Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) goblin1983 válasza oba (#64198) üzenetére


goblin1983
tag

Miért nem elég wpa2 ahol a jelszó nem jelszó vagy 1234 vagy ilyesmi? Nem kötözködés.

(#64202) Naigen válasza kisNero (#64199) üzenetére


Naigen
aktív tag

Kötve hiszem, hogy a V-ben jobb kamera lenne mint a z3c-ben, én egy hét után visszajöttem G2-re, igaz nem pont a képek miatt, de messze jobbakat lő az LG G2, mint a z3c, akár jó, akár rossz fényviszonyok között. Amúgy hol olvastad, hogy a g2 szar képeket készít?.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#64203) extasymajom válasza kisNero (#64199) üzenetére


extasymajom
tag

Azert ezt messze van a borzalomtol.

Egy lámpa fénye és vakuval

Bocs nem forgattam el

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64204) mtcob válasza kisNero (#64199) üzenetére


mtcob
senior tag

Én tökéletesen megvagyok a kamerával elégedve, szép képeket csinál, főleg kültéren, és főleg egy sonyhoz képest...szóval lehet nálad van valami gebasz :D

[ Szerkesztve ]

(#64205) Quqesz válasza kisNero (#64199) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Új v használt teló? Újnál levetted a fóliát a kameráról? Használtnál nem karcos a lencse bevonata? Asszonynak z1c van és élesebb kicsit,csak sokkal zajosabb,az lg nem olyan éles,de nem is olyan zajos.
kép sötétben

[ Szerkesztve ]

(#64206) hukli21 válasza Naigen (#64202) üzenetére


hukli21
tag

Ősszekevered: Én váltottam Z3C-ről, és kifejezetten elégedett vagyok a kamerával, ő váltott V-ről, és kifejezetten elégedetlen :DD

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#64207) oba válasza goblin1983 (#64201) üzenetére


oba
addikt

van wpa2 is, de múlt hónapban volt egy betolakodóm... ssid, jelszó csere után és a mac címe banlistára tétele után is ott garázdálkodott client listben és lopta a netemet... azóta ez a gond megszűnt mióta fehérlistás macfiltert raktam be nem feketelistásat

(#64208) oba válasza kisNero (#64199) üzenetére


oba
addikt

Nincs véletlen szarrá karcolódva a kamerát védő zafír kristály antireflex rétege? Csak mert ez tipikus G2 hiba, van a zafíron egy réteg ami kb. a széltől is össze tud karcolódni :) Azt szoktuk levakarni róla ha már karcos. Olyankor tud azért szar képeket lőni tényleg... de amúgy szerintem sincs semmi gond a kamerájával.

(#64209) Naigen válasza hukli21 (#64206) üzenetére


Naigen
aktív tag

Nem kevertem, a saját tapasztalatomat írtam Z3C-ről, na meg azt, hogy nem hinném, hogy a V-ben jobb a kamera, mint az előbb említett Sonyban. :)

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#64210) Zsolto válasza kisNero (#64199) üzenetére


Zsolto
őstag

Ott valami kovász lesz, nézd meg a kameralencsét, és ess neki a szokásos pucolásnak. A kameraüveg antireflex bevonata behomályosodik, attól nagyon vacakok tudnak lenni a képek.

Látom, már megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#64211) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
tudnátok nekem mondani egy beárazást ?
Egy vodás G2-ről lenne szó 10 hónapos 14 hó garival szép állapotba 9h-s üveg fóliával egy átlátszó szilikon illetve egy imak tokkal minden tartozékával.
én 65.000Ft ért tettem fel a hirdetésbe de alig érdeklődnek vagy ha igen akkor egy 10-est próbálnak egyből alkudni nézegettem de 55-60 között igaz hogy független telók vannak de 1-2 hó garival.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#64212) akos727 válasza kisNero (#64199) üzenetére


akos727
senior tag

Szerintem este sem olyan rossz. DSLR Camera appal manualis modban sikerult.

