Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) Laca0


Laca0
addikt

Megjött a telefonom a Telemax-ból. Alaplapot cseréltek. A hátlaprecsegést nem oldották meg, de ez érdekelt volna a legkevésbé...
Sajnos a hangproblémák úgy tűnik, hogy megmaradtak. A kihangosítás most jobb, de a normál használat nem igazán javult, továbbra is halk, akadozott hangra panaszkodnak a másik oldalról.
Itt most a 4.4.2-t tették rá alapból, egyenlőre maradok ezen a rendszeren, hogy megtudjam, jobb-e így valamivel. Ha nem jelentkezik a hálózat-eldobálósdi játék, akkor megpróbálkozom ismét feltenni a Lolli-t.
Ha ez is dobálja, akkor .... :(((
Mikrofon erősítésre van valamilyen okosság? Korábban volt itt szó a szervizmenüről. Ott nem lehet ezt állítani?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#64702) Balazska15


Balazska15
senior tag

Konkurens telefon témához kapcsolódva:

Ami árban elfogadható lenne (és van a telekomnál :DD) az az S5, amivel az egyetlen bajom a TouchWiz, de hát gondolom ott is van cm/egyéb főzött romok.. Lehet a hetekben átnyergelek egy S5-re próba erejéig.. De a G2-t nem adom még el azért egy darabig :D

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#64703) GZoli7 válasza Balazska15 (#64702) üzenetére


GZoli7
senior tag

A knox miatt egyből ugrik a garid bármilyen nem Samsungos rommal.

(#64704) extasymajom válasza Bennedek (#64698) üzenetére


extasymajom
tag

Van otthon egy elfekvőben, ha gondolod örökbefogadhatod. :K

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64705) stefi68 válasza Balazska15 (#64702) üzenetére


stefi68
addikt

Az S5 nekem is piszkálja a csőröm.
Én is gondoltam már beszerzek egyet egy próba erejéig, ha sikerül hozzájutnom jó áron.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#64706) ßrainiac válasza stefi68 (#64705) üzenetére


ßrainiac
addikt

Felesegemnek S5 volt, kevesebb, mint a feleert vettem meg hasznaltan a G2-ot es egyikunk sem banta meg. Nagyon jo, porgos a rendszer, kamerara nem tudom egyertelmuen azt mondani, hogy rosszabb a G2-e, mert ezzel kapcsolatban nem voltak nagy remenyek, viszont S5-nel igen (a tesztek alapjan), es nem hozta az elvartakat :/

En egyikotoknem sem ajanlom, bar annyibol jo, hogy egy vizallo telot nyugodtabban viszel ki a strandra (ha megvarod a kovetkezo nyarat vele.. Nem hinnem :DDD).

(#64707) dolko1944


dolko1944
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi dologra figyeltem fel. A beállítások>alkalmazások>futó programok alatt 652mb szabad memóriát látok. A kis memória widget evvel szemben 293mb szabd memóriát mutat... Kinek van igaza? Vagy egyáltalán van így értelme a kis widgetnek?

(#64708) dolko1944


dolko1944
csendes tag

Újabb furcsaság. A futó programokban ott virít az oldalra csúsztatás annak ellenére hogy ezt kikapcsoltam. Hogyan lehetne tényleg kigyomlálni a memóriából az oldalra csúsztatást?

(#64709) Laca0 válasza dolko1944 (#64708) üzenetére


Laca0
addikt

Mivel másabb egyébként ez az oldalra csúsztatás, mintha kimennék a home képernyőre és utána a feladatlistával visszamennék?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#64710) dolko1944 válasza Laca0 (#64709) üzenetére


dolko1944
csendes tag

Semmiben sem különbözik. Én is a home gombos megoldást használom. Ezért kapcsolatam ki a csúsztatást. De a kikapcsolás ellenére is fut a programja és eszi a ramot.

(#64711) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Gyári Lolli+root+TWRP van fent. KK downgrade-hez csak egy zip rom kellene OTG-re? Valaki leírná a folyamatot? Van valami jó, gyári közeli ROM? DroidMester-é tetszett, pl OGYouTube benne, de fél év után brutál fagyásokat produkált, és az Xposed-ot sem nagyon bírta.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#64712) Quqesz válasza ßrainiac (#64696) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben igazad van,de a g2 kk vs loli-ról volt szó. Ott érezhető a különbség. De tény van jobban melegedő telefon. Én pl a kamerával megvagyok elégedve. Ekkora szenzortól többet nem várok igazán.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64713) ßrainiac válasza dolko1944 (#64710) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ez amugy micsoda? En ilyet nem latok az enyemnel.

