Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) r3dwo0d válasza Atish19 (#65899) üzenetére


r3dwo0d
tag

Hónapok óta használom, KK alatt hibátlanul teszi a dolgát, mikor LP volt a telefonon akkor nem működött a kb szinten tartás sem. Ez persze nem a fej hibája hanem a romban volt/van valami bug. A kábel jó minőségű jók rajta a végek is. A töltő meg szépen áll a szivargyújtó lyukában, még az igen szerencsétlenre sikerült vectra c lyukából sem pattan ki. Nem melegszik nem is okoz különösebben zajosodást a rádióval, szóval sztem jó kis termékek.

(#65902) Atish19 válasza r3dwo0d (#65901) üzenetére


Atish19
őstag

Fali töltőre gondoltam. Jót sikerült kifognom. A kábel és a töltőfej is egyaránt eredeti és tökéletesen működnek. Kíváncsi leszek gyorsabb e a gyárinál :)

(#65903) Den Hadnagy válasza Atish19 (#65902) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Én egy gyári Samsungot használok, ami szintén 2 amperes. A töltés elején, tehát amikor olyan 10%-on áll az akksi, akkor észrevehetően gyorsabb, a végefelé, tehát 80% körül ugyanolyan. Nyilván azért, mert akkor már a telefon leszabályoz, hogy kímélje magát, ill. az akksit.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65904) Dexxter182


Dexxter182
tag

Sziasztok, van valakinek friss tapasztalata azzal hogy mennyiért javítanak meg rongyá tört kijelzőt az LG szervizbe?
A teljes érintés behalt rajta. (bár lehet hogy a kijelzőnek nem lett baja)

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#65905) Den Hadnagy válasza Dexxter182 (#65904) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A többiek korábban itt 28 k körül mondták, 6 hónap garival.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65906) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Előre is bocsi, de android téren finoman szólva vannak hiányosságaim. :)
A kérdésem is elég banális. Az én telómon vajon gyári 5.02 van, gyári kernellel? :DDD
A hónap elején vettem a HA-n, néha néha használtam csak második telóként, most lépett elő elsődlegessé. Hétvégén próbálgattam a fotós képességeit és valami borzasztó milyen képeket készít kültéren napsütés mellett. Próbálgattam több fotó módot is, de 100 képből egy sikerült normálisan. ebből gondolnám azt, hogy talán valami custom rom van rajta.

Android: 5.02
Alapsáv verzió: M8974A-AAAANAZM-1.0.190128
Kernel: 3.4.108
Cikkszám: LRX22G
Sziftver verzió: V30-EUR-XX

A Download mappám alatt ezek vannak:
Kernel-Dorimanx-V5.2.1-LP-[15-48]-[30-08]-LG-D802-PWR-CORE
Kernel-Dorimanx-V5.8-LP-[00-13]-[22-09]-LG-D802-PWR-CORE

Mindenképpen gyári rendszert szeretnék rá, gyári kernellel. feltéve ha nem az van rajta :)
Hard Reset után neki ugorhatok a téma összefoglalóban leírt "gyári rendszer visszaállításnak? :)
A kamera kit-kat vagy lolipop alatt muzsikál jobban?
Köszönöm előre is a segítséget! :R

(*)(*)

(#65907) Quqesz válasza Angelotti (#65906) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia!
A kerneled tuti nem gyári,az 3.4.0 és nem dorimanx. A v30 után nincs valamilyen betü(a-f)? Elvileg kdz-vel mehet fel rá a gyári rom,de ezt más is erősítse meg....kamera kk alatt tuti jó,loli alatt sem rosszabb sztem....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65908) Angelotti válasza Quqesz (#65907) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!
elnéztem, bocsi.
V30b-EUR-XX
Köszönöm!

(*)(*)

(#65909) sanyika987


sanyika987
aktív tag

a véleményetekre lennék kiváncsi
ha gyári romot akarok használni lolli vagy kk?
netezésre kellene inkább nem játékra

iphone 14

(#65910) Den Hadnagy válasza sanyika987 (#65909) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A KK-et jobban szeretik a fórumtársak, elvileg jobban bírja akkuval.