(#64213) Zsolto válasza Cry0 (#64211) üzenetére


Zsolto
őstag

Én tavaly novemberben vettem 55-ért a sajátomat, bő egy év garival, T-s függéssel, karcmentes kijelzővel, dobozban, papírokkal, tartozékokkal, de az állandóan rajta tartott tok miatt csúnyán kopottas hátlappal. Azt 2400 Ft-ért vadiújra cseréltem az eBayről.
Sajnos ez van, ha most, majd' egy évvel később is elviszik 55-ért akkor örülj -- többért nem fogják elvinni, sajnos a piac könyörtelen. Az a baj, hogy 55-ért még csak hasonlóan jó telefont se kapsz sehol, ami pedig annyival jobb (van olyan? :U ), az sokkal drágább is.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#64214) goblin1983 válasza Zsolto (#64213) üzenetére


goblin1983
tag

Ár érték arányban szinte biztos, hogy nem kapni jobbat. Max veszel valami kínait, nem kell lenézni azokat sem, 8 mag, 3 GB RAM, de hogy ettől sokkal jobb lesz? Na ezt azért nem feltétlenül a számok döntik el.
Én nagyon olcsón vettem kb 1 éve valami pesti gsm boltból neten keresztül, valószínűleg 4g mentes :/ (pedig D802), de még így is nagyon jó vétel volt. Nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

(#64215) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nos pár nap után ez a v30f szinte biztos csak az android biztonsági hibáját volt hivatott javítani. Led bug rendesen jelen van.

(#64216) norbert1998


norbert1998
veterán

Viszonylagos tartóstesztje az Eufória 5.1.1-nek.

Kurtastabil, kurtagyors
Hosszú booted time után is gyors és stabil

Bugok:
Zenehallgatáskor néha elég visszamaradott a hangereje, és egy képernyőfeloldáskor majd kétszer olyan hangos lesz, és marad is úgy egy ideig.
Pár száz óra után elfelejti az automatikus elforgatást. Reboot segít.

(#64217) oba


oba
addikt

CM12.1 alatt van lehetőség, hogy kijelző feloldás után azonnal a pattern képernyő fogadjon, ne kelljen plusz egy "simítás" hogy bejöjjön? :) Ha jól értem a locksreen értesítések miatt van ez, de egyrészt ha nincs értesítésem, miért nem intelligens és egyből a mintát adja be hogy ki tudjam oldani a telefont? Másrészt ha kikapcsolom a lockscreen értesítéseket, miért nem "javul" meg? :) Most emiatt had ne rakjak már fel valami lauchert és/vagy lockscreen "appot".

(#64218) gixxergabi válasza Zsolto (#64213) üzenetére


gixxergabi
senior tag

az AKKOR jó ár volt.
és nem azzal van a baj, hogy ennyi pénzt megér ez a telefon (mert meg), hanem hogy ha megnézzük a mostani webshoppos árakat, FÜGGETLENÜL, egy év GARIVAL, meg megnézzük pl. a jófogáson, hogy valamelyik szolgáltatós, "egy picit sárgult kijelző de nem vészes", "picit leütöttem de tokban nem látszik", már lejárt garival, stb. készülékekre ráírnak 60-65-öt :Y
én inkább megrendelném 73 960 Ft-ért az ujmobilok.hu-ról, egy év garival, függetlenül!

(#64219) extasymajom válasza gixxergabi (#64218) üzenetére


extasymajom
tag

Ott a pont.

Akármennyire is fáj. Az LG rohadtul nem tartja az árát. Én sem vennék már g2 telefont 50k-nál többért. Igaz eddig sem adtam ki érte csak max 40-et. És ez már a sokadik g2. Pedig szerintem is többet érne a tudásához képest. A legtöbbet összetörve vettem meg 20-25ért és vettem vele kijelzőt. Ebayről utángyártottat. Így megvolt a történet max 40-be. És soha semmi bajom nem volt a nem gyári kijelzőkkel. Viszont ami most van abban gyári a kijelző és sárgul. Erről ennyit.

Szóval tényleg túl van árazva pár g2, dehát majd rájönnek ha nem megy el :K

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64220) goblin1983 válasza extasymajom (#64219) üzenetére


goblin1983
tag

Akkor "véletlenül" törd össze és cseréld ki ;)

(#64221) racerx


racerx
őstag

Az a baj, hogy kb. az iPhone kívül, minden telefon ilyen. Itt még azért az se mindegy, hogy van hozzá egy pl slim armor tok, meg egy Nillkin üveg (ezeket se kell megvenni legalább - uj telóra ez majd egy 10-es).Sajnos ez van

(#64222) oba válasza racerx (#64221) üzenetére


oba
addikt

az iPhone egy külön kategória... presztízs és státusz szimbólumot kreáltak belőle az emberek, ár/érték arányban nagyon rossz vétel, túlzottan magas a kezdő ára és túlzottan lassan csökken a használt ára... én már kézbe nem vennék egy i5/i5s -t, és nézd meg mennyiért vesztegetik használtan... kb. 2 G2 ára, és fele annyit sem ér :) ios ide, optmilazáció és zárt rendszer előnyei/hátránya oda... túl árazott telefonok, a legtöbb ember viberezik meg facebookozik rajta akinek olyanja van (na jó ezt csinálják az androidosok is, mármint a teljesen átlag user... de cserébe harmad annyiba került a telefonjuk és ugyanúgy meg tudják oldani)

