Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) Quqesz válasza vadászcsiga (#65798) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mobilkereskedes.hu-n. Fehér és arany műanyag hátlapos van csak most,de 118e gyári garival. Rákérdeztem náluk és lehet vinni lg szervízbe(áfás számla+imei alapján javítják).

fery02
A V10 nekem is a best,de egyelőre koreán kívül nem árulják és az sem biztos,hogy jön az eu-ba....

hobbitka
Ezt lődd ki: beáll/hálózatok/hívás beáll/hang javítása

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65802) fery02 válasza Quqesz (#65801) üzenetére


fery02
addikt

Ez most hasznos infó volt, hogy a V10 egyelőre csak koreában van (nem tudtam), véleményem szerint nagy hiba LG részéről, de ezt persze ők tudják.

Akkor marad a várakozás és szerintem telefoncsere helyett berendelek inkább majd időközben egy ilyen matrica kit-et is, mondjuk alumínium színezéssel.
Csak előbb lehet akku-t kéne majd cserélni, mert a hátlap bontás gondolom a matricát felsértené.

[ Szerkesztve ]

(#65803) Danny365 válasza fery02 (#65802) üzenetére


Danny365
őstag

Edge+ nem játszik? Az is 5.7"-es. Nekem még mindig nagyon tetszik, nem bántam meg.

(#65804) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok! G2 gyári loli, bárhol vagyok város vagy falu internetnél a kis ikonnál felül Ht jelez nem 3G vagy LTE. Be van állítva az LTE a beállításokban. Mi lehet a gond?
+a telo rendszeresen eldobja menet közben a gps jelet. Mi lehet a gond?

(#65805) fery02 válasza Danny365 (#65803) üzenetére


fery02
addikt

Ugyan megengedhetném magamnak, de mindenképp szeretnék lehetőleg 200ezer Ft alatt maradni.
Pedig nagyon vonzó, munkatárs csopvez pont a napokban vett egy Edge+-t, biztosítással 280ezerért.

Az azért már elég őrült kategória számomra, de azt elismerem, hogy gyönyörű egy készülék.
Mikor mutatta és odaadta, nagyon óvatosan és két kézzel nyúltam, szigorúan asztalfelülethez közeli magasságban és ahogy forgattam, éreztem azért pici bizsergést. :D

Nagyon durva cucc, de túlzottan félteném.

(#65806) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok az lg pc suite hova menti a jegyzetfüzeteket?

Szépnapot!

(#65807) goblin1983 válasza fery02 (#65805) üzenetére


goblin1983
tag

280 kiló... Ez csak egy telefon! Lehet rakni az idézőjeleket mindenki ahova akarja.
Én biztos nem lennék nyugodt, ha a zsebemben hordanék ennyi pénzt bármilyen formában. Biztosítás ide vagy oda. Ráadásul annak is megkérik az árát, ha nem cserélgeti az ember a telefont és vesszük a szolgáltatós 2 éves időket, valamint feltételezzük, hogy nem történik semmi és nem is akarjuk kijátszani... Szóval ennyi idő alatt bőven kifizeti az ember mégegyszer a telefont. Az meg már 560 k ;)

[ Szerkesztve ]

(#65808) Quqesz válasza goblin1983 (#65807) üzenetére


Quqesz
nagyúr

És ebben az a legdurvább, hogy a G4-et már megkapod 120-170e között gyári garival......

gyendre
Nekem ezeket szokta kijelezni: G/E/H/H+/4G
A H=HSDPA és a H+=HSUPA

fery02
Én is várom,de egyelőre a hírek szerint usa,ázsia,közel-kelet a megjelenés.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65809) ShadowK


ShadowK
tag

Sziasztok!

G2-m van egy ideje, mivel 32Gb-ost akartam, ezért GSM boltban vettem, átalakítós töltővel jött, rajta csomó ázsiai programmal. Gondolom ezzel már be lehet azonosítani, hogy melyik verzió. TV antennája nincs.