Nekem személy szerint a Lolli jön be jobban, mert nekem a v30B hibamentes, smooth, tetszik a kinézete. De a véleményemmel a kisebbséghez tartozom, bár a negatív hangok többnyire hangosabbak.

Plusz bizonyos funkciókat és animációkat kivettek a Lolliból a puritánság jegyében. Nem tudom, nekem nem hiányzik a fancy animáció, amikor bedugom a fülest, vagy a töltőt :P

Szóval ha az a tudat a fontos, hogy viszonylag friss a rendszered + szereted a letisztult designt, akkor Lolli. Ha akkuidő überalles, akkor KK.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65911) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Sziasztok.
Blass pop rom volt a telefonomon majd újra lett rakva gyári romot. Működik is csak a 32Gb helyet 10 Gb van szabadon. Tárhelyben megnéztem mi az ami foglal ennyi helyet és azt írja System Data 21.82Gb.Gyári visszaálítással sem törli a belső tárolót alapra ugyan úgy marad tehát a rendszer 21.82Gb foglal.. Valakinek tipp??

BlackBerry Passport

(#65912) fecaga21


fecaga21
aktív tag

hány mega a mérete egy fotónak a G2-őn 13 megapixel-lel?

(#65913) vadászcsiga válasza Den Hadnagy (#65910) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajnos a KK sem megváltás. Nekem volt fent nemrég, hosszú lolli használat után de nem olyan jó mar mint régen volt. A sok LP-re frissitett app vagy nem tudom miatt de döcögős mar az is és az üzemidő sem nő 3 nappal.

(#65914) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Tudtok olyan appról, amivel egy android-os eszközt egy másik android-os eszközzel lehet távvezérelni?
Van egy hdmi-s telefonom, amit rákötnék egy (nem smart-os) tévére, egy másik telefonnal, wifin kellene vezérelni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#65915) Den Hadnagy válasza vadászcsiga (#65913) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

No igen, sajnos olvastam, hogy neked a szokásosnál is több gondod van a telefonnal. Én vagyok a másik pólus, de próbáltam tárgyilagos maradni.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65916) vadászcsiga válasza Den Hadnagy (#65915) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Alapvetoen nincs vele gond de ha mondjuk durván használom ami tulajdonképpen nem is annyira kemény mert mondjuk fotózok, közben jönnek üzenetek messengeren, és még netezek is akkor belassul. Ha mindeközben még a play is frissit akkor halál.
Ilyen hardverrel nem szabadna ezt csinálni. Előtte ios-en voltam, ott ez ismeretlen. Van viszont sok más gond.

[ Szerkesztve ]

(#65917) bakkir válasza dodicsaba (#65911) üzenetére


bakkir
tag

Nekem már volt ilyen
De elméletileg az összefoglalóban is benne van.

(#65918) Jippy válasza fecaga21 (#65912) üzenetére


Jippy
tag

Nálam 3-6 mb között van.

(#65919) Den Hadnagy válasza vadászcsiga (#65916) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Hogy tudsz egyszerre fotózni és netezni?
Ami meg a playes frissítést illeti, én eleve akkor szoktam engedni neki, amikor amúgy üresjáratban lenne, problem solved.

Nekem akkor szokott lassulni, ha felforrósítom egy párórás játékkal, 15% alá megy az akku, meg mondjuk küzd a hálózatkereséssel is. Mivel sokat utazom, ez a 3 sokszor fordul elő egyszerre. De ezen kívül életszerű felhasználás mellett nekem abszolút nincsenek sebességgondok.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65920) vadászcsiga válasza Den Hadnagy (#65919) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értelemszerűen nem egyszerre. Tiédet is be tudnám lassítani
Elő példa: vasárnap szigligeti süllőfesztival, értesítés érkezik, kamera bezár, gmail megnyit, abból egy link chrome-ba, mindez gyenge lefedettségű mobilnettel. Sok neki.