(#64223) extasymajom válasza goblin1983 (#64220) üzenetére


extasymajom
tag

Valamelyik nap megjött Shenzenből a kijelző, úgyhogy nemsokára csere lesz :DD

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64224) ironbed


ironbed
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Vodás G2-m, KK-el, rootolva. CM12.1-et tennék rá.
A recovery cserén kívül kell valami mielőtt updatelném a CM-es zip filet?

ironbed

(#64225) akos727


akos727
senior tag

Udv, kis segitseget kernek. Telefonomon Cloudy 2.2 KK fut. Ma valtottam elofizetesre , igy ugye van LTEm. Vagyis kene lennie, Eloszor ki is irta, hogy van, majd eltettem. Mikor kesobb elovettem, a szokasos 3G es H valtakozott. LteConfigs.apk-t mar toroltem, de nem lett jobb. Van valami javaslatotok, hogyan tudnam ujra eletre kelteni?

(#64226) Zoja™ válasza akos727 (#64225) üzenetére


Zoja™
őstag

Melyik szolgáltató?

Nekem is ez volt a felállás, mikor a Telekomnál a feltöltő kártyás számomat előfizetésre valtottam. Akkor kicseréltek a SIM kártyát is és a csere után nem volt 4G hálózat. Vissza kellett mennem a szolgáltatóhoz, ahol egy újbóli kártya csere után ismét lett 4G-m.

(#64227) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nalam is jelen van ez a kamera vedouvegen levo sok apro karc, valamint a toktol teljesen pottyos, horzsolasszeru cuccok vannak a hatlapon, bar nincs megserulve igy erzetre. Nehez elmondani. Meg eloben is nehez felfogni :DDD

Szerintetek ha elviszem gariban cserelik mindkettot? A telefon kifogastalan, ujszeru allapotban van, tehat nem mondhatjak azt, hogy nem rendeltetesszeruen volt hasznalva.

:R

(#64228) Quqesz válasza ßrainiac (#64227) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A kamera lencsét nem cserélik gariban. Több lehetőséged van:1.veszel ebay-en és lecseréled..2.veszel itthon(pl speedshop 7e) és lecseréled...3. Lg szervíz(kb 12e).. DE legelőször polirpaszta v fogkrémmel dörlzsöld meg,mert itt sokaknak lejött azzal az az ujjlenyomattaszító réteg,ami direkt van a lencsén és teljesen jó lett utána. A hátlapot sem fogják sztem cserélni gariban(elhasználódás és nem gyári hiba).

[ Szerkesztve ]

(#64229) kisNero válasza Naigen (#64202) üzenetére


kisNero
csendes tag

Hello, nem kötözködésből, de a V-m egyedül sötétben csinált gáz képeket, illetve az utóbbi időben valamiért sárgás képeket lőtt, de a legtöbbször csak ámultam, hogy milyen szép képeket csinál. Az, hogy a G2 nem valami szuper ilyen téren épp itt a tesztben olvastam. Tudom, ott csak annál a résznél emelték ki, mikor 100%-os nagyítást néznek, de az enyém pl. lakásban simán olyan "olajfestményeffektes" képet csinál és még ránagyítanom sem kell :(

(#64230) kisNero válasza Quqesz (#64205) üzenetére


kisNero
csendes tag

A telefon vadonatúj, természetesen levettem a fóliát, deka karc nincs rajta, így sikálni sem fogom. Macska kontent lesz, de csatolok egy képet, hogy mire gondolok. Nekem ez messze van a jótól, pedig nappali fénynél készült.

[ Szerkesztve ]

(#64231) tirszin válasza kisNero (#64230) üzenetére


tirszin
senior tag

Igen, ezt én is kérdeztem már itt a fórumon, hogy camera app cserével orvosolható-e ez az elmosott kép jelenség. Ahogy a képeden is látszik, az a baja a G2-nek, hogy brutál erős zajszűrést alkalmaz a nappali képeken is. Én azon ütköztem meg, ha készítek egy teljes alakos ember képet, az arc textúráját szinte teljesen eltünteti. :( Ez sztem. is elég gáz. Jó lenne, ha állítható lenne a zajszűrés/élsimítás mértéke.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#64232) tirszin válasza kisNero (#64230) üzenetére