(#64714) Quqesz válasza ßrainiac (#64713) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Olvasd el a tesztet és megtudod. KK alatt volt,loliban nincsen.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64715) dolko1944 válasza ßrainiac (#64713) üzenetére


dolko1944
csendes tag

Csili vili hipi szupi tök felesleges funkció :)

(#64716) dolko1944 válasza Quqesz (#64714) üzenetére


dolko1944
csendes tag

Akkor ez csak lolira frissitéssel lőhető ki gyökerestül?

(#64717) Meggyi001 válasza dolko1944 (#64715) üzenetére

TB-vel nem tudod fagyasztani ?

https://gamergep.hu/

(#64718) Sanki


Sanki
addikt

Biztonságra - vírusvédelemre ki milyen appot használ? (Pl. avast, vagy az a cm security)

(#64719) dolko1944: Titanium Backup

[ Szerkesztve ]

(#64719) dolko1944 válasza Meggyi001 (#64717) üzenetére


dolko1944
csendes tag

őőőőő.... mi is az a tb?

(#64720) Meggyi001 válasza dolko1944 (#64719) üzenetére

Ijnye....Titanium Backup. ;) :P

(#64718) k.sanyi92: kösz :)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#64721) Quqesz válasza dolko1944 (#64719) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Titanium Backup.de root kell hozzá ha jól tudom. Én a futók közt mindég kilőttem és el volt felejtve. Igen,a loliban többek közt ez a funkció is megszünt.
...beelőztek....:Y

k.sanyi92
Nekem több gépen is az AVIRA van fent. Ingyenes,AV-testen nagyon jól szerepelt és naponta frissül. Nem lassítja a telót és auto scan is beállítható+minden appot levizsgál telepítéskor. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64722) 75lion válasza Meggyi001 (#64720) üzenetére


75lion
tag

Sziasztok! Az mitöl lehet, hogy a frissitési központ azt írja nincs regisztrálva a telefon? LG lapján imei alapján regisztráltam. Bocs nem csak neked szántam :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11t pro

(#64723) Quqesz válasza 75lion (#64722) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az más. Az lg lapon haregezel semmi nem történik,csak meg lesznek az adataid(felesleges). A telód azért írja ki,mert nem eu-s piacra szánt inkább ázsiába és mivel ott nem lett egy sim kártyával elindítva nem lett reggelve a teló. Kdz-vel tudsz frissíteni. Esetleg próbáld meg az lg mobile support toolst az lg oldaláról.....milyen 3 betüs kód van a dobozon az imei számok környékén?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64724) Sanki válasza Quqesz (#64721) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi, kipróbálom. :)

Avira Antivirus Security ugye?

[ Szerkesztve ]

(#64725) 75lion válasza Quqesz (#64723) üzenetére


75lion
tag

Az nincs meg, de D802. Használtan vettem.

Xiaomi 11t pro

(#64726) ßrainiac válasza Quqesz (#64714) üzenetére


ßrainiac
addikt

Igy screenshotrol mar megismertem.

A tesztet 2 eve olvastam, ha nem gond, nem farasztanam magam vele :U

(#64727) Levi941127


Levi941127
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem kb eddig bírta az 5.0.2....Egyre több baromságot csinál, belassul, alig tud 2-3 alkalmazást ram-ban tartani, plusz az akksi ideje is egy kula. Szóval az lenne a kérdésem, hogy egy sima kdz-s telepítéssel vissza tudom rakni a 4.4.2-t ??

(#64728) Zoja™ válasza Levi941127 (#64727) üzenetére


Zoja™
őstag

Igen, vissza tudod rakni KDZ-vel, vagy ha van TWRP-d, akor egy DM-es zip-pel is vissza rakhatod.

(#64729) Laca0


Laca0
addikt

Tudom, ma már senkinek sincs kk rom-ja, de esetleg emlékeztek rá, hogy mi volt ez a hiba:
Induláskor kétszer is kiírja, hogy a google play szolgáltatás leállt.
Hogyan lehet ezt megoldani?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#64730) Quqesz válasza Laca0 (#64729) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha arra gondolsz,hogy háromszögben felkiátójel,akkor nyomj rá az értesítőben és frissítsd le. Lehet elsőre nem engedi,csak pl törlést,de próbálkozz és lejön az a play-ből..