(#65921) Den Hadnagy válasza vadászcsiga (#65920) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ott a gyenge lefedettség a ludas. Amikor hosszú hetek után a változó minőségű mobilnet helyett a telefon az otthoni wifin kapja a szélessávot, vagy a sima 4g-t, akkor érezhetően gyorsabb lesz.

Olvastam tőled többször itt, hogy lassúbb a telód, mint amit általában a fórumtársak tapasztalnak. Én a fél életmet a telón intézem, na ne egy fb függő tinire gondolj, mégsincs problémám. Furcsa :(

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#65922) vadászcsiga válasza Den Hadnagy (#65921) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem újkeletű. Már KK-n is észrevettem hogy ha igazan be van fogva, navi, hívás, net stb akkor bemondja az unalmast és még csak az sincs hogy melegszik. Kritikus vagyok tudom, csak ilyenkor ott van a háttérben hogy két platformot használtam/használok egyszerre és óhatatlanul összehasonlítom a kettőt.

(#65923) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Múlthéten felraktam a Cloudy 3.3 + a 6.4 -es kernelt. Minden jó és szép, folyamatosan 1gb ramot fel lehet szabadítani, ami elég jó a gyárihoz képest. Viszont... Iszonyat hamar merül a telefon, ami nekem nem előnyös. Pár perc netezés, kis játék és már 55-60%-on van az akku.

Van esetleg valamilyen másik rom, aminek jobbak az akksi idői?

Előre is köszi a választ! :R

(#65924) Balazska15 válasza SoulReaver (#65923) üzenetére


Balazska15
senior tag

Cloudy saját kernelével is összehozható egy 4-4,5 órás kijelzőidő erőlködés nélkül. CM saját kernelével talán egy hangyafasznyit jobb. Ha bejött a cloudy akkor próbáld ki más kernel nélkül.

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#65925) sanyika987 válasza SoulReaver (#65923) üzenetére


sanyika987
aktív tag

A kernel beállitásain belül van egy akku kalibráció
Feltöltöd 100 ra és rányomsz majd töltesz rajta mert le megy 99 re eu után restart töltesz ha még kéri és kész
Nekem 40% pluszom lett ettöl azóta nincs gondom az aksival+ alul feszeltem máris 5óra+ kijelző idő

iphone 14

(#65926) SoulReaver válasza Balazska15 (#65924) üzenetére


SoulReaver
veterán

Úgy volt. Előbb a saját kernelével próbáltam 3 napot. A KitKat fényévekkel jobb akku időben, csak nagyon sokat zabál ram -ból.

(#65925) sanyika987

Köszi, ezt kipróbálom! :R

[ Szerkesztve ]

(#65927) reap3r válasza vadászcsiga (#65922) üzenetére


reap3r
aktív tag

Számomra felfoghatatlan, hogy hogyan lassul be neked a G2 meg "mondja be az unalmast" navi,net meg messengertől+kamerától. Kérlek szépen ne hasonlítgasd az ÁjokádokOS-szel az androidos telefonodat, mert rosszul leszek.Élből a G2 a szar,amikor te neked a platformmal van problémád... Érdekes módon az én G2esem egyik Stock rommal sem döccent meg 2 óra folyamatos navi, közben messenger és netezéstől, meg ugye a szinkron is ment a háttérben. Az hogy frissítés közben kb. összefossa magát a rendszer az az egyedüli dolog, amit felhozhatsz. Viszont elárulom neked, hogy értelmes ember nem frissítteti az alkalmazásait akkor, amikor éppen egyszerre netezik,messengerezik és navit használ. Ha neked ez kell, akkor irány az iOS 200k+ért. Amúgy innentől a te hozzászólásaidat élből ignorálom.

