Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) Indiant válasza stefi68 (#61449) üzenetére


Indiant
addikt

Na jó, egyszer már én is láttam. ;]

(#61452) Mike81 válasza wyzard (#61444) üzenetére


Mike81
senior tag

Hali!

Én My Scren Protectort vettem. Volt benne 2 fólia. Egy anti reflex és egy clear. Most a clear van fent, meg vagyok elégedve vele. A színhűség sem változott semmit.

(#61453) stefi68 válasza Indiant (#61451) üzenetére


stefi68
addikt

A ZTE Blade-nél nem voltak ilyen gondok annak idején, hogy melyik LED világítson, első v. a hátsó.
Max az érintőgombokat villogtattuk, ami meg alig látszott...
Emlékszel még?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#61454) unyadavid válasza stefi68 (#61453) üzenetére


unyadavid
senior tag

Meg jó kis 200mb-os főzött 2.2 romok, nem foglalt 5gb-ot (nem is volt miből mondjuk :D)
-régi szép idők

(#61455) Danny365


Danny365
őstag

Új, dr87-féle Euphoria ROM. Én inkább ezt preferálom tsumanical buildjei helyett, főleg, a srác megint kezdi a szokásos műsorát.

(#61456) stefi68 válasza unyadavid (#61454) üzenetére


stefi68
addikt

Meg a jó kis partíció átméretezések. Mi állíthattuk be mekkora system/data/cache/.. köteteket szeretnénk.

Hogy felvoltunk háborodva amikor megtudtuk hogy mi magyarok 256 MB-os változatot kaptunk, máshol meg 512-esek voltak. Aztán valaki rájött, hogyan lehet meghekkelni és át tudtuk varázsolni a miénket is 512 MB-osra. Az volt ám a sikerélmény... :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#61457) fishme


fishme
tag

Üdv !
Sikeresen el intéztem a G2-t, KDZ telepítése közben le fagyott a PC és újra indult azóta a telefon csak annyit ír hogy fastboot mode started el vittem gsm be ahol el küldték a szegedi szervibe és onnan vissza küldték hogy nem tudják megcsinálni. Az összefoglalóban olvastam a megoldást de én ahhoz már nem értek és azt szeretném kérdezni hogy lenne-e valaki Cegléd Nagykőrös Kecskemét környékén aki megpróbál életet lehelni bele természetesen nem ingyen gondoltam !
Előre is köszönöm.

(#61458) Danny365 válasza fishme (#61457) üzenetére


Danny365
őstag

A szerviz nem tudott rendbe hozni egy fastbootos történetet? :U
Egyébként hidd el, értesz hozzá. Pár sort kell beírni parancssorba. Én fél tucatszor leírtam már a topikba (vagy a mélyvízbe), hogy kell, lépésről lépésre, keress rá, aztán csináld meg.

(#61459) fishme válasza Danny365 (#61458) üzenetére


fishme
tag

A PC nem is érzékeli a telót ha csatlakoztatom download mód sem jön be

[ Szerkesztve ]

(#61460) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Beázott a telefonom most folyamatosan azt mutatja mintha a füles be lenne dugva, igy viszont nincsenek hangok pl youtube os videók alatt.
Van arra valami lehetőség vagy opció hogy ilyenkor is szóljon a külső hangszóró?

Üdv, István.

(#61461) Mike81 válasza Istyu74 (#61460) üzenetére


Mike81
senior tag

Szerintem első korben rakd egy tál rizsbe 1-2napra, hogy az össze gyujtse a nedvességet. Ha mázlid van akkor ettől akár helyre is jöhet. De ha fent áll a.probléma továbra is akkor sajnos szervíz lesz belőle.
Amúgy mázlista vagy ha csak ennyivel megúsztad :K

[ Szerkesztve ]

(#61462) Hyoora


Hyoora
csendes tag

Sziasztok.