Lehet ezt valahogy updatelni frissebb ROM-ra, mint amivel jött? Az Update Center szerint a legújabb romot használom (4.4.2). Jól sejtem, hogy csak rootolással és a szokásos főzött romokkal lesz ennél újabb romom?
Ha igen, melyiket ajánlanátok (angolt)?

(#65810) Balazska15 válasza ShadowK (#65809) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nem jól sejted :DD
Összefoglalóban található Telefon gyári rendszerének visszaállítása, újrahúzása pontban leírtak szerint frissítheted a legújabbra :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#65811) porse


porse
senior tag

Valaki cloudy 3.3 on megnézné nekem hogy a képernyő zárolásnál van e olyan opció hogy semmi? Mert nekem eltűnt, legalabb is azt hiszem, mert sokaig használtam képernyőzar nélkül. Köszi.

... szerintem.

(#65812) Quqesz válasza ShadowK (#65809) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hi!
Tudod updatelni hivatalosan is,de ota-n nem tudod a lolit felrakni. Két lehetőséged van:
1. Lg mobile support tools és felrakja a régiód szerinti lolit,lesz benne magyar nyelv is.(progit az lg oldaláról töltheted le a driverrel együtt)
2. Kdz és felrakhatsz vele magyar romot is...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#65813) Miksa64 válasza porse (#65811) üzenetére


Miksa64
tag

Van.

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#65814) Csabikavagyo


Csabikavagyo
tag

Nos.

Visszatértem a KK-hez,újra van egy fürge telefonom ami nem merül le egy nap alatt. :)

Rákerestem a népszerű videó megosztón a GPS hiba javítására,és bevált. 5 perc alatt megcsináltam. :DD

(#65815) porse válasza Miksa64 (#65813) üzenetére


porse
senior tag

Akkor nekem hova lett. :F

... szerintem.

(#65816) Miksa64 válasza porse (#65815) üzenetére


Miksa64
tag

Jó kérdés ❓

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#65817) fery02


fery02
addikt

Na fiúk és lányok!

Az imént váltottam akkor CloudyG2 3.2-ről a mai ropogós CM 12.1 kiadásra és a két rendszeren kb negyed órás időeltéréssel sikerült lőnöm képeket (bár szerintem a CM alól lőtteknél a képekből ítélve már jobban süt a nap).
Érdekesség, hogy a Cloudy alól lőtt mindkét kép kerekítve pontosan 1 Mb-al nagyobb a CM-es társainál.

Alább tekinthetitek akkor meg akkor a 13 megapixeles, hely adatokat nem tartalmazó, full automata módban, HDR nélkül lőtt képek:

1. CloudyG2 3.2 vs CM 12.1 (20151023)
2. CloudyG2 3.2 vs CM 12.1 (20151023)

Szerintem a Cloudy-s képeken valamennyivel természetesebbek a színek, de egyébként igazából én CM téren sokkal rosszabbra számítottam.
Egyelőre ezek alapján én simán vállalhatónak vélem a CM-es löveteket is.

[ Szerkesztve ]

(#65818) norbert1998 válasza fery02 (#65817) üzenetére


norbert1998
veterán

Cm-en élénkebbek a színek szerintem (nem tudom,valójában is olyanok-e), de be van égve a redőny.
Második képen a cm nagyon hidegre kalibrált.

(#65819) stefi68 válasza fery02 (#65817) üzenetére


stefi68
addikt

A kamera változott benne, vagy még mindig olyan fapados?

Esetleg kipróbálhatnád hogy a Snapdragon Camera hogy szuperál alatta... [link]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#65820) porse


porse
senior tag

Utana olvastam cloudy topikba, elvileg egy bug, ha nincs beállítva képernyőzár es ugy valtassz at vendég üzemmódba, majd vissza sajatba akkor eltunik ez az opció... Lol.

... szerintem.

(#65821) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

teljes naptárat hogyan tudnám lementeni?

Szépnapot!