Brainic
Oksa...
k.sanyi92
avira

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64731) ßrainiac válasza Quqesz (#64730) üzenetére


ßrainiac
addikt

<3

:))

(#64732) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Lehet, hogy nem én találom fel a spanyolviaszt, de hátha valakinek segít:

Azt ugye nem szükséges részleteznem, hogy a hivatalos FB app mekkora egy erőforrás-pazarló valami... Nos a HVG amúgy nem túl acélos info-tech rovatában adott tippet osztanám meg veletek. A Chrome remek alternatívája a FB appnek, tekintve hogy elvileg mostantól képes értesítések küldésére, erre a FB első böngészőből történő indításakor rá is kérdez. Nekem eddig remekül működik, és voilá, eggyel kevesebb szemét terheli a rendszert.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64733) Laca0 válasza Quqesz (#64730) üzenetére


Laca0
addikt

Nem. Ez egy felugró hiba panel, amit csak leokézni tudok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#64734) mateus válasza Den Hadnagy (#64732) üzenetére


mateus
senior tag

Milyen téren éri meg jobban chrome-t használni a FB app helyett? Memória, akksi, adatforgalom?
Csak mert sokat vagyok mobilneten, az értesítéseket meg pont kikapcsoltam az appban is.
De ha pl. több adatforgalmat generál, vagy jobban merül az akksi, akkor lehet gondolkozni.

(#64735) Quqesz válasza Laca0 (#64733) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor indíts el pár gogli appot(zene,stb) és ha megjelenik a háromszög,akkor ott tudsz ténykedni. A playben van ez az app,de nem mindég frissül le automatice.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#64736) 4D4M


4D4M
aktív tag

Egy szavazat megy a gyári 5.0.2-re. Nincsenek anomáliák, belassulások és az akksiidő több mint elegendő. SoT bőven 4 óra felett lehet, de nem tudom annyit nyomkodni egy nap, hogy kiderüljön mennyi a max. Alig sikerül 50% alá menni estére.

Majd egy olyan időszakban, amikor nagyon ráérek esetleg rápróbálok azért a CM 12.1-re, de jelenleg panaszmentes vagyok. Így pedig okafogyott minden.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#64737) Den Hadnagy válasza mateus (#64734) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Első lépésben ugye egy nem bővíthető tárhelyű telefonról beszélünk, ahol a felesleges extraként használt ~150 mega helyet foglaló FB helyett inkább felmásolok egy plusz zenei albumot adott esetben.

Ráadásul böngészőt mindenki eleve használ, és én személy szerint nem pártolom a dedikált appek használatát, amennyiben a funkciójuk kiváltható egy sima böngészővel.

Harmadrészt nekem a hírfolyam sokkal smoothabb a Chromeban olvasva.

De úgy általánosságban azt gondolom, hogy ha a FB app - amely a folyamatos háttérbenfutásával eszi az akksit, meg megfogja a rendszert (erről nem egy cikk született, plusz a Lite verziót sem véletlenül alkották meg) - funkcióvesztés nélkül kiiktatható, akkor miért ne?

Számomra a felesleges dedikált appek (pl. FB, Index kírolvasó, Mno hírolvasó stb.) valahol egy szinten vannak a pc-s böngészők nemkívánt toolbarjaival. Kocsival sem szerencsés úgy járni, hogy bent van a csomagtartóban kettő zsák cement, hacsak nincs kifejezett célod vele :)

Hosszabb távon az Operát használtam adattömörítő funkcióval, mobilnethez nagyon ajánlom, csak az egyelőre nem tud értesítést küldeni. A Chrome is tud adatforgalmat megtakarítani, de most még nem merek nyilatkozni róla, hogy milyen hatékonysággal. Nekem tetszik, javítottak az oldalújratöltési hajlamán is.

A lényeg: próbáld ki a rendszered FB nélkül, érezhetően fel fog lélegezni.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64738) 4D4M válasza Den Hadnagy (#64737) üzenetére


4D4M
aktív tag

"A Chrome is tud adatforgalmat megtakarítani, de most még nem merek nyilatkozni róla, hogy milyen hatékonysággal. Nekem tetszik, javítottak az oldalújratöltési hajlamán is."
Erre reagálva:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#64739) Den Hadnagy válasza 4D4M (#64738) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, ezt én is nézegettem. Viszont volt itt olyan fórumtárs, aki állította, hogy a Chrome alapból olyan sok adatot pörget, hogy ezt a funkciót bekapcsolva kerül "normál" szintre. Ezért nem mertem egyelőre messzemenő következtetéseket levonni. Mindenesetre az általad linkelt kép iránymutatásnak remek.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64740) Laca0 válasza Den Hadnagy (#64737) üzenetére


Laca0
addikt

A FB lite 8.1MB-ot foglal a memóriából, a Chrome pedig 42MB-ot. Tehát ha nem böngészel folyamatosan, akkor sokkal "károsabb" a Chrome, mint a FB.
Amúgy ez a nyavalyás oldalra csúsztatás app meg 16MB, ha kiütöm, akkor meg 30MB foglalással tér vissza...