Elég bugos az új Lolli!
Első tapasztalatok. Ha NFC eszközt használok (Bluetooth eszközzel) akk megszakadozik a wifi... :/
Az aksi jól bírja. Az uj menürendszert meg kell szokni!
És néha random bezáródik a zene lejátszó...
De ezen felül sztem egy kaki lett a Lolli! Full más az egész. A Billentyűből hiányoznak a régi plusz gombok.(de ez legalább nem fagy le ha írok)
Az uj iconok pedig rondááák! :/

"Az élettel az a baj hogy nincsen benne háttérzene! A kérdés hogy átérzed-e??.."

(#61463) unyadavid válasza Hyoora (#61462) üzenetére


unyadavid
senior tag

Én nem tapasztaltam eddig semmi hibát, bár csak három napja van fennt a lolli.
Billentyűzetből fleksy-t vagy swiftkey-t tudom javasolni (ha megtanulod használni, akkor nagyon jó).
Ha már szubjektív véleményeket is írunk, nekem meg sokkal jobban tettszik az új kinézet. :K

(#61464) Matyi222 válasza fishme (#61457) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nagyon egyszerű a megoldás csak vissza kell flashalni a laf.img kiterjesztésű fájlt és máris lesz download mód, aztán mehet fel a kdz és rendben is lesz a telefonod.

Alábbi linken le vannak írva a parancsok is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#61465) Matyi222 válasza fishme (#61457) üzenetére


Matyi222
aktív tag

És itt a hozzávaló laf.img

[link]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#61466) Doky586 válasza unyadavid (#61463) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is panaszkodtam előbb a Lollira: Ha nem lehet róla filet másolni az azt jelenti hogy teljesen használhatatlan rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#61467) akooos válasza Doky586 (#61447) üzenetére


akooos
veterán

Gyári fájlkezelővel sem megy? Vagy csak ebben az appban rossz?

(#61468) fishme válasza Matyi222 (#61465) üzenetére


fishme
tag

Igen ezzel próbáltuk mi is egyik ismerős jobban ért hozzá mint én ő csinálta de nem reagált rá a telefon, azt mondja az ismerős hogy lehet a partício szált el, hiába vannak a parancsok beírva a teló kiírja a parancsot de nem történik semmi

[ Szerkesztve ]

(#61469) Matyi222 válasza fishme (#61468) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Mikor én így jártam nekem ment, viszont arra emlékszem, hogy bizonyos fájlokat be kelett tenni egy mappába és onnan indítani egy cmd-t , mert csak akkor tudja végrehajtani a parancsokat. Ezek megvoltak? Nem vagyok gépközelben, hogy megnézzem mik voltak ezek a fájlok, de ha jól emlékszem valami adb stb.. De szerintem simán javítható a készüléked .

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#61470) wyzard


wyzard
tag

Nem irok kulon mindenkinek, ugyhogy igy egyben koszonom mindenkinek a kijelzovedos segitseget! :R

(#61471) Doky586 válasza akooos (#61467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári filekezelővel pendrivera már sikerült, de az nem tud SMB-t, se webdav-ot. Letöltöttem a HD File Manager helyett a File Manager-t ami mintha a klónja volna, (mert minden ugyanúgy néz ki benne) már a jelszó nélküli smb megosztást tudja írni. Még kisérletezek vele.

Ti milyen filekezelőt használtok? (Smb, box, dropbox, webdav, ftp fiókok.és tel, pendrive közti másolgatáshoz?)

[ Szerkesztve ]

(#61472) akooos válasza Doky586 (#61471) üzenetére


akooos
veterán

Box, Dropbox, OTG másolás gyári fájlkezelő
FTP ES File Explorer

A webdav és az SMB nekem semmitmondó :B Nem használok ilyeneket, nem is nagyon tudom mire való.

[ Szerkesztve ]

(#61473) Doky586 válasza akooos (#61472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Smb-t mindenki használ. Így nevezik a windowsos pc-k közti filemegosztást. Ok kösz, megnézem. A Box pl webdav protokolt használ, a NAS-t én így érem el biztonságosan a neten bárhonnan, ahol lehet böngészni, mégha a többi protokol tiltva is van.