[ Szerkesztve ]

(#65928) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Sziasztok. Van valaki Szolnok vagy annak 100 km körzetéből aki tudna segíteni abban hogy a 32 gb G2 öm ne 16 Gb os legyen. Próbáltam már mindent vele de 32 ből csak 9bB ot lát. Ilyen szinten sajnos nem értek hozzá igy nem tudom helyrehozni. Bliss pop rom volt rajta aztán vissza lett téve a gyári 32 es rom és 16 os lett a telo..

BlackBerry Passport

(#65929) vadászcsiga válasza reap3r (#65927) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor en tényleg nem vagyok értelmes ember mert automatikusra van állítva a play frissítés :D
Ignorálj, nem bánom ;)

Sajnos meg van az a rossz szokásom hogy ha hibát érzek egy rendszerben azt nem hagyom szó nélkül még akkor sem a ha százezreket fizettem erte. Igy volt ez iphone eseteben is anno.

[ Szerkesztve ]

(#65930) pcnet válasza vadászcsiga (#65929) üzenetére


pcnet
addikt

Tegyél egy próbát Nexusokkal. N5 v N6 pl. Én most vissza tértem Nexus 4hez kicsit nosztalgiázni és még 6.0 custom rommal is gyorsabb mint G2. Atya ég, mit fogok én itt most ezért kapni! :)

Szerk: Jah, és 2 gigából 1.3 szabad. Igaz SOT csak 3-3.5 óra de Nexusok gyenge pontja általában az akksi.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#65931) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Most frissítettem én is nyalókára. Igazából tetszik,de tényleg kikerült az a feature bogy beállítottam hogy este 8-6-ig autómatán némul,és a hívásokat is elutasítja? Nem tudom most mi a neve.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#65932) Zoja™ válasza pcnet (#65930) üzenetére


Zoja™
őstag

Azért ne hasonlítsuk össze a stock és/vagy a stock közeli, vagy akár a CM romokat egy gyári rommal. Nálam a G2 CM-mel fényévekkel gyorsabb, mint a gyári rommal.

(#65933) pcnet válasza Wucky (#65931) üzenetére


pcnet
addikt

Ne zavarjon mód. Beállítások - Hang -Értesítések rész - Ne zavarjon menüpont.

Zoooja: N4 stock 5.1.1el is gyorsabb G2-nél. Főleg alkalmazás megnyitás. És nem tölti újra a launchert. G2-vel végülis csak ennyi bajom van. :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#65934) vadászcsiga válasza pcnet (#65930) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Koszi de szerintem G4 lesz belole. Kell a jo kamera.

(#65935) [lAyCsI] válasza SoulReaver (#65926) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

CloudyFlex alatt mindíg szabad bő 1Gb ramom... :U

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#65936) tirszin válasza vadászcsiga (#65929) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha frissülnek a háttérben az alkalmazások és attól belassul a rendszer, én azt nem nevezném hibának, inkább természetes dolognak. Én azt mondom, még örülhet is a felhasználó, hogy egyáltalán lehet ilyet működés közben.
Ha belegondolsz, ilyenkor le kell állítani az adott alkalmazást, file-okat kell lecserélni, adatokat menteni/visszaírni, stb.
Egyébként pedig sztem. érdemes kikapcsolni ezt az auto frissítés funkciót. Egyrészt ha jól működik egy app. fölösleges frissítgetni. Ha mégis szeretnéd, amikor leteszed a telefont este, 1 lépésben elindítható.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#65937) Wucky válasza pcnet (#65933) üzenetére


Wucky
senior tag

Ott próbáltam,de a hívásokat sajna nem utasítja el.
Csak sima némítást csinál. Már minden kombinációt kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#65938) Zoja™ válasza pcnet (#65933) üzenetére


Zoja™
őstag

Erről beszéltem. Stock, módosítatlan Google féle android. A mindennapos helyzetekben talán még a régi Moto G-m is felvenné a versenyt sebességben a G2-vel, a különbség csak annyi, hogy az erőforrás igényesebb alkalmazásoknál elvérezne.