Anno a Skoda 120-asban kvázi gyári tartozék volt télen a 2 zsák cement. Ugyanis annyira könnyűre sikeredett a farmotoros autó eleje, hogy a csúszós úton nem lehetett vele kanyarodni :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#64741) 4D4M válasza Den Hadnagy (#64739) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ok, erről nem nagyon tudok információt szerezni visszamenőleg, de vannak kételyeim ezzel kapcsolatban (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#64742) Den Hadnagy válasza Laca0 (#64740) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az oké, hogy a FB Lite ötödakkora igényű, mint a Chrome, de egy értelmes böngészőre mindenképpen szükség van egy okostelefonra nem? (Mondjuk én rengeteget netezek telefonon.)

Lehet ám bízni a droid mamóriamenedzsmentjében... szvsz a több szabad memória nem feltétlenül jobb, de a mindenféle memóriatisztító appek hallatlan népszerűsége azt bizonyítja, hogy az emberek még mindig ebben a tévhitben élnek.

Igen, a jó öreg Skoda :D

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64743) mateus válasza Den Hadnagy (#64737) üzenetére


mateus
senior tag

Na ez egy elég elgondolkodtató írás lett, köszi, kipróbálom a böngészős megoldást:)

(#64744) Den Hadnagy válasza 4D4M (#64741) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az a benyomásom, hogy sokszor divat utálni a Google-t, meg minden fejlesztését még droidos körökben is :) Sokaknak ők az új Microsoft (=szarIE, szarwindóz).

Az Operáról azt tudom, hogy napi 50 megányi mobilnettel gazdálkodva én kényelmesen végignyálaztam nem egy oldalt, bár ez részben az egyre gyakoribb és jóminőségűbb mobilnézetes oldalaknak is köszönhető. Most a Chrome lesz soron.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64745) hard74 válasza Den Hadnagy (#64744) üzenetére


hard74
senior tag

Opera minit használok, Fb értesítéseket ez is tudja, és mobilnettel extra takarékosan bánik. Cserébe kicsit fapados, ha a spóroló üzemmód extrémre van állítva.(Az utolsó 5napban 1,9GB adatból 355MB-ot generált.)

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#64746) Den Hadnagy válasza hard74 (#64745) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen a minitől pont a fapadossága tartott vissza.
Viszont azt, hogy értesítéseket az is tudja örvendetes hír, én nem tudtam.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#64747) kristofsz


kristofsz
újonc

Sziasztok!
Nem rég szereztem be egy LG G2 és olyan gondom bajom van vele hogy az értesítési LED nem működik pedig engedélyezve van és a véleményetekre vagyok kíváncsi hogy ez szoftver vagy hardver hiba lehet?

(#64748) fecs


fecs
senior tag

Waze és Térkép-es navigáció közben mostanában dobálja a GPS a jelet (elhalványodik az állapotsávon). Olvastam a fórumon, hogy ez viszonylag gyakori hiba. GPS test app-pal teszteltem a jelet az utcán. Ez alapján már érdemes elvinni szervizbe (Telenor-függő, másfél éves készülék)? Egyéb tesztet csináljak?

Pixel 6a

(#64749) Nfsman20 válasza fecs (#64748) üzenetére


Nfsman20
tag

Üdv!

Én is bemérgeltem magam a dobálózó/megszakadó GPS miatt, fogtam magam és megcsináltam ezt:
GPS FIX
És b*sszus halvány fogalmam sincs, hogy miért, de tényleg működik. Azóta max 5mp alatt jelet talál, és 3-4 méteres pontossággal stabilan tartja is azt. Előtte 10-11 méter volt a max pontossága és néha percek kellettek hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#64750) Laca0 válasza Den Hadnagy (#64742) üzenetére


Laca0
addikt

Persze! Én is a Chrome-ot használom, de kilépek belőle, ha nem kell. Így nem foglal addig sem memóriát. Ha azon megy a FB, akkor viszont folyamatosan foglal. Csak ezért írtam, hogy aki nem netezik folyamatosan, akkor annak sokat foglal.
Persze aki munkaidőben 5 percenként ránéz egy fórumra a telón, annak jobb, ha csak a Chrome megy :)

Más:
Ilyen tokot vett már valaki?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.