[ Szerkesztve ]

(#61474) Meggyi001

Tudja e valaki, hogy stock recovery 3e -ben mi a kénköves trükköt kell csinálni, hogy lefussanak az update zip fájlok? Ezeket írgya ki: footer is wrong vagy failed to verify whole-file signature

https://gamergep.hu/

(#61475) rasotamas


rasotamas
veterán

A gyári állapotra hozás a leírásban akkor is működik így, ha twrp van fent?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#61476) alex devil válasza fery02 (#61378) üzenetére


alex devil
senior tag

Kösz, megcsináltam és azóta fasza!
(Költői kérdés: elfáradnak az érintkezők...?)

S23

(#61477) spuros


spuros
őstag

Sziasztok,

kimardt nekem most a forum kovetese (bocs az ekezetek hianyeert). CM rendszer utan erdeklodnek. Jelenleg hol tart a dolog? Milyen a rendszer? Mit tud es mit nem? Erdemes a gyarit lecserelni? Uzemido milyen?

(#61478) Varnyalag


Varnyalag
csendes tag

Tegnap este fel akartam tenni én is a 3.1-es Cloudyt a régebbi 2.2-esre, de féltégláztam a telefont, download módban tudtam csak újrahúzni stock Lollival (30b-vel), minden adat elveszett, ami korábban rajta volt :(
Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: vissza lehet állítani vhogy a képeket? Próbáltam a PC-s Remo Android data recoveryt, de ahhoz USB mass storage módba kellett volna tenni a telefont, amennyire én tudom ez lehetetlen, illetve a Diskdiggert, de az meg kb. a képek 1%-ánál volt erre képes.
A másik kérdésem, hogy hogyan lehet erre a stock Lollira ráhúzni a Cloudy-t? TWRP fent van, Autorec elvileg meg is hekkelte, de nem tudom elérni a recoveryt és a bootloadert se tudom kinyitni, amikor Restart recoveryt nyomok, akkor a felfordult zöld droid jön be piros felkiáltójellel, a Restart to bootloadernél meg újraindul a telefon szabályosan.

(#61479) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kezd bosszantani ez az elforgatás mizéria. Most elkezdte sűrűn a lefgyást,csak nem tudom mi okozza...a hidden menüben néztem és az accelerometer-re semmilyen adatot nem ír és a 3d mozgás lehal,csak 2d- ben mozog. Újraindítás után rendben a forgás 3d-ben. Ettől még rendben fotóz és csak el kell forgatni utólag. A múlt hét pénteken sokáig vettem fel videót elforgatva(vízszintesen) és azóta szórézik,pedig előtte 2 hónapig nem volt gond(v csak nem vettem észre)...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61480) batai15 válasza Quqesz (#61479) üzenetére


batai15
félisten

Én félek hogy lehet hardver hiba lesz. .

(#61481) Quqesz válasza batai15 (#61480) üzenetére


Quqesz
nagyúr

nem hiszem,másnak is van ilyen hibája...
más
Akinek nem megy az lg mobile support tools(nem találja a telót) az törölje ezt meg a drivert is és rakja fel újból az lg oldaláról. Nekem így jó lett. A frissítési hibajavítása opciónál meg újra lerántja a teljes rom-ot(1,8 gb) és felrakja újra. Most én is ezen agyalok(lehet jobb lesz),de inkább egy rom frissítés segítene a bugok ellen. Annyira nem zavar,tehát nyert a lustaság... ;]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61482) w333 válasza Quqesz (#61481) üzenetére


w333
félisten

Nekem kb. fél év alatt 1X sem volt ilyen hibám ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61483) Rasnac válasza Quqesz (#61481) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Nálam is előfordul az elfrgatás hibája , 1-2 hetente jelentkezik kb... nem tudom mi akadhat be a pici lelkébe , de lehet cloudy-ra való váltás lesz csak még nem merem bejátszani mert van még pár bug ami javitásra szorul ,

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#61484) fery02 válasza rasotamas (#61475) üzenetére


fery02
addikt

Ha úgy akarod gyári állapotba hozni a telefonodat, hogy pl szervizeltetéshez kell, akkor TWRP-ben flash-elj egy stock 20G ROM zip-et (DroidMester félét, jó párszor volt már linkelve Mélyvíz topikban) és az totál gyárira hozza a telefonodat!