(#65822) vadászcsiga válasza Dexter-2000 (#65821) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Felszinkronizálod googleba

(#65823) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

jelen esetben csak az lg pc suit ot tudom használni mivel a kijelző nem ad képet

Szépnapot!

(#65824) tirszin válasza fery02 (#65817) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi a tesztképeket! Ezt már nagyon vártam.
Mindenki azt írta itt, hogy milyen rossz a CM12.1 fotóminősége. Hát szerintem semmivel sem gyengébb a Cloudyban lévő gyárinál. Fel kell tenni egy Snap camera-t pl., abban lehet telítettséget, élesítést, stb. előre beállítani.
A lényeg, hogy alapvetően nem lágyabb, nem zajosabb, nem kisebb dinamikájú a CM képe. Én ez alapján a CM romot fogom feltenni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#65825) tirszin válasza norbert1998 (#65818) üzenetére


tirszin
senior tag

A kültéri Cloudy képen volt a nap előtt egy vékony felhőtakaró, ez látszik a hidegebb színhőmérsékletből, a felhő árnyékából, és a kontrasztalanabb képéből. A CM-nél keményebb volt a napfény, ezért égett be a redőny. Ha hasonlóbbak a fények, sztem. semmi különbség nem lenne köztük a dinamikában. Az auto WB, a kontraszt pedig tök mindegy, mert azokat be lehet állítani egy rendesebb kamera app-ban.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#65826) Danny365


Danny365
őstag

Nekem az egyik legnagyobb bajom a non-stock ROM-okon a kamerával az, hogy baromi lassan lő képet, illetve ha kicsit is kevesebb a fény, mint az optimális, egyből elvérzik (mondjuk úgy gyári ROM-on sem acélos). Főleg edge+ úgy éreztem múltkor, mintha kb. elővettem volna az 5 éves xperia minimet.

Viszont még mindig ott a lehetőség, hogy RAW-ban fotózzatok, ami nyilván nem a legoptimálisabb arra, hogy mindent abban lőjetek, de ha valami különlegesebbet láttok vagy akármi, akkor talán megérheti (persze csak akkor, ha nem nyűg PC-n feldolgozni, mert máskülönben nincs értelme).

(#65827) tirszin válasza Danny365 (#65826) üzenetére


tirszin
senior tag

Én épp ma kísérleteztem az 5.02 stock rom RAW képességeivel, sajnos csak bicajról, mozgásban, de itt van kettő:
http://nutrixxion.hu/shop_ordered/5273/pic/forumra/PSX_20151023_155644.jpg
http://nutrixxion.hu/shop_ordered/5273/pic/forumra/PSX_20151023_155650.jpg
Én a telefonon szoktam feldolgozni (még a jpg-kbe is beleállítgatok ált.), van rá nagyon egyszerűen használható photoshop app.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#65828) Danny365 válasza tirszin (#65827) üzenetére


Danny365
őstag

Tudom, de a PSX-szel nem tudod a zajt normálisan eltüntetni (mondjuk a fizetőssel valamennyire lehet, de szerintem nem az igazi), míg Lightroomban van egy csúszka külön az ilyen típusú zajra.

Amúgy eléggé szuper eredményeket lehet elérni, anno én csak lestem, hogy milyen képeim születtek.

(#65829) tirszin válasza Danny365 (#65828) üzenetére


tirszin
senior tag

Köszi a tippet! Kipróbálom akkor a Lightroom-ot is, PC-n már ismerem.
A Canon 1D, 5D vázaimat is csak RAW-ban használom, megéri a plusz macerát.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#65830) norbert1998 válasza tirszin (#65825) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért ha valamit gyorsba le kell kapni, nem hiszem, hogy záridő fókusz iso fényérzékenység raw/jpg színhőmérséklet vakukalibráció és hasonló dolgokkal foglalkozol, hanem az automatika tessen kitalálni ;)

(#65831) Danny365 válasza tirszin (#65829) üzenetére


Danny365
őstag

Oops, sorry, én is a PC-s Lightroomra gondoltam. Bár múltkor feltettem telefonra, és bár jobb, mint a PSX feature-ök szempontjából, nekem szörnyen lassú volt, no meg elvileg nem ingyenes (van 30 napos trial, utána $10) - hogy trial után abszolút használhatatlan-e vagy csak limitált, azt nem tudom, még első nap töröltem.