tirszin
senior tag

Illetve van is egy tippem, holnap kipróbálom.
Én eddig úgy használtam a kameráját, hogy levettem a felbontást 1900x1200px körülire. Lehet, hogy olyan béna a szoftver, hogy ezen az alacsony felbontáson zajszűr ilyenkor. Ha így van, sokkal jobb képeket lehet majd kihozni belőle, ha natív (8Mpx) felbontáson fotózol vele és pl. pc-n vagy egy androidos képszerkesztővel (ha van ilyen) lekicsinyíted a képet.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#64233) extasymajom válasza kisNero (#64230) üzenetére


extasymajom
tag

Ezt picit szőrszálhasogatásnak érzem.
Sherintem az a macska nincs elmosódva.
Persze fényképezni is tudni kell.
Nos én nem tudok. Nem vagyok profi fotós de legyen egy teszt. Berakok pár képet amit g2 vel csináltam és egyet amit profi dslr géppel. Lássuk nem csak a szemetek csal-e.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64234) hislah válasza extasymajom (#64233) üzenetére


hislah
aktív tag

Azért egyértelmű, hogy melyik a kakukktojás! :)
Persze a minőségi különbségre gondolok.

(#64235) extasymajom válasza hislah (#64234) üzenetére


extasymajom
tag

Melyik az szerinted?

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64236) Meggyi001 válasza extasymajom (#64235) üzenetére

Az első, a sörös?

https://gamergep.hu/

(#64237) migabi24 válasza Meggyi001 (#64236) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én is azt gondolnám

(#64238) Quqesz válasza extasymajom (#64235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a három kép 3 teljesen különböző megvilágításnál. Az elsőn is van rendesen beégés. Az utolsó gyanus még nekem, túl sok minden látszik rajta ellenfényben(dinamika tartomány)...

kisNero
A sony mindég is jobb képeket fog lőni sharpness terén,de zajosabbat is. Az lg jobban mossa a képeket,de bem olyan vészesen. Viszont a g2 még mindég több fényt enged be mint a sony kamera(ezt teszteltem is). Összességében mivel nem posztert akarsz belőle csinálni,max ha kinyomtatod akkor is 10*15 méretben szokták nyomtatni,azon a szinten meg nem lesz akkora különbség.

[ Szerkesztve ]

(#64239) Zsolto válasza extasymajom (#64233) üzenetére


Zsolto
őstag

Én a két kutyás képeden azt látom, hogy vagy maszatos, vagy karcos a kameravédő lencséd, azért ilyen fakók és kontraszttalanok a képek. Az első kutyásnál (amin nincs szemüveg) a fókus se oké, és be is mozdult. Szóval a G2 ennél többet tud, de én inkább úgy szoktam gondolni rá, mint a saját kijelzőjén nézegetve nagyon jó képeket készítő telefonra -- a legjobbra, ami eddig nekem volt.

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#64240) racerx


racerx
őstag

Sajnos én is azt veszem észre (Xcam ide vagy oda + a settings-t is megvettem), nem a kamera az erőssége ennek a telónak. Pedig az elmúl évben csináltam pár képet, de szvsz mázli kell (illetve a csillagok kedvező együttűállása :) a jó képhez. A szoba, ill. kevés fény (+sötét-vaku) egyértelműen nagyon soxor gyenge -de ez a legtöbb telón, ill. olcsóbb kompakt gépen is így van. De hogy sok fénynél is soxor szar , az már inkább gáz. Én úgy vettem észre hogy a fénymérés, és az ehhez tartozó képbeállítás (sajnos nem értek hozzá, jobban nem tudom megfogalmazni..) viszi soxor tévútra a képet. Ézért is tervezek G4 re váltani.
ilyesmire gondolok

(#64241) Zsolto válasza racerx (#64240) üzenetére


Zsolto
őstag

Ez a szituáció nagyon nehéz helyzet elé állította a fényképezőt, mivel ellenfényben készült, ami elvakítja a lencsét, ráadásul egy bazi nagy, koromfekete tárgy van a közepén, a téma pedig (a kissrác) szinte sötétben áll. Mivel a gép próbálta megoldani, hogy "minden" látható legyen, nagyon felülexponált (kivilágosította a képet), emiattt a fotó kontraszthiányos és fakó lett, de legalább látni, hogy mi van rajta, nem egy nagy fekete paca van csak rajta (mozdony).

A nehéz körülményekhez járulhat még, ha maszatos/bemattult a frontlencse, amiről itt sokan beszélünk, nekem gyanús, hogy az is bejátszhatott. Én szinte minden kép előtt megtörlöm a frontlencsét, ki tudja, nem nyúltam-e bele két kép között. Így lehet elkerülni a zsírréteg miatti fakulást.