----------------------------------

@alex devil: Franc tudja miért van szükség ezekre a papírfecnizésekre egy idő után, de az a lényeg, hogy tényleg működik. :)
Én GPS-em még bírja, bő másfél éves van már a telefonom.

----------------------------------

@Varnyalag: Azért csináltál féltéglát, mert kihagytad gondolom flash előtt az LP bootstack flash-elését, ami viszont így már, hogy most stock lolli-n vagy, már nem fog neked kelleni.
Itt simán csak a szokásos wipe-ok után flash-elned kell majd a ROM-ot.

A képeknek és egyéb adatoknak sajnos búcsút mondhatsz, androidra nem igazán létezik megbízható adat visszaállító megoldás.

A leírásod alapján meg hibás custom recovery-d van vagy lehet nincs is.
Az Összefoglalóban található leírással viszont probléma nélkül lehet TWRP-t varázsolni lolli alá.

-----------------------------------

@w333: Azért nem volt ilyen hibád, mert mikorra ez a hiba bejött az új lollikkal, akkorra már te rég S6-ra váltottál. :P

[ Szerkesztve ]

(#61485) w333 válasza fery02 (#61484) üzenetére


w333
félisten

Aha ... az lehet én még az első kiadású 5.0.2 Lollit használtam :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61486) Quqesz válasza w333 (#61482) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem is csak 1 hete csinálja,addig 2 hónap alatt nem,pedig elsők közt raktam fel a lolit. Vmi program lesz a ludas,csak még nem toom melyik.

Rasnac
Ja ja dettó. Ha van tipped osszad mi okozza...most direkt minden appot elindítottam újraindítás után(főleg amelyik használja is az elforgatást),hátha vmelyik után előjön,de eddig nem volt ok egyik sem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61487) Azharel válasza Quqesz (#61486) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nálam sem forog el néha, csak újraindítás után. Nagyon retek ez a lolli, ez a telefon szerintem v10 szoftverrel volt a legjobb. Az értesítési led is használhatatlan jelen formájában....
v30b

(#61488) Quqesz
Ne is piszkáld fel a gyomromat :DD Csak arra tudok gondolni hogy az a telefon nekem kell :D Pedig ezzel sincs semmi bajom.. sok értelme nem lenne váltani.

[ Szerkesztve ]

(#61488) Quqesz válasza Azharel (#61487) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na akkor vagyunk páran. Remélem lesz frissítés ami megoldja. Megnéztem a hidden menüben az accelero tesztet és semmilyen adatot sem írt ki rá x y z tengelyen,majd újraindítás után pörögtek az adatok. Mivel vodás a telóm erre frissítés hja......Mate 7?? :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61489) batai15 válasza Quqesz (#61486) üzenetére


batai15
félisten

Esetleg régebbi rommal se javul meg?

(#61490) Quqesz válasza batai15 (#61489) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mint írtam lusta vagyok,inkább elfogadom így :DD de sztem azzal jobb lenne(jb v kk rom)

head1shot
:DD megértelek,nekem is begyere. Néztem szlovákba és ott 420€ az ezüst...állítólag lesz mini belőle,ami ugyan ilyen csak 5 col körüli kijelzővel....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61491) Azharel válasza Quqesz (#61490) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nekem sem nagy érvágás az hogy nem fordul el, sokszor amúgy is ki van kapcsolva. A led és az animációk szaggatása már fájó pont. Főleg az, hogy JB alatt volt 5-6h kijelző időm, KK alatt 4-5h, LP alatt jelenleg meg örülök ha kijön a 4h.
Mate 7 brutál akksija van ;]