@norbert1998
Attól, hogy RAW-ban fotózol, még lehet automatán hagyni. Illetve én az ISO-t szoktam manuálisan beállítani, mert 400 fölött már nagyon zajos.

[ Szerkesztve ]

(#65832) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Használ itt valaki ilyen Pierre Cardin tokot? [link]
Két méret is van ami passzolna a telóhoz, H10-20, H10-22.
Van valaki aki esetleg a H10-20-ast használja? Mennyire "passzentos" benne a teló? /szorul e/
elvileg ez a nagyobb a H10-22 [link]. Ebben meg kb elveszik a G2. :). Még a Black-emhez volt ilyen tokom, azóta nagyon megszerettem ezt a fajtát...

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#65833) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubhoz egy Koreai G2-vel (F320L) A kérdésem az lenne, hogy ehhez a típushoz mi most az elérhető legújabb rom? A készüléken jelenleg egy 4.2.2 verziójú android fut, ezt a modellt is KDZ-vel kell offline frissíteni? Ha igen, akkor ugyan az a menete, ahogy le van írva a D802-es modellnél? Nagyon fontos lenne!

Előre is köszönöm,

Tasi

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#65834) fery02 válasza stefi68 (#65819) üzenetére


fery02
addikt

Gondolom az alap kamera app kezelőfelületére és beállítási lehetőségeire gondolsz.
Az ugyanolyan fapados mint volt, fapadosabb kb nem is lehetne.

Ezt a Snapdragon kamerát meghagynám majd inkább más CM-eseknek, nekem elég ez a szint, amit jelenleg tud a kamera.

Többieknek, akik válaszoltak még: Szívesen! :)

(#65835) whbear


whbear
senior tag

Root nélküli lollira melyik kamera app lenne jó raw-ra?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#65836) norbert1998 válasza Danny365 (#65831) üzenetére


norbert1998
veterán

Valamit mondani kellett :D a lenyeg, hogy ha sietni kell, akkor jó, ha van egy jóféle automatika.

(#65837) norbert1998


norbert1998
veterán

Kísérletezem újra az xda rejtélyei között válogatva :D

CAF kernel Eufóriával, kis tuning, talán még OC is fér bele. De azt nem hagyom rajta, csak tesztnek, ha egyáltalán... Csak bootoljon be majd:D

(#65838) norbert1998


norbert1998
veterán

Magyarázza már meg nekem valaki, mi az isten az, hogy felrakom az eufóriát a loki bootstackel, tökéletesen megy, kernelt is felrakom reboot után, de az b@ccik működni, reboot, loki bootstack, semmi, reboot, bump bootstack, semmi?

Kernel telepítési instukciói: megfelelő bootstack telepítése, kernel telepítése.

Honnan a fenéből tudjam, melyik az "appropriate" kernel nekem, ha az eddigivel nem megy? :W LG logón ragadva vagyok.

(#65839) norbert1998


norbert1998
veterán

Áh, mégjobb :W
Download mode-ba lépés instant error, TWRP meg szokásához hűen (csodálom hogy eddig műáködött a trágyakupac) bughalmaz. Konkrétan összevissza érzékeli az érintésket, semmit, tényleg semmit nem tudok csinálni twrp-ben érintőképernyőről. Most akkor mi van? Papírnehezékem?

