ideig, de a memóriakezelés csapnivaló és pl. a CM teljesítményben és akksiban állva hagyja, csak az a fránya kamera, ami valamiért mindig kell és akkor pont nem elég egy Google Camera szint :(

(#66579) tirszin válasza reap3r (#66578) üzenetére

tirszin
senior tag

Köszi, én is hasonlóan látom! Ez az 5.02 sehogy sem az igazi. Valószínű már az LG is szívességből dobta össze. :)
Ezért is gondoltam úgy, ha már 5.02, jobban járok a stock-al, általam kiszedegetve a sok fölösleges pl. LG appot. A stock ROM-ban nálam viszont működött a Mi2raw, a Cloudy-n és a CM-en nem.

Nekem azt hiszem nincs bajom a CM kamerával, illetve csak annyi, hogy jó lenne találni rá használható RAW-ot menteni tudó app-ot, mert RAW-ot használva megcsináltam vele u.olyan minőségű képeket, mint a stock alatt RAW-ból.
Pontosabb véleményt ennél akkor tudnék mondani, ha hajlandó lenne tovább jó maradni 1 hónapnál a kamerám mechanikája. :)

(#66580) norbert1998

norbert1998
veterán

Az mióta van, hogy a böngészőben menő soundcloud zenék mennek zárt képernyő, másik lap vagy akár teljesen más alkalmazás közben? :Y

(#66581) tirszin válasza norbert1998 (#66580) üzenetére

tirszin
senior tag

Ha chrome az illető, gondolom kb. az óta, mióta tud értesítéseket is küldeni.

(#66582) norbert1998 válasza tirszin (#66581) üzenetére

norbert1998
veterán

Stock aosp böngésző. (ez van, kicsit átdolgozva, a lolli gyáriban is)

(#66583) reap3r válasza norbert1998 (#66580) üzenetére

reap3r
aktív tag

Jó régóta :D Ha jól emlékszem, amikor kijött a Lollipop a G2esemre megdöbbenve tapasztaltam,h megy böngészőből lezárt telefonnal a zene soundcloudból :D... Szóval egy jó április óta :)

(#66584) norbert1998 válasza reap3r (#66583) üzenetére

norbert1998
veterán

Elég időben feltűnt nekem akkor :DDD :B

(#66585) Balazska15

Balazska15
senior tag

Pénteken eladtam a G2-t és mivel egyébként is lejáróban volt az előfizetésem, gondoltam következzen egy kis váltás.. :) Kövezzetek meg de i5s-re esett a választás, tetszik az iOs és az 5s is (ha mégsem jön be majd elcserélem egy G4-re :DD ) de amire manapság használom a telefont arra elég lesz :)

Köszönöm mindenkinek aki segített mikor lámáztam, szerettem ezt a topikot :)
Remélem még találkozunk más (vagy ki tudja talán még itt is) topikokban!
A legjobbakat mindenkinek :R

iPhone 7 "100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#66586) LilProphet90 válasza norbert1998 (#66580) üzenetére

LilProphet90
senior tag

Böngészővel sosem volt ilyen gond, csak YouTube app-al.

Most Dorimanx helyett Xceed kernelt próbálgatom, 1-2 scrolltól eltekintve perpillanat teljesen simán működik, multitaszk is remek, továbbá dicsérik a hőkezelését és az üzemidejét,ezekről még nem tudok nyilatkozni, de Dori 6.4 alatt max 4 órás kijelzőidőim voltak, azt csak hozza ez is. Használja még valaki?

(#66587) reap3r válasza LilProphet90 (#66586) üzenetére

reap3r
aktív tag

Ki akartam próbálni én is, de per pillanat CM-en vagyok, mert ismételten nem megy a telefonom stock/stock alapú romokon deepsleep-be, mivel a Gmail,Drive,Google szolgáltatások és még a térkép is fut a háttérben folyamatosan... Ha ez majd elmúlik, akkor megyek vissza stock 5.0.2-re és én is adok egy esélyt az xceed-nek, de addig is várom a véleményed róla. Nekem Dorimanx default beállítással 4,5 5 óra kijelzőidőim simán voltak, ha magamra szabtam, akkor 5,5 volt kb. a max...

(#66588) LilProphet90 válasza reap3r (#66587) üzenetére

LilProphet90
senior tag

Sebességre kifogástalan, tényleg. Dori alatt pl.: ha Fb-t megnyitottam, egy másodpercre szürke képernyőt mutatott, mielőtt bejött volna a kék logós kép, itt nincs ilyen, a rendszer többi részére is ez jellemző, kivéve 1-2 sok tartalommal bíró görgetős résznél kicsit csökken a képfrissítés, de nem vészes egyáltalán. Melegedésre max 55-60 fokot mértem Asphalt Nitro-nál, de úgy, hogy a GPU alapból 578 Mhz-re van állítva, közben ezt lejjebb vettem. Dori alatt párszor volt throttling, és akkor ugye jelentősen csökkent a képfrissítés. Általános használat alatt 36-50 fok között ugrált a hőmérséklet, ami szerintem elég baráti.
Akksit még nem tudom, ma is flashelgettem ezt-azt, és az is szívja, meg szerintem már kezd elöregedni, egyelőre nem túl meggyőző, de Dori szintet hozza.