Nekem ennél kisebb telefon már soha nem kéne, nyomkodtam note4-et és tetszett a mérete, ezért is csábít az a 6" a mate-nél.
De Quqesz. addig addig csevegünk míg meggyőzzük egymást hogy szükségünk van arra a telefonra ! :))

[ Szerkesztve ]

(#61492) Quqesz válasza Azharel (#61491) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már sikerült :DD csak még az időpont kérdéses még ;)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#61493) Azharel válasza Quqesz (#61492) üzenetére


Azharel
aktív tag

Mohács környékén nem tudom meg nyomkodni sehol, pedig nekem csak ennyi hiányzik ahhoz hogy megvegyem.

(#61494) Meggyi001 válasza Azharel (#61493) üzenetére

Baja, Pécs?

https://gamergep.hu/

(#61495) Doky586 válasza fery02 (#61484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha úgy akarod gyári állapotba hozni a telefonodat, hogy pl szervizeltetéshez kell, akkor TWRP-ben flash-elj egy stock 20G ROM zip-et"

Ekkor törlődik a TWRP is ?

(#61496) Bözsi néni


Bözsi néni
csendes tag

Hello. A legújabb frissítéssel orvosolják a ram szűkösségét?

(#61497) akooos válasza Azharel (#61491) üzenetére


akooos
veterán

és Quqesz:

Mate7. Hát, mit mondjak :D Barátnőnmek vettünk egyet, azóta amikor tehetem azt nyomkodom. Úgy megszoktam a 6"-os kijelzőt, hogy a G2 már kicsi mellette. Gyönyörű telefon, soha semmi hibát nem tapasztaltam vele (barátnőm sem). Igazából jobb telefonnak tartom a G2-nél, komolyan elgondolkodtam, hogy magamnak is veszek egyet, de valamiért nem akarok új telefont még. Vagy G4 lesz vagy valami új kincsó, de ha semmi nem tetszik meg, akkor a Mate 7 sötétszürke / fekete színben vár. Egy rossz tulajdonságot sem tudok mondani. Az ujjlenyomatos feloldás baromi jó, sőt a fényképezés is.
Minden tesztből kimarad, hogy van benne quickshot is, ami nekem nagyon hiányzik a G2-ből. A Mate 7-nél a hangerő le gombra beállítottam, lezárt kijelzővel ha 2x gyorsan megnyomom, akkor 0.9-1.5 mp közötti idő alatt lő egy képet. De olyat, hogy ámulok.. Semmi homály, hibátlan minőség úgy is.
Az akkuja pedig.... 60 óra készenléti idővel 7 óra SOT simán kihozható belőle :D
Van belőle premium változat is, arany színű 3GB rammal... Na az is gyönyörű...

Úgyhogy én is beszállok a csábuljunk el a Mate 7 felé csoportba :D

(#61498) Rasnac válasza Quqesz (#61486) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Aza baj hogy teljesen random , multkor a gyári böngészőt nyitottam meg véletlen ott akadt ki , máskor a youtube-nál mondta hogy ő most inkább sztrájkol . passzolok

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#61499) Varnyalag válasza fery02 (#61484) üzenetére


Varnyalag
csendes tag

Köszi a választ, tényleg a lolli bootstack flash maradt ki :)
Volt fent TWRP, de a custom recoveryje nem működött, aztán végigcsináltam az összefoglalóban található leírást és (tada.wav), már mászik is fel a Cloudy, köszi mégegyszer!

(#61500) Quqesz válasza akooos (#61497) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:D csábulunk

Rasnac
Ja ja én sem vágom mikor mi akasztja ki. Nekem az a gyanus,hogy 2 hónapig nem volt bajom vele,lehet vmelyik app frissítése tett be neki...de ez csak találgatás....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.