(#65840) Meggyi001 válasza norbert1998 (#65839) üzenetére

Ez volt nekem is.....otg-n egér + billentyű + pendrive a telepítéshez , azt úgy tudsz ügyködni. Én mindhármat egyszerre rá tudtam dugni usb elosztóval.

https://gamergep.hu/

(#65841) norbert1998 válasza Meggyi001 (#65840) üzenetére


norbert1998
veterán

nincs elosztóm :D de mtp-n talán rá tudok valamit dobni. köszi a tippet :R

(#65842) norbert1998


norbert1998
veterán

ended up hardbricking the phone. semmi életjel. se hangfel6+kikapcs hosszanyom, se töltőn reakció, se download mód. semmi. totál halott. mehetek hard unbrickelni. valaki járt már így amúgy?

(#65843) Meggyi001 válasza norbert1998 (#65842) üzenetére

Nem biztos hogy hasonló a helyzet, de nekem amikor ilyesmi volt, utána még látta a linux, de hiába másoltam rá a cuccokat, amik kellettek, utána végleg tégla lett. Aztán fel küldettem a T-Mobileal Pestre és ott flasheltek rá romot, 15 hónapos volt, megtudták csinálni.Talán xda-n van erre valami, egy két ember mintha régebben linkelte volna, meg végszükség esetén ott van a Linux is, hátha segít...

https://gamergep.hu/

(#65844) HD5570 válasza norbert1998 (#65842) üzenetére


HD5570
aktív tag

ha rádugod windowsra kiad soksok partíciót?

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#65845) norbert1998 válasza HD5570 (#65844) üzenetére


norbert1998
veterán

mosmár nem ad semmit. eddig adott.

Egy zip telepítési hibát akartam kiküszöbölni a twrp-ben, aminek ez lett a vége, hogy nincs életjel. most az ubuntu-s módszerrel próbálkozom.

(#65846) Meggyi001 válasza norbert1998 (#65845) üzenetére

Na, ezt akartam kérdezni, hogy mtp módban mi volt a gond?

(#65844) HD5570: Ha már windows-ban sem dob particiókal, lehet linux alatt sem fog akkor :F Nem?

(#65847) norbert1998 : Értem, hát f@xa :((

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#65847) norbert1998 válasza Meggyi001 (#65846) üzenetére


norbert1998
veterán

mtp-ben rátettem a 30d bootstacket, mert eddig otg-ről szórakoztam. először egy 30b bootstack volt rajta, ez okozta az érintési gondokat, és emiatt írt error-t a download mód. a 30d-s bootstack-eket pedig nem akarta telepíteni hibával a twrp. rákerestem, volt egy fájl, amit lehetett volna flashelni, és az megoldja a hibát, flasheltem, reboot, azóta nincs életjel.

(#65848) HD5570 válasza norbert1998 (#65845) üzenetére


HD5570
aktív tag

Nekem csak épp annyira sikerült mindig kinyírnom,hogy seképsehang és windows alatt bedobott egy csomó partíciót.
Olyankor ez mindig megjavította.
Egyébként ha nincs kép nem feltétlen jelenti azt hogy nincs bekapcsolva a teló.Próbáld sötét szobában nézni,mert ha leszívja az akkut amíg előkészülsz az ubuntuval akkor onnantól tényleg nem tudsz mit tenni vele

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#65849) norbert1998 válasza HD5570 (#65848) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, tényleg nincs kép.

Ubuntu egyáltalán nem látja, windows annyit lát, hogy Ismeretlen eszköz. Azt a qualcomm-os dolgot nem.

(#65850) reap3r válasza norbert1998 (#65847) üzenetére


reap3r
aktív tag

Innentől a lehető legóvatosabban járj el, mivel mint azt az előttem szóló írta, ha lemerül, akkor volt egy G2esed... Bizonyosodj meg a kikapcsolt állapotról és túrd fel az xda-t minden lehetséges megoldásért. Az ubuntus remélhetőleg még helyrerántja, ubuntuval a fél világot meg lehet javítani, az egy univerzális virtuális szerszám... Amúgy meg ha helyreteszed a telót, akkor keress egy romot és hagyd azt rajta, ne nyüstöld szét szerencsétlen G2est, nem érdemel ilyet, elég korrekt egy teló ennyi idősen még a stock lolival is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.