Szóval ez a kép valóban nem jó, de a G2 ennél sokkal többet tud -- csak nem mindenható, ahogyan mesterséges fényben, "vakuval" sem fog soha "jó" képeket csinálni.

De pár kattintással még ez is menthető volt (csak a szinteket igazítottam, máshoz nem nyúltam):

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#64242) unyadavid válasza racerx (#64240) üzenetére


unyadavid
senior tag

Itt nem lehet, hogy karcos volt a lencséd, ez így nagyon nincs rendben. Ha meg (majdnem) szemből sütött a nap, akkor a HDR mód segített volna, hogy a világos részek ne égjenek be ennyire.

(#64243) racerx


racerx
őstag

Nem, nem volt karcos a lencse, és a nap se sütött szemből. Sajnos soxor belefutok ilyenbe, ha a képen nem egyenletes a fényeloszlás a sötét és világos részek között. Persze én is tudnék a snapseed-el játszadozni a képekell, de nem akarok :).

(#64244) extasymajom


extasymajom
tag

Nos a helyzet az, hogy mindhárom kép az lg-vel készült. Eredetileg akartam dslr képet felrakni de túl nagy volt a file méret így módosítottam az elképzelésen és csak a g2 vel készült képeket raktam fel.

igyekeztem direkt nem a legjobban sikerült képeket kiválasztani, hanem olyanokat amik pillanatfelvételek.
de ahogy látom jönnek itt a fényképek sorban amik azt bizonyítják, hogy a g2 kamerája bár nem a legjobb, mégis hozza azt a szintet amit egy telefontól elvárok.pláne ha odafigyelünk a beállításokra, fényviszonyokra, stb, akkor lehet vele szép képet lőni még este is. Azért azt hozzá teszem, hogy a sony z1 kamerája messze jobb volt ennél.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64245) unyadavid válasza racerx (#64243) üzenetére


unyadavid
senior tag

Az mondjuk igaz, hogy az egyenletesen felhős (de világos) időt nem szereti. Néztem, nálam is volt, hogy annyira fehér volt az ég, hogy nem tudott vele mit kezdeni.
pl:

de amúgy szép képeket csinál általában:

(#64246) Quqesz válasza Zsolto (#64241) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A képedben a dinamika tartomány a hibás,ami nem tökéletes a telón(inkább van jobb). Amit te hibáztál,hogy a mozdony sötétebb pontjára mértél fényt,ezért kivilágosította rendesen a telhes képet. Ilyenkor csináld azt,hogy a világosabb részekre irányítsd a kamera közepét és akkor jobb lesz a kép+ ha még a hdr-t is bekapcsolod,akkor a világos részen mérsz fényt és a hdr a többit javítja, hogy ne legyen túl sötét(gyerek alakja). Viszont azt szintén tudni kell:a gyári kamera app csak középpontos fénymérést tud! Ha letöltesz egy pl camera dslr appot,akkor már lesz spot és mátrix. A mátrixal ilyen képnél is jobb eredményt tudsz elérni pl...

extasymajom
Basszus ez volt a tippem:Y,csak nem voltam benne 100-as. Az első kép napfény beégése miatt tippeltem erre,ezt egy dslr jobban kezeli.....

[ Szerkesztve ]

(#64247) Zsolto válasza Quqesz (#64246) üzenetére


Zsolto
őstag

Ezt nem nekem akartad írni szerintem :)

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#64248) Quqesz válasza Zsolto (#64247) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mellé,sorry..;)

(#64249) extasymajom válasza Quqesz (#64246) üzenetére


extasymajom
tag

CSak akkor kezeli jobban ha tudod használni. Azért attól, hogy dslr még nem csiálja meg helyetted a képet, érteni is kell hozzá.
Nemrég vettem első dslr gépem egy nikon d3100 személyében. még csak most tanulom. elsős vagyok de azért ég és föld persze mint a mobil.És a szavaidból azt veszem ki, hogy jobban konyítassz hozzá, ezért valszeg g2 vel is szebb képeket csinálnál mint én. Szóval ha igazam van akkor dobhatnál egy g2 vel készült képet és akkor láthatjuk mit tud, és asok szkeptikus is megnézheti. :D

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#64250) racerx válasza Quqesz (#64246) üzenetére


racerx
őstag

Jaja, kerestem is az Xcamben, hátha van benne matrix fénymérés (nem emlékeztem), de nincs. Igen azt sejtem, hogy a fránya középre mérés okoz sok gondot, ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy rábőkve a fókuszt máshova teszem (világosabb v sötétemm rész fele), ez valamennyit szokott segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.