Amúgy XDA-ra felraktak egy hasznos modot. A záróképernyőn ha rámész egy értesítésre stock LP alatt, nem tűnik el a lockscreen, és nem ugrik át az értesítő alkalmazásra, ami elég zavaró dolog, erre nyújt megoldást. A SystemUI-t cseréli le, szóval a különböző módosítások (pl. méretezések, középső óra, ikonváltoztatások) elvesznek. INNEN letölthető, TWRP alól flashelhető.

[ Szerkesztve ]

(#66589) [lAyCsI] válasza reap3r (#66587) üzenetére

[lAyCsI]
őstag

Greenify támogató csomag és tudod hibernálni a rendszeralkalmazásokat is...

-= No way back from Here =-

(#66590) reap3r válasza [lAyCsI] (#66589) üzenetére

reap3r
aktív tag

Nem használok ilyen csuda xposed meg társait, köszönöm.

Más: a Dorimanx kernelben a hőkezelésben kb. annyi buhera van, hogy lejjebb van véve a max hőfok a gyárinál egy 8-10 fokkal, aztán ennyi... Azért ajánlgattam/om a dorimanx-et annak, aki nem a telefononjátszós típus(ez a része a kernelnek mutatja,hogy a dori kernel nem game-re lett tervezve), mivel messengerre meg netezésre default profillal nekem a gyárihoz képest, szinte alig melegedett. Az már más kérdés, hogy KitKat és 5.1-es romokhoz képest kb. csak a szintet hozta...

[ Szerkesztve ]

(#66591) fery02

fery02
addikt

Tényleg értelmes lépés lenne lassan szerintem törölni a Mélyvíz topikot a bánatba, mert mindkét topikban ugyanúgy zajlik minden.
Úgy meg aztán sok értelme van, hogy két helyet lehet figyelni. :U

[ Szerkesztve ]

(#66592) reap3r válasza fery02 (#66591) üzenetére

reap3r
aktív tag

A mélyvíz topik teljesen halott ehhez képest, itt több az oda tartozó téma, mint ott...

(#66593) Quqesz

Quqesz
nagyúr

Aki kérdezte a G4 aksi idejét itt egy infó: 3-ik feltöltés után 59:58h után 2:27h kijelzőidő jött össze(3% maradt az aksiban). Szóval nem olyan mint a G2 tudása,de ez sem rossz(mindent úgy használok mint a g2-ben)...

[ Szerkesztve ]

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#66594) snow2014 válasza reap3r (#66592) üzenetére

snow2014
aktív tag

hat igen a melyviz topik az tenyleg halott. pedig tegnap ott tettem kozze ezt a postomat......szerintem nagyon jo uzemido

aksi es kepernyo & dori kernel

[ Szerkesztve ]

Mindég legyetek rosszak ;)

(#66595) neo_xperia válasza Quqesz (#66593) üzenetére

neo_xperia
aktív tag

Hát az elég sovány :-(
Nekem ennyi idő alatt (2-2és fél nap) kb. 4 óra

P30 Pro

(#66596) tirszin válasza Quqesz (#66593) üzenetére

tirszin
senior tag

Majd lehet, h érdemes lesz kipróbálnod egy CM ROM-ot rajta, mert ez elég sovány üzemidő.
Ennél a 2:27-es képernyőnél mennyi volt egyébként az üzemideje?

(#66597) reap3r válasza tirszin (#66596) üzenetére

reap3r
aktív tag

G4re CM-et tenni teljes amortizáció, hiába az üzemidő, azt a kamerát én nem merném kukázni, amit a gyári rommal hoz... A G4 az arra a használatra lett tetvezve,hogy egy jó 4 órás SoT-ot hozzon , oszt csá. Ez ennyit tud a 808-cal szerintem és el kell fogadni...

[ Szerkesztve ]

(#66598) ShadowK

ShadowK
tag

Van egy nagyon idegesito dolog amit a telefon csinal miota frissitettem az LG update-el Lollipop-ra.
Ha a gyorsgombokkal ki/be a Sync-et, a telefon folyton elohoz egy ilyen confirmation ablakot, amiben megkerdezi, hogy "Turn auto-sync data off?" (illetve off). Ennel meg is akad a felulet 2 masodpercre es nem is reagal azonnal az OK-ra, nagyon idegesito tud lenni, minden alkalommal megkerdezi.

Tudjatok esetleg, hogy lehet ezt kikapcsolni valahogy?

(#66599) Quqesz válasza neo_xperia (#66595) üzenetére

Quqesz
nagyúr

Igen,kevesebb mint G2 esetében(nekem volt 54h alatt 5 óra kijelző is). De nem érdekel,jó telefon,nem volt nehéz megszeretni. A kamera meg tényleg frankó benne. Még sztem kb 2 töltés mire beáll.

Tirszin
Mint írtam 59:58h volt az aksi feltöltés óta eltelt idő.

reap3r
pontosan. Nekem amúgy formára bejön és jó a fogása/érzete.

[ Szerkesztve ]

Szok kici occó.....többet veszel mégoccóbbb...helo koci

(#66600) akos727

akos727
senior tag

Van valami volume boost cm12.1-hez? Minden zip amit találok teljesen elnémítja.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.