A G2-n a launcher újratöltés a memory leak miatt van, ami az 5.0.2 sajátossága, ez minden ilyen verzióval ellátott telefonon tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#65939) vadászcsiga válasza tirszin (#65936) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az auto frissítéssel ki lehet küszöbölni hogy bizonyos appok ne frissuljenek, es hogy ne kelljen egyenként megnyomogatni az update gombot. Van 1 olyan app aminek egy bizonyos verziója mukodik jol, az uj egyelore nem. Ezert.
De ne ragadjatok le a problémámnál, majd megoldom. Próbáltam tárgyilagos lenni, ilyenkor óhatatlan hogy néhanyaknak eldurranjon az agyuk. Ilyen minden fórumban van.

(#65940) akooos válasza vadászcsiga (#65929) üzenetére


akooos
veterán

Nem veled van a baj. Te is és én is kb a legelejétől használjuk a G2-t. Ennyi idő alatt elérik a telefon. Bármilyen gyári vagy cloudy rommal szar nekem is. Stockot kell rá tennem, de kellenek az LG featureök. Nap mint nap átélem én is az egykor csúcsragadozó telefonom öregedésével járó gondokat. Hozzáteszem 2013 október végén vettem.

(#65941) vadászcsiga válasza akooos (#65940) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na végre valaki megért. Igy van ahogy irod. En 2013 novemberében vettem.

[ Szerkesztve ]

(#65942) felon


felon
tag

CloudyG2 3.3 Akkuidő (Wifi/mobilnet végig bekapcsolva, fényerő 50% auto)
kép1, kép2

Meg vagyok elégedve vele, hozza a stock loli akkuidejét.

[ Szerkesztve ]

(#65943) D4ni válasza vadászcsiga (#65941) üzenetére


D4ni
őstag

Én lassan egy hónapja nyúzok egy G2-t, alapból használtan vettem 45-ért és gyönyörűen fut. Rengeteg androidos közép-felsőkategóriás telefonom volt, köztük az ugyan ennyi idős nexus 5 is. Magában a nexus készülékben (hangsúlyozom nem csak a szoftverben) több kellemetlenség, kompromisszum van ami bár szubjektív. Most hogy lollival használom ezt a G2-t is nagyon kellemesen csalódtam az LG saját brandjében. Jó akku, elég hangos hangszóró, ois kamera és elég strapabíró . Ezzel a kisebb irománnyal csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy nincs még egy ilyen jó ár érték arányú készülék amire most érdemes lenne váltani. Főleg nem új (friss) készülékre. :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#65944) Quqesz válasza vadászcsiga (#65941) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na megyünk G4-re? Én is azon agyalok(bár a V10 mégjobban bejönne)...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65945) akooos válasza Quqesz (#65944) üzenetére


akooos
veterán

V10 Koreában sem fogy, nem vagyok benne biztos, hogy piacra dobják Európában. A G4 2 hónapon belül 100.000 forint lesz viszont :)

(#65946) vadászcsiga válasza akooos (#65945) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Na azt várom, azonnal meg is veszem.

(#65947) Quqesz válasza akooos (#65945) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én meg várom, hogy igen! Ma dobták piacra usankában(at&t és a t-mobil), remélem itthon is lesz...G4 most 116-124e gyári garival.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65948) vadászcsiga válasza Quqesz (#65947) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jol nez ki es európai megjelenésről is szó van.

(#65949) Molk


Molk
tag

Most jelent meg ez a kis írás: LG G2 LCD és digitalizáló csere otthon.
Köszönet extasymajom-nak érte. :R

[ Szerkesztve ]

(#65950) balii22


balii22
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok és a G2(32GB) illetve a G3(3/32GB) között vacilálok. Mind kettő 85k körül van manapság, kérdésem megérné-e inkább G3? Gondolok itt akksira, kijelzőre, bővíthetőségre stb.. Sokaknál olvastam hogy lagg problémái vannak, illetve gyorsan merül. Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.